My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Garmin StreetPilot for Android

+8
Dimitrios1971
panoshm
stelios.com
x-trail
here
IliasA
BabisStinson
Santosan
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από Santosan Τρι 20 Νοε 2012 - 21:19

Αδελφια η εφαρμογη τρεχει στο HD2. Την εχω ετοιμη, τωρα ψαχνομαι για τους χαρτες & τις ρυθμισεις. Δεν εχω τελειο κεντραρισμα στην οθονη αλλα θα δουμε τι εξελιξη θα εχουμε στην πορεια.

Μπριζωθηκα παλι ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από IliasA Τρι 20 Νοε 2012 - 21:29

Anim18 Anim18 Anim18 Anim18 Anim18
Μπραβο ρε Μάνο μου, άντε να δούμε άσπρη μερα.
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από x-trail Τρι 20 Νοε 2012 - 21:57

Μανο ελληνικες φωνες by Garmin του 3490 παιζει.

Με πληκτρολογιο δοκιμσες τιποτα;

x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από Santosan Τρι 20 Νοε 2012 - 22:02

Τα πραγματα ειναι λιγο μπερδεμενα ακομα, η εφαρμογη ετρεξε κανονικα αλλα μου εκανε ιστοριες μετα την επανεκκινηση. Φωνη εβαλα της Αφροδιτης μεσα αλλα δεν προλαβα να δοκιμασω.

Θελει υπομονη γιατι ολα ειναι σε πειραματικο σταδιο & η εκδοση δεν ειναι στημενη για HD2. Εχει κυκλοφορησει εκδοση για Galaxy S2 ετοιμη & τεσταρισμενη αλλα πρεπει η συσκευη να ειναι rooted.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από panoshm Τρι 20 Νοε 2012 - 22:23

:756141: Αναμένουμε!!! Excited
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από stelios.com Τετ 21 Νοε 2012 - 1:05

Santosan έγραψε: αλλα πρεπει η συσκευη να ειναι rooted.
Τι να σε κάνω που εγώ είμαι Σέρρες & εσύ Αθήνα...
stelios.com
stelios.com
Member
Member

Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 210


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Τετ 21 Νοε 2012 - 7:39

Στέλιο δεν είναι κάτι πολύ δύσκολο να κάνεις Root την συσκευή σου.
Ρίξε μια ματιά εδώ:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Μάνο περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από stelios.com Τετ 21 Νοε 2012 - 10:14

Μπάμπη χώρια που δεν κατέχω καλά τα Αγγλικά,και καθόλου την εμπειρία για το root, το note μου αρέσει τόσο πολύ, και όλα αυτά που έχει επάνω του είναι καινούργια και πρωτόγνωρα για εμένα.
Οπότε είπαμε! root μόνον εάν χρειαστεί να βάλω το garmin.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
stelios.com
stelios.com
Member
Member

Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 210


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από IliasA Τετ 21 Νοε 2012 - 11:30

Στέλιο καλημέρα φίλε μου.
Μην ανχωνεσαι καθόλου,για ολα υπάρχουν λυσεις.
Το προγραμματακι Oden από ότι είδα το έχω για να κάνουμε την συσκευη roteed όταν χρειαστεί και δώσει το οκ ο Μάνος.
Πρέπει να το εχω χρησιμοποιήσει όλο και όλο μια φορά στο Samsung s2 το οποίο μου βουτηξε ό γιος 697328 697328 697328 για αυτό και εγώ πήρα το S3.

Και αν θυμάμαι καλά το έχω και με οδηγίες στα ελληνικά.

Τωρα είμαι στην δουλειά θα σου πω συγκεκριμένα το βράδυ αδερφε.

Χαιρετισματα Ηλίας


IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από x-trail Τετ 21 Νοε 2012 - 13:13

Bρε τρελλοκομεια, τι εχετε παθει με το root;;;

Μην αγχωνεστε ακομα, κυριως αν δεν ειστε ηδη ειδικοι στο Αndroid.
H εφαρμογη ακομα ΔΕΝ ειναι επισημη, ΔΕΝ εχει ελληνικα, ΔΕΝ ξερουμε αν διαβαζει χαρτες εναν ή περισσοτερους, ΔΕΝ.... ΔΕΝ.... ΔΕΝ.....

Δυο ειναι τα βασικα πραγματακια:
1) τωρα που αρχισε η εφαρμογη να κυκλοφορει "ξεπατικωμενη" κι αρχιζουν καποιοι γκουρου να την πασπατευουν, ειμαι βεβαιος οτι η Garmin θα το εκμεταλλευτει και θα την κυκλοφορησει "επισημη" σε ευλογο χρονικο διαστημα.
2) ΔΕΝ αξιζει ατομα που δεν κατεχουν το android σε βαθος να κανουν root σε ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ συκευες, χωρις ουσιαστικα να ξερουν τι κανουν και μετα να τρεχουν πανικοβλητοι σε διαφορα φορουμ για βοηθεια, που και να τους την δωσουν καποιοι γκουρου, δεν θα καταλαβαινουν τι τους λενε να κανουν.

Το να κανει root ενας μεσος χρηστης μια συσκευη ειναι ευκολο ακολουθωντας καποιες οδηγιες.
Το να καταλαβει τι "ακριβως" εχει κανει, αυτο ειναι δυσκολο.
Το να ξερει τι θα μπορει κανει ή οχι μετα το root και γιατι το κανει, ειναι ακομα δυσκολοτερο.
Ολες οι ρομ δεν ειναι ιδιες, εχουν διαφορετικες δυνατοτητες, θελει ψαξιμο και αρκετο διαβασμα.

Να ειχαμε ολοι 2-3 κινητα στα αζητητα, να κατσουμε να ψαξουμε, να διαβασουμε, να πειραματιστουμε, να δημιουργησουμε...
Ετσι μαλιστα, να χαλασω κανα-δυο, καρφι δεν μου καιγεται.
Αλλα να ρουταρω το SII που θα θελω μια πεντακοσαρα να το αντικαταστησω, με 700 επαφες μεσα, 200 εφαρμογες, φακελους γεματους data και χαρτες και καταγραφες, 7 home pages γεματες φακελους και widget στημενα σωστα, δεν με παιρνει χρονικα και ψυχολογικα ουτε "Επιστροφη στις Εργοστασιακες Ρυθμισεις" να το κανω.
Αν η γυναικα μου αλλαξει το παλιο Wildfire, να το αδειασω και μετα να αρχισω τα κολπακια ναι, τοτε βλεπουμε...
Αλλα τωρα τηλεφωνα οπως το SII, SIII, Note, HTC oneX κλπ, κριμα ειναι!

Για αυτους που γνωριζουν το θεμα, το root το κανουν και ταχυτατα και με ασφαλεια.
Ετσι μπορουν να δοκιμαζουν διαφορα πραγματα.
Ποσο πχ ευκολο ειναι για μενα να μου φερει ο θειος μου ενα 3590 και να του το "στησω" στην εντελεια με τα ολα του, μεσα σε μια ωρα, ξερωντας ακριβως τι κανω και με ασφαλεια, και ποσο ευκολο και γρηγορο ειναι να το κανει αυτο ο ιδιος ο θειος μονος του;;;

Και ειδικα αν ειναι για να βαλουμε μια εφαρμογη που τωρα την δοκιμαζουν οσοι εχουν γνωσεις και μολις αυτη βγει "επισημη", ολοι μας που μας αρεσει η Garmin ΠΡΕΠΕΙ να την αγορασουμε ωστε να εχουμε ΟΛΕΣ τις δυνατοτητες ενεργες και ειδικα αυτες που θα θελουν συνδεση στο ιντερνετ (που πιθανοτατα ΔΕΝ θα εχουν οι cracked εκδοσεις της "επισημης", οποτε αυτη βγει).

Γι' αυτο δεν αγχωνομαστε, ουτε κανουμε βεβιασμενες ενεργειες, αφηνουμε τους γκουρου οπως ο Μανος μας κι αλλοι να δοκιμαζουν και να βελτιωνουν ωστε στο τελος να την δωσουν ετοιμη και για ολες τις αναλυσεις στην Garmin για να την πουλησει πισω σε μας!!!!!!
Λετε να ειναι ετσι τα πραγματα;;;; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Λετε μετα απο Beta Testers να βγουνε τωρα και Βeta Hackers-Testers για τις εταιριες; 697328 697328 697328

x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Τετ 21 Νοε 2012 - 13:30

Ελπίζω μόνο να μην συμβεί στην Garmin ότι και στην NavnGo. Να κυκλοφορεί ευρέως το iGO Primo για Android, να το έχουν σχεδόν όλοι εγκατεστημένο στην συσκευή τους και επίσημα να μην μπορείς να το προμηθευτείς από πουθενά. Ούτε από το site τους, ούτε από το Play Store..

Είναι πολύ θετικό βήμα ότι άρχισε να τρέχει σε άλλες Android συσκευές, πέραν των Asus, αλλά έχουμε δρόμο ακόμα μέχρι να το δούμε στο Play Store και προφανώς να το αγοράσουμε για να έχουμε όλες τις λειτουργίες, όπως ανέφερε ο Κυριάκος.

Για το αν θα την δούμε σύντομα επίσημα από την Garmin πάντως, κρατήστε μικρό καλάθι... Rolling Eyes
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από x-trail Τετ 21 Νοε 2012 - 16:00

Αν δεν το κανουν συντομα, τοτε ας προσεχαν.
Ποταμακι που ξεκιναει, σταματημο δεν εχει....

Κι αφου βασιζεται στο καινουριο λογισμικο των συσκευων τους, αν δουν να κλεβει πωλησεις απο τα ΡΝΑ τους, αν θελουν ας μην το βαλουν στο Play Store.

Kατι που μ' αρεσει στην Garmin ειναι οτι ακουει την αγορα και προσαρμοζεται αναλογα.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από HTC_IS Τετ 21 Νοε 2012 - 18:58

800 x480 και full screen και ελληνικά μενού και ελληνικά voice.. :D
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
HTC_IS
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 16


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από x-trail Τετ 21 Νοε 2012 - 19:20

Εξοχα Γιαννη μου!!!

Ειδατε τι μπορουν να κανουν οι Ελληνες γκουρου;;;

x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από stelios.com Τετ 21 Νοε 2012 - 19:35

x-trail έγραψε:
2) ΔΕΝ αξιζει ατομα που δεν κατεχουν το android σε βαθος να κανουν root σε ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ συκευες, χωρις ουσιαστικα να ξερουν τι κανουν και μετα να τρεχουν πανικοβλητοι σε διαφορα φορουμ για βοηθεια, που και να τους την δωσουν καποιοι γκουρου, δεν θα καταλαβαινουν τι τους λενε να κανουν.
Ακριβώς την ίδια σκέψη κάνω και εγώ Κυριάκο, για αυτό φρενάρω!
stelios.com
stelios.com
Member
Member

Άντρας Τόπος : Σέρρες
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 210


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Τετ 21 Νοε 2012 - 19:47

Παιδιά στείλτε PM με αναλυτικές οδηγίες για φουλ ελληνικό Garmin (γλώσσα, οδηγίες, χάρτες) και αν γίνεται να το μοντάρουμε και για 854x480..! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από Santosan Τετ 21 Νοε 2012 - 19:48

Απο οτι διαβαζω παιδια, απο την στιγμη που η εφαρμογη "ταιριαζει" στην συσκευη δουλευει πληρως. Τα προβληματα που μπορει να συναντησει κανεις ειναι να μην εχει απολυτο κεντραρισμα η οθονη, το JCV που παιζει μονο σε portrait οχι σε landscape & δεν το δειχνει κατα την προσομοιωση. Η εφαρμογη διαβαζει εναν χαρτη & οπως ειδα στο HD2 εχει pedestrian mode (πλοηγηση πεζου). Οπως την βλεπω ειναι στα ιδια ή περιπου στα ιδια με αυτη στο iPhone.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από IliasA Τετ 21 Νοε 2012 - 19:59

Ωραιοι κυριακο μου οι ελληνες γκουρου.
Αλλα υπαρχουν και ελληνες που δεν ειναι γκουρου και σιγα σιγα αρχιζουν να τρωγονται με τα ρουχα τους [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δηλαδη τι προτινεις να κανουμε, να περιμενουμε οπως λεει και ο μπαμπης οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι, γιατι ποιος ξερει ποτε θα βγει νομιμη η εφαρμογη.
Δεν αμφιβαλλω βεβαια οτι με την νομιμη εφαρμογη θα εχεις και ολες τις λειτουργιες αλλα μεχρι τοτε να μην δοκιμασουμε και εμεις. Αν θυμαμαι καλα και εσυ αυτης της γνωμης εισαι να δοκιμαζουμε και να ξαναδοκιμαζουμε αυτο οσο αφορουσε την φωνη της αφροδιτης, καταλαβες τι εννοω.

Και ενα τελευταιο. Εγω πρωσοπικα ειμαι της γνωμης να ανοιχτει καποιο αλλο thread και να μας περιγραφει αν γινεται βεβαια στα ελληνικα και με φωτογραφιες πως μπορει να γινει μια συσκευη roteed, παρα να μπαινουμε σε καποια αγγλικα λινκ και να μην ξερουμε τι μας γινεται.
Αν εχει καποιος την καλοσυνη θα του ειμασταν ευγνομων.

Υπογεγραμμενο απο τους μη γκουρου. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
IliasA
IliasA
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 51
Τόπος : Germany - Düsseldorf
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 228


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από Santosan Τετ 21 Νοε 2012 - 20:18

BabisStinson έγραψε:Παιδιά στείλτε PM με αναλυτικές οδηγίες για φουλ ελληνικό Garmin (γλώσσα, οδηγίες, χάρτες) και αν γίνεται να το μοντάρουμε και για 854x480..! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Διαθεσιμα libraries υπαρχουν για τις αναλυσεις 1280x800 / 1280x720 / 854x480 / 800x480 (libgarminos.so & libgmxt.so).

Αρα εισαι μεσα ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Τετ 21 Νοε 2012 - 20:45

IliasA έγραψε:Και ενα τελευταιο. Εγω πρωσοπικα ειμαι της γνωμης να ανοιχτει καποιο αλλο thread και να μας περιγραφει αν γινεται βεβαια στα ελληνικα και με φωτογραφιες πως μπορει να γινει μια συσκευη roteed, παρα να μπαινουμε σε καποια αγγλικα λινκ και να μην ξερουμε τι μας γινεται.
Αν εχει καποιος την καλοσυνη θα του ειμασταν ευγνομων.

Υπογεγραμμενο απο τους μη γκουρου. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ηλία δεν γίνεται να υπάρξει ένα γενικό Θέμα για το πώς να γίνει Root μία συσκευή γιατί πολύ απλά σε κάθε συσκευή και σε κάθε διαφορετικό firmware θέλει και άλλο exploit/hack. Οπότε και διαφορετικό τρόπο για να επιτευχθεί το Root. Μερικά τυχαίνουν να είναι τα ίδια, αλλά και πάλι.
Στα Xperia πχ χρησιμοποιούμε το Flashtool. Στα Samsung υπάρχει το Odin.
Και αν βάλουμε και Custom Recovery μετά τρέχα γύρευε..
Καλύτερα λοιπόν κατά την γνώμη μου κάποιος να διαβάζει πρωτίστως το XDA-Developers και για όσους δυσκολεύουνται με τα αγγλικά το myphone.gr
Τα 2 πιο ενημερωμένα site για smartphone που ξέρω.

Αν οποιοσδήποτε πάντως θέλει βοήθεια με την συσκευή του ας ανοίξει ένα Θέμα και θα τα βρούμε όλα..!

Santosan έγραψε:
BabisStinson έγραψε:Παιδιά στείλτε PM με αναλυτικές οδηγίες για φουλ ελληνικό Garmin (γλώσσα, οδηγίες, χάρτες) και αν γίνεται να το μοντάρουμε και για 854x480..! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Διαθεσιμα libraries υπαρχουν για τις αναλυσεις 1280x800 / 1280x720 / 854x480 / 800x480 (libgarminos.so & libgmxt.so).

Αρα εισαι μεσα ...

Μάνο μας φούντωσες βραδιάτικα, περιμένουμε αναλυτικές οδηγίες τεσταρίσματος..!
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από x-trail Τετ 21 Νοε 2012 - 20:54

Εγω παντως περιμενω σκρινακια απο 3D terrain και Junction View απο τους γκουρου, ετσι για να αγχωθουμε λιγακι εμεις οι ....αρουταριστοι!!!
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από BabisStinson Τετ 21 Νοε 2012 - 21:23

Στο δικό μου το Xperia Arc με Root, CWM Recovery, Custom Kernel, custom Rom, Mods, scripts, Overclock, κ.α. πώς θα τρέχει άραγε? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
BabisStinson
BabisStinson
Forum Support Team
Forum Support Team

Άντρας Ηλικία : 37
Τόπος : Μοσχάτο
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 131


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από Santosan Τετ 21 Νοε 2012 - 21:40

Τι να σου πω, αν βρω τροπο να τρεχει σωστα στο HD2 βλεπουμε & για τα υπολοιπα ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από Santosan Τετ 21 Νοε 2012 - 23:50

Για αρχεια οπως φωνες, πληκτρολογιο κ.λ.π ταιριαζουν απο Nuvi με firmware HWID 1371 οπως δλδ στις σειρες 2ΧΧ5 (nuvi24x5 & 25x5).
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Garmin StreetPilot for Android - Σελίδα 2 Empty Απ: Garmin StreetPilot for Android

Δημοσίευση από leonkoum Πεμ 22 Νοε 2012 - 8:19

Εγω παιδια δεν 'τρωγομαι' καθολου με τα root-αρισματα και πραγματα που δεν ξερω καθολου...
Απλα θα περιμενω την εφαρμογη να ελθει ετοιμη.
Και μαλλον δεν θα αργησει και πολυ.. lol!
avatar
leonkoum
Member
Member

Άντρας Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 219


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης