My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

+3
navitraveler
thundercastle
ioanniskar
7 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από ioanniskar Σαβ 31 Μάης 2014 - 16:51

Σ' [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] τη σελίδα μπορούμε να ανεβάσουμε τα .kmtf από τη συσκευή μας (για όσες συσκευές υποστηρίζουν αλλαγή θεμάτων), να τα επεξεργαστούμε online και να τα αποθηκεύσουμε.
Δώστε διαφορετική ονομασία στα file name, title και localist για να μη δημιουργήσετε πρόβλημα στη συσκευή.
Μπορούμε φυσικά να επεξεργαστούμε αυτά τα αρχεία και σε έναν text editor αλλά αυτό το εργαλείο είναι πιο εύχρηστο καθώς βλέπουμε το χρώμα που επιλέξαμε και γλιτώνουμε πιθανά λάθη σύνταξης.
ioanniskar
ioanniskar
Member
Member

Άντρας Τόπος : Πάτρα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 132


http://www.hackermagnet.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Σαβ 31 Μάης 2014 - 17:19

Nα πω κι εγω τωρα μια  ...ανοησια μηπως και τσιμπησει κανεις σχετικος.
Να φτιαξουμε ΤΥΡ για Autodrive, Topodrive και Αναβαση, αδεια απο δρομους και να κρατησουμε πολυγωνα, poi και ισουψεις,
Να φτιαξουμε Τhemes ωστε οι δρομοι των χαρτων αυτων να ειναι με ιδιο χρωμα μεσα στα Themes, oπως ηταν στα ΤΥΡ τους.
Οτι δεν υπαρχει στο ΤΥΡ, σχεδιαζεται συμφωνα με το Τheme!
Me τον τροπο αυτο οι δρομοι στους 3 χαρτες θα σχεδιαζονται στο "αυτοματο" πλατος των δρομων του CNEU NT/NTU και θα ξεπεραστει το προβλημα των χοντρων ή λεπτων δρομων !!!  27978 27978 27978
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από thundercastle Σαβ 31 Μάης 2014 - 20:50

Γιάννη, που το ξεσήκωσες αυτό το …..παιχνίδι ???   affraid 
Απλά, …..συγχαρητήρια !! Clap Άναψες φωτιές τώρα… tooth
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Κυρ 1 Ιουν 2014 - 12:41

Τα αποτελεσματα ειναι ...τελεια!!!!!
Περισσοτερα το απογευμα, τωρα εχω (δυστυχως) βαφτιση  43079 
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από ioanniskar Κυρ 1 Ιουν 2014 - 20:14

Θα ήταν καλό να κάνουμε μία λίστα με όλες τις εγγραφές που υπάρχουν στα .kmtf και να τις αντιστοιχίσουμε σ' αυτό που αντιπροσωπεύουν στον City Navigator.

kmtf file:

Επίσης τι τιμές έχετε δοκιμάσει στο scale και μείνατε ικανοποιημένοι;
ioanniskar
ioanniskar
Member
Member

Άντρας Τόπος : Πάτρα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 132


http://www.hackermagnet.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από navitraveler Κυρ 1 Ιουν 2014 - 21:13

...βρε συ Γιάννη... θα μας τρελάνεις δηλαδή...;;;...
...έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό και παρακολουθώ τα δρώμενα... 
...εκεί που πάλευα με τα Typ του Κυριάκου και τα πολύγωνα (...  study ...) ...να!...έρχεσαι εσύ με μεταπτυχιακά θέματα...(Themes) ...

...το λέω εγώ!...να δεις που στο τέλος θα βάλλουν τα μηχανάκια μας να κάνουν καφέ!....
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Κυρ 1 Ιουν 2014 - 22:12

Λοιπον παρακατω εχω ενα ΤΥΡ χωρις καποιες κατηγοριες δρομων οι οποιες τωρα σχεδιαζονται χρωματικα, οπως ειναι τα χρωματα των ΤΥΡ μου του Autodrive, αλλα τωρα εξαιτιας του Theme "Autodrive" και σε παχος σχεδιζονται οπως ο Ευρωπαικος by Garmin.
Δηλαδη ξεπεραστηκε το προβλημα οτι στα 3-4 κοντινα ζουμ, οι δρομοι των χαρτων που εχουν ΤΥΡ με δρομους μεσα, εκαναν συνεχεια προσαρμογη του παχους με αποτελεσμα στα κοντινα ζουμ να φαινονται λεπτοι.
Τωρα οι δρομοι στα ζουμ αυτα δεν κανουν προσαρμογη και ζουμαρονται (...παχαινουν) και οι ιδιοι, οπως γινεται στον Ευρωπαικο.
Δηληδη και Custom χρωματα και Default by Garmin παχη δρομων!!!

Αυτοι που θελουν να το δοκιμασουν, πρεπει να κατεβασουν το Autodrive.kmtf και να το αντιγραψουν στη συσκευη τους, μεσα στο φακελο \Themes\Map\ εκει δλδ που υπαρχουν και τα υπολιπα θεματα.
Στη συσκευη θα εμφανιστει τελευταιο στην λιστα.
Στη συνεχεια θα κατεβασουν το ΤΥΡ που δινω παρακατω και θα το ενσωματωσουν στον χαρτη και θα βαλόυν τον χαρτη στην καρτουλα.
Το ΤΥΡ υπερισχυει του Theme και ετσι χωρις να αλλαξετε ΤΥΡ δεν θα φανει η αλλαγη στην οθονη.
Στο ΤΥΡ δεν εχω πειραξει πολυγωνα (αρα δεν τα παιρνει απο το Theme) και τα εικονιδια με τα POI.
Στο ΤΥΡ εχω αλλαξει το ημερησιο και νυχτερινο χρωμα των ποταμιων και λιμνων ωστε να ταιριαζουν με την Θαλασσα που ζωγραφιζεται απο το Theme.

Η αναλυση του TYP παρακατω ειναι για συσκευες με αναλυση 480x800, υπομονη, δυο γαμους, μια βαφτιση και ενα παιδικο παρτυ ειχα μεσα στο ΣΚ και ασχολουμε και με ενα αλλο project....

Aντε τωρα να τα βρουμε και με την Αναβαση, πληγες και παιδεμα ξεκινησαμε....
Σπόιλερ:
Αρχεία
Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Attachment
Typ+kmtf 480x800.zip Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.(8 Kb) Κατεβάστηκε 68 φορές
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από navitraveler Δευ 2 Ιουν 2014 - 0:17

838472 ...Κυριάκο είμαι κατενθουσιασμένος με το κατασκεύασμα σου!...μεγάλη επιτυχία .... οι δρόμοι ζουμάρουν μια χαρά... το ματζέντα της πορείας ευκρινέστατο!... το ψαροκόκαλο της γραμμής του τραίνου... μεγάλη επιτυχία!...

... thanks
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από panoshm Δευ 2 Ιουν 2014 - 2:36

Τι έφτιαξε πάλι ο αθεόφοβος!!!!

Κυριάκο τα λόγια είναι περιττά!! cheers 
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από navitraveler Δευ 2 Ιουν 2014 - 16:03

...ο Κυριάκος έφτιαξε τη σχέση μου με τον Autodrive...   κι ας έχει του κόσμου τα λάθη!...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Δευ 2 Ιουν 2014 - 16:49

Παρακατω εχω το Theme "Italia" και διπλα εχω τις Κατηγοριες και Ονομασιες των Γραμμων (polylines) οπως τις δινει το TypViewer.
Tις Κατηγοριες τις εχω δωσει για χαρτες μορφης ΝΤ οπου βλεπετε το (ΝΤ), αλλιως η Κατηγορια ειναι κοινη με ιδιο κωδικο.
Αν ο χαρτης ειναι nonΝΤ οπως της Αναβασης, τοτε χρησιμοποιειστε τις nonNT Kατηγοριες με το ιδιο ονομα, στον TypViewer.
Για οσους ανοιξουν τα .kmtf με πχ το Notepad++, τα PRIMARY χρωματα ειναι τα κυριως χρωματα της γραμμης και τα SECONDARY χρωματα ειναι των Borders.
Στους χωματοδρομους και στα μονοπατια δεν δεχεται Βοrder (τα εβαλα με το Notepad++ και δεν τα εμφανισε στη συσκευη, ετσι φαινεται  θα θελει η Garmin να σχεδιαζει τις γραμμες αυτες, ασχετα αν εμεις τους προσθεσουμε Borders).
Δεν συμφερει να βαζουμε τα πολυγωνα να σχεδιαζονται βασει του Theme γιατι καθε Κατηγορια πολυγωνου στο Theme (.kmtf) εχει μεσα της πολλες υποκατηγοριες.
Μεσα δλδ στα παρκα εχουμε ολες τις Κατηγοριες παρκων και μεσα στο WATER εχουμε θαλασσα, ποταμια και λιμνες.
Ετσι ειναι προτιμοτερο τα πολυγωνα να τα δσχεδιαζουμε μεσα απο το ΤΥΡ του καθε χαρτη.
Το Scale που εχει ειναι η κλιμακα του παχους των δρομων και στα δικα μου ηταν ολα "1".
Αυτο ειναι και το "default παχος κατα Garmin" των δρομων.
Ορισμενα οπως Ραμπες και χωματοσρομους τα αλλαξα και τα εκανα πχ "1.4" ή "1.5" και εμφανιστηκαν παχυτερα κατα 40% ή 50%.
Πολυ καλο αυτο ωστε να παχαινουμε τους δρομους που εχουν παραπλησια χρωματα αλλα ανηκουν σε διαφορετικες Κατηγοριες σημαντικοτητας.

Τα δοκιμαζω ακομα, οταν τα τελειοποιησω, θα τα ποσταρω στην ενοτητα με τα ΤΥΡ του Autodrive.

Στην περιπτωση του Autodrive πρεπει η εταιρια (ή εμεις) να ανεβασει το Draw Order του πολυγωνου 0x109 00 (GENERIC_MANMADE_(NT)), εγω απο 4 το πηγα 6.
Καποια απο τα κοκκινα κτιρια που συμβολιζει, ενω φαινονται κανονικα στο Mapsource που δεν υποστηριζει Themes, στις αναλογες συσκευες αυτα καλυπτονται απο το πολυγωνο ΜISC_AREA του Theme, και ποτε ως τωρα δεν τα ειχαμε δει, οπου συνεπιπταν αυτα τα δυο πολυγωνα, ανεξαρτητα απο ποιο Theme επλεγαμε!!!
Tετοια ειναι τα ΤΕΙ Αθηνηας και Πειραια, η Φιλοσοφικη, Νομικη Θεσσαλονικης κλπ, το θεαγενειο, Ιπποκρατειο, Αχεπα Θεσσαλονικης...
Υποστηριζει Themes η συσκευη, δεν τα εβλεπες!!!
Τωρα ξεστραβωθηκαμε εξαιτιας του ψαξιματος με τα Themes.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από PAVL-2 Δευ 2 Ιουν 2014 - 18:05

Μπράβο Κυριακο .
Μας έστειλες αδιάβαστους . cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers 
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Τρι 3 Ιουν 2014 - 0:38

Yπεροχα νεα !!!

ΕΥΤΥΧΕΙΤΕ οι κατοχοι συσκευων με λειτουργια Themes !!!

Tωρα θα μπορειτε να αλλαζετε χρωματα στους δρομους και στις πολεις (δλδ ....ΤΥΡ) με μια επιλογη στη λιστα Themes !!!!!!


Aφαιρεσα και τα πολυγωνα Πολεων και περασα τα χρωματα τους στα Theme.
Mε τον τροπο αυτο εχουμε 3 Theme,
-- με τα original χρωματα Autodrive
-- με τα original χρωματα Autodrive και σκουροχρωμες πολεις
-- με τα χρωματα X-Trail

Οriginal χρωματα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Οriginal χρωματα με σκουροχρωμες πολεις

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Χ-Τrail χρωματα
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Αυριο το απογευμα θα τα ποσταρω...
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από thundercastle Κυρ 13 Ιουλ 2014 - 14:09

ioanniskar έγραψε:Θα ήταν καλό να κάνουμε μία λίστα με όλες τις εγγραφές που υπάρχουν στα .kmtf και να τις αντιστοιχίσουμε σ' αυτό που αντιπροσωπεύουν στον City Navigator.

Επίσης τι τιμές έχετε δοκιμάσει στο scale και μείνατε ικανοποιημένοι;
Γιάννη μόλις τις προηγούμενες μέρες κατόρθωσα να ασχοληθώ και εγώ. Έφτιαξα δε ένα θέμα και κάποιες παραλλαγές του, τις οποίες τεστάρω σε πραγματικές συνθήκες ώστε να βρω το καλύτερο (πάντα για μένα) οπτικό αποτέλεσμα (γλυκύτητα χρωμάτων, ευκρίνεια κλπ).
Θα το ανεβάσω τις επόμενες μέρες.

Στο scale δοκίμασα μόνο τους πεζόδρομους (οι οποίοι είναι πολύ λεπτοί σαν default) αλλά ότι τιμές και να έδωσα δεν άλλαξε κάτι.
Για τα υπόλοιπα δεν πείραξα κάτι αφού με ικανοποιούν.

Παρακάτω συμπληρώνω τον πίνακα που ξεκίνησε ο Γιάννης, και παρακαλείτε όποιος ασχοληθεί και ανακαλύψει κάτι παραπάνω να τον ενημερώσει.

kmtf file:
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από thundercastle Σαβ 20 Σεπ 2014 - 21:09

thundercastle έγραψε:Παρακάτω συμπληρώνω τον πίνακα που ξεκίνησε ο Γιάννης, και παρακαλείτε όποιος ασχοληθεί και ανακαλύψει κάτι παραπάνω να τον ενημερώσει.
Συμπλήρωσα κάποια στοιχεία ακόμη.

kmtf file:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την thundercastle στις Σαβ 20 Σεπ 2014 - 22:22, 1 φορά
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Σαβ 20 Σεπ 2014 - 21:43

Αφου προσθετετε νεα πραγματα δειτε και παραπανω στην εικονα που εχω και συμπληρωστε αρκετα απο τα ερωτηματικα σας στην λιστα...
Βασιλη τα εχω και κατα Κατηγοριες Garmin οπoυ αυτο ειναι δυνατον, αφου πχ τα Παρκα εχουν μεσα τους περισσοτερες της μιας Κατηγοριας.
Τετοιες ειναι αυτες οι υπερ-κατηγοριες που εχω αφησει αδειες στην εικονα μου και η σημασια τους ερχεται απο μια απλη μεταφραση.
Επισης το 8 MISC_RESTR ειναι "Διάφορες Περιορισμενες Περιοχες" (Restricted) και το 9 ΜISC_OBSTR ειναι "Διάφορα Εμποδια" (Obstructions)

To σχεδον αδυνατον να βρεθει μεσω internet ειναι το SS Interstate λογω του "ατυχους" ονοματος.
Τελικα βρεθηκε κι αυτο και ειναι
State Highway Spur (SS) Roadway which usually begins on a state highway and ends on an off-system roadway, so designated by the Texas Transportation Commission.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από thundercastle Σαβ 20 Σεπ 2014 - 22:31

Ενημερώθηκε

kmtf file:
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 4 Δεκ 2014 - 16:27

Ενημερωθηκε η λιστα οπως μας την βγαζει το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από piato Δευ 16 Οκτ 2017 - 23:18

Ολα αυτα ισχύουν για το τελευταιο χαρτη της Autodrive Hellas 5.0T ???
Να προχωρησω στις αλλαγες????
piato
piato
Member
Member

Άντρας Τόπος : Greece
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 163


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Τρι 17 Οκτ 2017 - 1:17

Λογικα ναι, αν και εγω χρησιμοποιω τωρα ενα αλλο θεμα (AutoDriveXT-NTU.kmtf), ελαφρα αλλαγμενο που μπορω να το χρησιμοποιω και στον ΝΤU και να φαινονται παρομοιοι οι δυο χαρτες, οσο αυτο ειναι δυνατο γιατι δεν ειναι ολες οι κατηγοριες δρομων αντιστοιχες στους δυο χαρτες.
Επισης χρησιμοποιω το ΤΥΡ για τον Autodrive με τα 23 πολυγωνα.
Παρακατω εχω μεσα και ενα θεμα με πιο σκουρους δρομους κι ενα με τα (παλια) original απαλα χρωματα.
Τα χρωματα του καθε θεματος μπορεις να τα δεις στη σελιδα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αν στο Browse δωσεις το αρχειο θεματος και πατησεις το Edit.
Αρχεία
Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Attachment
Typ+kmtf 480x800__1.zip Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.(14 Kb) Κατεβάστηκε 7 φορές
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από piato Τρι 17 Οκτ 2017 - 8:51

Πολυ ωραια,...μολις βρω χρονο θα προχωρησω σε αυτες τις αλλαγες.

Η αληθεια ειναι οτι επειδη εγω ειχα συνηθησει με το garmin του Kenwood 7200 το οποιο ΔΕΝ διαβαζει τα αρχεια .typ ,εβλεπα παντα τους δρομους μεγαλους.
Τωρα με το nuvicam με παραξένεψε το γεγονος των πολυ μικρων δρομων.........
piato
piato
Member
Member

Άντρας Τόπος : Greece
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 163


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από piato Τρι 17 Οκτ 2017 - 14:52

Εβαλα τα αρχεια , αντικατεστησα το .typ  αλλα δυστυχώς γυρω απο τα νησια δεν υπαρχει θαλασσα αλλα πρασινος χρωματισμος.Επισης μεσα στις πολεις, αναμεσα στους δρομους εχει τον ιδιο πρασινο χρωματισμο.....!!!!

Κατα τ`αλλα μολις αλλαζω τα θεματα , αλλαζουν κανονικα χρωματισμους οι δρομοι κ.λ.π......
piato
piato
Member
Member

Άντρας Τόπος : Greece
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 163


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από panoshm Τρι 17 Οκτ 2017 - 16:58

piato έγραψε:Εβαλα τα αρχεια , αντικατεστησα το .typ  αλλα δυστυχώς γυρω απο τα νησια δεν υπαρχει θαλασσα αλλα πρασινος χρωματισμος.Επισης μεσα στις πολεις, αναμεσα στους δρομους εχει τον ιδιο πρασινο χρωματισμο.....!!!!
Χρήστο έχεις τσεκαρισμένο τον 3d map στην λίστα χαρτών? Αν ναι, βγάλτον
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από piato Τρι 17 Οκτ 2017 - 18:29

Ναι Πανο τον 3d εχω , ιδιως το τελευταιο διαστημα , με τους τοπο χαρτες...
Εαν δεν μπορουμε να βαλουμε το χαρτη σε 3d  τοτε υπαρχει θεμα.....
piato
piato
Member
Member

Άντρας Τόπος : Greece
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 163


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf) Empty Απ: Αλλαγη Του Θεματος Προβολης Χαρτη (kmtf)

Δημοσίευση από x-trail Τρι 17 Οκτ 2017 - 20:01

Χρηστο οι δοκιμες σου ηταν με τον Autodrive ή με τον ΝΤU;
Ηταν με χρωματα ημερας ή με νυχτας;
Αν εβαλες στον Autodrive το TYΡ που εχω μαζι με τα θεματα, τοτε μεσα στο ΤΥΡ εχω την θαλασσα σε εντονο μπλε και δεν παιρνει τον χρωματισμο της απο το θεμα. Στον NTU το χρωματισμο τον παιρνει απο το θεμα.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης