My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Santosan Παρ 2 Νοε 2012 - 20:11

Ελάχιστες συσκευές έφεραν τα καταστήματα.

Κυκλοφόρησε σήμερα στη χώρα μας το νέο πολυαναμενόμενο iPhone, περίπου ενάμιση μήνα μετά την επίσημη παρουσίαση του. Δυστυχώς για τους περισσότερους όμως, το αρχικό απόθεμα σχεδόν όλων των καταστημάτων εξαντλήθηκε μέσα σε λίγα λεπτά.

Η διαθεσιμότητα του εμφανίζεται ως «κατόπιν παραγγελίας» στο σύνολο των καταστημάτων ενώ φαίνεται πως το smartphone είναι πια διαθέσιμο μόνο μέσω προγραμμάτων συμβολαίου, χωρίς όμως να γνωρίζουμε αν και εκεί υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα και μεγάλη λίστα αναμονής.

Η εξάντληση της συσκευής δεν οφείλεται τόσο στην ζήτηση των καταναλωτών όσο στο γεγονός πως τα καταστήματα προμηθεύτηκαν έναν πολύ μικρό αριθμό συσκευών, με την επόμενη «παρτίδα» να αναμένεται σε τρεις έως τέσσερις εβδομάδες.

Το iPhone 5 διαθέτει μεγαλύτερη οθόνη στις 4 ίντσες τεχνολογίας LCD IPS με ανάλυση 640x1136 και πυκνότητα εικονοστοιχείων 326ppi. Παρά την μεγαλύτερη οθόνη η νέα συσκευή είναι αισθητά πιο λεπτό και ελαφριά από το iPhone 4/4S.

Χρησιμοποιεί βελτιωμένο επεξεργαστή A6, δυο φορές γρηγορότερο από το iPhone 4S και 1GB μνήμης RAM ενώ σημαντική ανανέωση έχει υποστεί και στα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά, με κάμερα 8 megapixel με βελτιωμένα εφέ, μπαταρία που του προσφέρει αισθητά αυξημένη αυτονομία και υποστήριξη δικτύων 4G/LTE τα οποία όμως δεν έχουν ακόμα αναπτυχθεί εμπορικά στην χώρα μας.

Οι τιμή του iPhone 5 χωρίς συμβόλαιο ξεκινά από τα 739 ευρώ για την έκδοση με 16GB αποθηκευτικού χώρου και φτάνει τα 976 ευρώ για την έκδοση στα 64GB. Οι τιμές στα προγράμματα συμβολαίου των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας ξεκινούν από τα 449 ευρώ για την οικονομικότερη έκδοση, ενώ όσοι ενδιαφέρονται σίγουρα θα μπορέσουν να κατεβάσουν το κόστος πουλώντας το παλιό τους iPhone 4 ή 4S.

Για όσους δεν πρόλαβαν, η επόμενη παραλαβή iPhone 5 από τα ελληνικά καταστήματα αναμένεται να πραγματοποιηθεί προς το τέλος του Νοεμβρίου.

newsbeast.gr
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από vassago Παρ 2 Νοε 2012 - 22:44

βασικα εκτος του οτι ηρθαν λιγα, εγινε και χαμος με τις προπαραγγελιες

ενα μηνα πριν που ειχα μιλησει με vodafone για το iphone5
(η ετερεια που δουλευω ειναι μεγαλος εταιρικος πελατης της)

η λιστα που ειχαν ηδη για προπαραγγελιες ηταν τεραστια απο οτι μου ειπαν!!
και εννοειτε οι καλοι συνεργατες
(ετερειες κτλ..) περνουν πρωτοι
στα μαγαζια θα πανε τα περισεμματα!
αμα υπαρξουν!!
vassago
vassago
Member
Member

Άντρας Τόπος : South Attica
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 90


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από x-trail Παρ 2 Νοε 2012 - 23:01

Santosan έγραψε:H τιμή του iPhone 5 χωρίς συμβόλαιο ξεκινά από τα 739 ευρώ για την έκδοση με 16GB αποθηκευτικού χώρου και φτάνει τα 976 ευρώ για την έκδοση στα 64GB. Οι τιμές στα προγράμματα συμβολαίου των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας ξεκινούν από τα 449 ευρώ για την οικονομικότερη έκδοση, ενώ όσοι ενδιαφέρονται σίγουρα θα μπορέσουν να κατεβάσουν το κόστος πουλώντας το παλιό τους iPhone 4 ή 4S.

newsbeast.gr

Δειτε τι μου εστειλε φιλος απο την Ιταλια...
In USA a new iPhone costs:
16GB 649$
32GB 749$
64GB 849$

In Europe (especially here in Italy, where the prices for an iPhone are the highest in Europe) it costs:
16GB 659€ (844$ or 528£)
32GB 779€ (996$ or 623£)
64GB 899€ (1150$ or 720£)

Δηλαδη αν δει τις τιμες στην χρεωκοπιμενη Ελλαδα τι θα πει;;;

Παντως απο το 64αρι απο 660 ευρω στην Αμερικη χωρις συμβολαιο, να φτανει εδω στα μαγαζια 976 ευρω ειναι.....ΞΕΦΤΙΛΑ!!!!
Καλα κοροιδα εχουνε βρει.......
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Santosan Παρ 2 Νοε 2012 - 23:09

Προσωπικα γοητευτηκα απο την κουκλα εδω: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η αληθεια ειναι οτι εχω μια καψουρα με τα HTC, δεν φταιω εγω το HD2 φταιει ... showoff
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από gnoul Παρ 2 Νοε 2012 - 23:25

Θα περιμένω να χτυπήσω το 5άρι γύρω στα Χριστούγεννα όταν θα έχει σταματήσει η φασαρία!

Δυστυχώς όταν μπεις στον κόσμο της Aplle (όπως και της Garmin) δεν έχει γυρισμό, παρά μόνο όταν σου τελειώσουν τα λεφτά ... Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα 1098115290
gnoul
gnoul
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Ηλικία : 57
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 255


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από vassago Σαβ 3 Νοε 2012 - 0:04

εγω παντως προτιμω να τα δινω στην Garmin
παρα στην Apple :)

vassago
vassago
Member
Member

Άντρας Τόπος : South Attica
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 90


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από PAVL-2 Σαβ 3 Νοε 2012 - 17:24

Santosan έγραψε:Προσωπικα γοητευτηκα απο την κουκλα εδω: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η αληθεια ειναι οτι εχω μια καψουρα με τα HTC, δεν φταιω εγω το HD2 φταιει ... showoff

Ελα να φτιάξουμε ομάδα HTC , μονο αυτή υπάρχει και ας την βριζω κάθε πρωί για να παει η μέρα μου καλά.

PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 3 Νοε 2012 - 19:24

PAVL-2 έγραψε:Ελα να φτιάξουμε ομάδα HTC , μονο αυτή υπάρχει και ας την βριζω κάθε πρωί για να παει η μέρα μου καλά.

Αν ειναι να φτιαξουμε ομαδα HTC εγω παιζω δεξι μπακ, αλλοι εννια μεινανε & ειμαστε ετοιμοι ... Twisted Evil
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από PAVL-2 Σαβ 3 Νοε 2012 - 19:44

Santosan έγραψε:
PAVL-2 έγραψε:Ελα να φτιάξουμε ομάδα HTC , μονο αυτή υπάρχει και ας την βριζω κάθε πρωί για να παει η μέρα μου καλά.

Αν ειναι να φτιαξουμε ομαδα HTC εγω παιζω δεξι μπακ, αλλοι εννια μεινανε & ειμαστε ετοιμοι ... Twisted Evil

Εμένα στην ψησταριά ,η σε θέση μάχης .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 3 Νοε 2012 - 20:15

Θα φορεσεις το δεκαρι τοτε για τον αγωνα & μετα γραμμη για ψησταρια ... Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα 3256958493
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα Empty Απ: Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα

Δημοσίευση από PAVL-2 Κυρ 4 Νοε 2012 - 10:46

Santosan έγραψε:Θα φορεσεις το δεκαρι τοτε για τον αγωνα & μετα γραμμη για ψησταρια ... Κυκλοφόρησε και εξαντλήθηκε το iPhone 5 στην Ελλάδα 3256958493

Το δεκαρι ειναι για γατονια παίκτες εγώ δεν κάνω ,δεν ειναι στα χωρικά μου ύδατα αυτο το σπορ ,θέλω καλή παρέα και ψησταριά ,και την ομάδα μου ( G.S.F) για ότι αποστολή δεχτούμε για εκτός συνόρων κρούση .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης