My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data Empty GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data

Δημοσίευση από panoshm Κυρ 21 Δεκ 2014 - 19:00

"Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data".

Περισσότερες πληροφορίες
εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] περιλαμβάνει και διάφορα ακόμα εργαλεία για Τοπογράφους Μηχανικούς
download: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σπόιλερ:

και εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Σπόιλερ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σημ.: Το πρόγραμμα αυτό το έχω βρει αλλά δυστυχώς δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις για να το δουλέψω, οπότε απλά σας το παραθέτω Wink
Αρχεία
GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data Attachment
GPS2EGSA87.zip Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.(760 Kb) Κατεβάστηκε 14 φορές
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data Empty Μετατροπη συντεταγμενων WGS 84 σε ΕΓΣΑ 87

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ Λ Κυρ 1 Μαρ 2015 - 20:01

Ενας φιλος προσπαθώντας να δηλωσει στο κτηματολογιο το σπιτι του στο χωριο ζητησε την βοηθεια μου γιατι δεν μπορούσε τις συντεταγμενες του GOOGLE EARTH (WGS 84) να τις μεταφερει στη σελιδα του κτηματολογιου (ΕΓΣΑ 87) .Ψαχνωντας λοιπον και προτού ζητησω τη βοηθεια του Πανου βρηκα αυτο   [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] στη γεωγραφικη υπηρεσια στρατου Δεν ξερω αν το εβαλα στη σωστη ενοτητα drunken

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εγινε συγχωνευση των topic σε ενα που φιλοξενειται στην καταλληλη ενοτητα
ΠΑΝΟΣ Λ
ΠΑΝΟΣ Λ
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Ηλικία : 61
Τόπος : Πατρα
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 266


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data Empty Απ: GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data

Δημοσίευση από panoshm Δευ 2 Μαρ 2015 - 0:25

Και άλλο ένα πρόγραμμα (πιο οικείο και εύκολο στη χρήση) είναι το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Wink
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data Empty Απ: GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data

Δημοσίευση από spartakus Τετ 25 Μάης 2016 - 15:22

Υπάρχει κάποιο free site όπου μέσω google earth να κλικάρω ένα σημείο και να μου βγάζει τη συντεταγμένη ως ΕΓΣΑ.???Τo [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] απ ότι είδα (και ήταν ότι το καλύτερο για μένα εφόσον ήταν εύκολο) το έχουν κλειδώσει και δεν είναι πλέον δωρεάν. Δε το κατέχω και πολύ το αντικείμενο. Απλά το Υπουργείο Πολιτισμού μου ζητάει συγκεκριμένες θέσεις με συντεταγμένες σε χάρτη που έχω υποβάλλει μέσω google earth.Δε μπορεί. Κάτι ανάλογο θα υπάρχει! Να είστε καλά όλοι.
avatar
spartakus
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Λαμια
Ημερομηνία εγγραφής : 17/05/2016
Αριθμός μηνυμάτων : 2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data Empty Απ: GPS2EGSA87 - Μετασχηματισμοί συντεταγμένων στα Ελληνικά data

Δημοσίευση από x-trail Τετ 25 Μάης 2016 - 19:22

Δες κι εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης