My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Navigon Mobile Navigator for Android

+6
Dimitrios1971
Santosan
BabisStinson
stelios.com
IliasA
panoshm
10 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 4 Απρ 2013 - 19:52

Ηλια αν θελεις εφαρμογη πλοηγησης της προκοπης πρεπει να αγορασεις το Padfone 2 της Asus στην Ασιατικη εκδοση που εχει το original Garmin StreetPilot for Android ...



Φυτιλιες ........ Twisted Evil Twisted Evil
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από ZAFIR Πεμ 4 Απρ 2013 - 19:57

400E για πισω φρενα ειναι λιγο πολλά,,,γιά δές το προλαβαίνεις!!!! οχι οτι χρειάζεται αλλά το θέλουν..εικόνα εγκατάληψης στο γαιδουράκι βλέπω!!!geekjocolor
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από IliasA Πεμ 4 Απρ 2013 - 19:58

Λες να μην το ειδα κυριακο μου αυτο. Η πρωτη σκεψη μου μετα απο ψαξιμο αυτο ηταν.

Βαλε ομως ακομα αλλα 80 με 100 ευρωπουλακια απο επανω για να το παρεις, για εδω μιλαμε τωρα.

Και δευτερον αν υπηρχε σε μαυρο το τσιμπαγα με κλειστα ματια. Το ειπαμε δεν το ειπαμε.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από ZAFIR Πεμ 4 Απρ 2013 - 21:34

ΕΧΤ¨"Ε ΦΎΓΓΓ...!!!! αν ηταν μέλος ο στουρνάρας θα μας έβαζε φορο εποικ/νίας!!!
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Δευ 8 Απρ 2013 - 7:20

Χρησιμοποιώ εδώ και μερικές μέρες την 4.8.0 του Navigon Android και έχω να πω ότι η βελτίωση σε θέματα εμφάνισης και απεικόνισης είναι εξαιρετική.
Πλέον βλέπεις καθαρά τα ονόματα των δρόμων (μεγαλύτερα και έντονα γκρι) και των περιοχών (έντονα κίτρινα), τα γραφικά έχουν καλύτερες αντιθέσεις και πιστεύω έχει καλύτερη απόκριση/ταχύτητα απ'ότι με την 4.7.1
Μία must αναβάθμιση, όσοι δεν την έχετε ήδη πραγματοποιήσει επισπεύστε.

Το μόνο που δεν γνωρίζω και εδώ θα ήθελα βοήθεια είναι να μάθουμε ποιούς χάρτες κατέβασε η εφαρμογή όταν την εγκατέστησα από την αρχή. Q4/2012 ή τους νέους Q1/2013? Πώς το ανακαλύπτουμε?


ΥΓ: Όσο περνάει ο καιρός είμαι όλο και περισσότερο της άποψης ότι σε λίγα χρόνια τα PNA θα εκλείψουν ή θα στραφούν σε πιο εξειδικευμένες κατηγορίες οδηγών/αγοραστών.
Τους τελευταίους μήνες πλοηγούμαι σχεδόν αποκλειστικά με το Navigon που έχω στο Xperia Arc. Δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι. Το smartphone το έχω πάντα μαζί μου ενώ το PNA θα το ξεχάσω εύκολα στο ντουλάπι σπίτι, οι λειτουργίες του έχουν βελτιωθεί κατακόρυφα σε σχέση με πριν 2 χρόνια, κ.α.
Σε 1-2 ταξίδια είχα το 92άρι μαζί. ΟΚ, είχε όλα τα 3D κόλπα πάνω και BT για να μην έχουμε ακουστικό με καλώδιο για το κινητό. Περισσότερη ώρα έπαιζε ο συνοδηγός με το GPS παρά το χρησιμοποιούσαμε..
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από x-trail Δευ 8 Απρ 2013 - 11:14

Μπαμπη, αν ο χαρτης της Ελλαδος που σου κατεβασε απο το τηλεφωνο ειναι 58.3 Mb τοτε ειναι ο Q4/2012.
Αν ειναι 59.5 Mb τοτε αυτο ειναι ο καινουριος Q1/2013 ( = Garmin CNEuropeNTU 2013.40 )
Aν εχεις κατεβασει ολοκληρο τον Ευρωπαικο, πηγαινε για παραδειγμα στην Αμφιπολη Σερρων και δες αν υπαρχει ο ποταμος Στρυμονας.
Αν ναι τοτε εχεις τον Q1/2013, ο Q4/2012 δεν τον ειχε.
Αν συνδεθεις στο Fresh πρεπει να σου γραφει την εκδοση.

Την βελτιωση στην ποιοτητα εμφανισης την πετυχαν αφου επιτελους η 4.8.0 μπορει και διαβαζει αρχεια High.nfs (Μapdrawer_high.nfs και Poicats_high.nfs)
Χωρις αυτα η 4.8.0 δεν δουλευει.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Δευ 8 Απρ 2013 - 16:41

Γεια σου Κυριάκο..! Τι γίνεται, πώς πάμε?

Μόλις τσέκαρα το αρχείο, ο FX Explorer το δίνει: 55.9ΜiΒ (58.658.365 bytes)
O Finder του Mac τον δίνει: (58.7 MB on disk)
Μάλλον είναι ο παλιός απ' ότι φαίνεται..
Και τον κατέβασα χθες με νέα καθαρή εγκατάσταση του Navigon και κατέβασμα αρχείων από τον server μέσω WiFi..

MapDrawer_High_nfs και Poicats_High.nfs έχει στον φάκελο /Navigon/data...
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από Santosan Δευ 8 Απρ 2013 - 17:43

Μπαμπη o χαρτης που κατεβαζει με το WiFι μετα απο clean install η 4.8.0 ειναι ο 2012/Q4. Μονο "χειροκινητα" μπαινει ο 2013/Q1 & πραγματι το μεγεθος του ειναι 59.5 ΜΒ
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από IliasA Δευ 8 Απρ 2013 - 21:14

Μανο καλησπερα. Μια ερωτησουλα.

Ο χαρτης της ελλαδος στο Navigon σε εμενα ειναι οπως λεει και ο κυριακος 58,3mb.
Ανοιγωντας τον ομως με το Notepad βλεπω αυτο:

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Unbenanntpng11

Πως γινεται να ειναι ο χαρτης Q4/2012 ενω σε εμενα διχνει Q2/2012;

Αν καταλαβα καλα ο Q2/2012 ειναι στην ουσια ο Q4/2012.....και με την καινουργια αναβαθμιση ο Q3/2012 θα ειναι ο Q1/2013;

Σορρυ βρε Μανο μου αλλα δεν καταλαβαινω με πια λογικη επεξεργαζεται η Navteq τους χαρτες της, και τους βαζει 2 τριμηνα πισω.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από Santosan Δευ 8 Απρ 2013 - 22:13

Ηλια πιο αρχειο ανοιξες με σημειωματαριο & σου εδωσε αυτα τα στοιχεια ;
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από IliasA Δευ 8 Απρ 2013 - 22:33

Μανο μου ανοιξα μεσα απο τον φακελο Navigon τον φακελο Map και εκανα δεξι κλικ πανω στα αρχεια οπως VaticanCity.....Kosovo.....Montenegro......Monaco

Αφου σου ανοιξει το σημειωματαριο και κατεβαινοντας λιγο πιο κατω βλεπεις σε οποιονδηποτε χαρτη ανοιξεις την παραπανω εικονα που εβαλα.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από Santosan Δευ 8 Απρ 2013 - 23:05

Ηλια σε εμενα με τον 2013/Q1 δινει Map.Release=Q312

Προφανως ειναι ο τροπος που διαβαζει το Navigon τις εκδοσεις.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από IliasA Δευ 8 Απρ 2013 - 23:46

Πολυ σωστα. Αρα καλα το εθεσα στο πιο πανω ποστ μου.

Αν καταλαβα καλα ο Q2/2012 ειναι στην ουσια ο Q4/2012.....και με την καινουργια αναβαθμιση ο Q3/2012 θα ειναι ο Q1/2013
.

Εσενα σωστα σου διχνει Q3/2012, ειναι ο χαρτης της ελλαδος με τα 59.5mb, ο τελευταιος δηλαδη Q1/2013.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από x-trail Τρι 9 Απρ 2013 - 0:41

Οι παρακατω εκδοσεις χαρτων βσιζονται στον ιδιο χαρτη της NAVTEQ εκδοση Q3/2012

-- Navigon 2013.Q1

-- Garmin 2013.40

-- iGO 2012.Q4

-- Sygic-Aura 2012.09

Ηλια μεσα στον χαρτη του Navigon που εχεις, γραφει την εκδοση του Navteq απο την οποια προηλθε ο χαρτης, τον οποιο μετα η Navigon ονομαζει 2012.Q4
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Τρι 9 Απρ 2013 - 7:34

Κατεβάζω χειροκίνητα τον Q1/2013 να τον περάσω στο Android και στο 92άρι. Για τις διαφορές του με τον προηγούμενο έχουμε κάποιο Θέμα?
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από IliasA Τρι 9 Απρ 2013 - 18:04

x-trail έγραψε:Οι παρακατω εκδοσεις χαρτων βσιζονται στον ιδιο χαρτη της NAVTEQ εκδοση Q3/2012

-- Navigon 2013.Q1

-- Garmin 2013.40

-- iGO 2012.Q4

-- Sygic-Aura 2012.09

Ηλια μεσα στον χαρτη του Navigon που εχεις, γραφει την εκδοση του Navteq απο την οποια προηλθε ο χαρτης, τον οποιο μετα η Navigon ονομαζει 2012.Q4


Σωστα κυριακο μου, αλλα μηπως σε διεφυγε κατι. O Navigon...Garmin...iGO....ειναι οπως τα λες χαρτες του πρωτου τριμηνου 2013.
Αλλα, μηπως ο Sygic-Aura ειναι πιο πρωχορημενος και εχει χαρτες του δευτερου τριμηνου του 2013. Γιατι εδω και μια εβδομαδα οι χαρτες δεν ειναι αλλο 2012.09 αλλα 2012.10. Για τσεκαρετο.

Edit Eγω λεω για τον TeleAtlas 2012.10, εσυ για τον Νavteq 09.2012, oλα καλα
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από IliasA Τρι 9 Απρ 2013 - 20:19

Οσοι ομως ενδιαφερονται για χαρτες Navteq στο Sygic μπορουν να κατεβασουν την εφαρμογη Sygic Truck Navigation για να μπορουν να κανουν συγκριση με τους χαρτες TeleAtlas της απλης εφαρμογης Sygic.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Παρ 12 Απρ 2013 - 10:39

Μετά από 2 μέρες δοκιμών και προσπαθειών να βάλω τον Q1/2013 στο Navigon Android μπορώ να πω με άνεση ότι απέτυχα. Την μία δεν άνοιγε η εφαρμογή, την άλλη δεν έβρισε σήμα ο δέκτης GPS, την άλλη ενώ ήταν όλα περασμένα από την αρχή μου έβγαζε να κατεβάσω πάλι αρχεία από την αρχή. Τι να πω...

Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει ακριβείς οδηγίες θα ήμουν υπόχρεος. ;)
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από x-trail Παρ 12 Απρ 2013 - 13:38

Μπαμπη εννοεις να βαλεις τον χαρτη του 92 στο Android;
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Παρ 12 Απρ 2013 - 13:51

x-trail έγραψε:Μπαμπη εννοεις να βαλεις τον χαρτη του 92 στο Android;

Όχι Κυριάκο, κατέβασα χάρτες Ευρώπης Q1/2013 για Android, τους περνάω στην SD, μαζί με τα νέα POI, data κλπ, κάνω reboot και όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή μου πετάει το μήνυμα επιλογής από πού θέλετε να κατεβάσετε τα δεδομένα της εφαρμογής, PC ή μέσω WiFi..
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από Santosan Παρ 12 Απρ 2013 - 20:28

Δεν θα σου δουλεψει ετσι, ουτε σε εμενα δουλεψε ...

Αφου εχει κατεβασει με το WiFi ολα τα αρχεια που πρεπει, κλεισε την εφαρμογη, αλλαξε μονο τον χαρτη & μετα κανε εκκινηση της εφαρμογης να διαβασει τον καινουργιο χαρτη & να κατεβασει οτι αρχειο θεωρει απαραιτητο.

Αυτος ειναι ο δικος μου τροπος ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από dim68 Κυρ 8 Ιουν 2014 - 0:03

Για να είμαι ειλικρινής, ποτέ δε συμπάθησα την εφαρμογή Navigon. Οι λόγοι είναι πολλοί, οι κυριότεροι όμως είναι οι πάμπολλες λάθος δρομολογήσεις, αυτές οι πολύ λεπτές τριχούλες με τις οποίες... συμβολίζει το οδικό δίκτυο και το να αγνοεί την επιλογή μου "χωρίς διόδια". Το γεγονός επίσης ότι πάντα ήμουν γοητευμένος και απόλυτα ικανοποιημένος από την εφαρμογή Copilot, συνέδραμε στην "αντιπάθεια" μου.
Δεν θα ήθελα εδώ να εκθέσω την όποια υποκειμενική μου άποψη για τη Navigon γενικώς ως εφαρμογή. Θα ήθελα να αναφερθώ στα "καλούδια" που διαθέτει η Navigon και τα οποία φυσικά μοσχοπουλάει. 
 
Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 110lu85
 
Αναφορικά με τις πληροφορίες από τη Michelin που πουλάει, θα πρέπει να γνωρίζουμε ότι τις πληροφορίες αυτές, η ίδια η Michelin της διαθέτει στο Google play [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] εντελώς δωρεάν!
Το καλύτερο είναι, ότι, οι πληροφορίες για κάθε σημείο που δωρεάν δίνει η Michelin στην εφαρμογή της, είναι πολύ πιο "πλούσιες" συγκριτικά με τη λακωνική περιγραφή των σημείων που η Navigon πουλάει.
 
To Panorama View 3D είναι σαν να μην υπάρχει καν! To Panorama View, δηλαδή το DEM, γίνετε ορατό στην οθόνη της συσκευής μόνο από τη στιγμή που η ταχύτητα του αυτοκινήτου φτάσει τα 90 χλμ την ώρα, κι αυτό διότι μετά το 90 χλμ την ώρα ο χάρτης ξεζουμάρει. Εάν όμως οδηγεί κανείς σε βουνά, εκεί δηλαδή που το DEM θα ήταν χρήσιμο, δεν θα το βλέπει, εκτός και πιάσει τα 100 χλμ...


Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 2duh1d3

 

Το Navigon Cockpit, θα το χαρακτήριζα κωμικό. Όσοι το έχετε δοκιμάσει, σίγουρα θα έχετε σκάσει στα γέλια βλέποντας τα εικονίδια με τα αυτοκινητάκια να γυρίζουν τρελά γύρω από τον εαυτό τους. Ακόμα κι όταν το αυτοκίνητο τσουλάει με 2 χλμ την ώρα σε απόλυτα επίπεδο δρόμο, τα αυτοκινητάκια περιστρέφονται σαν μεθυσμένα!


Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 11hvuok



Φυσικά, αρκετά από αυτά τα καλούδια της εφαρμογής δεν καλύπτουν την Ελλάδα, αλλά και όσα αφορούν τη χώρα μας, ΔΕΝ είναι στα Ελληνικά.


Θα μπορούσα  να γράψω πάνω σ' αυτά περισσότερα, αλλά δε θέλω να φανώ εντελώς εμπαθείς.  Anim(293) 
dim68
dim68
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : Μεσσηνία
Ημερομηνία εγγραφής : 17/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1088


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 8 Ιουν 2014 - 0:38

Ειδικα αν το συγκρινεις με το Garmin StreetPilot τοτε γινεται τραγικη η κατασταση, τα εχω & τα δυο στο HD2, ειναι ανισος ο αγωνας ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από dim68 Κυρ 8 Ιουν 2014 - 0:42

Santosan έγραψε:Ειδικα αν το συγκρινεις με το Garmin StreetPilot τοτε γινεται τραγικη η κατασταση, τα εχω & τα δυο στο HD2, ειναι ανισος ο αγωνας ...
 Σήμερα τη νύχτα θα παλέψω να περάσω το Garmin StreetPilot.... Ίδωμεν...
dim68
dim68
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : Μεσσηνία
Ημερομηνία εγγραφής : 17/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1088


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Navigon Mobile Navigator for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Navigon Mobile Navigator for Android

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 8 Ιουν 2014 - 0:43

δέν θα διαφωνήσω με τις παρατηρήσεις αλλά
επειδή πέρασε απο τα χέρια μου συσκευή της navigon
καμία σχέση με την εφαρμογή..
δέν θα μπώ σε λεπτομέρειες,αλλά απλά καμία σχέση με αυτό που έχω στο mobile
άλλα όλα...ίσως να έχουν θέμα ακόμα με την εφαρμογή
λέμε τώρα..
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης