My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

+10
ΠΑΝΟΣ Λ
panosmpo
evgenios
navitraveler
Santosan
Haris1977
moingr
x-trail
lneam
panoshm
14 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 17 Ιουν 2017 - 14:20

navitraveler έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  ...όμως πρέπει να εκτιμήσετε ότι μεγαλούργησαν μετονομάζοντας τα "Μαρινόπουλος" σε "Σκλαβενίτης" μέσα σε μόνο ένα χρόνο!...

Πρέπει & σαφώς το εκτιμούμε αφάνταστα Τάσο !!! hi
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από navitraveler Σαβ 17 Ιουν 2017 - 20:06

Santosan έγραψε:
navitraveler έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  ...όμως πρέπει να εκτιμήσετε ότι μεγαλούργησαν μετονομάζοντας τα "Μαρινόπουλος" σε "Σκλαβενίτης" μέσα σε μόνο ένα χρόνο!...

Πρέπει & σαφώς το εκτιμούμε αφάνταστα Τάσο !!! hi



...και κάτι άλλο επίσης πολύ σοβαρό όμως είναι ότι μας έδωσαν δουλειά για το καλοκαίρι... για να μη τεμπελιάζουμε!... jocolor
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από panoshm Σαβ 17 Ιουν 2017 - 21:21

Τελικά και στο Kenwood 7200 αν γυρίσει το μενού σε English τον χάρτη τον βλέπει σωστά! Δεν είχε κάνει ο tester στην συσκευή restart γι'αυτό και συνέχιζε να δείχνει αλαμπουρνέζικα....

Το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ενημερώθηκε!
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 17 Ιουν 2017 - 22:24

γιά ρίξτε μιά ματιά στην αναζήτηση των poi..
έχω ξεκινήσει ένα τεστάκι με βάση τα του πάνου με το 1390,2340,3490
αυτό που είδα στο 1390 δέν μου άρεσε καθόλου,,,
αλλά οκ ,να το διασταυρώσω λίγο και θα επανέλθω.. 900105
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από panoshm Κυρ 18 Ιουν 2017 - 14:13

Αναφορά από χρήστη Kenwood 8220 μου λέει ότι και σε αυτόν δούλεψε κανονικά όταν γύρισε το μενού σε English.

Απαραίτητη προϋπόθεση για σωστό "restart":
- Γυρίζουμε το μενού σε English
- Αφαιρούμε την κάρτα του χάρτη από το Kenwood
- Σβήνουμε το αυτοκίνητο με το κλειδί στο OFF
- Ανάβουμε ξανά και κάνει εκκίνηση το Kenwood ΧΩΡΙΣ την κάρτα μέσα του
- Μετά βάζουμε την κάρτα και τέλος!

Δουλεύει η απεικόνιση σωστά καθώς και η αναζήτηση οδών

Οι κάτοχοι Kenwood 6029-7200-5240 παρακαλούνται να κάνουν και ένα τεστ με αναζήτηση poi.....
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 18 Ιουν 2017 - 14:37

Η γενική αναζήτηση ή InstaSearch στον Auto Drive μου δούλεψε σωστά μόνο αφού έκανα Clear NonVol & με την προυπόθεση ότι μετά από κάθε αλλαγή χάρτη από Auto Drive σε Ευρωπαικό ή το αντίθετο γίνεται επανεκκίνηση της συσκευής αλλιώς δεν μπορεί να βρεί αποτέλεσματα. Αν κάνω πολλές αλλαγές χάρτη & στην συνέχεια κλείσω την συσκευή σε κάποιες περιπτώσεις η συσκευή δεν ανοίγει αν δεν κρατήσω παρατεταμένα το κουμπί ON/OFF. Η πόλη στην οποία γίνεται το InstaSearch με τον Auto Drive είναι με Λατινικούς χαρακτήρες ενώ η συσκευή είναι ρυθμισμένη στα Ελληνικά, με τον Ευρωπαικό αυτή η ιδιομορφία δεν υπάρχει.

Ο χάρτης είναι η πρώτη έκδοση που βγαίνει ως multilanguage & κάποια λάθη μπορεί, λέω μπορεί & ως ένα σημείο να δικαιολογούνται. Όμως ... με τρομάζει η συχνότητα αναβαθμίσεων που είναι μια φορά τον χρόνο & ο Θεός βοηθός, το ότι δεν ενδιαφέρονται να μπούν να διαβάσουν ή & αν το κάνουν δεν λαμβάνουν υπόψιν τους τις παρατηρήσεις των χρηστών τόσο όσο αφορα τα προβλήματα του χάρτη όσο & τα χαρτογραφικά δεδομένα αλλά κινούνται με τον δικό τους τρόπο, τον δικό τους χρόνο, "άκαμπτοι", απλησίαστοι στην κορυφή του κόσμου μακρυά από όλους & από όλα.

Το προιόν που δώσανε στον κόσμο δεν δικαιολογεί ένα χρόνο απουσίας, αν είχε δουλευτεί τόσο διάστημα θα ήτανε καλύτερο με λιγότερα λάθη & προβλήματα. Δεν μπορεί σε καινούργια κομμάτια του οδικού δικτύου να δίνει λάθη στην δρομολόγηση ...

ΠΑΝΟΣ Λ έγραψε:... αλλα το παραξενο ειναι οτι στην πλοηγηση για το χωριο μου παιρνει τον παλιο δρομο μεχρι το Μεσολόγγι και μετα με βγαζει στην Ιονια και απο κει και περα κανονικα ...

... ή να μην διορθώνουν λάθη δρομολόγησης σε σημεία που παραμένουν ίδια για τουλάχιστον τριάντα χρόνια

Santosan έγραψε:Ένα λάθος δρομολόγησης που έχω τσεκάρει ότι ο Auto Drive κάνει πάντα όταν ο χρήστης θέλει να δρομολογηθεί από την οδό Δερβενακίων με ΤΚ 18122 στο Σχιστό Κορυδαλλού στην οδό Κύπρου στο Χαιδάρι με ΤΚ 12461 είναι η επιλογή της οδού Αθανασίου Διάκου & μετά της Στρατηγού Μακρυγιάννη που είναι συνοικιακοί δρόμοι κατώτερης κατηγορίας, πρόκειται για στενά με χαμηλή ορατότητα στις διασταυρώσεις, με εξαιρετικά έντονη ανηφορική κλίση ειδικά στην περίπτωση της Μακρυγγιάνη που είναι δύσβατη τόσο λόγω της έντονης ανηφορικής κλίσης αλλά & του γεγονότος ότι δεν έχει άσφαλτο αλλά σκυρόδεμα, αντί να παραμείνει πάνω στον κεντρικό της Δερβενακίων & μετά να συνεχίσει στην Λέλας Καραγιάννη που είναι δρόμοι κολέκτορες ανώτερης κατηγορίας για να κατέβει το Σχιστό Κορυδαλλού.

Αν δεν διορθώσουν & στην επόμενη αναβάθμιση τα λάθη που τους έχουν δωθεί, όταν γίνει αυτή, ποιός ξέρει σε πόσο διάστημα, τότε μπορεί να έχουμε συνολικά για δύο χρόνια χάρτη Auto Drive "εκτός εποχής" ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 18 Ιουν 2017 - 15:04

Αργησαν αλλα τον εβγαλαν το νεο χαρτη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  
Εγω με αυτα που διαβασα στη πρωτη σελιδα φτανουν για να μη κανω το Update τους... καλα ειμαι στην 4.10 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] 
αλλα αν συνεχισουν ετσι δε τους βλεπω καλα στις πωλησεις,τετειες βλακειες εχω να δω απο την εποχη του mio που ειχα σα πρωτη συσκευη το 2007 με τον destinator κ.α map [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
αντε επομενο update το 2020 και αν  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

υγ. 1 Garmin αν με ακους εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στο αν θα φτασω στο προορισμο μου απο την εκδοση 4.20 και μετα γιαυτο εχω μεινει πισω στην 4.10

υγ. 2 Garmin αν σε ενδιαφερει κανε κατι γιατι μολις χαλασει και αυτη η συσκευη δε θα ξανα παρω garmin
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από navitraveler Κυρ 18 Ιουν 2017 - 15:49

...σταματώ τη χρήση του και τραγουδάω!... Laie_6 Laie_5                                                                                                                                           Laie_7 drums......    
                                                                                  


Clap ...  46392 .....................................................
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 18 Ιουν 2017 - 22:29

697328
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 18 Ιουν 2017 - 23:25

το δικό μου test report σχετικά με την έκδοση 5,00
3590
ελληνικός χάρτης,όλα οκ ,αναζήτηση,χωρίς τόνους σε ελληνικά και αγγλικά,poi,κλπ(φυσικά και ΔΕΝ δουλεψε το .ΕΧΕ..πήγα manoual)
2340
μία από τα ίδια
1390
εδώ αρχίζουν τα σοβαρά..
πέρα από ότι δέν κάνει αναζήτηση διευθυνσης ο ελληνικός παρα μόνο ο αγγλικός(ότι ακριβώς περιέγραφε ο πάνος δλδ)επιπλέον
ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 η συσκευή ΚΡΑΣΣΑΡΕΙ και ξεκινάει επανεκκίνηση ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΘΟΥΝ υποκατηγορίες poi..
φρέσκια από firmware κλπ η συσκευή..
ευτυχώς που ήταν στην κάρτα ο χάρτης
ΠΟΛΛΎ ΣΟΒΑΡΌ BUG..
LICENCED BY GARMIN λένε..
όσοι με σειρά 1χχχ γιά πείτε τι είδατε..όχι ότι θα βγεί κάτι..
mpinelikia ξαναγύρισα στόν 4,50 και όλα οκ..
2595 
ο ελληνικός ..δέν δουλεψε το instra..με τίποτα..μπήκε latin και με ελληνική γραφή χωρίς τόνους  δουλεύουν όλα..(instra,poi,κλπ) σημείωση ότι στο instra συνεχίζει η κλεψύδρα να γυρίζει..ακόμα και όταν βρεθεί ο προορισμός κλπ αγνοήστε τη και προχωρήστε..(ψιλό το bug αλλά πάνεται κανείς εύκολα να περιμένει...)
σοβαρό *τρακάρισμα με τον ευρωπαικό παρατήρησα σε σημείο να κολλάει η συσκευή ..(και άλλο σοβαρό bug )κατά την χρήση του
τον έβγαλα και πήρε τα ίσια του (μετονομασία εε..)
XA..ΝΟΜΊΖΑ..ο χάρτης τελικά πέρα από όλα τα προβλήματα που έχει με συμβατότητες  κάνει αναζήτηση όποτε θέλει ...και όχι δέν υπάρχει μέσα ευρωπαικός κλπ..ΕΝΑ AUTODRIVE ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΤΊΠΟΤΕ ΆΛΛΟ..
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Η GEODATA  να ασχοληθεί με το ζήτημα του χάρτη ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ!!! γιατί λίαν συντόμως βλέπω σοβαρές τρεχάλες από κατόχους του προιοντος...ναι έμειναν ξεκρέμαστοι παντελώς μέσα στο καλοκαίρι...και πλήρωσαν garmin..(γιά τους αρμόδιους αυτό)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ZAFIR στις Παρ 14 Ιουλ 2017 - 0:07, 6 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : update)
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από vasilisj Κυρ 18 Ιουν 2017 - 23:36

εχω εγω την 1300 αλλα δε τι κανω τι μ@λ@κι@....



vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από panoshm Κυρ 18 Ιουν 2017 - 23:44

ZAFIR έγραψε:ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 2 η συσκευή ΚΡΑΣΣΑΡΕΙ και ξεκινάει επανεκκίνηση ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΘΟΥΝ υποκατηγορίες poi..
φρέσκια από firmware κλπ η συσκευή..

όσοι με σειρά 1χχχ γιά πείτε τι είδατε..όχι ότι θα βγεί κάτι..
Τα ίδια


ZAFIR έγραψε: mpinelikia ξαναγύρισα στόν 4,50 και όλα οκ..
Λόγω των πολύ σοβαρών αλλαγών στους δρόμους (Πάτρα-Ιωνία οδός-κλπ) εγώ δεν γυρίζω πίσω...
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από evgenios Δευ 19 Ιουν 2017 - 8:20

Τελικά ότι και να κάνω (βάζω, βγάζω κάρτα , ανάβω σβήνω αμάξι reset restart στο kenwood, ανοίξω κλείσω πόρτα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )
Δεν τον βλέπει πλέον σαν λεπτομερή χάρτη (με την 4.20 κανένα πρόβλημα)
Φτιάξαμε το ένα, χάλασε το άλλο.........
avatar
evgenios
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 43
Τόπος : Μυτιλήνη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 27


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από Haris1977 Δευ 19 Ιουν 2017 - 10:41

Engenios μήπως έχεις μέσα και άλλον (άλλους) χάρτες? Π.χ ευρωπαικό?
Haris1977
Haris1977
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2017
Αριθμός μηνυμάτων : 23


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από evgenios Δευ 19 Ιουν 2017 - 10:43

Έχω και άλλον χάρτη μέσα στην εσωτερική μνήμη, αλλά δεν είναι ενεργοποιημένος, πάντα παίζω με μόνο έναν χάρτη enabled.
avatar
evgenios
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 43
Τόπος : Μυτιλήνη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 27


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από Haris1977 Δευ 19 Ιουν 2017 - 11:33

Δεν δοκιμάζεις να χεις μόνο έναν χάρτη μέσα?
Haris1977
Haris1977
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2017
Αριθμός μηνυμάτων : 23


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από panoshm Δευ 19 Ιουν 2017 - 15:11

Έχει "χαλάσει" το αρχείο του χάρτη και χρειάζετε επανάληψη με νέα εξαγωγή χάρτη από το αρχείο exe

Τον χάρτη να τον κάνετε εξαγωγή με το Universal Extractor και copy-paste το αρχείο στη κάρτα όνομα αρχείου gmapsupp.img

Αν δεν δουλεύει πάλι, βάλτε την κάρτα μέσα στο Kenwood χωρίς τον χάρτη (μόνο με το αρχείο unl δηλαδή), κάντε μια εκκίνηση ώστε να την δει άδεια από χάρτη
Μετά κάντε restart και έχοντας βάλει το νέο αρχείο χάρτη στη κάρτα, κουμπώστε την στο Kenwood

Απαραίτητη προυπόθεση μην έχετε κατά λάθος αφήσει κανένα αρχείο χάρτη της Autodrive στην εσωτερική μνήμη!

Όσοι δοκιμάσετε αυτόν τον τρόπο, πείτε εδώ το αποτέλεσμα

Δεν γίνεται ρε παιδιά στο 8220 να κάνει κανονικά αναζήτηση και σε σας να μην γίνεται, είναι μηχανήματα της "ίδιας" κοπής/τεχνολογίας (6029-7200-5240-8220)
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από evgenios Δευ 19 Ιουν 2017 - 16:48

Πάνο, το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, αναζήτηση οδών δεν γίνεται. Δεν υπάρχει λεπτομερής χάρτης λέει. Πόλεις και poi βρίσκει κανονικά , απλώς μερικά σημεία (πριν πατήσεις να σε πάει εκεί, δηλ. στην προεπισκόπηση του σημείου) φαίνονται στα ''ιερογλυφικά''. Τέλος, το παράτησα και τώρα είμαι με τον topodrive που δουλεύουν όλα ρολόι. Βαρέθηκα.
avatar
evgenios
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 43
Τόπος : Μυτιλήνη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 27


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από Haris1977 Τρι 27 Ιουν 2017 - 12:39

Tα pois που κοίταξα και γω είναι σε αλαμπουρνέζικα. Μιλάω για την στιγμή που τα δείχνει στον χάρτη. Δεν δοκίμασα να κατευθυνθώ σε αυτά.
Haris1977
Haris1977
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2017
Αριθμός μηνυμάτων : 23


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από ZAFIR Κυρ 2 Ιουλ 2017 - 23:18

2595 
ο ελληνικός ..δέν δουλεψε το instra..με τίποτα..μπήκε latin και με ελληνική γραφή χωρίς τόνους  δουλεύουν όλα..(instra,poi,κλπ) σημείωση ότι στο instra συνεχίζει η κλεψύδρα να γυρίζει..ακόμα και όταν βρεθεί ο προορισμός κλπ αγνοήστε τη και προχωρήστε..(ψιλό το bug αλλά πάνεται κανείς εύκολα να περιμένει...)
σοβαρό *τρακάρισμα με τον ευρωπαικό παρατήρησα σε σημείο να κολλάει η συσκευή ..(και άλλο σοβαρό bug )κατά την χρήση του
τον έβγαλα και πήρε τα ίσια του (μετονομασία εε..)







γιά να αναφέρει ο φίλος μου πάνος Λ και άλλοι κάτοχοι αν ισχύει..τουλάχιστον να βρεθεί ανα συσκευή μιά λύση να τα μαζέψουμε κάπου να μήν ψαχνόμαστε..(δύσκολο με την garmin αλλά λέω τώρα,,)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ZAFIR στις Δευ 3 Ιουλ 2017 - 0:01, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : edit)
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από mpatis Δευ 3 Ιουλ 2017 - 13:07

Μ αυτά που διαβάζω θλίβομαι αλλά κ τρομάζω.
Οπότει κύριοι τίθεται το ερώτημα, εγώ με το απαρχαιωμένο Nuvi 255w - που όμως κάνω την δουλειά μου εντός κ εκτός δρόμου - να μη προχωρήσω καθόλου στην εγκατάσταση της 5.00?
avatar
mpatis
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 62
Τόπος : Θεσσαλονίκη - Ωραιόκαστρο
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 16


http://www.dipnosofistis.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από ZAFIR Δευ 3 Ιουλ 2017 - 15:11

Κάθε συσκευή μέ τα δικά της.. κάνε μια δοκιμή.. θα το έκανα εγώ αλλά το 205 μου είναι στο δρόμο για Σκωτία..
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από vourosp Δευ 3 Ιουλ 2017 - 17:12

Συνεχίζω από το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] για το Garmin DriveLuxe 51 LMT-D.
Σε μένα οι Ελληνικοί χαρακτήρες λειτουργούν καλά. Με τόνο ή χωρίς. Στα αγαπημένα μου αν δεν βάλω τόνο δεν το βρίσκει.
Το απογοητευτικό είναι τα JCV.
A.   Οι εικόνες είναι μεγάλες και κόβονται οι μισές, ενώ παράλληλα χάνεται ο δρόμος (480*270 αντί 212*234 του Ευρωπαϊκού χάρτη)
B.   Περιέχει 178 Junction Views, όμως ο Ευρωπαϊκός χάρτης έχει 413 για Ελλάδα (είναι ο D6212030A.jcv από το 27166 έως και το 27578)
Γ.   Αυτά τα 178 Junction View, εμφανίζουν μόνο στα Αγγλικά τις ταμπέλες, και στον Ευρωπαϊκό τα βλέπουμε και Ελληνικά.

Δεν μπορεί η AutoDriveHellas να ρυθμίσει το χάρτη της να δουλεύει με τα Junction Views του Ευρωπαϊκού; Ή να δανειστεί από εκεί για το δικό της αρχείο JCV; Έστω να εμπνευστεί!
 
Και το πιο σημαντικό βέβαια, δεν πρέπει οι χάρτες να έχουν το κατάλληλο format ανάλογα με τη συσκευή που θα χρησιμοποιηθούν;

Πολύ φοβάμαι ότι στο μέλλον θα έχουμε μόνο Ευρωπαϊκούς χάρτες.
vourosp
vourosp
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : Μέγαρα
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2017
Αριθμός μηνυμάτων : 10


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από Santosan Δευ 3 Ιουλ 2017 - 18:50

Το αρχείο JCV είναι από τα "δύσκολα" μεταξύ των συμπληρωματικών αρχείων του οποιοδήποτε χάρτη γιατί όπως έγραψα & στο topic [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] δεν κάνει ένα για όλες τις συσκευές, πρέπει να φτιαχτούν διαφορετικά αρχεία JCV που να καλύπτουν τις διαφορετικές ανάγκες.

Ο Auto Drive δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει αρχεία του Ευρωπαικού, πρέπει να έχει τα δικά του αρχεία σωστά φτιαγμένα, είναι ξεχωριστό προιόν διαφορετικού κατασκευαστή & άρα ανταγωνιστικό προς τον Ευρωπαικό. Το μυστικό εδώ λέγεται χρήμα, αν δεν διαθέσεις μαρούλι για να επενδύσεις στον χάρτη σου ώστε να φτιάξεις ένα ανταγωνιστικό προιόν δεν πρόκειται να γίνει τίποτα σωστό ποτέ, με τα ψέματα την παλεύουνε ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing... - Σελίδα 3 Empty Απ: Autodrive Hellas v5.00 Multilingual - testing...

Δημοσίευση από navitraveler Τετ 5 Ιουλ 2017 - 10:09

soldier_oldman   ,,,η γιαγιά μου έλεγε ..."με πορδές αυγά δεν βάφονται!.... 27978

AnimSmilesS AnimSmilesS AnimSmilesS ......
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης