My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόταση GPS

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πρόταση GPS Empty Πρόταση GPS

Δημοσίευση από PAVL-2 Πεμ 4 Ιουλ 2013 - 18:44

Από εδώ είχατε από εκεί είχατε με βάλατε στο λούκι ,τώρα θέλω βοήθεια για αγορά μιας πολύ καλής συσκευής .
Οι απαιτήσεις μου είναι ,όσο το δυνατό μεγαλύτερη ανάλυση  και όχι κάτω από 5" οθόνη  , τιμή δεν με πολύ ενδιαφέρει κάθε βοήθεια θα ανταμειφθεί με μια κάσα μπύρες .
Α και κάτι άλλο μην αρχίσετε μετά  κανε αυτό κανε το άλλο διότι θα το στείλω για ευθανασία .

Πάντα για GARMIN μιλάμε εεεεεε
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόταση GPS Empty Απ: Πρόταση GPS

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 4 Ιουλ 2013 - 19:20

Κορυφαια συσκευη ειναι το NUVI 3590 LMT στα 315 €
Μπορεις να το δεις εδω:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
κι εδω:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Με την συσκευη αυτη εχεις τα παντα που κλυκλοφορουν αυτη την στιγμη και οσα κυκλοφορησαν παλαιοτερα.

Μπορεις να περιμενεις να ερθει ή να το παρεις απο το εξωτερικο το αντιτοιχο νεο μοντελο του 2013, το NUVI 3597 LMT
Aυτο φοραει το ΝΕΟ λογισμικο για το 2013, δεν το εχουμε ψαξει ακομα τι κανει σαν λογισμικο και τι συμβατοτητα προς τα πισω εχει, συν οτι του λειπουν καποιες δυνατοτητες του 2012, αλλα εχει και πολλα καινουρια πραγματα.
Με αυτο θα εισαι κατι σαν beta Tester, σαν πειραματοζωο....
Νομιζω οτι ειναι και η μονη συσκευη του 2013 που πιθανον να εισαχθει "επισημως" στην Ελλαδα, μεχρι τις νεες συσκευες του 2014.
Με αυτο εισαι πρωτοπορος, αλλα εγω προσωπικα δεν θα ρισκαριζα τοσα λεφτα σε κατι αδοκιμαστο και που "ισως" εισαχθει...
Μπορεις να το δεις εδω (Αμερικη):
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
κι εδω (Ευρωπη):
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Τα επισημα site τους ειναι:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόταση GPS Empty Απ: Πρόταση GPS

Δημοσίευση από PAVL-2 Πεμ 4 Ιουλ 2013 - 19:29

Κυριακο ευχαριστω , τις μπύρες ποτεεεεεε .
Μπήκε παραγγελία 
Εγω πειραματοζωο ; Το έστειλα στην χωματερή .


Έβαλα και αυτο ,το εχει κανείς ;


 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόταση GPS Empty Απ: Πρόταση GPS

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 4 Ιουλ 2013 - 19:57

Στο ειχα γραψει οτι δεν θα μου γλυτωσεις, να λοιπον που ηρθε η ωρα σου ... Smile2

Εστω & κατοπιν εορτης θα σου πω την αποψη μου ...

Αφου οι απαιτησεις σου ειναι απο 5" & πανω με την μεγαλυτερη διαθεσιμη αναλυση που ειναι 800Χ480 τοτε το 35XX ειναι μονοδρομος. Το 3597 μπορει να ειναι η μονη συσκευη απο την σειρα 2013 που οπως φαινεται θα εισαχθει στην Ελλαδα αλλα επι της ουσιας για τα Ελληνικα δεδομενα δεν θα εχει τιποτα καινουργιο σε σχεση με το 3590 αφου ολες οι ονομαστικες διαφορες δεν θα λειτουργουν στην χωρα μας. Αντιθετα χανεις καποιες δυνατοτητες οπως η πλοηγηση πεζου για παραδειγμα, δεν εχει κανενα ειδους player οπως MP3, video κ.λ.π & φυσικα κοψανε το photo navigation.

Επι της ουσιας Χρηστο η σειρα του 2013 θα περασει απαρατηρητη οπως φαινεται & νομιζω οτι αυτο θα ειναι το καλυτερο που μπορει να γινει & ας ελπισουμε οτι το 2014 θα δουμε κατι καινουργιο της προκοπης & οσο το δυνατον πιο μακρυα απο Navigon γινεται αλλιως βλεπω τα PND της Garmin να εχουν την μοιρα αυτων της Navigon ...

Αυτο που πρεπει να βαλεις στην ζυγαρια ειναι οτι η Garmin απο το 2011 & μετα εχει δειξει οτι "εγκαταλειπει" τα παλαιοτερα μοντελα πιο γρηγορα αφηνοντας τα με κουσουρια οπως το 37ΧΧ για παραδειγμα. Πολυ φοβαμαι οτι αυτη ειναι η τρεχουσα πολιτικη της Garmin. Να σου πω οτι για τις συσκευες του 2012 δεν εδωσε ακομα διορθωτικη αναβαθμιση για να δουλευει σωστα το InstaSearch στον Ευρωπαικο & δεν ξερω αν προβλεπετα να το διορθωσει αν & το πιο λογικο θα ηταν αυτο.

Στην θεση σου & αφου δεν εχω συσκευη αυτη την στιγμη θα αγοραζα το 3597 & ο βασικος λογος ειναι οτι οταν κανεις μια αγορα πρεπει να εχει οριζοντα τουλαχιστον δυο χρονων με full υποστηριξη & εξελιξη απο την Garmin & οχι κατι τελειωμενο οπως τα δικα μας που εχουν κλεισει το κυκλο εξελιξης τους & εχουν μπει σε αυτον της συντηρησης. Εμεις που εχουμε κανει αγορες τις κραταμε & περιμενουμε το 2014. Ενας ΝεοΖηλανδος mod παντως που την δουλευει την συσκευη (ειναι ιδιοκτητης του 3590 & του 3597) ειναι ικανοποιημενος & απο τα δυο & θεωρει το 3597 πολυ καλο. Στην αρχη παντα τα Garmin βγαινουν με θεματακια & μετα πλακωνουν τα firmware update & τα βελτιωνουν μεχρι να ερθει η επομενη σειρα που θα παρει τα σκηπτρα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην βαλεις χερι στο Garminaki, σε προκαλει το ατιμο με τοσα καλουδια που υπαρχουν ...

Οτι & να παρεις σου ευχομαι καλοριζικο !!
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόταση GPS Empty Απ: Πρόταση GPS

Δημοσίευση από PAVL-2 Πεμ 4 Ιουλ 2013 - 20:10

Με εσένα ουτε εγω ήλπιζα οτι θα γλυτωνα .
Αλλα σας  ευχαριστώ  όλους σας και θα το ανταποδώσω  σύντομα .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόταση GPS Empty Απ: Πρόταση GPS

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 4 Ιουλ 2013 - 20:45

PAVL-2 έγραψε:Κυριακο ευχαριστω , τις μπύρες ποτεεεεεε .
Μπήκε παραγγελία 
Εγω πειραματοζωο ; Το έστειλα στην χωματερή .


Έβαλα και αυτο ,το εχει κανείς ;


 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

To εχω κι εγω κι ο Μανος και ειναι πολυ καλο αν εχεις gps Garmin κι ακομα καλυτερο αν ο εγκεφαλος του αυτοκινητου σου δινει κατευθειαν την τιμη της στιγμιαιας καταναλωσης.
Η λιστα βλαβων και τα check code του βοηθουν στην περιπτωση βλαβης για να μην σε "δουλεψει" το συνεργειο.
Αν μαλιστα εχεις και Android τηλεφωνο, τοτε εκει με το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] γινεται ακομα καλυτερο με πολυ περισσοτερες δυνατοτητες απ' οτι στo gps (μεχρι και καταγραφες σε αρχειο κανει, και γραφικες παραστασεις βγαζει και μετραει τα g των επιταχυνσεων κλπ)
Ταξιδι χωρις το ecoRouteHD ακομα δεν εχω παει...
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόταση GPS Empty Απ: Πρόταση GPS

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 4 Ιουλ 2013 - 20:51

PAVL-2 έγραψε:σας  ευχαριστώ  όλους σας και θα το ανταποδώσω  σύντομα .

Το μονο που μας χρωστας ειναι η αγαπη σου !!! handshake 
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης