My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Auto Drive Hellas

+56
lneam
trap42
McKing
gvp
arkas2004
islander
evankouros
mpatis
vasilisj
ice1
nick69
D_G
piato
nickstath
stamatakis_a
takisp
mythoss
PAVL-2
koyrsaros
lioltgo
GeoData_Official
dordas
Maggellanos
Randyman
navitraveler
yb010555
evgenios
teohunter
here
paris523
manicpanic
antreas13
Stavros
valiman
lefterismega
ΠΑΝΟΣ Λ
thundercastle
eyaggl
x-trail
fokion
TOP GUN
al_capone
tlg
ZAFIR
panoshm
giorgos_korinthos
dim68
G.K.
ultrasss
mrgeorge
alexis75gr
gnoul
leonkoum
panosmpo
stelios.com
Santosan
60 απαντήσεις

Σελίδα 18 από 28 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από G.K. Σαβ 29 Μαρ 2014 - 0:05

Το ίδιο είναι· αυτό που βρίσκεται μέσα στον φάκελο map της συσκευής.

Το back up μην ξεχάσεις!!!
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από ice1 Σαβ 29 Μαρ 2014 - 0:09

ειχα κανει ενα back up στην αρχη που το πηρα ,τον περασα ολα οκ!
ice1
ice1
Member
Member

Άντρας Τόπος : θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από G.K. Σαβ 29 Μαρ 2014 - 0:21

Μπράβο, ωραία!!
Καλές δοκιμές!!  Wink  Wink  Smile2
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από navitraveler Σαβ 29 Μαρ 2014 - 1:08

...μάλλον κι εγώ πρέπει να κάνω το ίδιο με τον Γιάννη που μου έβγαλε το μήνυμα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

...αυτό πάντως πρώτη φορά μου συμβαίνει...

.................δηλαδή αντί καλλίτερα πάμε στα χειρότερα....

...να ξημερώσω για να κάνω μια αναβάθμιση χάρτη...

............κι εκείνο το 3760 τι σημσίνει;... δηλαδή το 3590 δεν το γουστάρει...

..άντε και τα πήρρα δηλαδή!!!!...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 29 Μαρ 2014 - 1:30

2 τεντούρες στον γιώργο απο μένα!!!
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ Λ Σαβ 29 Μαρ 2014 - 10:18

μονο εσυ θα κερνας ; και αλες δυο απο μενα
 queen
ΠΑΝΟΣ Λ
ΠΑΝΟΣ Λ
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Ηλικία : 61
Τόπος : Πατρα
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 266


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από G.K. Σαβ 29 Μαρ 2014 - 10:20

Τάσο, μήπως έχεις αλλάξει το TYP; Αν ναι, χαλάει η γνησιότητα του χάρτη και δεν τον αναγνωρίζει.


Γειά σου Φώτη με τις τεντούρες σου!!!!  27978  27978  697328
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από vasilisj Σαβ 29 Μαρ 2014 - 11:01

καντε οτι λεει ο Γιωργος  με το universal extractor σιγουρα πραγματα για να μη τι πατησετε οπως εγω που παραλιγο να μου brickαρει τα χριστουγεννα στη προηγουμενη εκδοση
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 29 Μαρ 2014 - 11:41

nick69 έγραψε:1) Η αντιπροσωπεία της Garmin για την ελλάδα ειναι η DIGITAL TRACER ELECTRONICS,  2) Η αντιπροσωπεία της AutoDrive Hellas ειναι επίσης η DIGITAL TRACER ELECTRONICS, 3)  Καλό ειναι λοιπόν στις επανειλημένες αναφορές στην GARMIN Ελλάδος να σταματήσουν να Απαντούν" Οτι Πρώτη φορά ακούνε για το Πρόβλημα του InstaSearch ¨" !  και οτι αυτά γράφονται απο < Ασχετους σε διάφορα Foroum >!! καί να κάνουν τίς αντίστοιχες επισημάνσεις στή μαμά GARMIN.... Οσο αφορά τους ελληνικούς χαρακτήρες δεν νομίζω οτι η GARMIN εχει Πρόβλημα εφοσον της μεταφερθει απο την εδω αντιπροσωπεία να προσπαθήσει να λύσει το θέμα...οταν μάλιστα οι συσκευές της Πωλούνται παντού...π.χ Ασία και στην Ταυλανδέζικη Γλώσσα...Προσπάθησε σε Παρακαλώ να καταλάβης οτι το προβλημα δεν ειναι με τα μελη του Foroum που προσπαθούν να επισημαίνουν τα καλα και τα κακα των συσκευών και των προγραμάτων...οπως και να βοηθούν τα μελη....Αλλα με την εδώ Αντιπροσωπεία....

Αγαπητε Nick εκτος του οτι συμφωνω απολυτα μαζι σου σε οτι εχεις γραψει, με αφορμη τα υπογραμμισμενα κειμενα πρεπει να γραψω δυο λογια.

Πρεπει να διευκρινιστει ακομα & στους χρηστες που δεν το εχουν αντιληφθει οτι απο την στιγμη που η Digital Tracer πουλαει Garmin στην Ελλαδα αναγκαστικα ακομα & στην περιπτωση που δεν θα το ηθελε πουλαει & τον Ευρωπαικο χαρτη City Navigator Europe, αρα για οποιαδηποτε δυσλειτουργια που προκαλειται στην συσκευη αμεσα ή εμμεσα εξαιτιας αυτου ή καποιου αλλου προιοντος ειναι υπευθυνη να ενημερωσει την μαμα Garmin ωστε αυτο να διορθωθει. Οταν λοιπον χρησιμοποιω τον City Navigator & παω να κανω InstaSearch μονο στην Ελληνικη γλωσσα & επειδη υπαρχει ο Auto Drive στην συσκευη /καρτα μπλοκαρει η συσκευη & επανερχεται μονο με Soft Reset δεν ειναι ευθυνη της Digital Tracer αφου υπαρχει δυσλειτουργια της συσκευης που προκαλειται απο αστοχια του City Navigator λογω της συνυπαρξης του με τον AutoDrive ο οποιος τελικα ειναι εμμεσα η αιτια του προβληματος; Υπ' οψιν το ιδιο προβλημα δεν υπαρχει με κανεναν αλλο χαρτη, μονο με τους AutoDrive & TopoDrive. Ειναι δοκιμασμενο, τεσταρισμενο σε τουλαχιστον τεσσερις συσκευες της ομαδας διαχειρισης & υπαρχει σχετικο topic.

Λετε να μην μας διαβαζουν ;;;;

Εδω & ενα χρονο τουλαχιστον εχω δωσει εδω στο MyGarminSatNav τα προβληματα δρομολογησης του Ευρωπαικου & εχω κανει πολλες δοκιμες στην δικη μου συσκευη μεχρι που πιο προσφατα απεδειξα ακριβως ποια αρχεια δημιουργουν το προβλημα στις σειρες 34/35xx. Επισης χρηστης απο την Κορινθο με τα ιδια προβληματα σε 34xx ακολουθησε τις οδηγιες που του εδωσα & η συσκευη δρομολογησε σωστα βγαινοντας απο την ζωνη του Λυκοφωτος. Ουτε γι' αυτο εγινε κατι, εχει πεσει στα αζητητα ...

Λετε να μην μας διαβαζουν ;;;;

Ειναι η δευτερη φορα που χρηστης μεταφερει οτι μεσα απο την Ελληνικη Garmin θεωρουν οτι ειμαστε ασχετοι, δεν ξερουμε τι γραφουμε & τι λεμε.

Αγαπητοι κυριοι το forum ειναι ανεξαρτητο, δεν εχει αναλαβει καμμια δεσμευση ουτε καμμια υποχρεωση σε κανεναν & για τιποτα εκτος απο τα μελη του στα οποια οφειλει να ειναι πιστο & αφοσιωμενο να τα βοηθα ανιδιοτελως. Οσοι ασχολουνται εδω δεν κονομανε χρημα αλλα κανουνε το μερακι τους & στην πορεια σωζουν καποιες δεκαδες συσκευες κανοντας τον κοσμο ευτυχισμενο. Ερπετα που σερνονται με την κοιλια πισω απο την οποιαδηποτε εταιρια για να αρπαξουν κανενα κοκκαλο ή για λιγη αναγνωριση εδω δεν υπαρχουν, αλλου ναι, εδω οχι. Πολυ απλα λοιπον αν η επισημη αποψη της Ελληνικης Garmin ειναι οτι ειμαστε ασχετοι & δεν ξερουμε τι μας γινεται τους παρακαλω πολυ μην μας διαβαζουν καθολου, αν ειμαστε τοσο χαμηλου επιπεδου τους παρακαλω να μην συμμετεχουν, δεν ειναι δυνατον να υπαρχει topic σχετικο με προιον της Digital Tracer σε ενα forum για το οποιο η ιδια εχει τοσο κακη αποψη. Το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα pm απο υπευθυνο προσωπο & τελειωσαμε σε χρονο dt, εμεις σαν forum σεβομαστε ολα τα μελη, ιδιωτες & μη, εχουμε αποδειξει τον χαρακτηρα μας & αν καποιος/οι δεν μας σεβονται δεν υπαρχει κανενας λογος να ειναι μαζι μας στον δικο μας χωρο. Για εμας δεν θα αλλαξει κατι, οπως ειμασταν πριν θα ειμαστε & μετα.
Εκτος αν εννοουν καποιο αλλο forum αλλα δεν το νομιζω αφου ειμαστε το μοναδικο σχετικο με Garmin στην Ελλαδα, οσοι γνωριζουν κατι σχετικα με την συγκεκριμενη εταιρια & μπορουν να προσφερουν ειναι εδω. Αλλιως η θαλασσα ειναι γεματη απο καθε λογης ψαρια ...

Αυτα τα ολιγα & ελπιζω ουσιαστικα !!!
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από navitraveler Σαβ 29 Μαρ 2014 - 13:16

Μάνο μήπως το κουμπί που ... "...μεσα απο την Ελληνικη Garmin θεωρουν οτι ειμαστε ασχετοι, δεν ξέρουμε τι γράφουμε & τι λέμε..." είναι ότι το φόρουμ τους κάνει ζημιά;... αφενός γιατί αποδεικνύει τη γύμνια και την ασχετοσύνη τους και αφετέρου τους κόβει έσοδα... κάτι 40-άρια. ..
Όποτε τους τηλεφώνησα το πρώτο που άκουσα ήταν "στείλτε το να το δούμε"... ενώ στη συνέχεια το πρόβλημα μου λύθηκε άμεσα στο φόρουμ!...


...πριν ανακαλύψω το φόρουμ κμια φορά που κόλλησε το νούβι ή νόμισα ότι κόλλησε και ήταν μέσα στην εγγύηση αναγκάστηκα να τους το στείλω ...
...με πήραν τηλέφωνο ότι δεν έχει τίποτα και μου το επέστρεψαν.. εγώ όμως είχα ήδη χρεωθεί την αποστολή!...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από fokion Σαβ 29 Μαρ 2014 - 13:24

Ποσο σιγουροι ειστε οτι εννοουν   ΑΥΤΟ το φορουμ?????

Γιατι εδω δεν "σκουζουμε" απλώς και μονο...
εδω δινετε λυσεις......................

εν πολλοις την ΔΙΚΗ τους δουλεια κανετε....
fokion
fokion
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 352


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 29 Μαρ 2014 - 13:33

Δεν θελω να κρινω κανεναν ουτε να βγαλω συμπερασματα Τασο, χομπυστας ειμαι & γνωριζω πολυ καλα οτι ενα forum δεν μπορει να αντικαταστησει την επισημη αντιπροσωπεια σε καμμια περιπτωση. Οφειλω προσωπικα αλλα μαζι με εμενα & ολα τα μελη να σεβομαστε οποιονδηποτε ανεξαρτητα αν συμμετεχει ή οχι στο forum αφου ο σεβασμος θεωρειτε απαραιτητη προυποθεση μεταξυ των ανθρωπων ειτε επικοινωνουν ειτε οχι. Ετσι λοιπον χωρις να θελω να προσβαλω ή να θιξω προσωπα & πραγματα αν οποιοσδηποτε εχει για εμας μια τοσο ασχημη αποψη, δικαιωμα του εγω δεν θα χαρακτηρισω κανεναν, ας μην συμμετεχει στον χωρο μας. Τοσο απλα ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 29 Μαρ 2014 - 13:45

fokion έγραψε:Ποσο σιγουροι ειστε οτι εννοουν   ΑΥΤΟ το φορουμ?????

Υπαρχει αλλο forum για Garmin στην Ελλαδα; Απο τα πολλα forum του εξωτερικου υπαρχει κανενα που να ασχολειται με τις Ελληνικες ασυμβατοτητες αν δεν το γραψουμε εμεις οι Ελληνες;

Η συγκεκριμενη μομφη εχει γινει επανειλημμενα, αφου δυο χρηστες το ανεφεραν εδω σκεψου σε ποσους εχει ειπωθει & σαφως αφορα το My Garmin Sat Nav. Ειλικρινα δεν γνωριζα οτι υπαρχει τετοια αποψη για το forum γιατι η αποψη που μου ειχε ειπωθει εμενα προσωπικα ηταν διαφορετικη. Τελος παντων κανενα προβλημα απο την δικη μου πλευρα, για οσο υπαρχει κουραγιο & ορεξη θα "ειμαστε ανοιχτα" οταν κουραστω & χασω την διαθεση για προσφορα θα το ριξω το ρημαδι, το πολυ - πολυ να ξεκουραστω κιολας.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από vasilisj Σαβ 29 Μαρ 2014 - 14:09

Mανο ΜΗ ΧΑΛΙΕΣΑΙ και σκεψου μονο τα θετικα αυτου του φορουμ
 που ειναι και ''απειρα''  .+-   drunk
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από fokion Σαβ 29 Μαρ 2014 - 14:20

Μανο ναι εννοω αυτο απο το οποιο ΟΛΟΙ περασαμε...
οπου ειχε "κρυφους" να "γλυψουν κανα κοκκαλακι" ασχετα αν ΚΑΙ προσφεραν ( που προσφεραν ) ....
αρα εμενα εκει πηγε το μυαλο μου old story...

απο κει και περα η οποια παρουσια σε ΑΥΤΟ ΕΔΩ το φορουμ δεν μου εδωσε την αισθηση οτι "δε μας γουσταρουν" το αντιθετο θα ελεγα, ΠΑΡΑ τα "χωσιματα" που ενιωτε ολοι μας ριχναμε.....

Νομιζω οτι μαλλον ειμαστα οι πρωτοι που ενημερωθηκαμε οτι βγηκε καινουργια εκδοση...

Τυχαια??????
fokion
fokion
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 352


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 29 Μαρ 2014 - 15:11

vasilisj έγραψε:Mανο ΜΗ ΧΑΛΙΕΣΑΙ και σκεψου μονο τα θετικα αυτου του φορουμ
 που ειναι και ''απειρα''  .+-   drunk

Ευτυχως Βασιλη μεχρι στιγμης επειδη κανω μονο το κεφι μου δεν εχω χαλαστει. Αν χαλαστω φιλε μου δεν θα κατσω να ασχοληθω καθολου.

fokion έγραψε:Μανο ναι εννοω αυτο απο το οποιο ΟΛΟΙ περασαμε...
οπου ειχε "κρυφους" να "γλυψουν κανα κοκκαλακι" ασχετα αν ΚΑΙ προσφεραν ( που προσφεραν ) ....
αρα εμενα εκει πηγε το μυαλο μου old story...

"Περσινα ξυνα σταφυλια" που λεει & ο λαος, το οτι ειμαστε ασχετοι ειναι σχετικα φρεσκο, μιλαμε για ενα μηνα δουλεια περιπου.

fokion έγραψε:απο κει και περα η οποια παρουσια σε ΑΥΤΟ ΕΔΩ το φορουμ δεν μου εδωσε την αισθηση οτι "δε μας γουσταρουν" το αντιθετο θα ελεγα, ΠΑΡΑ τα "χωσιματα" που ενιωτε ολοι μας ριχναμε.....

Νομιζω οτι μαλλον ειμαστα οι πρωτοι που ενημερωθηκαμε οτι βγηκε καινουργια εκδοση...

Τυχαια??????

Το forum ειναι παντα ελευθερο να γραψει οποιος θελει την γνωμη του αρκει να μην προσβαλει, αν αυτο θεωρειτε χωσιμο τοτε τι να πω ...

Δεν μου λεει τιποτα Φωκιων η ανακοινωση αυτα ειναι παιδικα πραγματα, για προνηπιο λεμε. Το τι επικοινωνια ή συνεργασια θα μπορουσε να υπαρξει ειναι κατι που δεν θα κατσω να το σχολιασω γιατι το θεωρω υποτιμητικο απο μερους μου αλλα σε πληροφορω οτι υπαρχουν παρα πολλες δυνατοτητες, χωρις οικονομικο συμφερον παντα οσο αφορα το forum.

Απο την πλευρα μου δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα, οτι ειχα να πω το ειπα αλλωστε, οπως λεει & ο σοφος λαος μας "τα πολλα λογια ειναι φτωχεια". Οτι θελετε να σχολιασετε ελευθερα, πρεπει να ειναι το πρωτο offtopic που θα αφησω να τρεξει ισως γιατι θα δειξει κιολας αν ο καθενας απο εμας εχει το θαρρος την γνωμης του.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από panoshm Σαβ 29 Μαρ 2014 - 17:42

Το να βγαίνει στο "προσκήνιο" ένας χώρος όπου δίνονται λύσεις χωρίς κόστος για τον παθόντα, είναι "μαχαιριά στο κόκκαλο".... και ο νοών νοεί το!

Σίγουρα η παρουσία εταιριών σε ένα ελεύθερο φόρουμ, όπου είναι "ανοιχτές" σε κάθε λογής "κακεντρεχή" που μπορεί να θέλουν σκόπιμα να κάνουν κακό, είναι ένα δύσκολο πράγμα.... Είναι ρίσκο, το αναγνωρίζω!

Δουλειά των ανθρώπων του φόρουμ λοιπόν, είναι να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΝ αυτές τις τυχόν ενέργειες... πράγμα το οποίο το ΚΑΝΟΥΝ (και μην πει κανείς ότι δεν ισχύει αυτό που λέω!!!)..... Το κάνουν, με οποιοδήποτε "κόστος" (π.χ. να βγουν να πουν δηλαδή ότι τα "παίρνουν" από τη μία εταιρία ή την άλλη, ή κάθε άλλη μλκ που μπορεί να πει κανείς)

Αυτοί λοιπόν (οι συντελεστές του φόρουμ) που φροντίζουν για την εύρυθμη λειτουργία του, αλλά και για την ομαλή "σχέση" της όποιας εταιρίας θελήσει να συμμετάσχει (είτε περισσότερο ενεργά, είτε λιγότερο), με όλα τα μέλη, αλλά και τα ίδια τα μέλη, είναι οι "άσχετοι"???????.... ok....

Ναι, είμαστε άσχετοι με το κέρδος.... με το promotion.... με τα γλυψίματα... με τα πισωμαχαιρώματα....

Με τι είμαστε σχετικοί? Με την αγάπη μας για την Garmin και αυτά που μας προσφέρει...
Και τι κάνουμε? ότι μπορούμε για να έχουμε καλύτερες υπηρεσίες....

Είναι κακό αυτό?..... μάλλον από ότι κατάλαβα....

Τι "βγαίνει" από ένα τέτοιο φόρουμ όμως? Χρήστες που ξέρουν τι έχουν στα χέρια τους, καταλαβαίνουν πως να το δουλέψουν, να το φτάσουν στα όρια των δυνατότητων τους, να καταλήξουν να ζητάνε "κι άλλο" και να αναζητούν συνεχώς την "εξέλιξη" είτε αναβαθμίζοντας τους χάρτες τους, είτε αγοράζοντας ένα καλύτερο μοντέλο συσκευής...

Αν κάποιοι "ζητάνε" να μένουν στο καβούκι τους, ας το κάνουν, κανένα πρόβλημα, εμείς την αγάπη μας για την Garmin θα συνεχίζουμε να την βγάζουμε εδώ μέσα, όσο "άσχετοι" και να είμαστε.... γιατί πάντα προσπαθούμε να μάθουμε περισσότερα Sat Nav 
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από mpatis Σαβ 29 Μαρ 2014 - 18:42

Αναρωτιέμαι μία εταιρία που ομολογουμένως βγάζει αξιόλογα προϊόντα γιατί να μη θέλει ενημερωμένους και ψαγμένους καταναλωτές?
Μήπως εν τέλει είναι εις βάρος της?
avatar
mpatis
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη - Ωραιόκαστρο
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 16


http://www.dipnosofistis.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από thundercastle Σαβ 29 Μαρ 2014 - 19:40

Σίγουρα τα όποια υποτιμητικά σχόλια εκ μέρους μέλους της εταιρείας προς το φόρουμ (και τους συντελεστές του), δεν συνάδουν με την σχέση εμπιστοσύνης και κυρίως αμεσότερης συνεργασίας που είχαμε εμείς τουλάχιστον σαν φόρουμ στο μυαλό μας.

Δεν λειτουργούμε ανταγωνιστικά με την εταιρεία. Μπορεί οι σκοποί μας να είναι διαφορετικοί, το ζητούμενο όμως είναι το ίδιο: η προαγωγή του εμπορικού προϊόντος για αυτούς, η προαγωγή του ίδιου προϊόντος μέσω της ανιδιοτελούς εργασίας για εμάς ώστε να ικανοποιηθεί το χομπυστικό εγώ μας.

Παρακαλώ να περιμένουμε μέχρι αυτή η ιστορία να έρθει σε γνώση της εταιρείας και να έχουμε την επίσημη άποψη της.

Μπορεί σε τελική ανάλυση να πρόκειται (τουλάχιστον) για μια τεράστια παρεξήγηση.
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 29 Μαρ 2014 - 19:46

είναι γνωστό ότι οι πελάτες-πρόβατα είναι ότι καλύτερο..και η *διαχείρισή τους* με το γάντι μέσα απο τέτοιους χώρους πανεύκολη και ανώδυνη..
αλλά μάλλον ΔΕΝ έχουν(η δέν θέλουν) να καταλάβουν ότι εδώ ειναι *άλλο*
διαφορετική κοινότητα *άσχετων* ,με ήθος,γνώσεις και κυρίως τεκμηρίωση στα γραφόμενα και τις λύσεις..πού προτείνουν
τώρα αν όλα αυτά ενοχλούν,είναι μια μεγάλη απόδειξη ότι το φόρουμ αυτό αποτελει ΕΞΑΙΡΕΣΗ 

και καλό θα ήταν να δούν τα πράγματα πιό ρεαλιστικά,για το συμφέρον όλων

αν πάλι όχι,κανένα θέμα,εμείς οι *άσχετοι* θα κάνουμε το χόμπυ μας.. hi  pilot


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ZAFIR στις Κυρ 30 Μαρ 2014 - 1:02, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : edit)
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από navitraveler Κυρ 30 Μαρ 2014 - 0:29

G.K. έγραψε:Τάσο, μήπως έχεις αλλάξει το TYP; Αν ναι, χαλάει η γνησιότητα του χάρτη και δεν τον αναγνωρίζει.

...όχι δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα....
...εξ άλλου αν είχα αλλάξει το typ θα το επανέφερα πριν την αναβάθμιση ... όπως έμαθα εδώ μέσα...  αλλά δεν έχω αλλάξει τίποτα και έχω πάρα πολλά αντίγραφα (backup) με όλα τα στοιχεία...

...να αντιγράψω ένα παλαιότερο κλειδί gmapprom.unl ή θα τα κάνω χειρότερα;...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από navitraveler Κυρ 30 Μαρ 2014 - 0:36

G.K. έγραψε:Ναι. Πρέπει να έχει πάντα το ίδιο όνομα με το αρχείο του χάρτη.
Αν δεν έχει, το μετονομάζεις ανάλογα.

....συγνώμη Γιώργο αλλά τι να μετονομάσεις αφού το αρχείο/κλειδί δεν διαφέρει σε κάθε έκδοση του χάρτη;...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 30 Μαρ 2014 - 1:35

τάσο,κατέβασε το .exe,ακολούθησε την διαδικασία που περιγράφει το φόρουμ γιά χειροκίνητη εγκατάσταση , και βάλε τον χάρτη στην θέση του προηγούμενου..
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από evankouros Κυρ 30 Μαρ 2014 - 2:04

@ "navitraveler":
Τάσο, κι εγώ είχα πρόβλημα με την απευθείας αναβάθμιση από 3.11 σε 3.20, αλλά θυμήθηκα ότι ποτέ δεν την κάνουμε απευθείας σε συσκευή (πάντα δοκιμάζουμε πρώτα τον χάρτη στην κάρτα). Έτσι, ακολούθησα τα βήματα που έγραψε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ο Γιώργος, αφού μου εξήγησε πρώτα ο Κυριάκος 1-2 πράγματα:
1) Κατέβασα από [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] το "Universal Extractor" (την portable version).
2) Αφού αποσυμπίεσα το αρχείο που κατέβασα με WinRAR, έκανα συντόμευση το αρχείο "UniExtract.exe" στην επιφάνεια εργασίας μου.
3) Έσυρα πάνω σε αυτή τη συντόμευση το αρχείο "Auto_Drive_Hellas_v3.20T_el.exe" που είχα κατεβάσει για την αναβάθμιση από την autodrive κι έγινε η αποσυμπίεση του.
4) Στην κάρτα microSD άνοιξα φάκελο "Garmin", μέσα στον οποίο είχα κάνει copy/paste από το φάκελο "Map" της εσωτερικής μνήμης του 3490 (εκεί είχα τον AutoDrive 3.11) το αρχείο ξεκλειδώματος του AutoDrive με την ονομασία "gmapprom.unl".
5) Από την αποσυμπίεση του "Auto_Drive_Hellas_v3.20T_el.exe" με το "Universal Extractor", πήρα από τον φάκελο "Main" το αρχείο "gmapprom.img" του χάρτη & το έριξα στον φάκελο Garmin της microSD όπου υπήρχε ήδη το κλειδί του "gmapprom.unl".

Αυτό που λέει ο Γιώργος λοιπόν, είναι ότι ο χάρτης & το κλειδί του πρέπει να έχουν την ίδια ονομασία.
Στη δική μου περίπτωση (που είναι η πιο συνήθης) αυτή είναι gmapprom ("*.img" & "*.unl"), άρα δεν τίθεται θέμα, γιατί κι ο καινούριος κατεβαίνει με ονομασία gmapprom.
Αν όμως είχα τον autodrive ή/& το κλειδί του με άλλη ονομασία σε άλλο φάκελο (π.χ. στον "Map" της κάρτας με ονομασία "Auto_Drive_Hellas_v3.11T_el.img" για τον χάρτη &  "Auto_Drive_Hellas_v3.11T_el.unl" για το κλειδί) & έπαιρνα & ονόμαζα τον νέο χάρτη διαφορετικά απ' το κλειδί (π.χ. "Auto_Drive_Hellas_v3.20T_el.img"), τότε το κλειδί του δεν θα δούλευε, λόγω διαφορετικής ονομασίας των αρχείων "*.img" & "*.unl" (η διαφορά τους θα ήταν πως ο χάρτης θα είχε το 20 & το κλειδί το 11 στην ονομασία).


@ μέλη & φίλους του mygarminsatnav:
Ο κάθε μπαγλαμοβιολιτζής Laie_6 μπορεί να λέει ό,τι θέλει για το forum μας (είτε για να το μειώσει, είτε επειδή μπορεί να του ξέφυγε επειδή είχε τα νεύρα του). Όποιος όμως το γνωρίσει έστω & λίγο, καταλαβαίνει αμέσως ποιος είναι ο σχετικός & ποιος ο άσχετος! Δεν νομίζω λοιπόν ότι αξίζει ν' ασχολούμαστε με τον κάθε μπαγλαμά που έδειξε αντιεπαγγελματική συμπεριφορά κι έλλειψη σεβασμού σ' ένα ερασιτεχνικό forum που -ουσιαστικά- τον βοηθάει να κάνει καλύτερα τη δουλειά του, με μόνο όπλο το μεράκι & τις γνώσεις αυτών που το έστησαν. Όσοι είμαστε εδώ μέσα εκτιμούμε αυτή την άψογη ερασιτεχνική προσπάθεια που γίνεται & τη βοήθεια που δίνεται αφιλοκερδώς, επιβεβαιώνοντας το ρητό "Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ"!!!
 Sat Nav
avatar
evankouros
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Τόπος : Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 579


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas - Σελίδα 18 Empty Απ: Auto Drive Hellas

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 30 Μαρ 2014 - 2:40

Το forum εχει οδηγιες για πολλα πραγματα, ενα απ' αυτα ειναι & αυτο:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σχεδον ολα ειναι ετοιμα παιδια, λιγο περισσοτερο ψαξιμο χρειαζεται ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 18 από 28 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης