My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

+3
Santosan
panoshm
Constantine80
7 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Κυρ 25 Μάης 2014 - 19:49

Παιδιά καλησπέρα, επανέρχομαι ξανά για να δηλώσω κάποιες παρατηρήσεις που με προβλημάτισαν τις τελευταίες 2 ημέρες που κυκλοφόρησα... λοιπόν..

1. Είμαι στο Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος και επιλέγω δρομολόγηση προς Γλυφάδα με αποφυγή διοδίων.. μου δείχνει λοιπόν την δρομολόγηση μέσω της Βάρης- Κορωπίου επί της οποίας όμως σε κάποιο σημείο και αδικαιολόγητα μου δείχνει να πάρω μία έξοδο, να κάνω ένα μικρό τετράγωνο και να ξαναμπώ στην Βάρης-Κορωπίου 2-3 χιλιόμετρα ποιο κάτω εκεί που θα μπορούσε απλά να συνεχίσει την γραμμή χωρίς εξόδους..

2. Επιστροφή απο Παιανία και επί της Λεωφόρου Λαυρίου μου κάνει ξανά το ίδιο.. δηλαδή έξοδο και ξανά είσοδο στην ίδια λεωφόρο χωρίς καμία λογική.

3. Λίγο ποιο κάτω διασχίζοντας της Αλεξάνδρας πάλι, με βάζει σε έξοδο από την Αλεξάνδρας δεξιά και ξανά είσοδο σε αυτήν με προορισμό την Ομόνοια μέσω Πατησίων. 

Αυτά δεν τα έκανε καμία προηγούμενη έκδοση της 3.20Τ και είναι αρκετά ενοχλητικό. Και σημειώνω πως ακόμα και να επιμείνω να συνεχίσω στην ευθεία, επαναυπολογίζει με βάση το πώς θα πάρω την έξοδο που δεν πήρα. Πώς γίνεται να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα? Να γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση και να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση? Καμία λύση? Έχω την 3.20τ αλλά το ίδιο μου κάνει από ότι πρόσεξα και με το City Navigator.
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 25 Μάης 2014 - 20:06

Πρεπει να εχεις παντα υπ' οψιν σου οτι μπορει να φταιει η ελλειψη αναβαθμισεων απο την μαμα Garmin. Δοκιμασε & την προηγουμενη εκδοση του AutoDrive για να διαπιστωσεις την συμπεριφορα.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Κυρ 25 Μάης 2014 - 21:11

έχω περάσει την έκδοση 5.00 στο firmware μέσω  του web updater. υπάρχει και κάποια επόμενη έκδοση απο αυτήν δηλαδή? η εννοείς ότι στην 5.00 σταμάτησαν και όλες οι αναβαθμίσεις της garmin για το 3760? δοκιμάζω ποιο μετά την 3.11 και ξανα επανέρχομαι.
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 25 Μάης 2014 - 21:17

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η Garmin εχει σταματησει να δινει αναβαθμισεις για την συσκευη οποτε οποιαδηποτε τυχον προβληματα δεν διορθωνονται.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Κυρ 25 Μάης 2014 - 21:20

Δοκιμάζω και τον παλιότερο χάρτη να δώ αν μου κάνει τα ίδια και αν ναί τότε μάλλον να φταίει το firmware. θα επανέλθω σύντομα.
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από panoshm Κυρ 25 Μάης 2014 - 23:12

Constantine80 έγραψε:Δοκιμάζω και τον παλιότερο χάρτη να δώ αν μου κάνει τα ίδια και αν ναί τότε μάλλον να φταίει το firmware. θα επανέλθω σύντομα.
Όσο πας και πλησιάζεις στην λύση:
Santosan έγραψε:Η διαδικασια μαζι με τα αρχεια εδω:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
 Wink Αν είναι να δώσεις χρήματα για να πάρεις άλλη, ΠΡΙΝ τα δώσεις, κάνε μια προσπάθεια, πες ότι την πετάς... Αν πετύχει, μετά το ξανασκέφτεσαι Wink 
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Δευ 26 Μάης 2014 - 2:04

Σύμφωνοι, θα το δοκιμάσω να κάνω την μετατροπή και θα πάρω τα ρίσκα.. απλά το θέμα μου προς το παρόν είναι πως θέλω να πάρω τα ρίσκα όταν σε περίπτωση πατατιάς, πραγματικά θα έχω και τα χρήματα να πάρω νέο μοντέλο :P... αυτό μπορεί να είναι και μετά το καλοκαίρι ίσως.. πάντως προτού επιλέξω να αγοράσω άλλη συσκευή, θα δοκιμάσω την μετατροπή.
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Δευ 26 Μάης 2014 - 8:21

Αφου ειμαστε κατοικοι Αθηνων & οι δυο αν δεις οτι δεν μπορεις να την κανεις θα στη φτιαξω εγω. Πες οτι σου εκανε ενα δωρο το forum.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Δευ 26 Μάης 2014 - 8:43

Santosan έγραψε:Αφου ειμαστε κατοικοι Αθηνων & οι δυο αν δεις οτι δεν μπορεις να την κανεις θα στη φτιαξω εγω. Πες οτι σου εκανε ενα δωρο το forum.

Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου να με βοηθήσεις παραπάνω. Το εκτιμώ πολύ :-) Θα προσπαθήσω αρχικά και για να μην σε ταλαιπωρήσω να δω με τις δυνάμεις μου τι μπορώ να κάνω και φυσικά μένοντας πάντα σε επαφή μαζί σας εδώ..πιστεύω πως κάτι θα πετύχω. Αν σκαλώσω πουθενά τότε το κανονίζουμε να έρθω μια μέρα και όπου θα σε βολεύει να μου το δεις. Προς το παρόν θα κάνω μια δοκιμή το απόγευμα με τον παλιότερο χάρτη να δώ αν κάνει το ίδιο θέμα με τις παράλογες δρομολογήσεις και θα ποστάρω εδώ τα ευρήματα :-)

υ.γ. To forum και το ενδιαφέρον σας συνολικά σε αυτό και στους χρήστες του είναι δώρα από μόνα τους ήδη
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Δευ 26 Μάης 2014 - 19:24

Λοιπόν πέρασα ξανά τον χάρτη Autodrive 3.11T με custom original typ χρώματα και δοκίμασα κάποιες από τις δρομολογήσεις που μου έδιναν τις παράλογες παρακάμψεις που ανέφερα παραπάνω με αποτέλεσμα να το κάνει και πάλι.. αυτό σημαίνει πώς δεν είναι θέμα του χάρτη αλλά του firmware της συσκευής. Και τώρα που το θυμάμαι από τότε που του έκανα την τελευταία αναβάθμιση στην έκδοση 5.00 δεν έτυχε να περάσω από αυτά τα μέρη που με δρομολογεί ότι να ναι για να το είχα προσέξει νωρίτερα. Πάμε για μετατροπή λοιπόν σύντομα...:-)
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από ZAFIR Δευ 26 Μάης 2014 - 23:59

OK..αν είναι να πετάξω κάτι αν δέν δουλεύει,προτιμώ να το χσλάσω ο ίδιος ψάχνοντας πώς θα δουλέψει πρίν..
και έτσι για την ιστορία οχι δέν έχω πετάξει κάτι,αλλά ακόμα και το αρχαίο streetpilot (since 2002) δουλέυει..
αν λέει κάτι αυτό bounce Wink
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Τετ 11 Ιουν 2014 - 5:42

Λοιπόν είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι η μετατροπή του 3760 σε 3490 ολοκληρώθηκε με επιτυχία..

Ενεργοποίησα την προβολή όλων των κρυφών φακέλων των windows, σύνδεσα την συσκευή και ακολούθησα πιστά βήμα προς βήμα τον οδηγό που έχετε εδώ. Έπειτα αναβάθμισα στην έκδοση 8,20 το firmware, πέρασα ότι διαθέσιμο update υπήρχε διαθέσιμο, πήρα back up στα πάντα, ξαναπέρασα χάρτες και favorites κτλ κτλ...συνολική διάρκεια περίπου 1,30 ώρα και αυτό εξαιτίας των 15 συνεχόμενων προσπαθειών αρχικά με το pre-boot πάτημα και άλλων 8 στην δεύτερη φορά για το φλασάρισμα του logo.

Όλα καλά λοιπόν και το λογισμικό πλέον είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το προηγούμενο.... παρόλα αυτά πειραματίστηκα να δώ αν θα μου ξανα έκανε πάλι τις παράλογες δρομολογήσεις μέσω άσκοπων παρακάμψεων (όπως στην περίπτωση της  Βάρης Κορωπίου με κατεύθυνση την Γλυφάδα που σε βγάζει και σε ξαναβάζει στον ίδιο δρόμο αντί να πάει απλά ευθεία) και δυστυχώς το ξανακάνει.... καμία άλλη ιδέα λοιπόν? μήπως είναι θέμα του χάρτη ποιά?

Σημ. Ο City Navigator επιτέλους γράφει τις οδούς με τις σωστές καταλήξεις και όχι με το σ αντί το ς :-)
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Τετ 11 Ιουν 2014 - 8:12

Συγχαρητηρια !!

Αφου τελειωσες ολη την διαδικασια εκανες Clear NonVol ; Ειναι απαραιτητο να γινει μετα το φλασαρισμα & του logo. Προσεξες επισης μηπως σου ειχε η συσκευη ενεργους ολους τους χαρτες κατα την δημιουργια δρομολογησης ; Σε ποιο λειτουργικο εκανες την μετατροπη (ποια εκδοση Windows) ;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Santosan στις Τετ 11 Ιουν 2014 - 9:36, 1 φορά
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από x-trail Τετ 11 Ιουν 2014 - 9:20

Constantine80 έγραψε:......μου ξανα έκανε πάλι τις παράλογες δρομολογήσεις μέσω άσκοπων παρακάμψεων (όπως στην περίπτωση της  Βάρης Κορωπίου με κατεύθυνση την Γλυφάδα που σε βγάζει και σε ξαναβάζει στον ίδιο δρόμο αντί να πάει απλά ευθεία) και δυστυχώς το ξανακάνει.... καμία άλλη ιδέα λοιπόν? μήπως είναι θέμα του χάρτη πιά?

Ειναι προβλημα του χαρτη, μετα το Κορωπι, στην διασταυρωση Βαρης Κορωπιου με Ζηνωνος, το μικρο μπλε κομματι του δρομου ειναι λανθασμενα ...αναποδος μονοδρομος κι ετσι η πλοηγηση δεν μπορει να συνεχιστει ευθεια και παει απο γυρω.
Το ιδιο προβλημα υπαρχει και στις προηγουμενες εκδοσεις και θα πρεπει να διορθωσουν την φορα του διανυσματος.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Τετ 11 Ιουν 2014 - 10:08

Εχει δικιο ο Κυριακος προκειται για λαθος του χαρτη, δοκιμασε σε γενικες γραμμες τις δρομολογησεις σου αν εχουν βελτιωθει & σε οποιες υπαρχει προβλημα δωσε λεπτομερη στοιχεια Εκκινησης & Τερματισμου να συγκρινουμε αποτελεσματα στα 34αρια.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Τετ 11 Ιουν 2014 - 20:43

Santosan έγραψε:Συγχαρητηρια !!

Αφου τελειωσες ολη την διαδικασια εκανες Clear NonVol ; Ειναι απαραιτητο να γινει μετα το φλασαρισμα & του logo. Προσεξες επισης μηπως σου ειχε η συσκευη ενεργους ολους τους χαρτες κατα την δημιουργια δρομολογησης ; Σε ποιο λειτουργικο εκανες την μετατροπη (ποια εκδοση Windows) ;

Καλησπέρα και πάλι :-) 

Ναι, φυσικά και έκανα μόλις τελείωσα τα πάντα έκανα ένα clear Nonvol (ακολούθησα με χειρουργική ακρίβεια τον οδηγό σας) και έπειτα έκανα ενεργό μονάχα τον 3.20 του Autodrive (ξέρω ότι δεν είναι ότι καλύτερο να έχεις και τους δύο χάρτες μαζί ταυτόχρονα). Επίσης έκανα την μετατροπή σε Windows 7 Ultimate 64bit.
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Τετ 11 Ιουν 2014 - 20:51

Santosan έγραψε:Εχει δικιο ο Κυριακος προκειται για λαθος του χαρτη, δοκιμασε σε γενικες γραμμες τις δρομολογησεις σου αν εχουν βελτιωθει & σε οποιες υπαρχει προβλημα δωσε λεπτομερη στοιχεια Εκκινησης & Τερματισμου να συγκρινουμε αποτελεσματα στα 34αρια.

Λοιπόν πέρα από το σημείο εκείνο στην Βάρης Κορωπίου, το ίδιο κάνει και στην δρομολόγηση από το φανάρι στην  έξοδο από Ραφήνα για λεωφόρο Μαραθωνος στο ύψος πριν μπει την Παλλήνη (ελ. βενιζέλου) και με κατεύθυνση προς Αθήνα (ή και προς Αττική οδό). Στο σημείο αυτό αντί να προχωρήσει απλά ευθεία στην Μαραθώνος σε βγάζει αριστερά στην βενιζέλου για να σε ξαναβάλει λίγο ποιο κάτω επι της Μαραθώνος ...χωρίς κανένα λόγο πάλι...

Επίσης ήθελα να πω το εξής.. την συσκευή 3760 την έχω πάρει το 2011 αν θυμάμαι καλά.. μέχρι και την έκδοση του χάρτη 3.05 δεν μου έκανε αυτές τις παράλογες δρομολογήσεις και το λέω αυτό γιατί τότε το καλοκαίρι πήγαινα πολύ προς Πόρτο Ράφτη και θυμάμαι ότι αυτό στην Βάρης Κορωπίου δεν το έκανε. Πιστεύω ότι απο τον 3.11 και μετά έγινε το πρόβλημα αυτό.. αν είναι θέμα του χάρτη πιστεύετε ότι θα το διορθώσουν να μην το κάνει? Βάζω στοίχημα ότι και σε άλλες διαδρομές θα το κάνει αυτό.. αν ανακαλύψω καμία θα σας κάνω ποστ εδώ.
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Τετ 11 Ιουν 2014 - 20:56

Οτι σφαλμα βρισκεις στον χαρτη μπορεις να κανεις αναφορα εδω: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από ZAFIR Τετ 11 Ιουν 2014 - 23:39

Garmin2   όλα σωστά..
αλλά πάντα οι χάρτες θα έχουν τα λαθάκια τους εξ ορισμού
ΚΑΛΕΣ ΠΛΟΗΓΗΣΕΙΣ!!!
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Πεμ 12 Ιουν 2014 - 1:25

Να ρωτήσω κάτι ακόμα που ήθελα καιρό αλλα το ξεχνούσα συνέχεια...

Πως είναι δυνατό να μπορέσω κι εγώ να ποστάρω με εικόνα όσα λάθη βρίσκω στις δρομολογήσεις και στο χάρτη γενικά? Γιατί όπως ξέρετε η εικόνα πάντα μιλάει καλύτερα :-)
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 12 Ιουν 2014 - 9:08

Απο την συσκευη μπορεις να χρησιμοποιησεις το "Στιγμιοτυπο οθονης", θα το βρεις μεσα στο μενου "Οθονη".
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 12 Ιουν 2014 - 9:25

Constantine80 έγραψε:Να ρωτήσω κάτι ακόμα που ήθελα καιρό αλλα το ξεχνούσα συνέχεια...
Πως είναι δυνατό να μπορέσω κι εγώ να ποστάρω με εικόνα όσα λάθη βρίσκω στις δρομολογήσεις και στο χάρτη γενικά? Γιατί όπως ξέρετε η εικόνα πάντα μιλάει καλύτερα :-)
Ανοιξε λογαριασμο (δωρεαν) σε καποιον image hoster οπως ειναι πχ το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ανεβασε εκει την εικονα σου και κανε copy το link που θα σου δωσει.
Μετα εδω πατα το τετραγωνο εικονιδιο Ιnsert Image (δυο εικονιδια πριν αυτο του youtube) και εκει που λεει URL κανε paste το link απο το imageshack και πατα insert.
Σε αλλους image hosters σου δινει διαφορα links για την ιδια εικονα, εσυ διαλεγεις το direct link για να κανεις copy.

Επισης μπορεις να ανεβασεις την εικονα και σε καποιο cloud, οπως πχ το Dropbox και αφου ανεβει, να κανεις δεξι κλικ στην εικονα και να επιλεξεις copy public link και αυτο να το κανεις paste στο φορουμ οπως παραπανω.

Για να τραβηξεις σκρινακια στη συσκευη πηγαινεις Ρυθμισεις > Οθονη > Στιγμιοτυπο οθονης και το τσεκαρεις και εμφανιζεται πανω δξια το εικονιδιο μια φωτογραφικης, το πατας και τραβηξες σκρινακι.
Αυτα γραφονται αυτοματα στη συσκευη, μεσα σε φακελο Screenshots.
Αν τραβηξεις μαζι πολλα σκρινακια, επειδη τα γραφει με ασχετα ονοματα αριθμων, για να μην τα μπλεξεις ποιο ειναι ποιο, οταν ανοιξεις το φακελο αυτον, καντον να φαινεται ως Details και ταξινομησε τον βασει το Date Modified και τοτε θα σου βαλει τα σκρινακια με την χρονικη σειρα που τα τραβηξες.
Στον φακελο της συσκευης παντα, κανε τοτε μετονομασια της καθε εικονας σε κατι καλυτερο, οπως πχ x01, x02, x03 κλπ και μετα αντεγραψε τες στον υπολογιστη σου.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 12 Ιουν 2014 - 11:10

Οι image hosters δινουν τα Image codes ή forum links ωστε να γινεται copy paste απευθειας μεσα στο post η εικονα στα forums.

Photobucket (προτελευταια επιλογη)
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Imageshack
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ετσι δεν χρειαζεται να αντιγραψεις το direct link που θα αντιγραψεις στο Insert image για να σου φτιαξει τα img codes αφου τα παιρνεις ετοιμα απο τον image hoster ...

Αν τωρα υποθεσουμε οτι δεν θελεις να κανεις λογαριασμο σε image hoster τοτε μπορεις να αποθηκευσεις την εικονα στην επιφανεια εργασιας & μετα με το κουμπακι   [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]  να ανεβασεις την εικονα για να δημοσιευτει μεσα στο forum. Image hoster ειναι & αυτος αλλα ανηκει στο forum.

Αν χρειαζεσαι να παιρνεις screenshot απο την επιφανεια εργασιας στο PC ειναι εφικτο, πες μου να σε ενημερωσω.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Constantine80 Παρ 13 Ιουν 2014 - 1:31

Παιδιά σας είμαι υπόχρεος για τις αναλυτικότατες οδηγίες.. 

...ζητώ συγνώμη μονάχα γιατι γνώριζα την διαδικασία πως να ανεβάσω εικόνα στο imagesack, πώς να πάρω το λινκ και μετά πως να το κάνω πόστ σε φόρουμ, αλλά ξέχασα να σας το αναφέρω για να μην γράφατε κατεβατά. Χώρια δε που έχω και λογαριασμό στο imagesack απο παλιά. 

Η ερώτηση μου αφορούσε μονάχα το πώς θα μπορούσα να κάνω screen capture την εικόνα μέσα στο gps κάτι που δεν είχα ιδέα ότι μπορούσε να γίνει καθώς και που να την βρώ μετά. Θα δοκιμάσω λοιπόν να ποστάρω αρχικά το λάθος στην Μαραθώνος (που μου χει κάτσει στο λαιμό χαχα).

Τώρα όλα αυτά που μπορεί κανείς να αναφέρει εδώ σαν λάθη στον χάρτη πιστεύετε θα διορθωθούν σε καμιά επόμενη έκδοση? θέλω να ρωτήσω δηλαδή αν ο Auto drive ενημερώνεται για τις επισημάνσεις που γίνονται και απο εδώ. Και πάλι σας χιλιο ευχαριστώ :-)
avatar
Constantine80
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 45


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λύθηκε Απ: Λάθη δρομολόγησης σε 3760 Πριν & Μετά Την Μετατροπή σε 3490 Με Τον Autodrive 3.20 ?

Δημοσίευση από Santosan Παρ 13 Ιουν 2014 - 8:42

Υπαρχει συγκεκριμενος ανθρωπος απο την Geodata που συμμετεχει στο forum & παιρνει τις αναφορες για να τις αξιοποιησει. Αξιζει τον κοπο λοιπον να τις δωσεις στο αναλογο topic.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης