My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain Empty nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

Δημοσίευση από dimgeo872 Παρ 25 Σεπ 2015 - 23:51

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό Post αλλά δεν βρήκα κάποιο σχετικό για να ρωτήσω.
Το  Junction View τι ακριβώς είναι?
Όσο αφορά την 3D απεικόνιση η εφαρμογή Xperia Edition – NAVIGON onboard navigation by Garmin που είχα εγκαταστήσει στο smartphone μου sony Xperia είχε όντως 3D απεικόνιση - έδειχνε τον ορίζοντα, όταν έμπαινα σε γαλαρίες έδειχνε την γαλαρία κανονικά τα βουνά υπευψωμένα κλπ κλπ.
Σε αυτά τα garmin αυού του έιδους το 3D  με ποιον χάρτη μπορώ να το έχω
dimgeo872
dimgeo872
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : ΛΑΜΙΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 99


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain Empty Απ: nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 26 Σεπ 2015 - 7:12

Το Junction View είναι η προεπισκόπηση των μεγάλων οδικών κόμβων στους αυτοκινητόδρομους κατά την πλοήγηση.  Λειτουργεί ως βοήθημα δίνοντας στον οδηγό την εικόνα της διασταύρωσης που πρόκειται να συναντήσει. Το JCV είναι μέσα στις δυνατότητες της συσκευή σου, περισσότερα στον σύνδεσμο εδω:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το 3D Terrain δεν είναι μέσα στις δυνατότητες της συσκευής σου, είναι χαρακτηριστικό μόνο της σειράς Prestige & δεν έχει καμμία σχέση με το 3D που δείχνει το Navigon που στην ουσία σε σχέση με αυτό του Garmin είναι ψευδο3D. Περισσότερα εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain Empty Απ: nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

Δημοσίευση από dimgeo872 Σαβ 26 Σεπ 2015 - 13:56

Σ' ευχαριστώ πολύ.
Να πω όμως ότι ο Auto drive είναι πολύ πίσω σε JCV σε σχέση με τον Europe, και πως είναι κρίμα να δίνεις 225 € και να μην έχεις 3D Terrain και να σου την δίνει στην εφαρμογή Xperia Edition – NAVIGON onboard navigation by Garmin για smartphone  No
dimgeo872
dimgeo872
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : ΛΑΜΙΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 99


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain Empty Απ: nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 26 Σεπ 2015 - 18:10

ο autodrive  παρέχει αυτή την δυνατότητα  jcv  μόλις από φέτος,άρα αρχή ακόμα ,από την άλλη 225 για συσκευ'η ,αρα μιλάμε για συσκευή και τα λεφτά είναι κάπου εκεί μέσα.. τώρα γιά smartphone,ok απλοί πλοηγοί είναι=εφαρμογές..πλήν ελαχιστων εξαιρέσεων.. Wink
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain Empty Απ: nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 26 Σεπ 2015 - 19:06

Όπως έγραψε & ο Φώτης ο Auto Drive δουλεύει το JCV μόνο για δύο εκδόσεις, την 4.00 & την 4.10, ελπίζω ότι στην συνέχεια θα βελτίωθει, αναμφίβολα ο χάρτης της Here είναι πιό φορτωμένος & τα αρχεία JCV που χρησιμοποιεί είναι σε μια άλλη διάσταση. Μια απλή οπτική σύγκριση μπορεί να το επιβεβαιώσει.

Δημήτρη όταν θέλεις να αγοράσεις μία συσκευή το πρώτο που πρέπει να βλέπεις είναι αν καλύπτει στις ανάγκες σου με τις δυνατότητες της. Η Garmin στα specs δεν αναφέρει πουθενά την ύπαρξη 3D στην συγκεκριμένη συσκευή, κάτι που όπως φαίνεται δεν το πρόσεξες, έτσι φαίνεται τουλάχιστον για να το αναζητάς μετά την αγορά. Ακόμα & έτσι όμως η εφαρμογή της Navigon των 60€ δεν μπορεί να καλύψει επί της ουσίας τις ανάγκες σου, δεν μπορεί να λειτουργήσει σαν ένα εργαλείο που θα μπορέσεις να φέρεις στα μέτρα σου & το οποίο θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο παντού καλύπτοντας σχεδόν την οποιαδήποτε ανάγκη σου όπως με το Nuvi 66. Με τον καιρό θα το διαπιστώσεις αυτό που γράφω, η οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ Navigon & Garmin μπορεί, κατά την γνώμη μου πάντα, να χαρακτηριστεί απλώς ατυχής. Τα 3D Buildings & 3D Terrain ήταν πάντα προνόμιο της σειράς Prestige που είναι & η πιό τσιμπημένη με κόστος απόκτηση τα 350€ ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain Empty Απ: nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

Δημοσίευση από dimgeo872 Σαβ 26 Σεπ 2015 - 19:50

Αν είδα καλά εγώ έχω την autodrive 4.10 αλλά είναι σίγουρα πίσω ρε παιδί μου στα αρχεία JCV
Τα 3D Buildings & 3D Terrain η αλήθεια είναι ότι δεν το κοίταξα αν τα έχει όταν το αγόρασα αλλά και 350 € μόνο και μόνο για 3D Buildings & 3D Terrain είναι πολλά αφού τις ανάγκες μου με το μοντέλο αυτό τις καλύπτω όπως αποδυκνείεται σιγά - σιγά και με το παραπάνω  27978
dimgeo872
dimgeo872
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : ΛΑΜΙΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 99


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain Empty Απ: nüvi® 66LM/LMT - JCV & 3D Terrain

Δημοσίευση από panoshm Σαβ 26 Σεπ 2015 - 22:33

dimgeo872 έγραψε:αλλά και 350 € μόνο και μόνο για 3D Buildings & 3D Terrain είναι πολλά αφού τις ανάγκες μου με το μοντέλο αυτό τις καλύπτω όπως αποδυκνείεται σιγά - σιγά και με το παραπάνω  27978
Wink Το έπιασες το νόημα thumbup4 Σε 2 χρονάκια όταν θα το έχεις εξαντλήσει το 66, θα δεις και μόνος σου ότι θα αρχίσεις να ψάχνεσαι περισσότερο, το 66 είναι ότι καλύτερο σε σχέση τιμής-απόδοσης-μεγέθους οθόνης soldier_oldman 697328 που θα μπορούσες να πάρεις ώστε να ξεκινήσεις με τα Garmin
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης