My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

5 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Πεμ 23 Ιουλ 2015 - 21:52

sorry για αυτο το ποστ αλλα  αρχισα το διαβασμα και .............

Αυτα που ειναι γραμμενα στο  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]   ειναι γραμμενα με τη σειρα που θα πρεπει να τα κανω η τυχαια?
1) φορτιση( γνωριζετε περιπου ποση ωρα κανει να φορτιση?)

2) backup της εσωτερικης μνημης και μετα της καρτας, στη δικη μου περιπτωση η καρτα ειναι αδεια αρα δεν χρειαζεται, χρειαζεται να κανω καποια διαμορφωση στη καρτα η τη βαζω στη συσκευη ετσι?

3) backup της nonvol, (δε ξερω τι ειναι αλλα θα μαθω)

4) αναβαθμιση firmware και backup ,  τι εννοειτε οταν λετε "ωστε να ειμαστε ενημερωμενοι με την τρεχουσα εκδοση firmware¨  


5) Δηλωση συσκευης , αυτο μηπως πρεπει να το κανουμε πρωτο????

6)κανουμε εγγραφη στο myGarmin και παμε μετα στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]    για να αποφυγουμε το garmin express.


7)  κανουμε map update και ξανα backup
Και τωρα ειναι η στιγμη που μπαινω στο αμαξακι και παω ταξιδακι????
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Αγορα Συσκευης Garmin - Ενεργειες Που Πρεπει Να Κανουμε Αμεσως Μετα

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 23 Ιουλ 2015 - 23:17

simoula έγραψε:
1) φορτιση( γνωριζετε περιπου ποση ωρα κανει να φορτιση?)
Kανα δυο ωριτσες, το ξερω ειναι σπαστικο να περιμενεις, αλλα ετσι πρεπει.

simoula έγραψε:2) backup της εσωτερικης μνημης και μετα της καρτας, στη δικη μου περιπτωση η καρτα ειναι αδεια αρα δεν χρειαζεται, χρειαζεται να κανω καποια διαμορφωση στη καρτα η τη βαζω στη συσκευη ετσι?
Βackup της εσωτερικης μνημης αφου εχεις εμφανισει το φακελο .System ωστε να εχεις τα παντα απο λογισμικο και χαρτες και λοιπα αρχεια, οπως ακριβως εβγαλες τη συσκευη απο το κουτι (ταυτοχρονα θα φορτιζει κιολας).
Η καρτα πρεπει αν ειναι φορμαρισμενη σε FAT32, αλλα ετσι ειναι ολες τωρα.
Το μονο αν θελεις να κανεις ειναι να φτιαξεις στην καρτα ενα φακελο με ονομα Garmin (με G κεφαλαιο)
Στην 1η αναβαθμιση χαρτη στο (αδειο κατα τ' αλλα) 3590 δεν μου ζητησε καρτα, αλλα μου αφησε αδειο χωρο στη συσκευη μονο ~300 Mb και δεν ειχα βαλει κι ολες τις γλωσσες και φωνες, αρα στο μελλον θα μου ζητησει.[/quote]

simoula έγραψε:3) backup της nonvol, (δε ξερω τι ειναι αλλα θα μαθω)
Ειναι το μερος της μνημης της συσκευης οπου υπαρχουν οι πληροφοριες για το μοντελο και τις δυνατοτητες του κι αλλα χαρακτηρισικα του. Αν σου "χτυπησει" η συσκευη και χασει το model number (τα δυο τελευταια ψηφια του 2589) τοτε η συσκευη σου θα γινει "basic model" χωρις πχ bluetooth....

simoula έγραψε:4) αναβαθμιση firmware και backup ,  τι εννοειτε οταν λετε "ωστε να ειμαστε με την τρεχουσα εκδοση firmware¨  
Εγω παιρνω πρωτα Backup τα ΠΑΝΤΑ οπως βγηκε η συσκευη απο το κουτι και μετα κανω αναβαθμιση στο τρεχον firmware και μετα ξαναπαιρνω τα παντα Backup

simoula έγραψε:5) Δηλωση συσκευης , αυτο μηπως πρεπει να το κανουμε πρωτο????
Oχι, πρωτα Backup, αναβαθμιση firmware και μετα κανουμε εγγραφη στο myGarmin

simoula έγραψε:6)κανουμε εγγραφη στο myGarmin και παμε μετα στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]    για να αποφυγουμε το garmin express.
Τωρα εισαι ετοιμος, εχεις ηδη λογαριασμο στην Garmin, οποτε κατεβαζεις το Garmin Express 3.2.29, βρισκει τη συσκευη σου και σου βγαζει αν εχεις map update για να το κατεβασεις και επιλεγεις "και στον υπολογιστη και στη συσκευη" και θελει 4-5 ωριτσες....

simoula έγραψε:7)  κανουμε map update και ξανα backup
καλο εδω ειναι να ξαναπαρεις παλι (τι να κανουμε) τα ΠΑΝΤΑ backup ωστε να εχεις backup τους νεους χαρτες οποτε αν εχει συμβει τιποτα θα εχεις ως backup και τους παλιους και τους νεους.

simoula έγραψε:Και τωρα ειναι η στιγμη που μπαινω στο αμαξακι και παω ταξιδακι????
Οχι γιατι αν εχεις μεσα και Autodrive θα πρεπει να σου πουμε πως να κανεις ΚΑΙ αυτον αναβαθμιση 27978


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panoshm στις Παρ 24 Ιουλ 2015 - 0:23, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Μεταφορά και συγχώνευση θεμάτων)
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από panoshm Παρ 24 Ιουλ 2015 - 0:27

simoula έγραψε:Αυτα που ειναι γραμμενα
ειναι γραμμενα με τη σειρα που θα πρεπει να τα κανω η τυχαια?
Θα τα κάνεις ακριβώς με αυτή τη σειρά
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Παρ 24 Ιουλ 2015 - 7:23

Πρέπει να είμαστε ενημερωμένοι με την τελευταία έκδοση firm σημαίνει να συνδέσεις την συσκευή στο PC & να κάνεις όλες τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις με το WebUpdater. Αν η συσκευή δεν έχει & τον Ευρωπαικό δεν χρειάζεται να χρησιμοποιηθει καθόλου το G.E.

Ποιά έκδοση έχεις αγοράσει ;
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Παρ 24 Ιουλ 2015 - 11:17

Πηρα το 2589LMT EUROPE + AUTO DRIVE,

Οι παραπανω οδηγιες για map update ηταν για τον Europe και τωρα θα με δωσετε αλλες οδηγιες για τον Autodrive??? affraid

Υπαρχει κανενας διαθεσιμος να κανουμε παρεα ολα τα παραπανω????

Δεν μου τα ειπατε ολα μαζι μην παθω κανενα εγκεφαλικο? (χαχαχα!!)

Τι αλλο δεν μου ειπατε και μου το κρατατε για αργοτερα?? (χαχαχα!!!)
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Παρ 24 Ιουλ 2015 - 11:51

Έχει πολύ ψωμί η Garmin φίλε Δημήτρη .....

Μόλις πάρεις την συσκευή στα χέρια σου & μας ενημερώσεις ποιές εκδόσεις χαρτών φοράει θα τα πούμε. Αναβαθμίσεις firm & soft γενικότερα μόνο με το WebUpdater, για την αναβάθμιση του Ευρωπαικού χάρτη με το Garmin Express μπορείς να διαβάσεις σχετικά εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Όπως θα καταλάβεις δεν το συμπαθώ ιδιαίτερα το Garmin Express ... 697328 697328

Για τον Auto Drive αναβάθμιση χειροκίνητα & με ασφάλεια εδω:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αλλιώς απλως συνδέεις την συσκευή & χρησιμοποιείς το G.E για την αναβάθμιση του Ευρωπαικού & το Auto_Drive_Hellas_v4.10T_el.exe για την αναβάθμιση του Auto Drive πάντα.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Παρ 24 Ιουλ 2015 - 13:30

Αν αρχίσω τις φιλοφρονησεις και τα "γλυψιματα" λετε να φιλοτιμηθεί κανένας και μου πει έλα ρε φίλε Δημήτρη να στο κάνω η να το κάνουμε παρέα????? λεω εγω τωρα μηπως....
Μηπως κανενας απο το forum ειναι κοντα μου και μπορει?? λεω εγω τωρα....
Φιλε Κυριακο (x-trail) που σου αρεσε τοσο, πολυ η Ξανθη και περασες ωραια...... εεεε.....
Τα παραπανω ειναι για χιουμορ αλλα και παλι αν καποιος θελει εγω εδω ειμαι διαθεσιμος να δεχτω με λαχταρα την οποια βοηθεια. cheers


Λοιπον αγαπητε μου Μανο πριν αρχισετε να μου ριχνετε καντιλια ο σκληρος μου (εγω δηλαδη) τα επαιξε με τοσα data που μου δωσατε και δεν λεω υπερβολες, πραγματι δεν ειμαι της τεχνολογιας αλλα με την βοηθεια σας πιστευω να γινει η δουλεια.
Για να το παρω απο την αρχη , κανω τα βηματα οπως τα ειπαμε πριν στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.],    σας ενημερωνω ποιες εκδοσεις χαρτων φοραει η συσκευη και θα δουμε τι θα καταφερω.
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από x-trail Παρ 24 Ιουλ 2015 - 14:04

Δημητρη ωραια η Ξανθη αλλα σαν την Χαλκιδικη δεν υπαρχει!!!!

Κανε τα βηματα οπως ειπαμε, θα σου χρειαστει χωρος 12 με 17 gb και μετα μπορεις να τα βαλεις σε εξωτερικο σκληρο, ευχομαι να μην χρειαστεις ποτε τα Backup αυτα, ειναι πολυ καλυτερο απο το να στειλεις τη συσκευη στην αθηνα για service ή να ψαχνεις εδω μεσα ή σε αλλα διεθνη φορα για να σου ανεβασει καποιος αλλος με την ιδια συσκευη τα αρχεια που μπορει να εσβησες κατα λαθος καποια στιγμη.
Εδω εχουμε ακουσει και "κατα λαθος" φορματ της συσκευης....

Ολες οι οδηγιες ειναι γραμμενες αναλυτικα, με τετοιο τροπο και σειρα ωστε να μην μπορεις να κανεις "κακο" στη συσκευη σου.
Εχουν γραφτει αφου βγηκαν τα προβληματα και αφου λυθηκαν με τον καλυτερο τροπο.
Για καποιον "νεο" στην Garmin μπορει να φαινονται υπερβολικα, αλλα καθε πραγμα εχει το σκοπο του για την μελλοντικη σωστη και ασφαλη χρηση.

Τα στραβα συμβαινουν και στους εμπειροτερους.... το δικο μου 3490 μετα απο φλασια που εφαγε κατα την εκκινηση με πολυ χαμηλη μπαταρια εχασε το model number και μετατραπηκε σε 34xx αλλα ευτυχως στη σειρα 34-- δεν υπαρχει αλλο μοντελο κι ετσι ενα ειναι το μοντελο (βασικο και σουπερ) κι ετσι δεν εχασα καμια δυνατοτητα της συσκευης.
Δεν ειχε βγει ακομα το κολπο με το region41 (ειναι το ονομα του κομματιου της εσωτερικης μνημης) κι ετσι ακομα το εχω ως 34xx...
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Παρ 24 Ιουλ 2015 - 16:31

Θα συμφωνησω οτι πολυ ωραια ειναι η Χαλκιδικη με τις πολυ ωραιες παραλιες.
Αρα εκει θα εισαι να ερθω να σε βρω να κανουμε τη δουλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από panoshm Παρ 24 Ιουλ 2015 - 17:32

Μην μας τον πιέζεις το Κυριάκο μας θα μας τον mad καλοκαίρι είναι αν δε δουλέψει τώρα, πότε θα βγάλει τα #μύρια να ζήσει την οικογένεια? 697328

Ξεκίνα μόνος σου ακολουθώντας πιστά και βήμα-βήμα τις οδηγίες και εδώ είναι όλος ο κόσμος να βοηθήσει σε τυχόν απορίες, άλλωστε αν δεν το κάνεις μόνος σου, δεν θα το καταλάβεις ποτέ πως γίνεται και μια κρίσιμη στιγμή που θα θες άμεσα λύση, θα εξαρτάσαι από εξωτερική βοήθεια, εγώ σε κόβω να το "έχεις" πάντως με τα PC, δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο 27978
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Παρ 24 Ιουλ 2015 - 18:42

Panoshm οταν θα τελειωσει με το καλο ολη η διαδικασια θα δουμε αν μπορεις να καταλαβαινεις τους ανθρωπους η απλα το ειπες για να δωσεις κουραγιο!!!!!!Ξεκινησε η φορτιση και ελπιζω να πανε ολα καλα.
Τωρα ειδα οτι η φορτιση με το pc ειναι πολυ αργη, εχω ενα φορτιστη τοιχου που γραφει επανω τα παρακατω 
PSI:100-240V~50/60HZ
0.28A MAX
SEC.:5V-2.5A
12.5VA MAXLPS

Κανει η οχι? αν οχι τι πρεπει να παρω?
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Παρ 24 Ιουλ 2015 - 19:55

Ο φορτιστής πρέπει να έχει Output 5V 1A. Αστο να φορτώσει με την ησυχία του ....
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Παρ 24 Ιουλ 2015 - 20:12

ποση ωρα θα χρειαστει να φορτωσει απο το pc η συσκευη?
θα μου βγαλει ενδειξη οτι εχει τελειωσει η φορτωση?
που θα βρω φορτιστει πριζας για η συσκευη?
τωρα που φορτωνει να μην την ανοιξω τη συσκευηκαι να μην κανω τιποτα?

μοιλις επεσε το κερμα και λειτουργησε το μυαλο, ο φορτιστης του κινητου ειναι output 5V 1A, να το βαλω στη πριζα τοιχου η να το αφησω στο pc?
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Nuvi 2598 Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Παρ 24 Ιουλ 2015 - 20:40

Τα χαρακτηριστικά του φορτιστή είναι ίδια με αυτού της Garmin οπότε μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις. Αν αποσυνδέσεις την συσκευή από το PC & την συνδέσεις στον φορτιστή θα μπορέσεις να την ανοίξεις & να δείς ποιούς χάρτες φοράει.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Παρ 24 Ιουλ 2015 - 21:39

Οι χαρτες που φοραει ειναι:
CN EUROPE NTU      2015.30 Foursquare
Auto Drive (Hellas)  AUTODRIVE (HELLAS)
CN EUROPE NTU      2015.30 ALL
 ειναι τικαρισμενοι και οι 3.
Μολις συνδεσα τη συσκευη στη πριζα εβγαλε κατι για αποδοχη η αποριψη τους ορους, εκανα αποδοχη ειδα τους χαρτες και πατησα απο πισω το κουμπι και εκλεισε , πιστευω οτι φορτωνει η μπαταρια γιατι δεν εχει καμια ενδειξη η οθονη.
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από panoshm Παρ 24 Ιουλ 2015 - 21:49

Να έχεις τσεκαρισμένο ένα χάρτη κάθε φορά, αυτόν μόνο που θέλεις να δουλέψεις.

Όταν "πιάσει" δορυφόρο, θα σταματήσει να δείχνει τους όρους.
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Παρ 24 Ιουλ 2015 - 21:51

Μόλις φορτώσει η συσκευή ξεκίνα την διαδικασία με το backup ακολουθώντας τις οδηγίες & μετά θα τα πούμε τα υπόλοιπα.

Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Παρ 24 Ιουλ 2015 - 21:54

Θα αφησω τη συσκευη να φορτωνει (οπως ειπε και ο Κυριακος θελει κανα 2ωρο και λογω της κουρασης της ημερας θα αφησω τα υπολοιπα για αυριο.

Σας χαιρετω και θα συνεχισω αυριο.
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από panoshm Σαβ 25 Ιουλ 2015 - 0:50

simoula έγραψε:ποση ωρα θα χρειαστει να φορτωσει απο το pc η συσκευη?
Υπολόγιζε γύρω στις 4 ώρες για να είσαι σίγουρος (τουλάχιστον σε μένα η δικιά μου συσκευή τόσο θέλει)
simoula έγραψε:θα μου βγαλει ενδειξη οτι εχει τελειωσει η φορτωση?
Νομίζω όχι, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι με τα νέα μοντέλα...
simoula έγραψε:που θα βρω φορτιστει πριζας για η συσκευη?
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ή από [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
simoula έγραψε:τωρα που φορτωνει να μην την ανοιξω τη συσκευηκαι να μην κανω τιποτα?
Με φορτιστή τοίχου μπορείς να το ανοίξεις και να φορτίζει ταυτόχρονα, με το PC όμως όχι.... (αν και στο PC ακόμα μπορείς, αλλά ακόμα είναι νωρίς για σένα κάτι τέτοια "κολπάκια" Wink )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panoshm στις Κυρ 26 Ιουλ 2015 - 11:38, 1 φορά
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Σαβ 25 Ιουλ 2015 - 17:36

Γεια σας, εκανα την προετοιμασια στο pc, εκανα το bckup της εσωτερικης μνημης , δημιουργησα στην καρτα που εβαλα στο gps ενα φακελο Garmin και εβαλα το αρχειο .System και το ιδιο εκανα στο pc, 
τωρα για το επομενο βημα backup Nuvi NonVol, ποιο αρχειο ειναι απο το firmware updates ειναι για το δικο gps? για να το κατεβασω.
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 25 Ιουλ 2015 - 18:42

simoula έγραψε:δημιουργησα στην καρτα που εβαλα στο gps ενα φακελο Garmin και εβαλα το αρχειο .System και το ιδιο εκανα στο pc, 
τωρα για το επομενο βημα backup Nuvi NonVol, ποιο αρχειο ειναι απο το firmware updates ειναι για το δικο gps? για να το κατεβασω.

Τι εννοείς έβαλα το αρχείο .System ; Το .System είναι φάκελος & στην κάρτα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εκτός από το να φτιάξεις έναν φάκελο με ονομασία Garmin & έναν με ονομασία map. Ποιά έκδοση firm φοράει η συσκευη ; Μπορείς να το δείς μέσα στο μενού εκεί πού λέει Συσκευή - Σχετικά.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Σαβ 25 Ιουλ 2015 - 18:56

εσωσα τον φακελο .System και στο pc και στη καρτα που εβαλα στο gps, χαζομαρα μου, 
εκδοση firm ειναι η εκδοση υλικου που γραφει? αν ναι τοτε γραφει V5 M4v3 8GB DS128 W5 BT MFi RDS
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 25 Ιουλ 2015 - 19:03

Από την κάρτα αφαιρείς τον φάκελο .System, πρέπει να μείνει κενή εκτός των δύο φακέλων Garmin & map πού σού έγραψα προηγουμένως. Για την έκδοση firm ψαξε για Έκδοση λογισμικού:
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από simoula Σαβ 25 Ιουλ 2015 - 19:05

το λογισμικο ειναι 5.40
simoula
simoula
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 64


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά Empty Απ: Nuvi 2589 C4 LMT Παροχή Βοήθειας Μετά Την Αγορά

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 25 Ιουλ 2015 - 19:16

Δημήτρη προχώρησε στην ενημέρωση Firmware (Software) Update κάνοντας όλες τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις firm αλλά & λοιπές ενημερώσεις που δίνει για την συσκευή με το WebUpdater, NonVol backup θα κάνουμε στο τέλος.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης