My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

+36
McKing
ioanniskar
pbark
here
Santosan
music_1896
navitraveler
nek46
evgenios
D_G
intefix
Randyman
evankouros
PAVL-2
G.K.
islander
takisp
alexis75gr
teohunter
krou99
giorgos_korinthos
makis
x-trail
ZAFIR
dim68
thundercastle
yb010555
Dimitrios1971
IliasA
stelios.com
gnoul
leonkoum
dimos
BabisStinson
panoshm
dordas
40 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 31 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 31  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από here Δευ 25 Νοε 2013 - 15:15

dordas έγραψε:Αλιμος

Η Καζατζακη Νικου ενωνεται με σκαλια με τη Λεωφορο Καλαμακιου. 

Με επιφυλαξη νομιζω οτι ισχυει το ιδιο και στο διπλανο δρομο.
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Ζητώ συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση, αλλά τα νέα μας πρότζεκτ μας τρώνε όλο το χρόνο Smile2

Άρη προστέθηκαν τα σκαλιά και στην Καζαντζάκη και στο διπλανό (Κυρήνειας)


dordas έγραψε:

Ηλιουπολη (μαλλον) Αργυρουπολη , δεν ξερω σε ποιο δημο ειναι το παραπανω σημειο.

Εκει που ειναι τα βελακια ο δρομος λεγεται Μαραβελια. 

Η ονομασια Λ.Ελ. Βενιζελου αρχιζει μετα τη στροφη.
Δεν έκανα την αλλαγή, γιατί όπως φαίνεται και στη φώτο, το όνομα Ελ Βενιζέλου είναι σωστό.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

dordas έγραψε:και τελος
στη Περιφεριακη Υμητου λιγο μετα τα διοδια οταν μπαινεις απο Καρεα
Υπαρχει μια γεφυρα που περνα απο πανω . Προφανος ειναι καποιος δρομος που δεν ειναι χαρτογραφημενος...
Προστέθηκε ;)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις σου Άρη Smile2
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από dordas Δευ 25 Νοε 2013 - 21:46

Καλησπερα Χρηστο , 

Σιγουρα ειναι λαθος το Ελ Βενιζελου. 

Ημουν στην Κυπριων Ηρωων και εκανα δεξια στη διασταυρωση.(Ελ Βενιζελου) 

Υπαρχει ταμπελα του δημου  στη γωνια ακριβως που γραφει Μαραβελια. 

Η ταμπελα φαινοταν καινουργια. Ειμαι σιγουρος 1000% .

Δεν εχω φωτογραφια και δεν ξερω ποσο συντομα θα περασω απο το σημειο. 

Ας μας πει και  καποιος αλλος φιλος απο την περιοχη τι παιζει ......
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από here Τρι 26 Νοε 2013 - 9:38

dordas έγραψε:Καλησπερα Χρηστο , 
Σιγουρα ειναι λαθος το Ελ Βενιζελου. 
Ημουν στην Κυπριων Ηρωων και εκανα δεξια στη διασταυρωση.(Ελ Βενιζελου) 
Υπαρχει ταμπελα του δημου  στη γωνια ακριβως που γραφει Μαραβελια. 
Η ταμπελα φαινοταν καινουργια. Ειμαι σιγουρος 1000% .
Δεν εχω φωτογραφια και δεν ξερω ποσο συντομα θα περασω απο το σημειο. 
Ας μας πει και  καποιος αλλος φιλος απο την περιοχη τι παιζει ......
Καλημέρα Άρη,

η φωτογραφία που ανέβασα είναι περίπου ενός έτους. Αφού μου λες όμως ότι ειναι κάτι καινούριο αυτό που είδες, θα περάσουμε να το κοιτάξουμε και θα σε ενημερώσω ;)

Σ ευχαριστώ πολύ
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από panoshm Τρι 26 Νοε 2013 - 11:55

Σας βλέπω και σας χαίρομαι πραγματικά!!! thumbup clap2 clap2
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από Santosan Τρι 26 Νοε 2013 - 14:24

Πραγματι ...

Μιλαμε για επικοινωνια & συνεργασια "φαινομενο" οσο αφορα τα Ελληνικα δεδομενα τουλαχιστον !!
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από here Παρ 29 Νοε 2013 - 10:39

dordas έγραψε:Καλησπερα Χρηστο , 
Σιγουρα ειναι λαθος το Ελ Βενιζελου. 
Ημουν στην Κυπριων Ηρωων και εκανα δεξια στη διασταυρωση.(Ελ Βενιζελου) 
Υπαρχει ταμπελα του δημου  στη γωνια ακριβως που γραφει Μαραβελια. 
Η ταμπελα φαινοταν καινουργια. Ειμαι σιγουρος 1000% .
Δεν εχω φωτογραφια και δεν ξερω ποσο συντομα θα περασω απο το σημειο. 
Ας μας πει και  καποιος αλλος φιλος απο την περιοχη τι παιζει ......
Καλημέρα Άρη,

επανέρχομαι: Ύστερα από επιτόπια καταγραφή προέκυψε άλλη μία περίπτωση ελληνικής πραγματικότητας.

Στο σχεδιάγραμμα παρακάτω, έχω σημειώσει με βελάκια τις πινακίδες που έχει τοποθετήσει ο δήμος με τα ονόματα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Έχω κάνει και την αλλαγή στη βάση.

Σε ευχαριστώ πολύ για ακόμη μια φορά Άρη.
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από dordas Παρ 29 Νοε 2013 - 12:02

Χρηστο ,ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Θα μας τρελανουν τελικα ........

Θυμηθηκα μια παρομια περιπτωση  στο Μαρουσι. 

Το εχετε καταχωρημενο σωστα στη βαση σας. (τουλαχιστον οπως εχω δει τις πινακιδες στο δρομο) 

Η Μεσολογγιου ,αλλαζει και γινεται Ηλεκτρας(πανω στη γεφυρα ) και μετα ξανα γινεται Μεσολογγιου. 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Uploaded with [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Uploaded with [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επισης στο σημειο που η Μεσολογιου συναντα την Ανδρεα Παπανδρεου ενφανιζονται  μαγικα (καποιους μηνες ) καποιες τεραστιες ζαρντινιερες και δεν μπορεις να διασχισεις το δρομο με το αυτοκινητο.(οπως σωστα εχετε στο χαρτη σας)  

Τωρα ειναι στη φαση που δεν υπαρχουν ζαρντινιερες...... Σε μερικες μερες μπορει να "ξεφυτρωσουν"  παλι...
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από music_1896 Πεμ 12 Δεκ 2013 - 18:04

Καλησπέρα στα παιδιά.

Να δώσω και εγώ μερικές διορθώσεις για τον φίλο Χρήστο.

Οι διορθώσεις είναι για την έκδοση του χάρτη
Greece_83_NQ_2013.Q2_130909 που αν δεν κάνω λάθος είναι η τελευταία.

Είναι για την πόλη της Ρόδου.

- Το δρομάκι που συνδέει την οδο Πειραιώς με την οδο Ζακύνθου λέγεται Κερκύρας.

- Η οδός Κνίδου είναι το παλιό όνομα της οδού Ικάρου.Ολόκληρη η οδός ονομάζεται Ικάρου.

- Την οδό Ιθάκης την έχετε σε 2 διαφορετικά σημεία.
Μια με την Τσαλδάρη και μία με την Σπετσών.Θα κοιτάξω πως λέγεται το κομμάτι της Σπετσών και θα σας πω.Το άλλο στην Τσαλδάρη είναι σωστό.

- Η οδός Χαραλάμπου Μούσκου οπως την έχετε λέγεται Χαραλάμπου Μούσχου.

- Η οδός Γαριβάλδι γράφεται Γαριβάλδη.

- Η οδός Σαλαμίνας έχει ανοίξει και τώρα συνδέεται με την οδό Τσαλδάρη.

- Η οδός Καρπάθου που είναι κάθετη της Τσαλδάρη λέγεται Ολύμπου Καρπάθου γιατί υπάρχει σκέτο Καρπάθου πεζόδρομος στο κέντρο της πόλης.

- Την οδό Κώστα Καρυωτάκη στην αναζήτηση την βγάζει Ρόδος-Ιαλυσός.Δεν ξέρω γιατί το έχετε έτσι.Ανήκει στην πόλη της Ρόδου.

- Η οδός Ανδρέα Καρκαβίτσα ονομάζεται μέχρι το τέλος στο αδιέξοδο Ανδρέα Καρκαβίτσα.

- Απο Παπαναστάση απαγορεύεται η στροφή προς Καρανικόλα.

- Το κομμάτι της Παπαναστάση απο Καρανικόλα μέχρι Κωτιάδη ειναι μονόδρομος.
Κατεβαίνει μόνο απο Κωτιάδη.

- Η οδός Σόφιας έχει γίνει μονόδρομος.Η πορεία της τώρα ειναι απο Κωνσταντινουπόλεως προς Κυρά Της Ρω.

- Επίσης απο Άμστερνταμ προς Κυρά της Ρω απαγορέυεται να στρίψεις έχει μονοδρομηθει το κομμάτι απο Σόφιας προς Άμστερνταμ και είναι μόνο κάθοδος τώρα.

Kαι τέλος η οδός Μπελ Πάσο ονομάζεται Ηλιάδων.Η συγκεκριμένη οδός δεν ξέρω σε ποιανού δήμου όρια είναι για να σου πω.(Ρόδου ή Ιαλυσού).
Έτσι κι αλλιώς τώρα με τον Καλλικράτη όλο το νησί είναι ένας δήμος αλλά για να είναι πιο εύκολη η αναζήτηση.

Αυτά προς το παρόν ότι άλλο βρω θα σε ειδοποιήσω.

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους στο forum.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την music_1896 στις Πεμ 12 Δεκ 2013 - 18:10, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Παράλειψη.)
avatar
music_1896
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Rodos
Ημερομηνία εγγραφής : 25/05/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από panoshm Παρ 13 Δεκ 2013 - 0:06

Το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έχει δοθεί πλέον στη κυκλοφορία.....

Δεν το έχω "περπατήσει" και δεν γνωρίζω ακριβώς την χάραξη.... Το δεδομένο είναι ότι λειτουργεί κανονικά, καθώς φίλος μου τον χρησιμοποίησε πρόσφατα (χωρίς όμως GPS)

Θα χρειαστεί επί τόπου καταγραφή λοιπόν.... Είναι περίπου εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από G.K. Παρ 13 Δεκ 2013 - 0:14

Πάνο, αν δεν μετακινηθεί σύντομα κάποιος προς τα κει, να μας ενημερώσει, κατά πάσα πιθανότητα θα το καταγράψω εγώ στις αρχές του νέου έτους.
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από here Παρ 13 Δεκ 2013 - 12:58

Καλησπέρα Στέργο,

σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου. Δες τα σχόλια μου παρακάτω για κάθε περίπτωση ξεχωριστά Smile2
music_1896 έγραψε:
- Το δρομάκι που συνδέει την οδο Πειραιώς με την οδο Ζακύνθου λέγεται Κερκύρας.

- Η οδός Κνίδου είναι το παλιό όνομα της οδού Ικάρου.Ολόκληρη η οδός ονομάζεται Ικάρου.
Διορθώθηκαν και τα δύο.
music_1896 έγραψε:- Την οδό Ιθάκης την έχετε σε 2 διαφορετικά σημεία.
Μια με την Τσαλδάρη και μία με την Σπετσών.Θα κοιτάξω πως λέγεται το κομμάτι της Σπετσών και θα σας πω.Το άλλο στην Τσαλδάρη είναι σωστό.
Αφαιρέθηκε το Ιθάκης από τη Σπετσών

music_1896 έγραψε:- Η οδός Χαραλάμπου Μούσκου οπως την έχετε λέγεται Χαραλάμπου Μούσχου.
Αυτό δεν μπόρεσα να το επιβεβαιώσω. Από τα στοιχεία του του δήμου και το πεδίο, το όνομα είναι Μούσκου.

music_1896 έγραψε:- Η οδός Γαριβάλδι γράφεται Γαριβάλδη.
Διορθώθηκε

music_1896 έγραψε:- Η οδός Σαλαμίνας έχει ανοίξει και τώρα συνδέεται με την οδό Τσαλδάρη.
Διορθώθηκε

music_1896 έγραψε:- Η οδός Καρπάθου που είναι κάθετη της Τσαλδάρη λέγεται Ολύμπου Καρπάθου γιατί υπάρχει σκέτο Καρπάθου πεζόδρομος στο κέντρο της πόλης.
Διορθώθηκε

music_1896 έγραψε:- Την οδό Κώστα Καρυωτάκη στην αναζήτηση την βγάζει Ρόδος-Ιαλυσός.Δεν ξέρω γιατί το έχετε έτσι.Ανήκει στην πόλη της Ρόδου.
Αυτό συμβαίνει επειδή ένα μέρος της μπαίνει κ μέσα στο δήμο Ιαλυσού.

music_1896 έγραψε:- Η οδός Ανδρέα Καρκαβίτσα ονομάζεται μέχρι το τέλος στο αδιέξοδο Ανδρέα Καρκαβίτσα.
Διορθώθηκε

music_1896 έγραψε:- Απο Παπαναστάση απαγορεύεται η στροφή προς Καρανικόλα.
Είχειδιορθωθεί ήδη

music_1896 έγραψε:- Το κομμάτι της Παπαναστάση απο Καρανικόλα μέχρι Κωτιάδη ειναι μονόδρομος.
Κατεβαίνει μόνο απο Κωτιάδη.
Διορθώθηκε

music_1896 έγραψε:- Η οδός Σόφιας έχει γίνει μονόδρομος.Η πορεία της τώρα ειναι απο Κωνσταντινουπόλεως προς Κυρά Της Ρω.
Είχε διορθωθεί ήδη

music_1896 έγραψε:- Επίσης απο Άμστερνταμ προς Κυρά της Ρω απαγορέυεται να στρίψεις έχει μονοδρομηθει το κομμάτι απο Σόφιας προς Άμστερνταμ και είναι μόνο κάθοδος τώρα.
Είχε διορθωθεί ήδη

music_1896 έγραψε:Kαι τέλος η οδός Μπελ Πάσο ονομάζεται Ηλιάδων.Η συγκεκριμένη οδός δεν ξέρω σε ποιανού δήμου όρια είναι για να σου πω.(Ρόδου ή Ιαλυσού).
Διορθώθηκε

music_1896 έγραψε:Αυτά προς το παρόν ότι άλλο βρω θα σε ειδοποιήσω.

Καλές γιορτές με υγεία σε όλους στο forum.

Και πάλι σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου και τις πολύτιμες διορθώσεις σου. Καλές γιορτές

panoshm έγραψε:Το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έχει δοθεί πλέον στη κυκλοφορία.....

Δεν το έχω "περπατήσει" και δεν γνωρίζω ακριβώς την χάραξη.... Το δεδομένο είναι ότι λειτουργεί κανονικά, καθώς φίλος μου τον χρησιμοποίησε πρόσφατα (χωρίς όμως GPS)

Θα χρειαστεί επί τόπου καταγραφή λοιπόν.... Είναι περίπου εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σ'ευχαριστώ Πάνο. Έχουμε ήδη προγραμματίσει να το οδηγήσουμε σύντομα, σε συνδυασμό με άλλες εργασίες πεδίου.
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από dordas Παρ 13 Δεκ 2013 - 14:18

Οι καινουργιοι σταθμοι του Μετρο εχουν μπει ? 

Καθως και η Αγια Μαρινα που δινεται αυριο στο κοινο. 

Δεν τους βλεπω πουθενα.

Ο καινουργιος χαρτης ποτε υπολογιζουμε να βγει (στα  Lumia ) ?
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από here Παρ 13 Δεκ 2013 - 14:25

dordas έγραψε:Οι καινουργιοι σταθμοι του Μετρο εχουν μπει ? 

Καθως και η Αγια Μαρινα που δινεται αυριο στο κοινο. 

Δεν τους βλεπω πουθενα.

Άρη έχουν μπει κανονικά, απλά θα αργήσετε να τους δείτε σαν σημεία ενδιαφέροντος. Στο here.com μπορείτε να σχεδιάσετε κανονικά τη διαδρομή όμως με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς.

Παράδειγμα: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από teohunter Παρ 13 Δεκ 2013 - 20:39

Xρηστο γεια σου.Θα ηθελα να μου λυσεις μια απορια.Βαζοντας στο here μια διαδρομη πρεβεζα βαλανιδορραχη(πρεβεζης) μου βγαζει την διαδρομη ολοσωστη.Στο 2595 ομως δεν με παει σωστα.Το προβλημα αρχιζει την στιγμη που πρεπει να στριψουμε δεξια απο την εθνικη οδο πρεβεζας ηγουμενιτσας για το χωριο βαλανιδορραχη και μετα αριστερα.Το 2595 δε το κανει ετσι γιατι??
avatar
teohunter
Member
Member

Άντρας Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 69


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από x-trail Σαβ 14 Δεκ 2013 - 10:24

Θοδωρη και Χρηστο, παντου ειναι λαθος το παραπανω, και στο Here και στο Βasecamp (και Mapsource) και στις συσκευες Garmin κι αρα δεν οφειλεται στο compiling.

Στο σημειο μπλε κυκλος ο χαρτης απαγορευει την στροφη αριστερα.
Αν δεν εχουμε Αποφυγες Αναστροφων, και θελουμε να στριψουμε αριστερα, σε παει λιγο βορειοτερα και σε κανει Αναστροφη.

Στο Here : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Στο Basecamp : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Στο 3490, οπου με ενεργοποιημενες τις Αποφυγες Αναστροφων σε παει απο Μεσοποταμο και ξανα πισω, ενω χωρις Αποφυγες σε παει λιγο βορειοτερα και ξανα πισω : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Η σωστη πορεια : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από teohunter Δευ 16 Δεκ 2013 - 12:20

Πολυ σωστα Κυριακο.Την τελευταια εικονα που ειναι και η σωστη δεν την κανει με τιποτα.Για να δουμε τι θα μας πει ο Χρηστος.Σε ευχαριστω και για την φωτογραφικη καλυψη γιατι σε αυτον τον τομεα θελω καποια μαθηματα!!!!
avatar
teohunter
Member
Member

Άντρας Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 69


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από here Δευ 16 Δεκ 2013 - 13:00

teohunter έγραψε:Xρηστο γεια σου.Θα ηθελα να μου λυσεις μια απορια.Βαζοντας στο here μια διαδρομη πρεβεζα βαλανιδορραχη(πρεβεζης) μου βγαζει την διαδρομη ολοσωστη.Στο 2595 ομως δεν με παει σωστα.Το προβλημα αρχιζει την στιγμη που πρεπει να στριψουμε δεξια απο την εθνικη οδο πρεβεζας ηγουμενιτσας για το χωριο βαλανιδορραχη και μετα αριστερα.Το 2595 δε το κανει ετσι γιατι??

x-trail έγραψε:Θοδωρη και Χρηστο, παντου ειναι λαθος το παραπανω, και στο Here και στο Βasecamp (και Mapsource) και στις συσκευες Garmin κι αρα δεν οφειλεται στο compiling.

Στο σημειο μπλε κυκλος ο χαρτης απαγορευει την στροφη αριστερα.
Αν δεν εχουμε Αποφυγες Αναστροφων, και θελουμε να στριψουμε αριστερα, σε παει λιγο βορειοτερα και σε κανει Αναστροφη.

Στο Here :


[b]Στο Basecamp :


[b]Στο 3490
, οπου με ενεργοποιημενες τις Αποφυγες Αναστροφων σε παει απο Μεσοποταμο και ξανα πισω, ενω χωρις Αποφυγες σε παει λιγο βορειοτερα και ξανα πισω :


Η σωστη πορεια : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

teohunter έγραψε:Πολυ σωστα Κυριακο.Την τελευταια εικονα που ειναι και η σωστη δεν την κανει με τιποτα.Για να δουμε τι θα μας πει ο Χρηστος.Σε ευχαριστω και για την φωτογραφικη καλυψη γιατι σε αυτον τον τομεα θελω καποια μαθηματα!!!!

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα.

Διορθώθηκε το λάθος. Είχαμε κόψει λανθασμένα τη στροφή, λόγω συνεχόμενης διπλής γραμμής.
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από dordas Τετ 18 Δεκ 2013 - 14:16

Αθηνα

Τουρναβιτου 7  

Θεατρο   Θησειον , ενα θεατρο για τις τεχνες

Δεν υπαρχει στα POI
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από PAVL-2 Τετ 18 Δεκ 2013 - 15:43

Περιοχή ..... Αγία Βαρβάρα 
Οδός    ..... Καραΐσκάκη

ΘΕΣΗ 


ΛΑΘΟΣ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σωστό
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από PAVL-2 Τετ 18 Δεκ 2013 - 15:52

Νέα Πέραμος 

Εδώ υπαρχει πλέον Αερογέφυρα .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από here Τετ 18 Δεκ 2013 - 17:33

Καλησπέρα σε όλους,

απο χθες βρίσκομαι σε άδεια, οπότε μεταφέρω τις παρατηρήσεις σας στους συναδέλφους. Με συγχωρείτε για την οποιαδήποτε καθυστέρηση υπάρξει.

dordas έγραψε:Αθηνα

Τουρναβιτου 7  

Θεατρο   Θησειον , ενα θεατρο για τις τεχνες

Δεν υπαρχει στα POI

Προστέθηκε Άρη, σ'ευχαριστώ.

PAVL-2 έγραψε:Περιοχή ..... Αγία Βαρβάρα 
Οδός    ..... Καραΐσκάκη

ΘΕΣΗ 


ΛΑΘΟΣ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σωστό
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Χρήστο το παραπάνω σημείο θα το κοιτάξουν αύριο και θα σε ενημερώσω για την εξέλιξη.

PAVL-2 έγραψε:Νέα Πέραμος 

Εδώ υπαρχει πλέον Αερογέφυρα .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Έχει ήδη οδηγηθεί και διορθωθεί. Μπορείς να το δεις, αν στο here.com πας δεξιά που λέει Map View και το αλλάξεις σε Community.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις πολύτιμες παρατηρήσεις σας
here
here
Here Maps
Here Maps

Άντρας Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 417


http://www.here.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από PAVL-2 Παρ 20 Δεκ 2013 - 17:31

Ταύρος
Αχιλλέως 
Μονόδρομος με κατεύθυνση όπως φαίνεται στο χάρτη με  βέλος .  

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από dordas Παρ 27 Δεκ 2013 - 10:27

Καλημερα και χρονια πολλα και απο μενα . 

Μαραθωνας.

Η οδος Δραγατσανιου εχει λαθος αριθμηση (εψαχνα το 18 και μου το  εβγαλε αλλου). 

Παμε στο quiz της χρονιας (δεν ξερω την απαντηση ,θα μας βοηθησει ο Χρηστος)


Να δουμε ποιος χαρτης εχει δικιο.

Ντραφι


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Uploaded with [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η Navteq και η αναβαση λενε Σολωνος. 

Η Google λεει Αγια Σοφιας. 

Ο Auto drive δεν τον εχει χαρτογραφημενο. 

Η GI τον λεει Αθηναικη Δημοκρατια.

Η Τομτομ τον εχει χαρτογραφημενο ως δρομο χωρις ονομα. 

Εγω ψηφιζω Gi (σε παρομοιες περιπτωσεις στο παρελθον που εχω τσεκαρει ειχαν τη σωστη ονομασια). Μετα ειμαι με την Navteq


Ψηφιστε ελευθερα, Χρηστο καθυστερησε λιγο την απαντηση σε αυτο.....
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από evankouros Κυρ 29 Δεκ 2013 - 1:30

Από το πρόσφατο ταξίδι μου στη Δράμα, παρατήρησα ότι δεν υπάρχει ο (ολοκληρωμένος πλέον) Περιφερειακός Δράμας & ο κυκλικός κόμβος που έγινε πριν μερικούς μήνες στη διασταύρωση του με την ΕΟ Δράμας-Ξάνθης & Δράμας-Καβάλας.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
evankouros
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Τόπος : Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 579


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU) - Σελίδα 12 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Ευρωπαικου Χαρτη Της Here (CN EU NT/NTU)

Δημοσίευση από PAVL-2 Κυρ 29 Δεκ 2013 - 11:23

Αγία Βαρβάρα 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αυτός ο χάρτης όσο πάει και ποιο πολύ μου αρέσει .
Εαν μπορούσα να βάλω και τα 2.756 δικά μου POI σε 10 κατηγορίες τότε δεν θα τον άλλαζα.
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 31 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 31  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης