My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Garmin 3760 bluetooth

5 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από blandar81 Παρ 5 Μάης 2017 - 15:19

Καλησπέρα παιδιά! Μέτα από χρονιά είπα να κάνω ένα lifting το 3760 που έχω. 
Έτσι παρήγγειλα μια καινούργια μπαταρία και λέω να ασχοληθώ ξανά με τα pois kai ευρωπαϊκούς χάρτες αφού έχω χρονιά να τον κάνω αναβάθμιση. 
Μονό τον auτοdrive χρησιμοποιώ συνέχεια. 

Ας περάσουμε στο πρόβλημα τώρα! 
Ύστερα από κάποια αναβάθμιση λογισμικού, έχει χάσει το bluetooth τελείως. 
Βεβαία αυτή η αναβάθμιση έγινε πριν πολλά χρονιά. 
Άλλα επειδη πλέων το χρειαζομαι, είπα να ρωτήσω μήπως υπάρχει σωτηρία μιας και δεν με παίρνει για καινούργιο!
avatar
blandar81
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Alexandroupolis
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 16


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 6 Μάης 2017 - 11:18

Ποιά αναβάθμιση του είχες περάσει & πως ;

Αν την έκανες χειροκίνητα με αρχείο gcd που είχες κατεβάσει εσύ τότε υπάρχει περίπτωση να πέρασες λάθος αρχείο, αν χρησιμοποήσες το WebUpdater τότε η αναβάθμιση έγινε αυτόματα & τέτοια περίπτωση δεν υφίσταται.

Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από blandar81 Σαβ 6 Μάης 2017 - 13:26

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Κι όμως μόνο με WebUpdater έχω κάνει αναβάθμιση! Τον άλλο τρόπο που γράφεις δεν τον ξέρω καν! Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί?
avatar
blandar81
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Alexandroupolis
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 16


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 6 Μάης 2017 - 13:52

Έχει χαθεί το μοντέλο της συσκευής ....

Το πρώτο που μπορείς να κάνεις είναι Clear NonVol για να επανέλθει η συσκευή στην αρχική της κατάσταση.

Διάβασε τις οδηγίες στο spoiler εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από blandar81 Σαβ 6 Μάης 2017 - 14:00

Θα το κάνω όταν παραλάβω την μπαταρία. Το μόνο που δεν θέλω να χάσω είναι οι αποθηκευμενες διευθύνσεις. υπάρχει τρόπος να τις κρατήσω?
Ευχαριστω για την βοήθεια!
avatar
blandar81
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Alexandroupolis
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 16


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 6 Μάης 2017 - 14:22

Πριν κάνεις οτιδήποτε σύνδεσε την συσκευή στο PC & αντέγραψε τον φάκελο GPX από την εσωτερική μνήμη κάπου στο PC σου.

Αυτό που πρέπει να έχει συμβεί είναι ότι κατά την διάρκεια της αναβάθμισης που έκανες την τελευταία φορά η συσκευή έμεινε από μπαταρία με αποτέλεσμα να διακοπεί η διαδικασία αναβάθμισης & η συσκευή να χάσει το μοντέλο της αφού πειράχτηκε η μνήμη NonVol. Αυτός είναι ο λόγος που η συσκευή φαίνεται σαν 37xx & όχι 3760 όπως θα έπρεπε. Αυτό είναι κάτι που ακόμα & αν προσπαθήσουμε να το διορθώσουμε θα αποκατασταθεί μερικώς & όχι πλήρως.

Όταν θα εγκαταστήσεις την μπαταρία φόρτισε την & μετά δοκίμασε οποιαδήποτε διαδικασία. Θα τα πούμε πάλι τότε.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από lneam Σαβ 6 Μάης 2017 - 20:05

Αυτό είναι κάτι που ακόμα & αν προσπαθήσουμε να το διορθώσουμε θα αποκατασταθεί μερικώς & όχι πλήρως.

Καλησπερα Μανο,
αυτο που εγραψες στο προηγουμενο ποστ που οφειλεται ?
avatar
lneam
Active Member
Active Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : Πειραιας
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 402


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 7 Μάης 2017 - 1:27

Για να αποκατασταθεί η μνήμη NonVol στις συσκευές της Garmin πρέπει ο χρήστης να έχει κάνει backup το συγκεκριμένο region όταν η συσκευή ήταν σε καλή κατάσταση. Σε αυτή την περίπτωση ακολουθώντας την διαδικασία όπως περιγράφεται εδώ στο forum γίνεται επαναφορά της NonVol από το backup & η συσκευή αποκαθιστάται πλήρως.

Σχετικά τώρα με τα μέλη του forum, δυστυχώς πολλοί χρήστες δεν κάνουν ούτε ένα απλό backup της συσκευής πόσο μάλλον ένα NonVol backup, μάλλον τους φαίνεται πολύπλοκη διαδικασία & δεν την επιχειρούν. Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που οι χρήστες αγνοούν σημαντικές προειδοποιήσεις που η Garmin έχει φροντίσει να εμφανίζονται σε αυτούς πριν από την εκτέλεση κάποιας διαδικασίας.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Δυστυχώς ο συνδυασμός των παραπάνω έχει σαν αποτέλεσμα πολλές φορές οι συσκευές να μην μπορούν να αποκατασταθούν πλήρως, μερικές φορές μπορεί & καθόλου.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από blandar81 Κυρ 7 Μάης 2017 - 10:19

Καλήμερα. Το ότι είχα φροντίσει να πάρω πλήρες backup της συσκευής μου (κρυφά αρχεία κλπ) όταν την αγόρασα, σώζει την συγκεκριμένη κατάσταση?
avatar
blandar81
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Alexandroupolis
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 16


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 7 Μάης 2017 - 10:41

Δυστυχώς όχι, μόνο το NonVol backup θα βοηθούσε στην συγκεκριμένη κατάσταση. 43079
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από sefis Κυρ 7 Μάης 2017 - 14:29

Έχω πάθει και εγώ το ίδιο στο δικό μου 3760. Έχει χαθεί το bluetooth. Το διαπίστωσα τυχαία ψάχνοντας την συσκευή. Πήρα τηλέφωνο στο Σκορδίλη και απ ότι κατάλαβα του φάνηκε περίεργο και στον άνθρωπο που μίλησα διότι μου έλεγε μήπως είναι στο τάδε μενού κτλ. Λύση δεν μου έδωσε
avatar
sefis
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : tierra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 7


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από blandar81 Κυρ 7 Μάης 2017 - 14:43

Πριν χρονιά που το ανακάλυψα, θυμαμε ότι το έψαχνα στα ξένα φόρουμ, και υπήρχαν άτομα με την ίδια συσκευή, και το ίδιο πρόβλημα μετά από αναβάθμιση. Δεν υπήρχε τότε όμως κάποια λύση και έτσι το παράτησα εκεί.

Ξέρω ότι ξεφεύγω από το θέμα, άλλα σαν πιο έμπειροι εσείς, θα ήθελα να μου προτείνετε μια συσκευή με bluetooth, [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] με εφόρου ζωής αναβαθμίσεις, και autodrive hellas! Junction view ,Lane assist Κλπ! 
Ποια είναι η πιο οικονομική πρόταση?
avatar
blandar81
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Alexandroupolis
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 16


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 7 Μάης 2017 - 20:54

sefis έγραψε:Έχω πάθει και εγώ το ίδιο στο δικό μου 3760. Έχει χαθεί το bluetooth. Το διαπίστωσα τυχαία ψάχνοντας την συσκευή. Πήρα τηλέφωνο στο Σκορδίλη και απ ότι κατάλαβα του φάνηκε περίεργο και στον άνθρωπο που μίλησα διότι μου έλεγε μήπως είναι στο τάδε μενού κτλ. Λύση δεν μου έδωσε

Σεραφείμ η συσκευή σου μέσα στο μενού φαίνεται ως 3760  ή όπως του Κυριάκου ως 37xx ;

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


blandar81 έγραψε:Ξέρω ότι ξεφεύγω από το θέμα, άλλα σαν πιο έμπειροι εσείς, θα ήθελα να μου προτείνετε μια συσκευή με bluetooth, [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] με εφόρου ζωής αναβαθμίσεις, και autodrive hellas! Junction view ,Lane assist Κλπ! 
Ποια είναι η πιο οικονομική πρόταση?

Ρίξε μια ματιά εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από lneam Κυρ 7 Μάης 2017 - 21:39

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τουλαχιστον υπαρχει η επιλογη να στειλουμε τη συσκευη για "service" ...
avatar
lneam
Active Member
Active Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : Πειραιας
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 402


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από x-trail Δευ 8 Μάης 2017 - 9:02

Oταν αναβουμε την συσκευη μας, το garmin φορτωνει το λογισμικο του.
Οταν ομως κατα τη διαρκεια φορτωσης του λογισμικου το garmin σβησει απο ελλειψη μπαταριας, πολλα μπορουν να πανε στραβα.
Ενα απο αυτα ειναι να "ξεχασει" η συσκευη μας ποιο μοντελο ειναι κι αυτο φαινεται οταν τα δυο τελευταια ψηφια γινονται ΧΧ, οπως εδω εγινε απο 3760 σε 37ΧΧ.
Τοτε η συσκευη μας "υποβιβαζεται" στο "βασικο" μοντελο που στην περιπτωση μας ειναι το 3750 που οι διαφορες του με το 3760 ειναι το Bluetooth.
Δεν παιζει ρολο αν αναψε μετα απο αναβαθμιση λογισμικου, και σε ενα συνηθισμενο ΟΝ μπορει να το παθει.
Κανονικα η συσκευη μας ελεγχει οταν αναβει, αν εχει ικανη μπαταρια για να φορτωσει το λογισμικο και να ξεκινησει η συσκευη. Αν ομως η μπαταρια ειναι παλια και ξεζουμισμενη, τοτε η συσκευη βλεπει οτι εχει ποσοστο μπαταρια ικανο, αλλα αυτο ειναι πλαμσατικο και μολις η συσκευη ξεκινησει πχ το 30% που εβλεπε γινεται αποτομα 5% και μετα 0% και σβηνει στο φορτωμα.
Το επαθα κι εγω οταν μετετρεψα το 3760 μου σε 3490. Μετα απο καποιο διαστημα αχρηστιας κι ενω δεν ειχα παρει backup το NonVol, απλα το αναψα, εσβησε και μου εγινε 34XX. Επειδη ομως η σειρα 34 δεν εχει αλλο μοντελο υποδεεστερο απο το 3490, απλα σταθηκα τυχερος και δεν εχασα καμια λειτουργια του.
Η μονη λυση που βλεπω, αφου βεβαιως αλλαχτει η μπαταρια, ειναι η μετατροπη του σε 3490.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από sefis Δευ 8 Μάης 2017 - 14:02

Γράφει και σε εμένα 37ΧΧ.
το firmware που έχω είναι το 5.00.
Δεν το έχω αναβαθμίσει για 2 λόγους
α) λόγω μπαταρίας
Και
β) εάν κάποια φορά αλλάξω μπαταρία να το κάνω 3490 όπως είπε και ο x-trail.
Απ ότι κατάλαβα από το ποστ του x-trail​ δεν θα ξαναγίνει 3760
avatar
sefis
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : tierra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 7


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Δευ 8 Μάης 2017 - 19:54

Όταν η μπαταρία μας δεν είναι σε καλή κατάσταση η πιο απλή & ασφαλή λύση μέχρι να την αλλάξουμε είναι να χρησιμοποιούμε φορτιστή με χαρακτηριστά 5V & 1A κατά τις αναβαθμίσεις. Η εγκατάσταση οποιασδήποτε αναβάθμισης, firm ή ότι άλλο εκτός από χάρτες, δεν γίνεται ποτέ όταν η συσκευή είναι συνδεμένη στο PC & χρησιμοποιούμε το WebUpdater ή το Garmin Express, σε αυτή τη φάση η αναβάθμιση απλώς κατεβαίνει & αποθηκεύεται στην εσωτερική μνήμη της συσκευής. Όταν αποσυνδεθεί η συσκευή από το PC & κάνουμε εκκίνηση με το κουμπάκι ON αφού διαβαστεί το λογισμικό & εντοπιστεί το αρχείο xxxx.gcd τότε εγκαθίσταται η αναβάθμιση καi σε αυτή την φάση η συσκευή είναι ευάλωτη γιατί εξαρτάται από την δική της πηγή ενέργειας που είναι η μπαταρία, αν αποτύχει η μπαταρία σε αυτή την φάση θα κλείσει η συσκευή την ώρα που γράφεται η NonVol με αποτέλεσμα να κατακερματιστεί. Αν λοιπόν αφού αποσυνδέσουμε την συσκευή από το PC μετά την συνεδρία με το G.E ή το WebUpdater την συνδέσουμε με τον φορτιστή τοίχου 5V 1A, ας μην είναι της Garmin αλλά κάποιος ποιοτικός φορτιστής με χαρακτηριστικά 5V & 1A, τότε η συσκευή θα εκκινήσει αυτόματα & θα εγκαταστήσει την αναβάθμιση σε ασφαλές περιβάλλον αφού δεν θα εξαρτάται από την μπαταρία της.

Δεν υπάρχει περίπτωση η συγκεκριμένη ζημιά να γίνει επειδή μας τελείωσε η μπαταρία την ώρα που πήγαμε απλώς να εκκινήσουμε την συσκευή, στην συγκεκριμένη χρήση δεν γράφεται η NonVol για να πάθει κάποια ζημιά πρέπει να είμασταν σε διαδικασία αναβάθμισης firm για να γίνει κάτι τέτοιο.

Η αλήθεια είναι ότι μετά την αγορά της συσκευής Nuvi 3790 το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να αγοράσω τον γνήσιο φορτιστή της Garmin & το τηρώ ευλαβικά να κάνω όλες τις αναβαθμίσεις με τον φορτιστή συνδεμένο.

Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από sefis Δευ 8 Μάης 2017 - 20:33

Αν θυμάμαι καλά από την αντιπροσωπεία μου είχε προτείνει ο κύριος με τον οποίο είχα μιλήσει, όταν το αποσυνδεσω από το pc, να πάω στο αυτοκίνητο και να το βάλω πάνω στη βάση του
avatar
sefis
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : tierra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 7


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Δευ 8 Μάης 2017 - 21:26

Για να χρησιμοποιήσεις τον φορτιστή αυτοκινήτου στο είπε ώστε να υπάρχει αδιάλειπτη παροχή ρεύματος & να μην βασίζεται η συσκευή στην μπαταρία της. Δεν είναι πρακτική μέθοδος να τρέχεις στο αυτοκίνητο κάθε φορά ειδικά αν είναι μακρυά παρκαρισμένο ... Smile

Τσέκαρε τα στοιχεία από τους φορτιστές που έχεις από τα κινητά τηλ. κάποιος μπορεί να κάνει.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από sefis Δευ 8 Μάης 2017 - 21:41

Ζω επαρχία πλέων και το αυτοκίνητο είναι έξω από την πόρτα 8-) έχω τέτοιους φορτιστές. Θυμάμαι ότι στο άλλο gps που είχα (nuvi 250) όταν το έβαζα σε φορτιστή, έβγαζε στην οθόνη ένα υπολογιστή και την μπάρα που φόρτωνε, το ίδιο που έκανε όταν το το έβαζα στη usb του υπολογιστή. Αυτό που γράφεις πάντως είναι το πιο πρακτικό, το πιο σωστό και ο πιο εύκολος τρόπος
avatar
sefis
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : tierra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 7


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Δευ 8 Μάης 2017 - 22:01

Το nuvi 250 δεν έχει συμβατότητα με φορτιστή τοίχου γι' αυτό αντιδρούσε σαν να είχε συνδεθεί σε PC, φαίνεται στην σελίδα προιόντος. Τα nuvi 37xx είναι συμβατά με φορτιστή τοίχου, όταν τα ενώσεις ενεργοποιούνται & μπορούν χρησιμοποιηθούν κανονικά.

Τυχερός που ζείς στην επαρχία ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από sefis Δευ 8 Μάης 2017 - 22:12

Off topic on: θυμάμαι ότι τα πρώτα χρόνια που πήγα, άφηνα το αυτοκίνητο 4 τετράγωνα μακριά από το κέντρο και όταν έφτανα στο σημείο που είταν η παρεα μου λέγανε ότι το άφησα μακριά. Στη Θεσσαλονίκη το άφηνα παρά πολύ μακριά χωριά πόσο χρόνο έχανα μέχρι να βρω πάρκινγκ. Off topic off
avatar
sefis
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : tierra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 7


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από blandar81 Κυρ 25 Ιουν 2017 - 21:58

Παιδιά επανήλθα με καινούργια μπαταριά! 
Όμως ο Κινέζος μου έστειλε μια μπαταρία που μια φορτίζει μια όχι. Η αλήθεια είναι ότι είναι καλύτερη από την παλιά άλλα δεν το διακινδυνεύω να κάνω το οτιδήποτε! 
Αποφάσισα να πάω σε καινούργιο μοντέλο και θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας 
1.DriveSmart™ 50 ή DriveSmart™ 51? 
2. Εκτός από την διάφορα στους χάρτες, υπάρχει καμιά σοβαρή διάφορα μεταξύ τους? 
3. Υπάρχει τρόπος να πάρω τον Autodrive από το 3760 και να δουλέψει χωρίς προβλήματα στο καινούργιο? 
4. Προτείνετε μου κάποιο άρθρο να διαβάσω ώστε να κάνω τα πρώτα βήματα όταν πάρω το καινούριο ώστε να πάρω σωστό backup
Είπα να μην ανοίξω νέο θέμα για να μην φορτώνω το site! (Ελπίζω να μην έκανα Μ@@@@@α)
avatar
blandar81
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Alexandroupolis
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 16


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από lneam Κυρ 25 Ιουν 2017 - 23:16

blandar81
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
lneam
Active Member
Active Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : Πειραιας
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 402


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin 3760 bluetooth Empty Απ: Garmin 3760 bluetooth

Δημοσίευση από Santosan Δευ 26 Ιουν 2017 - 8:38

blandar81 έγραψε:Παιδιά επανήλθα με καινούργια μπαταριά! 
Όμως ο Κινέζος μου έστειλε μια μπαταρία που μια φορτίζει μια όχι. Η αλήθεια είναι ότι είναι καλύτερη από την παλιά άλλα δεν το διακινδυνεύω να κάνω το οτιδήποτε! 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την θύρα MicroUSB ή με το κύκλωμα φόρτισης της συσκευής; Όταν την συνδέσεις με φορτιστή βλέπεις την ένδειξη φόρτισης στο εικονίδιο της μπαταρίας; Η μπαταρία μπαίνει σε διαδικασία φόρτισης με την σύνδεση ακόμα & ελλατωματική να ήτανε θα φόρτιζε, όχι σωστά βέβαια, δεν θα μπορούσε να αποθηκεύσει το ρεύμα με αποτέλεσμα να αδειάζει γρήγορα.

blandar81 έγραψε:Αποφάσισα να πάω σε καινούργιο μοντέλο και θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας 
1.DriveSmart™ 50 ή DriveSmart™ 51? 
2. Εκτός από την διάφορα στους χάρτες, υπάρχει καμιά σοβαρή διάφορα μεταξύ τους? 
3. Υπάρχει τρόπος να πάρω τον Autodrive από το 3760 και να δουλέψει χωρίς προβλήματα στο καινούργιο? 
4. Προτείνετε μου κάποιο άρθρο να διαβάσω ώστε να κάνω τα πρώτα βήματα όταν πάρω το καινούριο ώστε να πάρω σωστό backup
Είπα να μην ανοίξω νέο θέμα για να μην φορτώνω το site! (Ελπίζω να μην έκανα Μ@@@@@α)

1. Σαφώς & DriveSmart™ 51 LMT-S, το DriveSmart™ 50 είναι πλέον το "παλιό" μοντέλο & η Garmin δεν υποστηρίζει για πολύ τα προηγούμενα μοντέλα αντιθέτως τα εγκαταλείπει γρήγορα.
2. Τα DriveSmart™ 50 & DriveSmart™ 51 χρησιμοποιούνε τον ίδιο χάρτη δεν έχουν καμμία διαφορά εκεί, οι πιο σοβαρές διαφορές είναι στην δυνατότητα αναβαθμίσεων χαρτών & λογισμικού μέσω WiFi καθώς & στην χρήση του Smartphone Link από το κινητό για τα δεδομένα κίνησης για 51.
3. Αν τον Autodive τον αγόρασες σε καρτούλα & τον έβαλες στο 37xx ναι μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή την κάρτα στο DriveSmart αν ήταν προφορτωμένος στην συσκευή όχι.
4. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το part number για το DriveSmart™ 51 LMT-S με όλη την Ευρώπη & δεδομένα κίνησης μέσω Smartphone Link είναι 010-01680-12, αυτό είναι το Ευρωπαικό (Αγγλία). Kυκλοφορεί στην Ελλάδα το DriveSmart™ 51 LMT-S με part number 010-01680-17 το οποίο είναι Πολωνικό με κάλυψη πάλι για όλη την Ευρώπη & δεδομένα κίνησης μέσω Smartphone Link.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης