My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 23 Νοε 2013 - 15:19

Τελικα βρηκα τον χρονο να ασχοληθω με το TYP & το αποτελεσμα ειναι πιο καλο απ' οτι περιμενα. Χωρις bitmaps στις κατηγοριες δρομων με απλα polylines χωρις borders εχω την απεικονιση που θελω χωρις να χασω την ενδειξη απο τα βελακια κατευθυνσης συν οτι εφτιαξα ετικετες για ολες τις κατηγοριες που μου δινει την "πολυτελεια" να διαβαζω ποια κατηγορια του δρομου βλεπω με την ονομασια που θελω στα Ελληνικα βεβαια, αλλα αυτο το ψαχνω ακομα αφου δεν δουλευει σε ολες τις περιπτωσεις ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Θα το δουλεψω το θεμα & αλλο να δω τι θα βγαλω, αν & η απεικονιση ειναι "χαρτι" για τα γουστα μου με ημερησια ή νυχτερινα χρωματα & μαλιστα χωρις απωλειες.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Santosan στις Τρι 26 Νοε 2013 - 8:08, 1 φορά
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Απ: Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από fokion Σαβ 23 Νοε 2013 - 15:38

Ωπα  - βλεπεις βελακια μονοδρομων εσυ?
fokion
fokion
Skilled Member
Skilled Member

Άντρας Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 352


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Απ: Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από x-trail Σαβ 23 Νοε 2013 - 16:43

Ειναι τα βελακια της Garmin που βγαζει η συσκευη αυτοματα σε πολυ κοντινα ζουμ.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Απ: Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από Santosan Δευ 25 Νοε 2013 - 23:12

Οπως εχω στησει το typ μεχρι τωρα, τα βελακια κατευθυνσης ειναι ορατα μεχρι & τρια zoom πριν το μεγιστο. Χωρις Bitmap & borders που καταστρεφουν την απεικονιση στα 3xxx ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σε περιπτωση που δεν εχει ονομασια ο δρομος φαινεται η περιγραφη του ανεξαρτητως κατηγοριας μετα την σχετικη προσθηκη στο typ.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ο χαρτης δινει διαφορετικη δρομολογηση απο την εκδοση 3.05 σε συγκεκριμενο προορισμο που δοκιμαζω, πιο σωστη, εχει βεβαια καποια λαθακια οπως αυτο:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Παλατακι Χαιδαριου οχι Παλατακ Χαιδαριουι, το αστειο ειναι οτι στην αναζητηση πρεπει να το βαλεις λαθος για να το βρεις. Σε γενικες γραμμες με την εκδοση 3.10 εχω την αισθηση οτι κερδισα αυτα που ειχα χασει με την 3.00 & την 3.05, γι' αυτο ασχολουμαι αλλωστε. Επιτελους εχω την απεικονιση που με ικανοποιει ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Προσωρινο

Δημοσίευση από panosmpo Δευ 25 Νοε 2013 - 23:21

Μανο εχω παρατηρησει οτι αυτο το χρωμα (μπεζ) που εχουν βαλει το κανει λιγο θολο την ημερα. Το βραδυ που εχει το μαυρο φαινεται καθαρο.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Απ: Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από Santosan Τρι 26 Νοε 2013 - 11:10

Έχω ετοιμασει κατι & το τσεκαρω...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Απ: Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από Santosan Τρι 26 Νοε 2013 - 14:11

Λοιπον Πανο η μια περιπτωση σαν αποχρωση ειναι κοντα σε αυτη του γνησιου TYP αλλα εχει διαφορα αφου σκουραινει τα πολυγωνα με το συγκεκριμενο χρωμα κανοντας ετσι την διαφορα.

Custom
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Γνησιο
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η δευτερη περιπτωση πλησιαζει πιο πολυ το DEM του 3490 σε καποια σημεια (δες την φωτο στο βαθος).

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Απ: Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 26 Νοε 2013 - 14:51

Αυτο το θολο ειναι και στους χρωματιστους δρομους (πορτοκαλι).Οταν εκανα πλοηγηση νομιζα οτι κατι ειχαν τα ματια μου.(ευτυχως).Οταν γυρισα στον ευρωπαικο χαρτη ηταν ολα καθαρα.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγηκε ετσι η αναβαθμιση !
Πιστευω εαν μπορεσουν να το διορθωσουν με λιγο ποιο εντονο το χρωμα θα ειναι το αποτελεσμα καλυτερο απο τον NTU.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10 Empty Απ: Σχετικα Με TYP Files Για Τον AutoDrive 3.10

Δημοσίευση από Santosan Τρι 26 Νοε 2013 - 15:01

Θα σου στειλω τα δικα μου typ να τα δοκιμασεις στην συσκευη σου & τα λεμε.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης