My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3590 vs 3597

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

3590 vs 3597 Empty 3590 vs 3597

Δημοσίευση από tlg Δευ 22 Ιουλ 2013 - 16:49

Παιδια , επειδη εφθασε η ωρα της αγορας, ποιο να παρω απο τα δυο;

Λετε να μπλεξω και να μην λειτουργει σωστα στο 3597 ο autodrive με το νεο software;



Αληθεια , υπαρχει συσκευη της garmin με την οποια συνεργαζεται καλυτερα ο autodrive σε σχεση με τις υπολοιπες ;

Ποια συσκευση απο ολη την γκαμα της garminθεωρειτε την χρυση τομη value for money;
avatar
tlg
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 29


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3590 vs 3597 Empty Απ: 3590 vs 3597

Δημοσίευση από x-trail Δευ 22 Ιουλ 2013 - 17:51

tlg έγραψε:Παιδια , επειδη εφθασε η ωρα της αγορας, ποιο να παρω απο τα δυο;
Aν και υπερμαχος των "σιγουρων και δοκιμασμενων" λυσεων, θα επαιρνα το 3597, ετσι κι αλλιως ειναι το κορυφαιο της νεας σειρας.
Βασικη αιτια η σταδιακη ελλειψη ανανεωσεων firmware στις συσκευες 3xx0, οπως και η νεα σχεδιαση του λογισμικου.
Το ...κοντινο μελλον του ανηκει!


tlg έγραψε:Λετε να μπλεξω και να μην λειτουργει σωστα στο 3597 ο autodrive με το νεο software;
Δεν υπαρχει περιπτωση και μαλιστα αν δεν χρησιμοποιεις το προγραμμα αυτοματης αναβαθμισης αλλα παιρνεις το αρχειο του χαρτη με το Universal Extractor και το κανεις αντιγραφη, δεν υπαρχει κατι να φοβασαι.
(Ο 3.05 και μετα ειναι φτιαγμενος και δοκιμασμενος και για τις πολυ νεεες συσκευες οπως το 3597)


tlg έγραψε:Αληθεια , υπαρχει συσκευη της garmin με την οποια συνεργαζεται καλυτερα ο autodrive σε σχεση με τις υπολοιπες ;
Δεν εχω ακουσει για προβλημα "συνεργασιας", προβληματα υπηρχαν που και που λογω "κακης αυτοματης εγκαταστασης" που πιστευω οτι με τον 3.05 και μετα τα λυσανε.


tlg έγραψε:Ποια συσκευη απο ολη την γκαμα της garmin θεωρειτε την χρυση τομη value for money;
Το 50 για την φθηνη κατηγορια, το 2595 για την μεσαια και το 3590 για την ακριβη.
Απο την αλλη, το θεμα ειναι τι ειναι σημαντικο για σενα...
Αλλοι θελουν "οπωσδηποτε" 5 ιντσες (και πανω αν γινεται), αλλοι θελουν να μπορουν να εχουν οοοολες τις δυνατοτητες ενεργες, κι εγω προσωπικα ειμαι "κολλημενος" με την 3D απεικονιση του εδαφους και ειναι το πρωτο πραγμα που θα κοιταξω σε επομενη αγορα μου λογω των εκδρομων στα βουνα (αλλα για καποιον αλλον, πχ οδηγο ταξι σε πολη, αυτο μπορει να ειναι και η ...τελευταια του προτεραιοτητα).



Αν δεν ειχα ηδη το 3490 κι ηθελα συσκευη Garmin και (το βασικοτερο) διεθετα τα χρηματα, ΣΙΓΟΥΡΑ θα επαιρνα το 3597 για να ειμαι μπροστα στις εξελιξεις για τουλαχιστον 2 χρονια.
Απ την αλλη, αν εχεις μπορεσει να βαλεις το StreetPilot στο ΝoteΙΙ, τοτε ουσιαστικα εχεις ενα 3590.
Αν μπορεις να περιμενεις κανενα χρονο, τοτε θα δουμε τι νεα μοντελα θα βγαλει και αν θα εχει παλι ριζικες αλλαγες στο λογισμικο και στην εμφανιση χαρτη, οπως εγινε απο την σειρα 3790 στην 3490/3590 και στην 3597.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3590 vs 3597 Empty Απ: 3590 vs 3597

Δημοσίευση από Santosan Δευ 22 Ιουλ 2013 - 19:17

Προσωπικα με καλυπτει η απαντηση του Κυριακου αλλα μπορω να προσθεσω κατι ακομα.

tlg έγραψε:Παιδια , επειδη εφθασε η ωρα της αγορας, ποιο να παρω απο τα δυο;

Λετε να μπλεξω και να μην λειτουργει σωστα στο 3597 ο autodrive με το νεο software;

Ο Auto Drive ειναι δοκιμασμενος στο 3597 & δουλευει σωστα, το γνωριζω πολυ καλα αυτο που σου γραφω χωρις να θελω να το σχολιασω πιο πολυ.

tlg έγραψε:Αληθεια , υπαρχει συσκευη της garmin με την οποια συνεργαζεται καλυτερα ο autodrive σε σχεση με τις υπολοιπες ;

Οι σειρες 34/35ΧΧ ειναι προνομιουχες λογω των δυνατοτητων των συσκευων τους & με τις αλλαγες που θα ερθουν αυτες οι δυνατοτητες θα παιξουν ακομα περισσοτερο ρολο στο τελικο αποτελεσμα.

tlg έγραψε:Ποια συσκευση απο ολη την γκαμα της garmin θεωρειτε την χρυση τομη value for money;

Οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε μου, θα μπορουσα να σου γραψω οτι το 2495 για τις 4.3" & το 2595 για τις 5" εχουν το καλυτερο valye for money αλλα ... Επειδη εχω πιασει στα χερια μου πολλες συσκευες, την αισθηση που σου δινει ενα κοσμημα σαν το 3490 ή το 3590 δεν θα την βρεις πουθενα & αυτο ειναι ανεκτιμητο. Οσο αφορα το 3597 στην ουσια ειναι ενα μεταλλαγμενο 3590, η νεα αισθητικη του προερχεται απο τους ανθρωπους της Navigon εχει να κανει με τα γουστα του καθενος αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν προκειται για μια συσκευη-εργαλειο κορυφαια για την σειρα 35ΧΧ.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

3590 vs 3597 Empty Απ: 3590 vs 3597

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 23 Ιουλ 2013 - 0:18

Δες 2 βιντεο 3590 vs 3597

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

τα αγγλικα μου δεν ειναι καλα για να σε βοηθησω.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης