My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

+9
stelios.com
giorgos_korinthos
x-trail
here
ZAFIR
panosmpo
thundercastle
geodelik
Santosan
13 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 2 Φεβ 2014 - 9:51

Randyman έγραψε:Καλο θα ηταν οι δοκιμες να γινουν εν κινησει και οχι με το Trip Planner. Οποτε το χω κανει εχω δει διαφορες.

Οταν θελεις να συγκεντρωσεις δεδομενα πορειων & να συγκρινεις μεταξυ χαρτων πρεπει το σημειο εκκινησης & τερματισμου να ειναι ακριβως το ιδιο αφου λιγα μετρα διαφορα μπορει να αλλαζουν την δρομολογηση. Ενα αλλο σοβαρο θεμα ειναι αν την στιγμη που προσπαθεις να δρομολογησεις εχεις καλη ληψη σηματος δορυφορου ωστε να ξερεις απο που διαβασε την θεση σου & εδωσε την πορεια. Ειναι απολυτα φυσικο να εχεις διαφορες στατικα σε σχεση με την εν κινηση δρομολογηση αφου η δευτερη περιπτωση ειναι "ρευστη" & αρα αναξιοπιστη.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από G.K. Κυρ 2 Φεβ 2014 - 13:13

Μάνο, αν θέλεις στείλε μου κάποιες δικές σου δρομολογήσεις που είδες διαφορές να τις δοκιμάσω γιατί εγώ στις δικές μου δεν έχω βρει τίποτα μέχρι στιγμής.
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 2 Φεβ 2014 - 13:14

Ειναι σωστες οι δρομολογησεις που σου δινει Γιωργο;
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από G.K. Κυρ 2 Φεβ 2014 - 13:18

Οτι μου δίνει με τον Autodrive μέσα στην κάρτα, τις ίδιες μου δίνει κι αν αφήσω μόνο του τον Ευρωπαϊκό στη συσκευή αφού βγάλω φυσικά την κάρτα και του κάνω κι ένα soft reset.
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 2 Φεβ 2014 - 14:16

Ναι Γιωργο το ιδιο διαπιστωσα & εγω οσο αφορα την υπαρξη ή οχι του Auto Drive το ανεφερα παραπανω & ειναι αληθεια οτι οι δρομολογησεις που ηταν παρανοικες εχουν βελτιωθει ή ειναι σωστες οπως τις ξερω. Αυτες τις μερες εχω κανει διαφορες δοκιμες με τον CN 2014.40 στην συσκευη, στο MapSource & στο BaseCamp νομιζω οτι "εβγαλα λαγο" οσο αφορα το προβλημα με τις δρομολογησεις, θελω λιγο χρονο ακομα να παιξω με δυο δρομολογησεις που γνωριζω ωστε να εχω διαπιστωσει περα απο καθε αμφιβολια το προβλημα αλλα & την πιθανη λυση οσο αφορα το 3490 & με βαση τα δικα μου δεδομενα. Παντως μεχρι στιγμης παμε καλα ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από alexis75gr Κυρ 2 Φεβ 2014 - 18:43

νομιζω οτι με το basecamp παντα εβγαζε σωστες δρομολογησεις. το προβλημα εμφανιζεται στις συσκευες.. και ειδικα οταν εισαι στο δρομο που ξαφνικα σε βαζει να κανεις εναν ασχετο κυκλο..
avatar
alexis75gr
Member
Member

Άντρας Τόπος : athina
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 120


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από G.K. Κυρ 2 Φεβ 2014 - 19:34

Santosan έγραψε:Ναι Γιωργο το ιδιο διαπιστωσα & εγω οσο αφορα την υπαρξη ή οχι του Auto Drive το ανεφερα παραπανω & ειναι αληθεια οτι οι δρομολογησεις που ηταν παρανοικες εχουν βελτιωθει ή ειναι σωστες οπως τις ξερω. Αυτες τις μερες εχω κανει διαφορες δοκιμες με τον CN 2014.40 στην συσκευη, στο MapSource & στο BaseCamp νομιζω οτι "εβγαλα λαγο" οσο αφορα το προβλημα με τις δρομολογησεις, θελω λιγο χρονο ακομα να παιξω με δυο δρομολογησεις που γνωριζω ωστε να εχω διαπιστωσει περα απο καθε αμφιβολια το προβλημα αλλα & την πιθανη λυση οσο αφορα το 3490 & με βαση τα δικα μου δεδομενα. Παντως μεχρι στιγμης παμε καλα ...

Οχι Μάνο, εννοώ ότι ο CNE δεν αλλάζει τη δρομολόγησή του είτε υπάρχει στη συσκευή/κάρτα ο Autodrive είτε τον έχω βγάλει και λειτουργώ μόνο τον CNE.
Αυτό που έχει διορθωθεί είναι το Instasearch.
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 2 Φεβ 2014 - 19:53

G.K. έγραψε:Οχι Μάνο, εννοώ ότι ο CNE δεν αλλάζει τη δρομολόγησή του είτε υπάρχει στη συσκευή/κάρτα ο Autodrive ...
Santosan έγραψε:Ναι Γιωργο το ιδιο διαπιστωσα & εγω οσο αφορα την υπαρξη ή οχι του Auto Drive το ανεφερα παραπανω ...

Γιωργο καταλαβα τι γραφεις, απλως στην δικη μου περιπτωση καποιες δρομολογησεις που ηταν περιεργες με ή χωρις τον AutoDrive σταματησαν να δημιουργουνται πλεον με την συσκευη σε προσομοιωση & με δημιουργια της πορειας με το Trip Planner ή & με την αναζητηση διευθυνσης. Δεν αφορα τον Auto Drive αυτο αλλα την αλλαγη της συμπεριφορας στις δρομολογησεις με τον Ευρωπαικο η οποια ειναι η πρωτη φορα που παρουσιαζεται μετα απο τοσο καιρο & αρκετες δοκιμες που ειχα κανει στο παρελθον. Φιλε μου Γιωργο νομιζω οτι βρηκα την ακρη γιατι καταφερα να δρομολογω με τον Ευρωπαικο σωστα σε οσες πορειες ειχα προβλημα στο παρελθον σε ολες τις περιπτωσεις & επισης νομιζω οτι καταφερα να επιβεβαιωσω την πηγη του προβληματος αλλα θελω να ειμαι εγκρατης γιατι μου εχει μεινει μια δοκιμη, αυτη της επιβεβαιωσης ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 2 Φεβ 2014 - 20:37

Τα post που αφορουσαν το InstaSearch αποσπαστηκαν & δημιουργηθηκε ενα καινουργιο topic με αυτα το οποιο μαλιστα εγινε Υπομνημα οπως του αξιζει.

Απο εμενα το μονο που μενει να ειπωθει & δημοσια ειναι τα Πολλα Συγχαρητηρια στον Κυριακο & τον Βασιλη για την πολυ & καλη δουλεια που εκαναν, τον χρονο που αφιερωσαν αλλα & την αψογη συνεργασια καθως & το ομαδικο πνευμα που ειχαμε ολοι μαζι σαν ομαδα. Κατι τετοιες στιγμες σαν forum φτανουμε στην κορυφη του κοσμου.

Μετα το InstaSearch τις προηγουμενες μερες, σημερα λυσαμε τελειως τον γριφο του Ευρωπαικου αφου καταφερα να επιβεβαιωσω το προβλημα & να δημιουργησω σωστες πορειες. Τα πραγματα εγιναν πλεον πολυ συγκεκριμενα & θα δημιουργηθει ενα σχετικο topic για αυτο το θεμα που μας εχει παιδεψει τοσο πολυ.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις - Σελίδα 4 Empty Απ: Garmin Forums - Ενημερωση της Garmin για το προβλημα στην Ελληνικη γλωσσα & τις περιεργες δρομολογησεις

Δημοσίευση από Randyman Δευ 3 Φεβ 2014 - 21:21

Santosan έγραψε:Τα post που αφορουσαν το InstaSearch αποσπαστηκαν & δημιουργηθηκε ενα καινουργιο topic με αυτα το οποιο μαλιστα εγινε Υπομνημα οπως του αξιζει.

Οσο δε διορθωνονται η αναζητηση των Πλατειων(ο τροπος που τις ψαχνεις), ο σχεδιασμος τους, και γενικα το πως εχουν τα pois εγκατεστημενα, χανεται ο εξαιρετικα ενημερωμενος οσον αφορα τις δρομολογησεις, χαρτης 2014.40. Κι ενω ο autodrive συνεχιζει τα κουλα καμποσες φορες, ο NTU ειναι πολυ βελτιωμενος. Καπως πρεπει να γινει ωστε να τελειοποιηθει και στα Pois και στα TYP να τον δουλεψω κι εγω.
avatar
Randyman
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Ηλικία : 38
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 04/06/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 190


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης