My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT

5 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT

Δημοσίευση από Dimitrios1971 Σαβ 1 Δεκ 2012 - 2:23

IliasA έγραψε:
Dimitrios1971 έγραψε:Ηλια με την 7.50 δεν κρασαρει πλεον η συσκευη αλλα σου λεει. Η αναζητηση poi δεν ειναι διαθέσιμη στην γερμανική γλώσσα (φωνητική Εντολή)


Και όμως Δημήτρη μου, σε εμένα το πρόβλημα παραμένει, η συσκευη σβηνει εντελως με το που σου λεει ( πες τε το ονομα ενος.........σβηνει). Όσο για το δεύτερο ότι δεν είναι διάθεσιμη η αναζήτηση το είχα στην αγγλική γλώσσα.
Απλά όπως λέει και ο Μάνος θέλει ενημέρωση η Garmin μπας και βγάλουμε άκρη.

Off Topic

Δεν αξειωθηκα να κάνω ακόμα τηλεφωνο γιατί είμαι στο τρέξιμο. Έχω την βάπτιση της μικρής αύριο και καταλαβαίνεις.

Πρωτον...Να σου ζησει η μικρη!!!!


Κανε novol εκαθαριση και ξανα περνα το update χωρις msd καρτα και τα ξαναλεμε
Dimitrios1971
Dimitrios1971
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 52
Τόπος : Γερμανια NWR
Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 61


http://navifree.blogspot.de/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT

Δημοσίευση από IliasA Τρι 4 Δεκ 2012 - 21:03

Καλησπερα στα παιδια.

Δημητρη πρωτον σε ευχαριστο παρα πολυ για τις ευχες σου.

Δευτερον εχουμε και λεμε.

-Εβγαλα την καρτα και εκανα Clear Novol.
-Περασα την verison 7.50 χωρις την καρτα μεσα.
-Εκανα ολες τις ρυθμισεις απο την αρχη.
-Και πηγαινοντας στην λειτουργια φωνητικων εντολων το προβλημα παρεμεινε. Η συσκευη σβηνει.

Και τριτον και καλυτερο βγαλαμε μια ακρη. Δηλαδη.

-Πηρα σημερα το μεσημερι τηλεφωνο στην Garmin και μιλησα με εναν παρα πολυ ευγενεστατο ειδικο του οποιου η απαντηση ηταν αμεση. Του ειπα οτι εχουμε το εξης προβλημα με την λειτουργια των φωνητικων λειτουργιων και πριν καλα καλα τελειωσω ηξερε ο ανθρωπος που ακριβως ειναι το προβλημα.
Τα λογια του ηταν τα εξης.

-Το προβλημα το ξερω και υπαρχει ειδη απο την 7.20 δεν ειναι πρωτοφανες οπως και αλλα προβληματακια τα οποια δεν μου ανεφερε.
-Στην επομενη αναβαθμιση αφου ρωτησα εγω, μου εγγυηθηκε οτι θα εχει βρεθει η λυση.
-Μεχρι τοτε μου ειπε κανε το εξης κολπακι.
Αφου του πεις στην αρχη την λεξη Sprachbefehl, μην λες στην συνεχεια την λεξη POI Suchen αλλα P μετα O και μετα I ξεχωριστα και μετα suchen.
Αφου εκλεισα το τηλεφωνο και εμεινα εκπληκτος με αυτα που μου ειπε ειδικα το τελευταιο, ειπα να το δοκιμασω. Λεγοντας P μετα το O και μετα I και μετα το suchen, μου ειπε διαλεξτε μια κατηγορια.

Αυτο ηταν ολο. Το κολπακι πετυχε.
Οσο για την διορθωση στην λειτουργια φωνητικον εντολων αναμενουμε.
Παρακαλω παρα πολυ για επιβεβαιωση για οσους θα το δοκιμασουν.

Ολα τα τρελα στην Garmin γινονται. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εχω να πω προσωπικα οτι το Service ηταν αψογο. Respect. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT

Δημοσίευση από x-trail Τετ 5 Δεκ 2012 - 8:27

Το προβλημα με την προφορα των κεφαλαιων γραμματων, που διαφορα ΤΤS προγραμματα τα προφερουν ξεχωριστα γραμμα-γραμμα το εχω ξανασυναντησει!
Πως και δεν το σκεφτηκαμε βρε;;;
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT

Δημοσίευση από Dimitrios1971 Τετ 5 Δεκ 2012 - 11:56

ποιος το περίμενε οτι θα ξαναγυρίζαμε στο παρελθόν. Νομίζαμε οτι λυθεί
Dimitrios1971
Dimitrios1971
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 52
Τόπος : Γερμανια NWR
Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 61


http://navifree.blogspot.de/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT

Δημοσίευση από IliasA Τετ 5 Δεκ 2012 - 17:46

x-trail έγραψε:Το προβλημα με την προφορα των κεφαλαιων γραμματων, που διαφορα ΤΤS προγραμματα τα προφερουν ξεχωριστα γραμμα-γραμμα το εχω ξανασυναντησει!
Πως και δεν το σκεφτηκαμε βρε;;;

Δεν πειραζει βρε κυριακο μου που δεν το σκεφτηκατε, σημασια εχει οτι με ενα τηλεφωνημα ο ανθρωπος μας εξυπηρετησε.
Φανταζεσαι να μην ειχαμε ανταποκριση και τα προβληματακια να μαζευονταν ενα ενα.

Dimitrios1971 έγραψε:ποιος το περίμενε οτι θα ξαναγυρίζαμε στο παρελθόν. Νομίζαμε οτι λυθεί

Θα λυθει στην επομενη αναβαθμιση. Τελος καλο ολα καλα.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβλημμα με τη λειτουργια φωνητικων εντολων στο 3590LMT

Δημοσίευση από Dimitrios1971 Πεμ 20 Δεκ 2012 - 5:38

Τελικα για ολα υπαρχει Λυση (τουλάχιστον στο 3490LΤΜ)...ναι καλα καταλάβατε... επαναλειτουργεί η φωνητική εντολή στα γερμανικά χωρίς να συλλαβίζεις P-O-I ....ισως και σε κάποιες άλλες γλώσσες. cheers

Τα βηματα που χρειαζόμαστε να κάνουμε ώστε να διορθώσουμε το λαθος που οφείλετε στις αναβαθμίσεις και στην ανανέωση χαρτών και τα καιρόν.

1. Αρχικα παμε στις ιδιότητες φακελων και ξεμαρκαριζουμε στα win τα προστατευόμενα αρχεία και μαρκάρουμε να φαίνονται τα κρυφά αρχεία συνδέουμε την συσκευή μας Garmin

2. Αναζητούμε το φακελο .System στο οποίο βρίσκουμε τον φάκελο ASR και διαγράφουμε απο εκεί ολα τα αρχεία που εχει. κατα καποιο περιεργο τροπο δεν αναβαθμίστηκαν/αναβαθμίζονται η είναι ελαττωματικά.

3. Ανοιγουμε το εργαλειο αναβαθμίσης WebUpdater και κάνουμε την τελεταια αναβάθμιση της συσκευής μας που είχε δώσει η εταιρία και ελγχουμε για προφανες αλλες αναβαθμίσεις. Θα δουμε τωρα οτι μας δεινει το Αγγλικο αρχείο φωνητικών εντολων και το αναβαθμίζουμε. Κάνουμε επανεκκίνηση της συσκευής περιμενουμε 3 με 5 λεπτα και ξανακλεινουμε τη συσκευή.

4. Κανουμε αναβάθμιση του προσφατου χαρτη μεσου του και μόνο με το ποιο πρόσφατο GarminMapUpdater και επανεκκίνηση της συσκευης. Αφήνουμε την συσκευη για λιγο ανοιχτη ωστε να διαβασει τον χαρτη και τα αρχεια του και την κλινουμε παλι

5. Συνδεουμε παλι την συσκευη στον υπολογιστή μας και τρεχουμε το WebUpdater. Μαρκάρουμε τις αναβαθμισεις φωνητικών εντολων, γλωσσών, TMC κ.τ.λ και κάνουμε επανεκκίνηση της συσκευης μας. Περιμενουμε μεχρι να μας εμφανιση οτι στην συσκευη βρισκόνται αναβαθμίσεις και για να εγκατασταθούν πρεπει η συσκευή να κανει επανεκκίνηση. Παταμε ναι και περιμενουνουμε. Ματα την επανακινιση η συσκευη μας μπορει πλέον να σας υπακούσει αλλα...εχει και αλλες αναβαθμίσεις. κάντε τεςlol!

Δοκιμασμένο Basketball + τα νευρά μου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...το τάραξα στα bacups και μπροστα και πισω από το τι φταίει για να επαναλειτουργεί η φωνητική εντολή...θα κάνουμε Χριστούγεννα χωρίς να έχουμε κάτι δυναμικό σαν αυτο να παιδευόμαστε... santa

ΥΓ: πριν το 1 καντε πρωτα ενα novol... για να μην τρέχετε την διαδικασία απο την αρχή...είμαι ο Μητσος και μόλις τελείωσα...την διαδικασία geek

ΥΓ: Τα σκρινακια επι της λειτουργίας..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΥΓ3: Γλαροσα...τα ματια που εγιναν βαρια σαν πετρες και το κεφαλι σαν καζανι.. drunken
παω για υπνο Sleep
Dimitrios1971
Dimitrios1971
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 52
Τόπος : Γερμανια NWR
Ημερομηνία εγγραφής : 26/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 61


http://navifree.blogspot.de/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης