My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

+4
PAVL-2
ZAFIR
x-trail
Santosan
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 8 Ιουν 2013 - 15:24

Ενα θεμα που απασχολησε την ομαδα διαχειρισης τις τελευταιες ημερες αφορα την αποστολη προσωπικων μηνυματων απο χρηστες προς αυτη για την υποστηριξη σχετικα με προβληματα ή αποριες που εχουν προκυψει απο θεματα, αρχεια ή διαδικασιες που βρισκονται στις ενοτητες του forum. Ειναι κατανοητο οτι καποιοι χρηστες οι οποιοι συμμετεχουν στις συζητησεις ή ποσταρουν σε συγκεκριμενες ενοτητες ισως μην γνωριζοντας καλα καποιο θεμα αισθανονται αβολα να γραψουν μεσα στο forum σχετικα με καποια απορια & να απευθυνονται στους διαχειριστες με pm οι οποιοι οφειλουν να τους καθοδηγησουν προς την σωστη κατευθυνση. Αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ολοι ειναι οτι δεν υπαρχει ανοητη ερωτηση ή κουτη απορια αλλα μονο συμμετοχη αφου οτιδηποτε γραφτει μεσα στο forum μπορει να φανει χρησιμο σε αλλους χρηστες σε ανυποπτο χρονο.

Αυτο ομως που ενοχλησε πραγματικα την ομαδα διαχειρισης ηταν η συμπεριφορα μελων οι οποιοι ενω μπαινουν, διαβαζουν το forum & επωφελουνται απο την "βιβλιοθηκη" γνωσεων που μεγαλωνει διαρκως, δεν θελουν να συμμετεχουν κατα οποιονδηποτε τροπο λογω προσωπικων αντιπαραθεσεων για παραδειγμα, παρα οταν εχουν αποριες ή προβληματα ζητουν απο μελος διαχειρισης της συμπαθειας τους βοηθεια με προσωπικα μηνυματα ωστε να πετυχουν την λυση στα προβληματα τους. Ο σκοπος στην προκειμενη περιπτωση ειναι η οσο το δυνατον μεγαλυτερη εκμεταλλευση του forum χωρις καμμια προσφορα προς αυτο, το εναντιον μαλιστα προκαλειται ζημια στο forum οπως εξηγω παρακατω:

1/ Ο προσωπικος χρονος ειναι ελαχιστος πλεον & οταν καταναλωνεται για να εξυπηρετηθει ενας μονο χρηστης για το προβλημα του ζημιωνονται οι υπολοιποι χρηστες & το ιδιο το forum αφου ο διαχειριστης ειναι εκτος & δεν μπορει να βοηθησει κανεναν αλλον ή να κανει διορθωσεις ή ενημερωσεις μεσα σε αυτο με αποτελεσμα το forum να μενει πισω.

2/ Το προβλημα που αντιμετωπιζει καποιος χρηστης εχει καποια λυση, οταν αυτη δινεται με pm στερειται απο τους υπολοιπους χρηστες. Ετσι λοιπον πρεπει ο διαχειριστης να απανταει στο ιδιο προβλημα εκτος & εντος forum καταναλωνοντας πολυτιμο χρονο για το ιδιο θεμα. Απο την αλλη το forum στερειται πολυτιμες γνωσεις που θα προστεθουν στην "βιβλιοθηκη" του αφου η συμπεριφορα της καθε συσκευης & η επιτυχης αντιμετωπιση ενος προβληματος ειναι αρχειο που πρεπει να ειναι προσβασιμο σε ολους.

3/ Η συγκεκριμενη συμπεριφορα προσβαλει τους χρηστες που προσπαθουν & συμμετεχουν μεσα στο forum περιμενοντας υπομονετικα ποτε θα υπαρχει καποιος ανθρωπος διαθεσιμος να ασχοληθει με το δικο τους προβλημα. Γιατι λοιπον & αυτοι οι ενεργοι χρηστες να μην απαιτησουν προνομιακη & κατα αποκλειστικοτητα εξυπηρετηση απο τα μελη της ομαδας διαχειρισης; Επισης προσβαλει τα μελη της ομαδας διαχειρισης στους οποιους δηλωνεται οτι "ναι μεν θελω την δουλεια σου/σας γιατι δεν μπορω να την βρω καπου αλλου αλλα δεν γουσταρω καποιον/ους οποτε δεν συμμετεχω γιατι τους περιφρονω παω μονο σε αυτον που γουσταρω για να κανω την δουλεια μου & εχω τους υπολοιπους γραμμενους¨. Να μου επιτραπει να σας ενημερωσω οτι η ομαδα διαχειρισης αποφασιζει & κινειται συσσωμη, δεν μπορει να την διαχωρισει κανεις & για κανεναν λογο.

Οταν λοιπον για οποιοδηποτε λογο δεν θελουμε να συμμετεχουμε σε ενα forum τοτε εχουμε το δικαιωμα να το κανουμε αυτο, μπορουμε να παρακολουθουμε απλως & να φευγουμε. Οταν λεω δεν συμμετεχω σημαινει απεχω απο παντου δεν παω να κανω την δουλειτσα μου με pm ...

Ετσι λοιπον πρεπει να γινει ξεκαθαρο οτι επειδη αγαπαμε το forum που φτιαξαμε & θελουμε το καλυτερο για αυτο, επιθυμουμε να προχωραμε μπροστα & οχι να μας φρεναρουν υπογεια ρευματα, τετοιου ειδους pm σταματανε εδω, η ομαδα διαχειρισης το εχει συζητησει, εχει αποφασισει, ειμαστε ολοι συμφωνοι & το θεμα εχει κλεισει.

Σαφως & θα υπαρχουν pm μεταξυ των χρηστων, προσωπικα εχω τετοιου ειδους επικοινωνια με τον Φωτη για παραδειγμα για να ετοιμασουμε τα video, ή με τον Χρηστο της Navteq ή με τον "αθλητικο" Χρηστο (christoffe) ή με τον Δημητρη (dim68) & πολλα αλλα παιδια, ολοι δουλευουμε για να ετοιμασουμε κατι που θα ωφελησει το forum & το συνολο των χρηστων. Επισης pm χρησιμοποιουνται σε ορισμενες περιπτωσεις που υπαρχουν προσωπικα δεδομενα τα οποια δεν μπορουν να γραφτουν μεσα στο ανοιχτο ή θεματολογια που δεν ανηκει σε αυτη του forum. Αυτα υπηρχαν & θα υπαρχουν, ειναι απαραιτητα για την συνεργασια μεταξυ των μελων ...


Υ.Γ.
Αντι να γραψω ενα απλο απαγορευεται το ταδε προτιμησα να γραψω μια πληρη & σαφης επεξηγηση ωστε να καταλαβουν ολοι οι χρηστες τι εννοουμε & να μην φτασουμε στο αλλο ακρο οπου θα φοβουνται χρηστες να επικοινωνησουν μεσω pm με την ομαδα διαχειρισης.

Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από x-trail Σαβ 8 Ιουν 2013 - 18:17

Ενα τετοιο παραδειγμα συνεβει σημερα.
(Μια βδομαδα ηδη σκεφτομαστε η Διαχειριστικη ομαδα αυτο το Θεμα, σημερα λιγες ωρες πριν μου κατσε το παρακατω παραδειγμα και με πιασαν τα γελια, δες συμπτωση καραμπινατη βρε παιδι μου).

Στα παρακατω που θα αναφερω δεν υπαρχει ΙΧΝΟΣ παρεξηγησης απο μεριας μου, ειμαι παντα διαθεσημος να απαντησω (τηρουμενου του ελευθερου μου χρονου που το καλοκαιρι μειωνεται δραματικα λογω δουλειας κι ας σημειωθει οτι την τελευταια βδομαδα, 3 νυχτες δεν κοιμηθηκα καθολου, ασχολουμενος με τις ιδιοτροπιες του Autodrive, αφου η ...νυχτα ηταν ο μονος ελευθερος μου χρονος να απαντησω)
Να το θεσω με απλους αριθμους για την βδομαδα που μας περασε:
Καθε δοκιμη ΤΥΡ του Autodrive θελει 5 λεπτα για το ΤΥΡ, ενα 3λεπτο για ελεγχο πρωτα στο Mapsource, κι ενα 5λεπτο για αντιγραφη στη συσκευη-ανοιγμα-ψαξιμο-τσεκαρισμα-προσομοιωση-σκρινακια.
Εχοντας 4 διαφορετικης αναλυσης συσκευες καταλαβαινεται οτι εφτιαξα και τσεκαρα πανω απο 100 ΤΥΡ για να καταληξω σε καποια απο αυτα. (μονο για την αλλαγη χρωματος υποβαθρου δοκιμασα πανω απο 30 ΤΥΡ, Φωκιων ακομα με ψαχνει η γυναικα μου στο κρεβατι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.])
13 λεπτα X 100 (τουλαχιστον) δοκιμασμενα ΤΥΡ μας κανουν 21 ΩΡΕΣ χωρις να υπολογισω τα ενδιαμεσα....
Αυτα λοιπον με τον ελευθερο δηθεν χρονο μας....

Λοιπον σημερα ενας φιλος μου εστειλε ΠΜ με μια ερωτηση επι της διαδικασιας.
Κανενα προβλημα, θα μπορουσα να του την γραψω σε ΠΜ και να κανει την δουλεια του.
Την ιδια στιγμη ομως απο ...διαβολικη συμπτωση και καποιος αλλος μεσα στο φορουμ, αντιμετωπισε ενα ιδιο προβλημα κι ετσι σκεφτηκα οτι ειναι προτημοτερο να απαντησω ΜΕΣΑ στο φορουμ ΚΑΙ για τους δυο.
Προσθεσα λοιπον σε ενα ποστ μου την σωστη διαδικασια (επρεπε να το εχω κανει εξαρχης αλλα ξαγρυπνος γαρ...) ωστε να μπορουν να την δουνε ΟΛΟΙ και πιστευω οτι και οι δυο καλοι φιλοι ελυσαν το προβλημα τους.
(Μην εστω και λιγο πιστεψεις Γιωργο μου οτι σε παρεξηγησα, θα σε ...φαω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.])

Τι μας λενε τα παραπανω;;;;;
Πρωτον
Οτι αυτος ειναι ο λογος υπαρξης τετοιων φορουμ.
Ενας να ρωταει κατι, πολλα μυαλα να σκεφτονται και να βγαινει η απαντηση στο προβλημα.
Οταν καποιος αλλος θα εχει το ιδιο προβλημα, θα βρει ευκολοτατα την ηδη υπαρχουσα λυση μεσα στο φορουμ.
Δευτερον
ΔΕΝ υπαρχουν ασχετες, ανοητες, χαζες ερωτησεις ή παρατηρησεις.
ΔΕΝ υπαρχουν ασχετες, ανοητες, χαζες απαντησεις ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΕΣ

Αυτο που φαινεται ανοητο σε καποιον και φοβαται να το ποσταρει μην τον κοροιδεψουν για την αγνοια του, ΜΠΟΡΕΙ να δωσει μια φοβερη ΙΔΕΑ σε καποιον αλλο, για κατι αλλο.
Τετοι κλασσικο παραδειγμα ηταν ερωτηση Καναδου σε αλλο φορουμ, για ταυτοχρονη προβολη στο Basecamp χαρτη διαφανου με μονοπατια και επισημου ΤΟΠΟ χαρτη στο οποιο κι εδωσα λυση.
Το αποτελεσμα της ερωτησης του Καναδου ηταν να μπορω να δω, σημερα, εγω στην Ελλαδα, οπως κι αλλοι εδω μεσα, τον Autodrive τρισδιαστατο, με ισουψεις και με χρωμα στο υποβαθρο στο Mapsource, χαρμα οφθαλμων !!!!!
Αν το ειχε κανει με ΠΜ ουτε που θα περνουσε κατι τετοιο απο το μυαλο μου.
Και μια που ειπα χρωμα υποβαθρου, αυτο το χρωσταμε στον Φωκιωνα που ηθελε λιγο πιο σκουρο υποβαθρο γιατι ειναι ενας απο τους πολυ λιγους πλεον που χρησιμοποιουν 2D Πλοηγηση.
Αν ΔΕΝ το ρωταγε στο Φορουμ σκεπτομενος οτι θα με παρουν με τις πετρες για τις απαιτησεις μου, ΔΕΝ θα το σκεφτομουν καν να το ψαξω γιατι το 3490 εχει τον Basemap ως γεωρεαλιστικο υποβαθρο.
Αν ο Πανος δεν ελεγε οτι μαλλον δεν γινεται δεν θα μπριζωνομουν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] να φτιαξω ξενυχτοντας.
Αν το ρωταγε με ΠΜ σε καποιον ΔΕΝ θα το μαθαινε κανενας αλλος.
Αν ο Γιωργος δεν μου εστελνε ΠΜ ή δεν εγραφε στο φορουμ για την διαδικασια αλλαγης ΤΥΡ ΔΕΝ θα σκεφτομουν να το επεξηγησω καλυτερα στο πρωτο ποστ, ωστε κι αυτοι που δεν γνωριζουν αρκετα (οπως καποτε ΔΕΝ γνωριζα κι εγω) να μπορουν ευκολα πια να το κανουν.
Τριτον
Για το θεμα που αναφερει ο Μανος οτι "βλεπω-δεν συμμετεχω-κι αμα εχω προβλημα ρωταω πριβε" ΔΕΝ θελω ουτε να το σκεφτομαι.
Τετοια ατομα απλως τ' αφηνω στην κολαση τους να ζουνε και να βασανιζονται.

Εξαιρεσεις παντα θα υπαρχουν στα ΠΜ
Θα μπορουμε ΠΧ να επικοινωνουμε με ΠΜ κατα την διαρκεια εξελιξης ενος project ωστε στο τελος να το ποσταρουμε ετοιμο στο φορουμ, οπως πολλες φορες γινεται με μετατροπες, δοκιμες διαδικασιων αναμεσα σε ατομα που ειναι γνωστες και πιο πολυ τους ενδιαφερει να προσφερουν παρα μην καψουν τα μηχανακια τους, ελεγχο και αλλαγες σε ΤΥΡ ή αλλα αρχεια ωσπου αυτα να παρουν την τελικη τους μορφη και να ποσταριστουν επισημα.
Ο λογος που γινεται και θα γινεται αυτο ειναι να μην μπερδευονται απο αυτα που θα διαβαζαν χρηστες με οχι τοσο βαθιες γνωσεις , δλδ να μπορυμε να μιλαμε την "ιδια γλωσσα" για χαρην της ταχυτητας και της συντομιας.
Δηλαδη αν εγω πω ΠΧ στον Πανο βαλε αυτο το πολυγωνο εκει και τσεκαρε το, αυτος εχει καταλαβει τα παντα που ειπα.
Αν ομως το διαβασει καποιος, ειδικα αν ειναι "νεος" στα Garmin θα πει ...οριστε;;;; και θα επρεπε να γραψω στο φορουμ μια σελιδα ενω στον Πανο μ΄ενα ΠΜ και τρεις λεξεις εγινε η δουλεια.
(Αυτο στον Πανο το εκανα επιτηδες στο φορουμ αντι για ΠΜ σημερα, σκεπτομενος το παραδειγμα που θα γραψω εδω).
Υπαρχουν και θα υπαρχουν ΠΑΝΤΟΤΕ κι ειδικες περιπτωσεις, οπως καλος φιλος που παλαιοτερα ηθελε μετατροπη ενος ΤΥΡ σε ΕΝΤΕΛΩΣ εξειδικευμενα χρωματα για ΕΝΤΕΛΩΣ ειδικη χρηση σε ΔΥΣΤΡΟΠΟ μηχανακι κατω απο ηλιο και σκονη.
Να κατι που παρεμεινε στα ΠΜ γιατι κατα την γνωμη μου ενδιεφερε ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο ατομο.
Αλλες τετοιες περιπτωσεις ηταν και θα ειναι η προετοιμασια για τις Καμερες, τα επικινδυνα, οι φωνες της Αφροδιτης οπου η εξελιξη τους εγινε συνεργατικα με ΠΜ, ωστε να παρουσιαστει ΤΕΛΙΚΑ το αψογο αποτελεσμα στο φορουμ.

Τελος, θα ξαναπω αν και το εχω ηδη πει δεκαδες φορες ως τωρα:
Μην φοβαστε, μην διπλοσκεφτεστε να ποσταρετε κατι επιδη ΔΕΝ το ξερετε ή νομιζετε οτι θα σας παρουν στο ψιλο.
Ο πρωτος που θα σας παρει στο ψιλο εφυγε κιολας την ιδια στιγμη απο μενα, αυτο εινια υποσχεση.
Παραπανω απο τα μισα πραγματα που εχουμε ανακαλυψει κι εξελιξει εδω μεσα, εχουν ξεκινησει απο τετοιες "ανοητες" ή "αστειες" για καποιους ερωτησεις ή παρατηρησεις.
Εκατο να την θεωρησουν "ανοητη " ή "αστεια" εμενα μου φτανει ΕΝΑΣ να βγαλει μια ΙΔΕΑ απο αυτην την ερωτηση!!!

Γιατι αλλιως ειναι να λες το προβλημα σου σε ΕΝΑ μυαλο
κι αλλιως ειναι να σκεφτονται την λυση του ΧΙΛΙΑ μυαλα.

Και γι' αυτο ΔΕΝ νομιζω να εχει κανενας αντιρρηση ΟΚ;;;;
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 8 Ιουν 2013 - 18:43

η γνώση είναι για να μοιράζεται,αλλιώς δεν έχει καμία διαχρονική αξία..το λίκνο της ψηφιακής γεωγραφίας-πλοήγησης που λέγεται Μy garmin sat nav .net δεν θα το συνιστούσα σε #ευκαιριακούς χρήστες#...όσο για τυχόν προσωπικές αντιπαραθέσεις, νομίζω ότι ο απέραντος ουρανός της garmin τις κάνει να μοιάζουν ανούσιες...
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από PAVL-2 Σαβ 8 Ιουν 2013 - 18:46

Μπράβο
Σας χαίρομαι βλέποντας τον τροπο σκέψης σας .
Εγω πιστεύω οτι η γνώση οταν δεν την μοίραζεσαι ειναι σχεδον άχρηστη .

Γα... Την τύχη μου να μην έχω Garmin να σας αλλάξω τα φώτα .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 8 Ιουν 2013 - 18:53

PAVL-2 έγραψε:Γα... Την τύχη μου να μην έχω Garmin να σας αλλάξω τα φώτα .
Δεν εχεις γλυτωσει ακομα Χρηστο, εισαι βαθια χωμενος μεσα σε εμπολεμη ζωνη & το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να προχωρησεις μπροστα ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 8 Ιουν 2013 - 19:00

ZAFIR έγραψε:η γνώση είναι για να μοιράζεται,αλλιώς δεν έχει καμία διαχρονική αξία..το λίκνο της ψηφιακής γεωγραφίας-πλοήγησης που λέγεται Μy garmin sat nav .net δεν θα το συνιστούσα σε #ευκαιριακούς χρήστες#...όσο για τυχόν προσωπικές αντιπαραθέσεις, νομίζω ότι ο απέραντος ουρανός της garmin τις κάνει να μοιάζουν ανούσιες...

Η ατακα της εβδομαδας Φωτη, μερικες φορες βγαζεις αυτον τον δικο σου ιδιαιτερο προσωπικο τροπο να εκφραζεις αυτο που νιωθεις με δυο κουβεντες που ειναι σε περιεχομενο τοσο γεματες οσο δυο σελιδες ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από panoshm Σαβ 8 Ιουν 2013 - 19:12

Συμφωνώ και επαυξάνω thumbup

Δεν είναι δυνατόν να μαθαίνεις πράγματα από κάποιους άλλους, αυτό να σε βοηθάει να γίνεσαι καλύτερος και να μην μοιράζεσαι και εσύ το "κάτι παραπάνω" που έμαθες ή ακόμα και μια "εξέλιξη" της γνώσης που "τράβηξες"... Μόνο έτσι η κοινωνία πάει μπροστά.... πόσο μάλλον ένα forum!
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από stelios.com Σαβ 8 Ιουν 2013 - 19:26

PAVL-2 έγραψε:Γα... Την τύχη μου να μην έχω Garmin να σας αλλάξω τα φώτα .
Έεππ! Μάνο! αυτόν....... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]δίωξε τον!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Από....αντίπαλο στρατόπεδο είναι!
stelios.com
stelios.com
Member
Member

Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 210


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 8 Ιουν 2013 - 19:28

Διαβασε την υπογραφη του Χρηστου & θα καταλαβεις γιατι πρεπει να τον εχουμε απο κοντα Στελιο ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από PAVL-2 Σαβ 8 Ιουν 2013 - 19:39

Santosan έγραψε:Διαβασε την υπογραφη του Χρηστου & θα καταλαβεις γιατι πρεπει να τον εχουμε απο κοντα Στελιο ...


Το έπιασα το υπονοούμενο , απο σημερα σε στενή παρακολούθηση .
Δεν θα πάρω Garmin θα σου αλλάξω τα φώτα το ντουι το καλώδιο Και όλη την εσωτερική εγκατάσταση .

Γελα γελα σε τρελώ και παιδι μην δόσεις υπόσχεση .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από PAVL-2 Σαβ 8 Ιουν 2013 - 19:42

stelios.com έγραψε:
PAVL-2 έγραψε:Γα... Την τύχη μου να μην έχω Garmin να σας αλλάξω τα φώτα .
Έεππ! Μάνο! αυτόν....... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]δίωξε τον!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Από....αντίπαλο στρατόπεδο είναι!
Και τη στρατόπεδο το έχω οργανώσει ,αλλα δεν ,εξοπλισμος καλός προγραμμα για κλάματα .
Διώξτε με να δώ τη θα καταλάβετε . Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes No mpinelikia
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 8 Ιουν 2013 - 19:45

Εδω ειμαι ακομα & για ανακατασκευη αν χρειαστει Χρηστο αρκει να μην μου πεις να την κανουμε με πμ ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από PAVL-2 Σαβ 8 Ιουν 2013 - 20:22

Santosan έγραψε:Εδω ειμαι ακομα & για ανακατασκευη αν χρειαστει Χρηστο αρκει να μην μου πεις να την κανουμε με πμ ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Με ΠΜ δεν γίνετε πως θα μεταφέρονται τα παιδάκια η μπύρες κλπ .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 8 Ιουν 2013 - 21:51

με τσικνα δέν γίνονται επισκευες απο παλιά!!! όταν μπλέκονται χάνεται το κατσαβίδι .....έχει δίκιο ο χρήστος..[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από gnoul Σαβ 8 Ιουν 2013 - 23:46

Το πρόβλημα με τα πμ με έχει απασχολήσει πολύ στο παρελθόν όταν διαχειριζόμουν (διαθέτοντας πολύ περισσότερο χρόνο) ένα αντίστοιχο φόρουμ.
Πολλές φορές όταν έμπαινα στο φόρουμ δεν προλάβαινα να διαβάζω τα πμ και να μην μπορώ να απολαύσω τις συζητήσεις γιατί κάποιοι φίλοι ντρεπόταν ή φοβόταν να ρωτήσουν κάτι ανοιχτά στο φόρουμ.

Επίσης δεν πρέπει να παραλείψω και κάποιους γραφικούς που τους αρέσει να κάνουν φράξιες και ομάδες μέσα από μιά παρέα, νομίζοντας ότι με τον τρόπο αυτό θα γίνουν κολλητοί με κάποιους σε ένα τεχνολογικό φόρουμ και έτσι θα καταξιωθούν.
Είναι τόσο ανόητοι που δεν καταλαβαίνουν ότι με τον τρόπο αυτό γελοιοποιούνται και στην καλύτερη των περιπτώσεων γίνονται από θύτες θύματα κάποιων επιτήδειων που εκμεταλλεύονται την ανάγκη τους αυτή για αυτοπροβολή ... και τους χρησιμοποιούν.

Καλό είναι λοιπόν όπως προανέφεραν οι εξαιρετικοί διαχειριστές του φόρουμ οι απορίες και οι προβληματισμοί μας να γίνονται ανοιχτά στο φόρουμ.

Με τον τρόπο αυτό :
1) Δεν κουράζουμε τον άνθρωπο που προσπαθεί να μας ξεστραβώσει.
2) Δημιουργούμε μια βάση δεδομένων για όλη την κοινότητα.
3) Οι απορίες όλων μας όσο αστείες και να ακούγονται αποτελούν πολλές φορές την αφορμή για νέες ανακαλύψεις.
4) Σεβόμαστε την παρέα και τους φίλους μας που δεν θα ήθελαν να μας βλέπουν σε ένα σαλόνι να κρυφομιλάμε ψιθυριστά.

Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει να ξανατονίσω ότι τα πμ όχι απλά επιτρέπονται αλλά επιβάλλονται στις παρακάτω περιπτώσεις:

1) Όταν πρόκειται για θέμα που έχει να κάνει με την ασφάλεια του φόρουμ και την προστασία της κοινότητάς μας αλλά και της προσωπικότητας κάθε μέλους.

2) Όταν η συζήτηση ενέχει θέματα λογισμικού ή χαρτών που έχουν να κάνουν με τη νόμιμη χρήση τους. (Μην γελιόμαστε πολλές φορές οι προχωρημένοι χρήστες σχοινοβατούν μεταξύ νομιμότητας και μη νομιμότητας).

3) Όταν πρόκειται για θέματα οργάνωσης του φόρουμ, σχετικά με την θεματολογία του και τη δομή του ή ακόμη και για τον τρόπο παρουσίασης και εμπλουτισμού θεμάτων.

Θα παρακαλούσα λοιπόν και εγώ με την σειρά μου από όλους όσους θέλουν να συμμετέχουν στην παρέα μας να σέβονται τους κανόνες του φόρουμ και την προσωπική "ζώνη" κάθε χρήστη και πολύ περισσότερο να σεβόμαστε τους ανθρώπους που σε βάρος του ελεύθερου χρόνου τους προσφέρουν αφιλοκερδώς στην κοινότητα.
gnoul
gnoul
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Ηλικία : 57
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 255


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από dordas Παρ 19 Φεβ 2016 - 19:23

Δεν μπορω να στειλω προσωπικο μυνημα. Τι φταιει ?
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από Santosan Παρ 19 Φεβ 2016 - 20:00

Αν έχεις ακόμα πρόβλημα Άρη ενημέρωσε με.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ) Empty Απ: Χρηση Των Προσωπικων Μηνυματων (ΠΜ)

Δημοσίευση από dordas Παρ 19 Φεβ 2016 - 20:18

Ολα οκ . Ευχαριστω
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης