My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

+6
G.K.
fokion
Santosan
panoshm
ZAFIR
x-trail
10 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από fokion Τετ 27 Νοε 2013 - 20:48

Μανο sorry δεν ειδα το μηνημα σου

και με τις πολλές παραθεσεις δε τα παω καλα..... χιχιχι

για το πρωτο - το ειπες και μονος σου... εγω εχω παλια συσκευη και παραπλευρως απαντησα και στην απαντηση προς τον Βασιλη

All an all
ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ειναι καλό ΑΡΚΕΙ να μην με ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να αλλαξω συσκευη...
καταλαβαινεις τι εννοω....

πχ αν ο 4 ( λεμε ) ειναι τοσο βαρυς που απλά δε τρεχει στο 1410 ΕΙΝΑΙ σοβαρο θεμα... ( το τραβηξα λιγο να γινω αντιληπτος )

ωπα ωπα δε μιλαμε για διασταυρωση στην Ανω Δωθε Παναγια.....

στις offroad αναζητησεις που... κατα 99% ΔΕΝ ξερεις που εισαι δε μου εχει λειψει - θα μου πεις δε το ειχες... σωστο μεν αν και το εχω λογω των ισουψιων της Αναβασης...
fokion
fokion
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 352


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από navitraveler Τετ 27 Νοε 2013 - 20:59

...προσωπικά θα ήθελα πολύ να έχω τη δυνατότητα να διαλέγω ποια poi θα εμφανίζονται στην οθόνη μου!...
...το Lane Assist είναι μεγάλη βοήθεια ειδικά σε πολύπλοκες, μπερδεμένες  και αλλεπάλληλες ανισόπεδες...
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από thundercastle Τετ 27 Νοε 2013 - 21:06

fokion έγραψε:ειναι ελληνικο και - φανταζομαι - δεν εχει line assist.
Ναι οκ δεν εχω κινηθει εξωτερικό αλλα κινουμαι πολυ συχνα σε δρομους που δεν ξερω
και δεν εχω χασει διασταυρωση...

Προσεξε με δεν διαφωνω - απλά ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη ( που δε συμαινει οτι ντε και σονη ειναι ΚΑΙ σωστη) ειναι οτι ΔΕΝ ειναι εκ των ουκ ανευ....

ή να το πω αλλιως
δεν ειναι κατι που θα "πρεπει" να αλλαξω gps αν καταλαβαινεις τι εννοω....

αν αυτο το "χαρακτηριστικο" προκαλει "βαρος" στο χαρτη,,, καταλαβαινεις.
αν και προσωπικά δε θα σταματησω να λεω οτι θεωρω αχρηστα τα τα ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ pois...

a. οποιος θελει κατεβαζει αυτα που θελει απο το γνωστο μερος
β. μαγαζια ανοιγουν και κλεινουν εν ριπη οφθαλμου αρα συνηθως ειναι "παλια"
γ. ΠΟΤΕ δεν εχω βρει αυτο που ψαχνω.... πχ προχτες εψαχνα το IKTEO ΠΗΓΑΣΣΟΣ στην Λ φιλης...
ε δεν το εχει.....
και μιλαμε για ΚΤΕΟ οχι... ταβερνα...
Φυσικά και στην Ελλάδα δεν θα χάσεις ποτέ τον κόμβο γιατί τα πράγματα είναι σχετικά απλά και φυσικά δεν αναφέρομαι σε τέτοιου είδους καταστάσεις.
 
Οι νεώτερες συσκευές – όπως γράφει και ο Μάνος – έχουν μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα των Poi's  σε σχέση με την δική σου, τείνοντας να δείχνουν όσο το δυνατόν λιγότερα στοιχεία που δεν βρίσκονται στην πορεία σου.
Το JCV και το Lane Assist δεν βαραίνουν τον χάρτη είναι ανεξάρτητα από αυτόν (ξεχωριστό αρχείο το JCV, και δυνατότητα απο το Firm όσον αφορά το Lane Assist)
 
Να αλλάξεις συσκευή επειδή δεν έχει JCV και Lane Assist? Ε όχι δα, απλά της δίνεις αυτή την δυνατότητα……… affraid
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από fokion Τετ 27 Νοε 2013 - 21:25

Ωπ... το τελευταιο τι..... ηταν??? Smile2Smile2Smile2
fokion
fokion
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 352


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από thundercastle Τετ 27 Νοε 2013 - 21:44

fokion έγραψε:Ωπ... το τελευταιο τι..... ηταν??? Smile2Smile2Smile2
Χα Χα Χα σου άρεσε εεεε????  697328 697328 697328 697328 
Υπάρχει μια διαδικασία για να την αποκτήσει……
Λοιπόν επειδή είμαστε εκτός θέματος θα πρέπει να σταματήσουμε την συζήτηση εδώ.
Απλά θα μου δώσεις κάποιες μέρες χρόνο γιατί θέλω να τελειώσω ένα θέμα που δουλεύω εδώ και πολλές μέρες με τα Dashboards, να ετοιμάσω ένα θέμα με τις κάμερες για την Ευρώπη (ο Μάνος σε λίγο θα με δείρει) μια που έρχονται γιορτές και ίσως κάποιοι θα πρέπει να ταξιδέψουν, και στην συνέχεια θα δημιουργήσω ένα αντίστοιχο τόπικ για το συγκεκριμένο θέμα.
Stay tuned
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από fokion Τετ 27 Νοε 2013 - 21:47

Τσιμπισα δε λεω

Sorry Μανο - σταματαει εδω.!
fokion
fokion
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 352


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Προσωρινο

Δημοσίευση από Santosan Τετ 27 Νοε 2013 - 22:11

Χαιρομαι που συζηταμε & λεμε τις αποψεις μας, δεν υπαρχει κανενα προβλημα ολο το off topic θα μεταφερθει. Χαιρομαι αλλη μια που ο Βασιλης μας εχει ωραια πραγματα να περιμενουμε, τα εχουμε συζητησει απο πολυ παλια & οταν θα ερθει η ωρα τους θα γινουν ολα με το καλο. Συμφωνω με τον Τασο, ειναι ενα μεγαλο μειον για την Garmin που δεν δινει στον χρηστη το δικαιωμα επιλογης ποια poi θα βλεπει.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Προσωρινο 2

Δημοσίευση από G.K. Τετ 27 Νοε 2013 - 22:28

Ωωπ!! Αλλο και τούτο πάλι...!! Eam 

Ολο εκπλήξεις είναι το forum μας...!!!!!!!
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από ZAFIR Τετ 27 Νοε 2013 - 22:57

βρέ βρέ βρέ!!!!!
κοίτα τί έγινε...
χάος αυτό το φόρουμ..
όλοι τρέξαμε...και μ αρέσειιιιι!!!
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από panosmpo Πεμ 28 Νοε 2013 - 0:02

thundercastle έγραψε:
fokion έγραψε:ειναι ελληνικο και - φανταζομαι - δεν εχει line assist.
Ναι οκ δεν εχω κινηθει εξωτερικό αλλα κινουμαι πολυ συχνα σε δρομους που δεν ξερω
και δεν εχω χασει διασταυρωση...

Προσεξε με δεν διαφωνω - απλά ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη ( που δε συμαινει οτι ντε και σονη ειναι ΚΑΙ σωστη) ειναι οτι ΔΕΝ ειναι εκ των ουκ ανευ....

ή να το πω αλλιως
δεν ειναι κατι που θα "πρεπει" να αλλαξω gps αν καταλαβαινεις τι εννοω....

αν αυτο το "χαρακτηριστικο" προκαλει "βαρος" στο χαρτη,,, καταλαβαινεις.
αν και προσωπικά δε θα σταματησω να λεω οτι θεωρω αχρηστα τα τα ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ pois...

a. οποιος θελει κατεβαζει αυτα που θελει απο το γνωστο μερος
β. μαγαζια ανοιγουν και κλεινουν εν ριπη οφθαλμου αρα συνηθως ειναι "παλια"
γ. ΠΟΤΕ δεν εχω βρει αυτο που ψαχνω.... πχ προχτες εψαχνα το IKTEO ΠΗΓΑΣΣΟΣ στην Λ φιλης...
ε δεν το εχει.....
και μιλαμε για ΚΤΕΟ οχι... ταβερνα...
Φυσικά και στην Ελλάδα δεν θα χάσεις ποτέ τον κόμβο γιατί τα πράγματα είναι σχετικά απλά και φυσικά δεν αναφέρομαι σε τέτοιου είδους καταστάσεις.
 
Οι νεώτερες συσκευές – όπως γράφει και ο Μάνος – έχουν μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα των Poi's  σε σχέση με την δική σου, τείνοντας να δείχνουν όσο το δυνατόν λιγότερα στοιχεία που δεν βρίσκονται στην πορεία σου.
Το JCV και το Lane Assist δεν βαραίνουν τον χάρτη είναι ανεξάρτητα από αυτόν (ξεχωριστό αρχείο το JCV, και δυνατότητα απο το Firm όσον αφορά το Lane Assist)
 
Να αλλάξεις συσκευή επειδή δεν έχει JCV και Lane Assist? Ε όχι δα, απλά της δίνεις αυτή την δυνατότητα……… έγραψε:Να αλλάξεις συσκευή επειδή δεν έχει JCV και Lane Assist? Ε όχι δα, απλά της δίνεις αυτή την δυνατότητα……… affraid
ΒΑΣΙΛΗ εαν το καταφερεις Lane Assist στο 1410 ΘΑ σκισει τα διπλωματα τις η garmin. Eχω λογο που το λεω .
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από thundercastle Πεμ 28 Νοε 2013 - 0:16

panosmpo έγραψε:ΒΑΣΙΛΗ εαν το καταφερεις Lane Assist στο 1410 ΘΑ σκισει τα διπλωματα τις η garmin. Eχω λογο που το λεω .
Και Lane Assist και JCV.


Πάνο δεν είναι τίποτε, έχει γίνει στο εξωτερικό εδώ και πολύ καιρό στα 1300 και με παρόμοιο τρόπο γίνεται και στα 1410. Οι δάφνες δεν είναι δικές μου, απλά εγώ εφάρμοσα της οδηγίες των γκουρού. Πριν από 1,5 χρόνο έφτιαξα το 1410 φίλου (αυτό που έγραφα ότι ήταν απαράδεκτο στους κόμβους του εξωτερικού) και έγινε ένα 1490 χωρίς Traffic. Κανένα πρόβλημα δεν είναι τίποτε……
avatar
thundercastle
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 60
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 870


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από panosmpo Πεμ 28 Νοε 2013 - 0:50

Ημουν πρωην κατοχος του 1410 εδω στο Ελλαδισταν. Αλλα  Lane Assist και JCV ηταν αορατα. Κατα την αγορα ειχα την βεβαιωση οτι τα υποστηριζει, ΟΤΑΝ θα τα ειχαμε στην Ελλαδα.Ελα ομως που σε λιγους μηνες το εβαλε σαν δυνατοτητα η AutoDriveHellas ΑΛΛΑ και παλι  ηταν αορατα.Ολες οι επικοινωνιες με τους υπευθυνους(λεμε τωρα)επεσαν στο κενο. Για καλη μου τυχη παντα κρατω τις συσκευασιες και που ειχε φωτο με το  Lane Assist και JCV  ΚΑΙ τα προσπεκτους τις εταιρειας που εγραφαν οτι μπλα....μπλα,  παχια λογια υποστηριζει τα παραπανω.Να μην μακρηγορω μετα απο.............τελικα κατεληξα στο Συνηγορο του Καταναλωτη (για πρωτη φορα) με ολα τα αποδεικτικα.....και το αποτελεσμα ηταν να μου δωσουν καινουρια συσκευη 1490Τ.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από panoshm Πεμ 28 Νοε 2013 - 3:15

Βασίλη θα μας τρελάνεις! cheers 

panosmpo έγραψε:και το αποτελεσμα ηταν να μου δωσουν καινουρια συσκευη 1490Τ.
Πότε έγινε αυτό? Γιατί εγώ το 1490 πριν 2,5 περίπου χρόνια που το είχα πάρει με τον City φυσικά, ΔΕΝ είχε το JCV αρχείο, ας υποστήριζε την δυνατότητα... αλλά τελικά το "βρήκα" μόνος μου Twisted Evil 
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 28 Νοε 2013 - 8:07

Εδω κανανε μετατροπη το 3790 σε 3490, γιατι να ειναι δυσκολο να ενεργοποιηθουν καποιες δυνατοτητες σε συσκευη ιδιας σειρας ; Το ειχαμε συζητησει με τον Βασιλη απο τοτε, μαλλον ηρθε η ωρα να το προωθησει τωρα ....bubble
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από panosmpo Πεμ 28 Νοε 2013 - 9:50

Πανο το πηρα πριν 2 χρονια περιπου. Δεν το κρατησα πολυ γιατι με γαργαλαγε ο κω...... για να παρω το 3590.(εδω φταιει ο Μανος που το παρουσιασε στο mygarminsatnav.net)  
Μανο θυμαμαι οτι το 1410 δεν υποστηριζε το Lane Assist και JCV ΜΟΝΟ στην Ρωσια, οταν το ειχα αναφερει μου ελεγαν οτι προσπαθει η εταιρεια να μας δωσει καποια αναβαθμιση για να το υποστηριζει........πιστευω οτι ηταν μια δικαιολογια για να με αποφυγουν με τον καιρο, αλλα που να ηξεραν που εμπλεξαν.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από G.K. Πεμ 28 Νοε 2013 - 10:03

Βασίλη, το 1300 μου περιμένει εναγωνίως να δοκιμάσει το Lane Assist... cheers
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από panoshm Κυρ 1 Δεκ 2013 - 21:11

panoshm έγραψε:Το έχω ξανααναφέρει εδώ μέσα, όπως επίσης και στη φόρμα αναφοράς στο site τους.... Ελπίζω και εγώ να διορθωθεί...

Θέλω να έχω το δικαίωμα (με την επιλογή "Λεπτομέρειες Χάρτη: Περισσότερα") να τα βλέπω ΟΛΑ έως και τα 1300m...... Γίνεται????????
Όπως λοιπόν είχα αναφέρει και εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] με τα ανάλογα screenshots, αναγκάστηκα να κάνω downgrade το firmware της συσκευής μου ( [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ) για να μπορώ να έχω όσο το δυνατόν καλύτερη "εποπτεία" της περιοχής στην οποία κινούμαι.....

Άλλωστε η επιλογή "Μέγιστη-Κανονική-Ελάχιστη" για αυτό το λόγο δεν είναι?????

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ωραία και καλά αυτά που λέτε για να μην βαραίνουν οι συσκευές κλπ κλπ κλπ..... Από την στιγμή που υπάρχει η παραπάνω επιλογή, γιατί λοιπόν δεν μου δίνει το δικαίωμα να βλέπω τα μέγιστα και ας μου κάνει επανεκκίνηση η συσκευή αν "βαρύνει"???

Και ένα τελευταίο.... αν δείτε τα screenshots που έβγαλα εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] με τα παρακάτω που αφορούν την "ανανεωμένη" έκδοση 3.11, σας πληροφορώ ότι δεν άλλαξε τίποτε για μένα.... Τους χωματόδρομους ΠΑΛΙ μέχρι τα 300m τους βλέπω..... ΠΟΥ είναι η καλύτερη λεπτομέρεια?

Σπόιλερ:
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από panoshm Κυρ 1 Δεκ 2013 - 21:17

Έγινε συγχώνευση θεμάτων μιας και "καίει" 416691 και πρέπει να βρεθεί επιτέλους μία λύση....
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 1 Δεκ 2013 - 22:29

παρακολουθώντας όλο αυτό τον καιρό,η κατηγοριοποίηση απεικόνησης και συσκευών (όχι όλα σε ένα) πρέπει να είναι το κύριο πρότζεκτ της μαμάς αυτον τον καιρό
μία συσκευή για μία χρήση
το ένστικτό μου αυτό λέει
πρωσοπική άποψη φυσικά
όσο για την απεικόνηση, στα χώματα,η ίδια εταιρία έχει αντιστοιχο προιόν άρα μπορεί να υπάρχει μια λογική..λέω...
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά - Σελίδα 2 Empty Απ: Eμφάνιση Κατηγοριών Δρόμων Στα Διάφορα Επίπεδα Ζουμ Του Auto Drive 3.05 και μετά

Δημοσίευση από x-trail Κυρ 1 Δεκ 2013 - 22:53

Η διαφορα των εκδοσεων 3.05 και 3.11 ειναι οτι φαινονται οι δρομοι οπως και στην 2.40
Δλδ οι Επαρχιακοι που συνδεουν οικισμους ανεβηκαν 2 επιπεδα ζουμ και ειναι οπως στην 2.40 μεχρι το 1.2 Km

Οι δρομοι Οικισμου και οι Χωματοδρομοι δεν αλλαξαν τα ζουμ τους, παρεμειναν οπως και στην 2.40

Βλεπεις Πανο οτι και σε μενα ([Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]) και σε σενα δειχνει τους Επαρχιακους μεχρι το 1.2 km
Εκει που τα χαλαει ειναι στους οικισμους και χωματοδρομους που χανει ενα επιπεδο ζουμ.
Δεν βαζεις πανω λεω γω τον 2.40 και να τραβηξεις τα ιδια σκρινακια;
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης