My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Δευ 21 Ιαν 2013 - 16:24

... ο CN έχει χωριά στο χάρτη προς τα οποία όμως δεν μπορείς να πλοηγηθείς γιατί δεν εμφανίζονται στο "προς τα που" ... ενώ με στον Autodrive εμφανίζονται και μπορείς να πλοηγηθείς άνετα προς τα εκεί... τουλάχιστον στην περιοχή μας...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από x-trail Δευ 21 Ιαν 2013 - 18:29

Τασο τo κολπακι για να πλοηγηθεις στα χωριουδακια αυτα δεν το ξερεις;;;;

Και δεν ειναι προβλημα μονο του Garmin, αλλα και ολων των λογισμικων που χρησιμοποιουν χαρτη Navteq.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Δευ 21 Ιαν 2013 - 20:38

x-trail έγραψε:Τασο τo κολπακι για να πλοηγηθεις στα χωριουδακια αυτα δεν το ξερεις;;;;

Και δεν ειναι προβλημα μονο του Garmin, αλλα και ολων των λογισμικων που χρησιμοποιουν χαρτη Navteq.
.... Μήπως εννοείς αυτό Κυριάκο;
... 1. βρίσκω το χωριό στο χάρτη σέρνοντας τον με το δάχτυλο
... 2. χτυπάω επάνω στο χωριό με το δάχτυλο και
... 3. πατάω τέλος μετάβαση με το δάχτυλο

....................κάθε νουβι θέλει το δάχτυλο του!!! lol! lol!
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Δευ 21 Ιαν 2013 - 20:48

x-trail έγραψε:Τασο τo κολπακι για να πλοηγηθεις στα χωριουδακια αυτα δεν το ξερεις;;;;
Navteq.

cheers δεν ξέρω Χρήστο αν εννοείς αυτό τo κολπάκι με το "δάχτυλο"!!!
1. βρίσκεις το χωριουδάκι σέρνοντας τον χάρτη με το δάχτυλο
2. χτυπάς το δάχτυλο πάνω στο χωριουδάκι
3. ξαναχτυπάς το δάχτυλο πάνω στο μετάβαση και πλοηγήσε!!
(το κάθε νουβι θέλει το δάχτυλο του παιδί μου!!!) lol! lol! lol!
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από Santosan Δευ 21 Ιαν 2013 - 21:05

Τασο, πατησε "Προς τα που" μετα επελεξε "Πολεις" & δωσε το χωριο που θελεις, θα βρεις τα παντα. Αν δεν το εχεις προσθεσει ηδη χρησιμοποιησε το "Προσθηκη συντομευσης" για να εχεις πολλες επιλογες αναζητησης & με διαφορετικους τροπους.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Δευ 21 Ιαν 2013 - 22:41

Santosan έγραψε:Τασο, πατησε "Προς τα που" μετα επελεξε "Πολεις" & δωσε το χωριο που θελεις, θα βρεις τα παντα. Αν δεν το εχεις προσθεσει ηδη χρησιμοποιησε το "Προσθηκη συντομευσης" για να εχεις πολλες επιλογες αναζητησης & με διαφορετικους τροπους.

Μάνο μου αυτά τα έχουμε κάνει στην πρώτη γυμνασίου ;)... τώρα στο λύκειο μαθαίνουμε άλλα... ;)
... για δώσε λοιπόν χωριά που τα έχει ο χάρτης CN όπως μεταξύ πάρα πολλών άλλων και για παράδειγμα στον Έβρο>>Δορίσκος η Κίρκη η Πυλαία θα σου βγάλει μόνο Δορκάδα,Κιρρα και πολλές Πυλαίες (όχι όμως του ΄Εβρου), ενώ ο Auto Drive θα σε πάει αμέσως...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από x-trail Δευ 21 Ιαν 2013 - 22:51

Tωρα που θα σε στειλω πισω στο Δημοτικο να δεις τι θα παθεις.
Σε λιγο τα σκρινακια κι επεξηγησεις για να ξαναπας Λυκειο... 697328 697328 697328
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Δευ 21 Ιαν 2013 - 23:07

x-trail έγραψε:Tωρα που θα σε στειλω πισω στο Δημοτικο να δεις τι θα παθεις.
Σε λιγο τα σκρινακια κι επεξηγησεις για να ξαναπας Λυκειο... 697328 697328 697328
...τρέμω απο αγωνία............... 46392
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από x-trail Δευ 21 Ιαν 2013 - 23:08

Ειπαμε garmin εχουμε, μονο καφε δεν ψηνει....
πες μου και τι διαφορα εχουν οι εικονες του χαρτη!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από IliasA Δευ 21 Ιαν 2013 - 23:25

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Τασο φιλε μου δεν σου ειπαν να μην παιζεις με την φωτια. Με τα αφεντικα πηγες να τα βαλεις.
Τελικα εμεινες αναμεταξεταστεος. Αντε παλι απο το δημοτικο. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από x-trail Δευ 21 Ιαν 2013 - 23:29

Λοιπον φιλε μου Τασο (δεν πιστευω να με παρεξηγησες προηγουμενως), η διαφορα ειναι οτι Δορισκος και Κιρκη ειναι "ψευτο-πολεις"-οικισμοι πολυ μικροι.
Βλεπεις οτι σε σχεση με την Πυλαια, λειπει το πολυγωνο καλυψης Γης.
Την Πυλαια την βρισκεις μόνο σε Αναζητηση Πολης, γιατι ειναι ...Πολη, ενω τα αλλα δυο τα βρισκεις και στην Αναζητηση Πολης και στην Αναζητηση Οδου σε ολες τις πολεις, γιατι ο κεντρικος τους δρομος εχει το ονομα της πολης (κατα Νavteq).
Στους παλαιοτερους Ευρωπαικους χαρτες πρωτα ψαχναμε στις Πολεις κι αν δεν βρισκαμε τον οικισμο, τοτε ψαχναμε στην Αναζητηση Οδου.

Παρακατω ειναι το γιατι και το πως...

Το προβλημα ειχε ξεκινησει απο τα διεθνη στανταρ της Navteq οπου τα μικρα (σε εδαφικη καλυψη) χωρια, δεν ηταν χωρια αλλα κατι σαν οικισμοι.
Στο site της Navteq υπηρχαν, αλλα οχι και στην Garmin, oπου τη θεση του ονοματος του οικισμου ειχε παρει ο κεντρικος δρομος του οικισμου.
Ετσι δεν μπορουσες να το βρεις με την Αναζητηση Πολης.
Επειδη αυτοι οι οικισμοι δεν εχουν ονοματα δρομων, δεν μπορεις να γραψεις ουτε το ονομα του οικισμου στην Αναζητηση Διευθυνσης ως Πολη, ή δεν σε αφηνει ή δεν βρισκει τιποτα.
Μετα τον Νοεμβριο του 2011 η Garmin βρηκε τροπο στo compiling των δεδομενων της Navteq σε χαρτη για Garmin κι εβαλε και τα ονοματα των οικισμων αυτων να τα βρισκουμε με Αναζητηση Πολης.

Το προβλημα ΔΕΝ εχει λυθει εντελως, γιατι ακομα ο κεντρικος δρομος του καθε οικισμου εχει το ονομα του οικισμου.

Παραδειγμα
Ψαξτε με Αναζητηση Πολης το χωριο Πετρουλι (Τρικαλων), θα το βρειτε.
Ψαξτε τωρα με Αναζητηση Διευθυνσης>Αναζητηση σε ολες>γραψτε στην οδο το Περτουλι>θα σας βγαλει Περτουλι και Περτουλιου
Επιλεξτε το Περτουλι, μην βαλετε αριθμο, πατηστε Τελος και θα βγειτε στο χωριο Πετρουλι Τρικαλων!!!!

Το Νavigon (με χαρτη παλι Navteq) βρισκει παλι το Περτουλι σαν χωριο/πολη αλλα αν δωσετε σαν πολη τον Δημο που ανηκει, Αιθηκοι και μετα δωσετε ως οδο το Περτουλι παλι σας βγαζει το χωριο.

Το ιδιο ακριβως γινεται με το Ndrive και τον Navteq.

To iGO με Navteq ομως, εχει μεγαλο προβλημα γιατι πρωτα ζηταει Πολη για να ψαξεις Οδο, οποτε πρεπει να ξερεις ή τον Τ.Κ. ή το ονομα του Δημου που ανηκει ο οικισμος ή καποιο αλλο μεγαλο χωριο στην περιοχη αν εισαι τυχερος.

Στο Sygic με χαρτη Navteq, τετοιους οικισμους μπορειτε να βρειτε ειτε με την Καθολικη Αναζητηση ή με την Πλοηγηση σε>Διευθυνση ή ΡΟΙ> και πατατε κατευθειαν την Οδο και βαζετε Περτουλι, χωρις να βαλετε Πολη.
Αν πατε να βαλετε Πολη το Περτουλι φυσικα δεν θα το βρει.

Οπως βλεπουμε, τα ...ναζια του Navteq προσπαθει καθε συνεργαζομενη εταιρια να τα τακτοποιησει.
Αλλη οπως η Garmin σου δινει 3 τροπους να τα βρεις (εκτος φυσικα απο το ...δακτυλο) κι αλλη οπως η NNG με το iGo καμιά.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Τρι 22 Ιαν 2013 - 0:25

... φίλε Κυριάκο θα ήμουνα πολύ χαζός για να σε παρεξηγήσω...
... θα σε παρακαλούσα όμως ...να μη μου μιλάς στον πληθυντικό ... lol! γιατί μου κακοφαίνεται trampoline ...
...που να φανταστώ βρε Κυριάκο ότι το χωριό δεν είναι πόλη αλλά δρόμος... που να το φανταστώ...
σ' ευχαριστώ πάντως για τον τόσο κόπο με την πλήρη ανάλυση και τα σκρηνάκια...
...σ' ευχαριστώ!..
..............................................(γηράσκω αεί διδασκόμενος)
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Τρι 22 Ιαν 2013 - 0:30

IliasA έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Τασο φιλε μου δεν σου ειπαν να μην παιζεις με την φωτια. Με τα αφεντικα πηγες να τα βαλεις.
Τελικα εμεινες αναμεταξεταστεος. Αντε παλι απο το δημοτικο. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

....Ηλία άμα δεν ρωτήσεις δεν θα μάθεις ... συμφωνείς μέχρι εδώ;... οκ ... άμα λοιπόν δεν προκαλούσα τους γκουρού ακόμα θα δούλευα με το δάχτυλο!!!!!!!!! bounce
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από x-trail Τρι 22 Ιαν 2013 - 0:43

Να 'σαι καλα Τασο μου! thumbup
Γι' αυτο ακριβως ειμαστε ολοι εδω, να ρωταμε, να ψαχνουμε και να βρισκουμε μαζι τις απαντησεις.
Χαζες ερωτησεις ΔΕΝ υπαρχουν, γι' αυτο ρωταμε οοοοτι θελουμε χωρις προβλημα.
Δεν ειδατε που ρωτωντας ο Δημητρης (dim68) γιατι του φαινεται απο κατω το 3D, τωρα εχει στo 50αρι τον Topodrive ...διαφανο!!!

Ετσι λοιπον να αποδωσουμε και τις τιμες στον Καισαρα, το προβλημα το πρωτοβρηκε ο Γιωργος (gnoul) περισυ, οταν εψαχνε για τους αγαπημενους του οικισμους.
Η Garmin εκανε τις απαραιτητες τροποποιησεις στον χαρτη της κι ολα καλα απο τοτε.
Τις ευχαριστιες μας και σε εναν αλλο καλο φιλο που μας βοηθησε τοτε πολυ στο θεμα αυτο. thanks
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από IliasA Τρι 22 Ιαν 2013 - 1:12

navitraveler έγραψε:
IliasA έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Τασο φιλε μου δεν σου ειπαν να μην παιζεις με την φωτια. Με τα αφεντικα πηγες να τα βαλεις.
Τελικα εμεινες αναμεταξεταστεος. Αντε παλι απο το δημοτικο. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

....Ηλία άμα δεν ρωτήσεις δεν θα μάθεις ... συμφωνείς μέχρι εδώ;... οκ ... άμα λοιπόν δεν προκαλούσα τους γκουρού ακόμα θα δούλευα με το δάχτυλο!!!!!!!!! bounce


Αλιμονο Τάσο μου, για αυτό είμαι και εγώ εδώ για να ρωταο και να μαθαινω. Κανένας δεν είναι τέλειος. Μια πλακιτσα έκανα φίλε μου σορρυ αν παρεξηγήθηκες.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Τρι 22 Ιαν 2013 - 1:22

... αλίμονο Ηλία μου ... αν φάνηκε ότι παρεξηγήθηκα ζητάω συγνώμη .....αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια....καληνύχτα!!! Sleep
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από Santosan Τρι 22 Ιαν 2013 - 21:46

navitraveler έγραψε:
Santosan έγραψε:Τασο, πατησε "Προς τα που" μετα επελεξε "Πολεις" & δωσε το χωριο που θελεις, θα βρεις τα παντα. Αν δεν το εχεις προσθεσει ηδη χρησιμοποιησε το "Προσθηκη συντομευσης" για να εχεις πολλες επιλογες αναζητησης & με διαφορετικους τροπους.

Μάνο μου αυτά τα έχουμε κάνει στην πρώτη γυμνασίου ;)... τώρα στο λύκειο μαθαίνουμε άλλα... ;)
... για δώσε λοιπόν χωριά που τα έχει ο χάρτης CN όπως μεταξύ πάρα πολλών άλλων και για παράδειγμα στον Έβρο>>Δορίσκος η Κίρκη η Πυλαία θα σου βγάλει μόνο Δορκάδα,Κιρρα και πολλές Πυλαίες (όχι όμως του ΄Εβρου), ενώ ο Auto Drive θα σε πάει αμέσως...

Τασο μου φαινεται οτι βιαζεσαι να ανεβεις τις ταξεις ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Με ολο το θαρρος να σου πω οτι σε πειραζω & με ολη την καλη διαθεση επιτρεψε μου να σε ενημερωσω οτι ολοι οι προορισμοι που μου εδωσες βρισκονται με την μεθοδο που σου ανεφερα.

Παμε να το κανουμε μαζι λοιπον ...

Απο το μενου επιλογης χαρτων μαρκαρουμε μονο τις δυο επιλογες που αφορουν τον City Navigator, μαζι με το Europe DEM εχουμε συνολικα τρεις επιλογες μαρκαρισμενες.

1/ Europe DEM
2/ CN Europe NTU 2013.30 3D
3/ CN Europe NTU 2013.30 ALL

Παμε "Προς τα που;" - "Πολεις" - "Αναζητηση κοντα σε:" - "Σε διαφορετικη πολη" - γραφεις Αλεξανδρουπολη παιρνεις αποτελεσμα "Αλεξανδρουπολη, Εβρος", το επιλεγεις & δινεις τωρα στην "Εισαγωγη ορου αναζητησης" "Δορισκος", "Κιρκη", "Πυλαια", εναν προορισμο καθε φορα & οχι ολους μαζι Τασο, θα εχεις επιτυχια 100% για τον Εβρο που σε ενδιαφερει. Ετσι εγινε τουλαχιστον στο 3490 ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από navitraveler Κυρ 27 Ιαν 2013 - 13:26

Μάνο το βρήκα... 838472 λοιπόν πατάς "Προς τα που;" και μετά επάνω αριστερά "Εισαγωγή όρου αναζήτησης" σου βγάζει {"πίταα" η "Οδός Κύπρου 123"} (αυτό με μπέρδεβε γιατί νόμιζα ότι αυτή η ενέργεια είναι μόνο για "Κατηγορίες") αγνοείς την "πίτσα" γιατί θες πλοήγηση κι όχι φαΐ και πληκτρολογείς π.χ. "Δορίσκος" (με την ευκαιρία κάναμε τον Δορίσκο γνωστό στους γκαρμιντζίδες κι ας μην έχω καμιά σχέση με το χωριό) και νάμαστε στον Δορίσκο!... όμορφα και απλά χάρη στο μεγαλείο της γκάρμιν....
...τώρα τι λες θα την πηδήξω την τάξη....................... 558399
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 27 Ιαν 2013 - 13:34

Ναι Τασο μου, πηδα αυτη & μετα οταν ερθει η ωρα πηδας & την επομενη ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi Empty Απ: Αναζητηση Προορισμου Στις Νεες Σειρες Nuvi

Δημοσίευση από x-trail Κυρ 27 Ιαν 2013 - 20:25

Aυτο ειναι που εγω ονομαζω "καθολικη αναζητηση" γιατι σε εκεινο το πεδιο ψαχνει τα παντα, απο πολεις και διευθυνσεις εως ενσωματωμενα και custom Pois.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης