My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

City Navigator Europe NT/NTU

+32
ioanniskar
lneam
ice1
dim68
PAVL-2
eftihios
dordas
Randyman
islander
ZAFIR
leonkoum
G.K.
takisp
tsgallix
hitmannn
geodelik
teohunter
navitraveler
thundercastle
alexis75gr
here
giorgos_korinthos
eyaggl
BabisStinson
panoshm
Dimitrios1971
stelios.com
panosmpo
x-trail
gnoul
krou99
Santosan
36 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 16 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από ZAFIR Δευ 25 Δεκ 2017 - 21:33

χρόνια πολλά θανάση ..
όχι,τέτοιες πληροφορίες δέν κυκλοφορούν από όσο βρίσκομαι εδώ στο φόρουμ..χρόνια τώρα δηλαδή
αλλά θα σου πρότεινα να είσαι προσεκτικός *εκεί έξω* σχετικά γιατί δέν είναι και λίγοι που *έκαψαν* συσκευές 
από εδώ εγώ μόνο έγκυρες λύσεις και πληροφορίες έλαβα σε ότι θέμα είχα...ωστόσο Rolling Eyes pirat καλές γιορτές
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από Thanasis P. Τετ 27 Δεκ 2017 - 17:26

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Η αλήθεια είναι ότι τα πειρατικά sites, έχουν ύποπτα αρχεία, πέρα του ότι γεμίζουν ιούς το PC. Προς το παρόν νομίζω ότι καλύπτομαι από 2-3 (πιστεύω "καθαρές") σελίδες OSM, για να κάνω το κέφι μου. Καλές Γιορτές και από μένα!
Thanasis P.
Thanasis P.
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 63
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2017
Αριθμός μηνυμάτων : 3


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από eftihios Πεμ 28 Δεκ 2017 - 9:35

Γεια σας και εύχομαι ότι το καλύτερο για όλους για την νέα χρονιά που έρχεται!
Επανέρχομαι στο θέμα μου (post 295).
Η θύρα usb επισκευάστηκε με χαμηλό σχετικά κόστος (30 €) σε τοπικό κατάστημα με άψογο service και ταχύτητα (μέσα σε ένα απόγευμα). Δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους διαχειριστές να αναφέρω το όνομα του καταστήματος για να μπορέσουν και βοηθηθούν και άλλα παιδιά του forum
που βρεθούν σε παρόμοια κατάσταση.

X-trail : όπως γνωρίζεις όλος ο χάρτης βρίσκεται στην καρτούλα σύμφωνα με τις οδηγίες σου. Τι συμβουλεύεις? Να αφήσω όπως είναι και να κάνω αναβάθμιση όταν βγουν πλέων οι καινούργιοι χάρτες ή να ξανατρέξω την αναβάθμιση του 2018.30 μέσω Garmin Expres τώρα που ο υπολογιστής βλέπει την εσωτερική μνήμη του Garmin?

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
eftihios
eftihios
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : Sweden
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 84


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 7 Ιουν 2018 - 11:38

Καλημερα και καλες καλοκαιρινες εξορμησεις με τον νεο City Navigator Europe 2019.10 NTU
Kαλο κι απροβληματιστο κατεβασμα!!!

Το αρχειο Gmaprom.img ειναι το All North (Βορεια Ευρωπη) και το D6210060A.img ειναι το All South (Nοτια Ευρωπη). Το συνολικο μεγεθος αρχειων στο 3590 lmt ειναι 7.93 Gb
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από G.K. Πεμ 7 Ιουν 2018 - 14:09

Επιτέλους Κυριάκο!!! cheers cheers
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 16 Ιουν 2018 - 23:49

cheers cheers!!!!!
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 3 Ιουλ 2018 - 11:21

x-trail έγραψε:Καλημερα και καλες καλοκαιρινες εξορμησεις με τον νεο City Navigator Europe 2019.10 NTU
Kαλο κι απροβληματιστο κατεβασμα!!!

Το αρχειο Gmaprom.img ειναι το All North (Βορεια Ευρωπη) και το D6210060A.img ειναι το All South (Nοτια Ευρωπη). Το συνολικο μεγεθος αρχειων στο 3590 lmt ειναι 7.93 Gb

Κυριάκο η αναβάθμιση μέσω G.E. παλιά είχα περάσει μόνο Ιταλία και Ελλάδα χωρίς κάρτα ( δεν μου χρειάζονται οι άλλες χώρες) υπάρχει ακόμα αυτή η δυνατότητα ‘η πρέπει να περάσω Νότια Ευρώπη ?
Με το GarminMapUpdater μπορεί να γίνει αναβάθμιση ?
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 10 Ιουλ 2018 - 12:53


Τελικα αναβάθμιση του Navigator Europe 2019.10 NTU μέσω Garmin Express είναι ασφαλές γιατί με τον autodrive ΔΕΝ βλέπω προκοπή.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από panoshm Τρι 10 Ιουλ 2018 - 13:48

Κάνε copy τον φάκελο Garmin μαζί με το περιεχόμενό του σε ένα USB Stick 8G τουλάχιστον (προτείνω 16G) και μετά αντικατέστησε τα αρχεία, και διέγραψε ότι δεν χρειάζεται...

Η πιο ασφαλής διαδικασία... Wink [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από panosmpo Τρι 10 Ιουλ 2018 - 14:06

Πάνο θέλω να περάσω Νότια Ευρώπη χωρίς κάρτα (παλιά είχα περάσει μόνο Ιταλία και Ελλάδα χωρίς κάρτα) στην συσκευή. Θα υπάρξει πρόβλημα ? το έχει δοκιμάσει κανείς ?
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από x-trail Τρι 10 Ιουλ 2018 - 21:08

Το τι χαρτη θα σου βγαλει διαθεσιμο το GE εξαρταται απο το τι αδεια υπαρχει μεσα στη συσκευη σου.
Τα παλια χρονια μπορουσες με το mapupdater να επιλεξεις και χωρες, τωρα οχι, γιατι εχεις μονο το GE και γιατι ολες οι τρεχουσες συσκευες εχουν πια τεραστια μνημη και απ' την αλλη ΟΛΑ μπορουν να διαβαστουν και απο καρτουλα.
Και επειδη Πανο σου εχω καποια οικειοτητα, να στο πω καθαρα και ξαστερα, να το ακουσουν ξανα ολοι: Μεγαλυτερη χαζομαρα να βαζει καποιος σημερα χαρτη σε συσκευη ΔΕΝ υπαρχει.
Να σου δωσω πρωτα τον προφανη λογο: καθε φορα που αναβει ενα Garmin, διαβαζει τους χαρτες .img και τους "ανοιγει" στους υποχαρτες τους (ουσιαστικα ξεζιπαρει τα .img). Aν κατι παει στραβα για πολλους λογους, τοτε η συσκευη θα κολλησει, θα γινει τουβλο οπως λενε στα αγγλικα! Αν ομως ολοι οι χαρτες ειναι στην καρτα, βγαζουμε την καρτα κι η συσκευη αναβει κανονικα κι εμεις ψαχνουμε στην καρτουλα τι πηγε στραβα!
Και τωρα να σου δωσω τον ...αφανη λογο που ειναι και ο σουπερ σημαντικος: εδω και καιρο η Garmin κυνηγαει τα πειρατικα sites και τα κλεινει με χρηση αστυνομιας! Ετσι λοιπον εχουν σχεδον κυριολεκτικα εξαφανιστει οοοολοι οι παλιοι γκουρου των Garmin που βγαζαν βοηθητικα προγραμματακια και μεθοδολογιες για να ξαναφερουμε στη ζωη ενα τουβλαρισμενο Garmin.
Αρα με χαρτες στη συσκευη, και μπορει να κολλησει και δεν θα σε βοηθησει ουσιαστικα κανενας, αρα το πεταξες!!!

Παρε λοιπον μια 16αρα γρηγορη καρτουλα, και μεσα σε φακελο Garmin, βαλε βορεια και νοτια Ευρωπη και το 3d Buildings, βαλε εκει μεσα και το φακελο SID και το φακελο JCV και ξεχνα το ASR που δεν δουλευει στα ελληνικα. Το μονο αρχειο που θελει στη συσκευη ειναι το .db του SQlite, τιποτα αλλο.
ΔΕΝ αξιζει με ΤΙΠΟΤΑ το ΡΙΣΚΟ να γραψεις χαρτη ή συνοδευτικα στη συσκευη σου, γιατι αν ηξερες πολλα απο τα ...κρυφα της Garmin, θα εκανες τον σταυρο σου καθε φορα που θα αναβες το Garmin σου. Θα ηταν τα πιο αγχωτικα 30 δυετερολεπτα!!! Ενω με τους χαρτες στην καρτα (μπορω εδω να το παινευτω οτι ήμουν ο πρωτος σε ολα τα παγκοσμια φορα, που δοκιμασα και βρηκα τι διαβαζουν τα Garmin απο τις καρτες απο το 2010 εξαιτιας του ταπεινου 3760 με το 1 γιγα μνημη) κι απο τοτε εχω το κεφαλι μου ησυχο!
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από panosmpo Τετ 11 Ιουλ 2018 - 21:09

Κυριακό και Πάνο ευχαριστώ…… Κυριάκο επειδή βρίσκομαι σε διακοπές μόλις ξεκινήσω την διαδικασία ίσως χρειαστώ και πάλι την βοήθειά σου, από πού και πως θα ξεκινήσω.
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από panoshm Πεμ 12 Ιουλ 2018 - 15:29

panosmpo έγραψε:Πάνο θέλω  να περάσω Νότια Ευρώπη χωρίς κάρτα (παλιά είχα περάσει μόνο Ιταλία και Ελλάδα χωρίς κάρτα) στην συσκευή. Θα υπάρξει πρόβλημα ? το έχει δοκιμάσει κανείς ?
Κάνοντας την διαδικασία με το USB stick, το Garmin Express σου δίνει επιλογή αν θες να τον εγκαταστήσεις και στο PC σου, ώστε να το βλέπει από το PC το Mapsource & BaseCamp.
Επιλέγεις ΝΑΙ, θέλω ΚΑΙ στο PC να μπει ο χάρτης....

Μετά ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΤΙΚΑΚΙ USB κάνεις copy πάλι τον φάκελο Garmin με το περιεχόμενό του και αφήνεις πλέον μόνο αυτό το στικάκι στην USB θύρα του PC σου... Μετά με το Mapinstall επιλέγεις ποιο κομμάτι της Ευρώπης θέλεις και κάνεις στην ουσία εξαγωγή στο νέο στικάκι το κομμάτι του χάρτη που θέλεις

Νομίζω πως εάν είσαι νόμιμος κάτοχος του City, το κομμάτι που θα γίνει εξαγωγή (π.χ. μόνο Ελλάδα) θα είναι κλειδωμένος χάρτης και με το ίδιο αρχείο/κλειδί που ήδη έχεις, θα διαβάζεται από την συσκευή σου μετά... (αν κάνω λάθος να με διορθώσει ο Κυριάκος παρακαλώ...)

Φυσικά το νέο img αρχείο του χάρτη, θα το βάλεις σε memory card, για τους πολύ σωστούς λόγους που σου ανέφερε ο Κυριάκος παραπάνω Wink
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 12 Ιουλ 2018 - 21:49

O συνολικος χαρτης (βορεια + νοτια ευρωπη) που θα γραφτει στο PC και που θα τον βλεπεις στο Basecamp, θα ειναι ξεκλειδωμενος στο PC μονο για τη συσκευη σου. Αρα οταν με το Mapinstall θα επιλεξεις καποιες μονο χωρες να στειλεις στο στικακι, αυτες θα ειναι ξεκλειδωμενες παλι για τη συσκευη σου.
Το καλο ειναι να κανει ενας νομιμος χρηστης τη διαδιακασια με το στικακι (εγω την κανω με καρτα microSD σε ανταπτορα) ΚΑΙ για εγκατασταση στο pc, ΚΑΙ για εγκατασταση στη συσκευη. Ετσι θα εχει ολοκληρους κι ατοφιους τους χαρτες (τα δυο αρχεια img αν του χρειαστουν) και οοολα τα συνοδευτικα τους.
Απο κει και περα, μπορει να βγαλει απο το στικακι τους δυο μεγαλους χαρτες και να βαλει με το Mapinstall, οποιο συνδιασμο χαρτων θελει. Στο στικακι ομως θα εχουν μεινει και ολα τα συνοδευτικα.
Ετσι ο χαρτης πχ μονο της Ελλαδας θα ανοιγει πιο γρηγορα στη συσκευη, και θα υπαρχουν και τα SID και τα JCV που θα καλυπτουν και την Ελλαδα.
Το Mapinstall δεν συνθετει συνοδευτικα αρχεια αντιστοιχα του συνδιασμου χαρτων που θα στειλει στο στικακι. Τα συνοδευτικα του νομιμου χαρτη που εχουμε την αδεια (πχ ολη η Ευρωπη) πρωτα κατεβαινουν και αποθηκευονται στο PC και απο εκει τα αντιγραφει το GE στο στικακι ή στην καρτα, που το "νομιζει" οτι ειναι η συσκευη μας.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από G.K. Πεμ 12 Ιουλ 2018 - 21:58

Εγώ πάλι, συμφωνώ με τα προγραφόμενα του Κυριάκου κάνοντας τό ίδιο εδώ και πολύ καιρό αλλά με μιά μικρή παραλλαγή:

Εχω πάντα έναν χάρτη στη μνήμη της συσκευής (Autodrive ή Νότιο Ευρωπαϊκό) σε περίπτωση που τα "παίξει" η κάρτα - μου έχει τύχει - ώστε να μπορώ τουλάχιστον να πάω στον προορισμό μου, βγάζοντάς την.
Ολοι οι υπόλοιποι χάρτες βέβαια, είναι στην κάρτα.

Αν τα "παίξει" η συσκευή και είμαι στον δρόμο ούτως ή άλλως δεν θα έχω δυνατότητα να βάλω κάπου την κάρτα και να συνεχίσω την πλοήγηση εκτός αν έχω και δεύτερη συσκευή μαζί μου.
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από ice1 Σαβ 14 Ιουλ 2018 - 14:02

Παιδια μετα τον 2018.10 στις λεπτομερειες προορισμου και στην ανζητηση κολλαει το gps
που ειναι το 3590. Αυτο το κανει μονο στον CIty Navigator, το δοκιμασα και σε ενα δευτερο αλλα κανει τα ιδια ,ακανα 
καθαρισμο data και klein novoil  τιποτα καμια ιδεα γιατι να γινεται αυτο??
ice1
ice1
Member
Member

Άντρας Τόπος : θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από x-trail Τρι 17 Ιουλ 2018 - 20:11

Τι ακριβως εννοει ο ...ποιητης!  416691  Αυτη τη στιγμη υπαρχει ο 2019.10 οποτε αν εχεις τον παλιο χαρτη, κατεβασε μετο GE τον καινουριο.
Μετα λες οτι "το δοκιμασα και σε ενα δευτερο αλλα κανει τα ιδια", σε δευτερο τι, σε αλλη συσκευη Garmin ή ξανακατεβασες τον χαρτη και κανει παλι τα ιδια; Επισης που εχεις τον χαρτη, σε καρτα ή στη συσκευη;
Επειδη δεν μου ετυχε ποτε να κολλαει ο ευρωπαικος, εκεινο που δεν ξερω ειναι αν θα πας να τον ξανακατεβασεις, αν θα σου κατεβασει καινουριο αντιγραφο, πρωτα στο pc (οπως δλδ θα ηταν σωστο) και μετα θα σου "συνθεσει" τους 2 χαρτες και θα στους γραψει στο 3590. Εκεινο που υποψιαζομαι ειναι οτι αν πεις στο GE να σου γραψει ξανα τον χαρτη στο 3590, θα χρησιμοποιησει τα ηδη υπαρχοντα αρχεια στο pc για να σου ξανασυνθεσει τα 2 αρχεια χαρτων και να στα γραψει στη συσκευη. Ετσι αν το προβλημα ειναι στα κατεβασμενα αρχεια του pc, θα υπαρχει παλι προβλημα στους χαρτες. Αν ομως το προβλημα ειναι στη συνθεση των χαρτων (δλδ στα 2 αρχεια χαρτων που υπαρχουν στη συσκευη), τοτε μπορει τα 2 φρεσκα αρχεια να μην εχουν προβλημα.
Παρακαλω δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από ice1 Τρι 17 Ιουλ 2018 - 20:40

καλησπερα θελω να πω οτι μετα τον 2018,10 εως και μεχρι τωρα 2019.10 εγινε το προβλημα ,πρωτα δεν υπηρχε.Ο χαρτης ειναι στην συσκευη στο 3590 και στο αλλο στην καρτα αναβαθμιση γινεται απο το G.E κατευθειαν στη σησκευη κανω κατι λαθος ??
ice1
ice1
Member
Member

Άντρας Τόπος : θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από x-trail Τρι 17 Ιουλ 2018 - 21:05

Δεν μπορω να το καταλαβω, αντε σε ενα αρχειο να υπαρχει προβλημα, αλλα σε 3 εκδοσεις χαρτων που μαλιστα ειναι διαφορετικοι χαρτες (με διαφορετικα mapID)....
Δλδ αν πχ πας: Προς τα που->Πολεις->Κιλκις->Λεπτομερεις (i) και μετα Μεταβαση σου κολλαει οταν πατας Λεπτομερειες ή οταν πατας Μεταβαση; Αν μολις σου βρει το Κιλκις πατησεις Μεταβαση χωρις να πας στις Λεπτομερειες παλι σου κολλαει;
Μηπως κανεις "απευθειας Αναζητηση";
Εχεις βαλει το τελευταιο firmware;
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από ice1 Τρι 17 Ιουλ 2018 - 21:13

Οχι παω αναζητηση πολεις ας πουμε κικλις αμα δεν κολληση εκει την ωρα που ψαχνει θα κολληση συγουρα οταν πας λεπτομερειες,μεταβαση δεν κολλαει ,παντα βαζω χαρτες κατευθειαν απο G.E στη συσκευεη.Τωρα τους κατεβαζω στο pc να δοκιμασω .Aμα το γυρισω στον aytodrive δουλευει κανονικα ,οσο για το  τελευταιο firmware οτι δινει to G.E 

.
ice1
ice1
Member
Member

Άντρας Τόπος : θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από teohunter Πεμ 30 Αυγ 2018 - 10:20

Εχουμε νεο χαρτη 2019.20!!!!
avatar
teohunter
Member
Member

Άντρας Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 69


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από piato Κυρ 23 Σεπ 2018 - 16:13

Κομπλέ.... περαστηκε και αυτος ο χαρτης.
piato
piato
Member
Member

Άντρας Τόπος : Greece
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 163


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από eftihios Πεμ 3 Ιαν 2019 - 10:49

Έχουμε καινούργιο χάρτη 2019.30
eftihios
eftihios
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : Sweden
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 84


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από panosmpo Κυρ 3 Μαρ 2019 - 13:42

Έχετε Traffic, γιατί το έχω χάσει. Η συμβαίνει κάτι με την συσκευή μου. 
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

City Navigator Europe NT/NTU - Σελίδα 13 Empty Απ: City Navigator Europe NT/NTU

Δημοσίευση από eftihios Κυρ 3 Μαρ 2019 - 17:31

Δεν ξερω ανα παιζει ρολο οτι μενω Σουηδια αλλα εδω το traffic μοθ δουλευει.
eftihios
eftihios
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : Sweden
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 84


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 16 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης