My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

+26
yb010555
lneam
McKing
kwgwkou
dim68
Constantine80
evankouros
GEORGE1
giorgos_korinthos
D_G
ZAFIR
ΠΑΝΟΣ Λ
navitraveler
antreas13
teohunter
Randyman
PAVL-2
stelios.com
G.K.
fokion
GeoData_Official
panoshm
x-trail
alexis75gr
panosmpo
gnoul
30 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από panosmpo Δευ 23 Ιαν 2017 - 12:07

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΔΕΝ υπαρχει εισοδος σε αυτο το σημειο, ας γινει ενας ελενχος.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από panosmpo Πεμ 9 Φεβ 2017 - 20:44

Ενώ έρχομαι από Αταλάντη προς  Αθήνα με δρομολογεί από την βοηθητική οδό  για να με παρακάμψει στην εθνική, όπου δεν υπάρχει είσοδος. Το έχω δώσει και στο προηγούμενο Post

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από Santosan Παρ 24 Φεβ 2017 - 20:56

Η οδός Ποταμού στον Κορυδαλλό μεταξύ των σημείων N37 59.477 E23 38.524 & N37 59.240 E23 38.528 μετά από πολύμηνες εργασίες που αφορούσαν την αλλαγή χάραξης του δρόμου δόθηκε τελικά εχθές στην κυκλοφορία. Το βασικότερο όλων είναι ότι διορθώθηκε μια στροφή καρμανιόλα που είχε κοστίσει την ζωή σε ανθρώπους & είχε προκαλέσει πολλές υλικές ζημιές.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Όπως μπορείτε να δείτε στο ανοδικό ρεύμα που ήταν έτοιμο & εξυπηρετεί επίσης την κάθοδο προσωρινά αυτή είναι η νέα χάραξη ενώ στο ρεύμα καθόδου που φαίνεται το έργο σε εξέλιξη είναι διακριτή η παλιά. Η διόρθωση λοιπόν αφορά την γεωμετρία του δρόμου όπως διαμορφώθηκε μετά τις εργασίες.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από yb010555 Κυρ 26 Μαρ 2017 - 14:00

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το κομμάτι της οδού Κρυστάλλη αριστερά όπως ανεβαίνουμε την οδό Νέας Ελβετίας έχει γίνει πεζόδρομος με μια καφετέρια μάλιστα.
Αρα η δρομολόγηση απο εκεί είναι λάθος.
yb010555
yb010555
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 68
Τόπος : Πειραιάς
Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 23


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 26 Μαρ 2017 - 20:52

Στον Άνω Κορυδαλλό ΤΚ 18122 η οδός Σαλαμινομάχων σταματάει στην διασταύρωση με την οδό Ρώτα. Από εκεί & πέρα μέχρι την διασταύρωση με την Τριών Ιεραρχών η οδός ονομάζεται Σαρανταπόρου.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πάλι στον Άνω Κορυδαλλό ΤΚ 18122 η οδός Ρώτα που ανάφερα προηγουμένως στο τελευταίο τμήμα της που ενώνεται με την Σαλαμινομάχων έχει σκαλόπάτια, είναι πεζόδρομος δλδ. Η Αλ. Παπάγου ενώνεται με την Σαλαμινομάχων & το τελευταίο τμήμα της είναι πάλι πεζόδρομος με σκαλοπάτια.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ένα λάθος δρομολόγησης που έχω τσεκάρει ότι ο Auto Drive κάνει πάντα όταν ο χρήστης θέλει να δρομολογηθεί από την οδό Δερβενακίων με ΤΚ 18122 στο Σχιστό Κορυδαλλού στην οδό Κύπρου στο Χαιδάρι με ΤΚ 12461 είναι η επιλογή της οδού Αθανασίου Διάκου & μετά της Στρατηγού Μακρυγιάννη που είναι συνοικιακοί δρόμοι κατώτερης κατηγορίας, πρόκειται για στενά με χαμηλή ορατότητα στις διασταυρώσεις, με εξαιρετικά έντονη ανηφορική κλίση ειδικά στην περίπτωση της Μακρυγγιάνη που είναι δύσβατη τόσο λόγω της έντονης ανηφορικής κλίσης αλλά & του γεγονότος ότι δεν έχει άσφαλτο αλλά σκυρόδεμα, αντί να παραμείνει πάνω στον κεντρικό της Δερβενακίων & μετά να συνεχίσει στην Λέλας Καραγιάννη που είναι δρόμοι κολέκτορες ανώτερης κατηγορίας για να κατέβει το Σχιστό Κορυδαλλού.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Η κόκκινη πορεία είναι η σωστή που δίνει & ο City Navigator Europe της HERE ή/και το Google Maps ενώ η ματζέντα είναι αυτή που δίνει ο Auto Drive.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Για όποιον γνωρίζει την περιοχή θα συμφωνήσει μαζί μου ότι το συγκεκριμένο λάθος πρέπει να διορθωθεί αφού κάνει την δρομολόγηση επικίνδυνη.

Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από Haris1977 Δευ 27 Μαρ 2017 - 11:23

Santosan έγραψε:με εξαιρετικά έντονη ανηφορική κλίση..

Αυτό ακριβώς είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και γω με ΟΛΟΥΣ τους χαρτες gps που χω δοκιμάσει στην περιοχή μου. Μιας και έχω ασχοληθεί στα μεταπτυχιακά μου με τα ΓΣΠ, πιστεύω πως θα πρεπε να υπήρχε ακόμα μια παράμετρος στα query δεδομένα (data bases) των δρόμων. Η κλίση (επί τις 100-> %). Θα μπορούσαν πχ να αποκλείονται απ την δρομολόγηση δρόμοι με κλίση (>10-15 %) και αυτόματα να επιλέγονταν πιο "βατές" διαδρομές. Απλά με την ευκαιρία αυτών που είπε ο Santosan το αναφέρω... Wink
Haris1977
Haris1977
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2017
Αριθμός μηνυμάτων : 23


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από axelak0s Τετ 28 Μαρ 2018 - 0:05

Γεια κι από μένα. Έκανα update μέσω του Auto_Drive_Hellas_v5.00T_el.exe 
Πλέον λέει έκδοση χάρτη AUTO DRIVE (HELLAS) 5.00 (ML GR NT) Tracer... όπου είναι και επιλεγμένος στο check box.
Όμως ενώ το update του χάρτη είναι 12/06/17, δεν περιέχει μέσα ένα κόμβο της πόλης μου που δόθηκε ένα χρόνο πριν. Δηλαδή το Ιούνιο 2016. Συγκεκριμένα, είναι ο κόμβος Μεγαλόπολης στην Εθνική οδό Τρίπολης Καλαμάτας και απ' ότι έχω δει στο google maps, τον ονομάζει περιφερειακή Μεγαλόπολης και Ενωτική Μεγαλόπολης-αυτοκινητόδρομου
(Είναι το σημείο που έχω επισημάνει με κόκκινο)
Μήπως δεν έκανα κάτι καλά; Ευχαριστώ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]" />
axelak0s
axelak0s
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : alexopoulos
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2018
Αριθμός μηνυμάτων : 5


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από panoshm Τετ 28 Μαρ 2018 - 1:05

axelak0s έγραψε:Όμως ενώ το update του χάρτη είναι 12/06/17, δεν περιέχει μέσα ένα κόμβο της πόλης μου που δόθηκε ένα χρόνο πριν.
Welcome to the club αυτών που δίνουν αναφορές λαθών και δεν τις έχουν δει ακόμα να έχουν μπει στο χάρτη...

ΥΓ: η δημοσίευση διασπάστηκε και συγχωνεύθηκε στο σωστό θέμα Wink
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από arkas2004 Τετ 28 Μαρ 2018 - 1:27

axelak0s έγραψε:Γεια κι από μένα. Έκανα update μέσω του Auto_Drive_Hellas_v5.00T_el.exe 
Πλέον λέει έκδοση χάρτη AUTO DRIVE (HELLAS) 5.00 (ML GR NT) Tracer... όπου είναι και επιλεγμένος στο check box.
Όμως ενώ το update του χάρτη είναι 12/06/17, δεν περιέχει μέσα ένα κόμβο της πόλης μου που δόθηκε ένα χρόνο πριν. Δηλαδή το Ιούνιο 2016. Συγκεκριμένα, είναι ο κόμβος Μεγαλόπολης στην Εθνική οδό Τρίπολης Καλαμάτας και απ' ότι έχω δει στο google maps, τον ονομάζει περιφερειακή Μεγαλόπολης και Ενωτική Μεγαλόπολης-αυτοκινητόδρομου
(Είναι το σημείο που έχω επισημάνει με κόκκινο)
Μήπως δεν έκανα κάτι καλά; Ευχαριστώ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


στην προηγουμενη σελιδα και περιπου πριν 15μηνες το ειχαν αναφερει ξανα και εγω αλλα δεν ειδα να ακουει καποιος
avatar
arkas2004
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : athens
Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 26


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από axelak0s Τετ 28 Μαρ 2018 - 8:52

arkas2004 έγραψε:στην προηγουμενη σελιδα και περιπου πριν 15μηνες το ειχαν αναφερει ξανα και εγω αλλα δεν ειδα να ακουει καποιος
 Έχεις δίκιο. Είχα ποστάρει σε λάθος θέμα και γι αυτό δεν το είδα. Το μετέφεραν όμως οι admin εκεί που έπρεπε οπότε οκ. Ευχαριστώ και πάλι. Τώρα για το θεματάκι που έγραψα, μάλλον όμως θα πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία να τους το αναφέρω.
axelak0s
axelak0s
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : alexopoulos
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2018
Αριθμός μηνυμάτων : 5


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από panoshm Τετ 28 Μαρ 2018 - 15:48

axelak0s έγραψε:Τώρα για το θεματάκι που έγραψα, μάλλον όμως θα πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία να τους το αναφέρω.
Αν μας έλεγες και τι αποκόμισες από την κουβέντα που θα κάνεις, θα σου είμασταν υπόχρεοι Wink
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από axelak0s Τετ 28 Μαρ 2018 - 16:39

panoshm έγραψε:Αν μας έλεγες και τι αποκόμισες από την κουβέντα που θα κάνεις, θα σου είμασταν υπόχρεοι Wink
Εννοείται πως θα παραθέσω τα όσα μου πουν. Άλλωστε και εδώ όπως και σε όλα τα φόρουμ, το βασικό νόημα είναι ένα. Η αλληλοβοήθεια.
axelak0s
axelak0s
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : alexopoulos
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2018
Αριθμός μηνυμάτων : 5


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από ZAFIR Παρ 30 Μαρ 2018 - 22:09

ναι φίλε μου συμφωνώ...η γνώση πρέπει να μοιράζεται...περιμένουμε νέα σχετικά Rolling Eyes με την εποικ/νία σου ..
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από axelak0s Τετ 11 Απρ 2018 - 13:33

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη. 
Επικοινώνησα μαζί τους, και μου είπαν ότι μπορώ να στείλω πληροφορίες σχετικά με τον κόμβο, στο email: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ώστε να μπει σε κάποια από τις επόμενες αναβαθμίσεις. Έστειλα, και βλέπουμε.
axelak0s
axelak0s
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : alexopoulos
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2018
Αριθμός μηνυμάτων : 5


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από panoshm Τετ 11 Απρ 2018 - 15:49

Τους ρώτησες αν ισχύει η [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] που έχουν στο site τους?

Τους ανέφερες το φόρουμ και το εδώ topic?

Μου κάνει εντύπωση που σου έδωσαν email... και δεν σου είπαν για την φόρμα αναφοράς σφαλμάτων
...να τους στείλεις, τι άραγε? Ό,τι θα έβαζες εδώ? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Θεωρητικά διαβάζουν εδώ.... (έτσι είχε ξεκινήσει τουλάχιστον στην αρχή....)
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata - Σελίδα 11 Empty Απ: Αναφορα Λαθων Χαρτογραφησης Του Auto Drive Hellas Της Geodata

Δημοσίευση από axelak0s Τετ 11 Απρ 2018 - 18:38

Όχι, δε ρώτησα για τη φόρμα αναφοράς στο site τους,
δεν ήξερα πως υπάρχει, ούτε για το φόρουμ είπα. Ήταν ένα τηλέφωνο του ενός λεπτού και κάτι, και τίποτα παραπάνω. Πάντως ό,τι έγραψα εδώ, έγραψα κι εκεί, με τα ίδια Screenshots.
axelak0s
axelak0s
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : alexopoulos
Ημερομηνία εγγραφής : 27/03/2018
Αριθμός μηνυμάτων : 5


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης