My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγορα garmin fenix3

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Κυρ 16 Αυγ 2015 - 0:45

Γειας σας υπαρχει καποιο παιδι απο εδω που εχει το ρολοι garmin fenix 3 για να μου πει μερικα πραγματα γιατι σκεφτομαι να το αγορασω??
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 16 Αυγ 2015 - 0:55

Καλησπέρα Θωμά & καλώς ήρθες στο forum !!

Διάβασε σχετικά εδώ:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα η επικοινωνία με τους ιδιοκτήτες να σου πούν την αποψή τους ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Κυρ 16 Αυγ 2015 - 1:30

ευχαριστω!!
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από x-trail Τρι 18 Αυγ 2015 - 16:44

Θωμα αυτο που πρεπει να σκεφτεις και να μας πεις (οσο το δυνατον) αναλυτικοτερα ειναι το "πως" θα χρησιμοποιησεις το fenix ωστε να μπορεσουμε οσοι ασχολουμαστε να σε βοηθησουμε.
Το ρολοι ειναι ακριβο και πρεπει απο πριν να εχεις κατασταλαξει στο "πως" θα το χρησιμοποιησεις ωστε να σου πουμε ή να ψαξουμε να βρουμε αν αυτα τα "συγκεκριμενα" για τα οποια το θελεις, μπορει αυτο να τα κανει.

Αν οπως λες το θελεις για τρεξιμο, το ρολοι θα πρεπει να το συνδιασεις "υποχρεωτικα" με την ειδικη ζωνη καρδιας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] η οποια διαθετει επιταχυνσιομετρο και σου δινει τα βηματα σου ανα λεπτο, την ανυψωση σου ανα βημα τρεξιματος και την διαρκεια επαφης του ποδιου σου με το εδαφος (αυτα λεγονται Run Dynamics και χρειαζονται αυτη τη ζωνη).
Μετα θα εισαγεις τις "καταγραφες" αυτες στο Garmin Connect, θα τις αναλυεις και θα προσπαθεις να βελτιωθεις.
Αν το θελεις ομως για "ερασιτεχνικο" τρεξιμο, μου επιτρεπεις να πω ...της πλακας, μια-δυο φορες τη βδομαδα για να δεις μονο τους χρονους και αποσταση, τοτε αυτα στα δινει ενα οποιοδηποτε smartphone και καποια απο τις πολυ καλες εφαρμογες που κυκλοφορουν.
Aρα πηγαινεις για το Garmin fenix 3 Performance Bundle αφου αν τα παρεις μαζι η ζωνη σου βγαινει μιση τιμη.
Επειδη το ρολοι δεν φοριεται στο ....ποδι αλλα στο χερι κι επειδη το χερι δεν "ακολουθει" το χτυπημα του παπουτσιου στο εδαφος, γι'αυτο "μαθαινει" σιγα-σιγα με την χρηση, να υπολογιζει τα βηματα σου στο τρεξιμο επειδη κανεις παντα σχεδον σταθερα την επαναλαμβανομενη κινηση των χεριων σου κι ετσι υπολογιζει τα βηματα σου, απο το δικο του επιταχυνσιομετρο, τα σωματικα δεδομενα σου, την αποσταση απο το gps και το χρονο απο το χρονομετρο.
Για το λογο αυτο ειναι πολυ καλο στο κολυμπι, αφου εκει θα μετραει με ακριβεια τις χεριες σου (δικο του επιταχυνσιομετρο), αλλα παλι θα θελει και το σημα του gps για την αποσταση, οποτε κλειστες πισινες γιοκ...
Αν τωρα το θες και για εσωτερικο τρεξιμο σε διαδρομο χωρις χρηση gps, τοτε καταλαβαινεις γιατι η παραπανω ζωνη καρδιας ειναι "υποχρεωτικο" συμπληρωμα για να εχεις την οση μεγαλυτερη ακριβεια δεδομενων μπορεις.
Αν θα το χρησιμοποιησεις και για ορεινο τρεξιμο, τοτε διαβαζει τα υψομετρα και απο το gps (κατ' εμε αναξιοπιστο) και απο το βαρομετρο που εχει, παλι ομως κι αυτο δεν ειναι αξιοπιστο 100% γιατι αν αλλαζει ο καιρος ανεβαινοντας ή κατεβαινοντας, τοτε αλλαζει και η βαρομετρικη πιεση που μετρα (λογω τωρα και του καιρου) κι ετσι παλι δεν εχεις την σουπερ ακριβεια υψομετρου.

Απο κει και περα ειναι ενα πολυ καλο και γερο ρολοι με πολλες δυνατοτητες με τα app που εχει ή μπορεις εσυ να κατεβασεις απο το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και σιγουρα θα αργησεις να το βαρεθεις.

Εγω για τρεξιμο (μονο της ...πλακας κανω μπας και χασουμε κανενα κιλο) εχω την απλη ζωνη της Garmin και την συνδεω με το Garmin Fit στο Αndroid και εχω αποσταση, ταχυτητα, χρονο και καρδιακους παλμους, δεν με ενδιαφερει κατι το παραπανω αφου το κανω πολυ "ερασιτεχνικα".
Αν κι εσυ θελεις κατι παρομοιο να κανεις, τοτε μπορεις να το κανεις με την απλη ζωνη κι ενα λουρακι της Garmin, Vivosmart ή Vivofit 2 με το μικροτερο δυνατο κοστος για Garmin, ή να παρεις τη ζωνη αυτη κι ενα smartphone με την εφαρμογη Endomondo που υποστηριζει το ΑΝΤ+ της Garmin και να κανεις τη δουλεια σου.

Απο τα παραπανω θα καταλαβες οτι πρεπει να ξερεις απο πριν "ακριβως" τι ζητας απο το ρολοι, να δουμε αν μπορει να τα πραγματοποιησει και με ποση ακριβεια, και ποσο και ποσα δεδομενα θα θελεις μετα να αναλυεις για να παρακολοθεις την προοδο σου...
Το ρολοι ειναι πολυ καλα κατασκευασμενο, εχει πολλα ...φρου-φρου κι αρωματα, μπορει με τα καταλληλα αξεσουαρ να υποστηριξει και ποδηλατο και με το Garmin Connect να εχεις τις αναλυσεις των δεδομενων σου.
Κανει πολλα πραγματα μαζι (ενας απο τους λογους που ειναι ακριβο), αλλα καλυτερο θα ειναι "αν" κανει αυτο "ακριβως" που θελεις "εσυ" !!!


Ps.
Διαβασε κι εδω, ειναι για το Fenix 2 αλλα ισχυουν παρομοια πανω κατω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Τρι 18 Αυγ 2015 - 18:02

Σε ευχαριστω μονο κ μονο που μπηκες στην διαδικασια και εγραψες ολο αυτο το κειμενο για εμενα.... με εχεις καλυψει σε πολλα θεματα πιστευω. Για τρεξιμο της πλακας οπως λες και εσυ το σκεφτομουν αλλα γενικα παω παρα πανω απο 3 μερεσ την εβδομαδα. Το θεωρω μια καλη επιλογη αν και βεβαια ειναι καπως ακριβο και το σκεφτομαι πολυ...τωρα θα δω και θα πραξω αναλογα δεν θα το φοραω μονο στην γυμναστικη-τρεξιμο μου αλλα και εξω... τωρα για το βραχιολακι αυτο δεν μου αρεσε και πολυ τι να πω.. θελω τουλαχιστον την αποσταστη τα βηματα και τουσ χρονους να βλεπω. και δεν θελω να κραταω το κινητο η να το εχω στο μπρατσο.."τα γουστα του καθενος"παντως ειδα οτι εισαι καπως "αρνητικοσ" για το συγκεκριμενο ρολοι ? ειναι λογο τιμης  η της χρησιμοτητας για την οποια θα το κανει καποιος....
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από x-trail Τρι 18 Αυγ 2015 - 20:15

Oχι δεν ειμαι καθολου αρνητικος για το Fenix 3, ειναι ρολογαρα!
Δεν θα μου αρεσε ομως να σου προτεινω να το παρεις και μετα να ανακαλυψεις οτι δεν κανει για τη δουλεια που το θελεις ειδικα εσυ!
Εμφανισιακα δεν το συζηταμε καν, εχει gps και glonass, βαρομετρο, επιταχυνσιομετρο, συνδεεται με smartphones και με pc και στο Garmin connect βλεπεις τις αναλυσεις σου.
Εχει τα ετοιμα τα προφιλ του, φτιαχνεις κι εσυ δικα σου για τις αναγκες σου, κατεβαζεις και τα apps που θελεις και βασικα εχεις πολλες εναλλακτικες οθονες ρολογιου οποτε και σου λεω οτι δεν θα το βαρεθεις να το κοιτας!
Κανει δλδ παπαδες, αλλα αυτο που πρεπει να ξερει κανεις πριν το αγορασει ειναι αν κανει και τον ...παπα που θελει ειδικα αυτος!
Απο κει και περα για την ακριβεια στις μετρησεις, υπαρχουν οι συμβιβασμοι της μικρης κεραιας gps και glonass λογω μεγεθος, του τροπου λειτουργιας του επιταχυνσιομετρου αφου το φορας στο χερι κι οχι στο ποδι για να μετραει τα "χτυπηματα", και του βαρομετρου ως μεθοδος υπολογισμου υψομετρου, κατι που δυστυχως εχουν ολα τα ρολογια ABC, αφου το βαρομετρο επιρρεαζεται απο τις καιρικες συνθηκες και οχι μονο απο το υψομετρο.
Το θεμα με τα bugs του λογισμικου υπαρχουν σε καθε smart ρολοι και η Garmin θα βγαζει ενημερωσεις λογισμικου ωσπου σχεδον να διορθωθουν ολα.
Απο τη στιγμη που θα το χρησιμοποιεις σε τακτικο τρεξιμο και μετα θα αναλυεις στο PC τις καταγραφες σου, εγω τουλαχιστον θεωρω απαραιτητη την ζωνη καρδιας HRM-RUN, που ακομα κι αν δεν σε ενδιαφερει να εχεις "στροφομετρο" της ανθρωπινης μηχανης (βλ. καρδια) σου δινει τα Run Dynamics και σου προσθετει μεγαλη ακριβεια στις καταγραφες σου. Σου εγγυωμαι οτι μετα απο 2-3 λεπτα που τη φορας θα την ξεχασεις, τοσο ανετη ειναι.
Αν μετα ασχοληθεις με ποδηλατο και αγορασεις τα garmin αξεσουαρ, θα μπορεις να τα συνδεσεις και αυτα και τη ζωνη, εκει να δεις τι "στροφομετρο" ειναι η ζωνη!!!
Aναλογης τιμης ρολοι ειναι το Ambit 3 της Suunto με περιπου τις ιδιες δυνατοτητες.
Παρακατω σου εχω λινκ για τη συγκριση τους στο φορουμ της Garmin, οπου αξιζει να διαβασεις και τις 9 σελιδες και να ανοιξεις τα λινκ που εχουν για να δεις τι μεταφερει το καθε ρολοι στο PC για να δεις με τα μαια σου αν τα δεδομενα τους ειναι αυτα που θελεις κι εσυ.
Εδω θα δεις τι λενε οι χρηστες και των δυο και θα δεις και τι ενδιαφερει τον καθενα...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εδω ειναι η συγκριση τους στο Versus [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

κι εδω ο ...αρχηγος στα αθλητικα τεστ Ray Maker (dcrainmaker.com) στο υπολογιστη του "συγκρισης" οπου θα επιλεξεις οποια μοντελα θελεις και θα παρεις τη συγκριση τους [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

κι εδω το αναλυτικο του τεστ για το Fenix 3 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

κι εδω το τεστ της ζωνης HRM-RUN οπου αν διαβασεις θα δεις οπως κι αν κουνας ή δεν κουνας (πχ πινοντας νερο με το χερι του ρολογιου) τα χερια σου, η ζωνη μετραει σταθερα τις αναπηδησεις σου στο εδαφος οτι κι αν κανουν τα χερια σου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] κι οπου δεις το WDR (Wrist Dead Reckoning) ειναι το εσωτερικο επιταχυνσιομετρο στο ρολοι.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Τρι 18 Αυγ 2015 - 22:55

Απλα και παλι ευχαριστω πιο αναλυτικος δεν μπορεις να γινεις μου εχεις απαντησει σε πολλα θεματα.. και απο αυτα που εδωσες τα εριξα μια ματια και εχει καποια καλα στοιχεια...απο την μια λεω να πατησω το κουμπι και να το παραγγειλω και απο την αλλη λεω να το κοιταξω ακομα λιγο... οσο για την ζωνη ειναι αυτη εδω η συγκεκριμενη http://action-country.gr/garmin-hrm-run... βεβαια θα βγει λιγο παραπανω η αγορα αλλα βλεπεις με εψησες!!
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από x-trail Τετ 19 Αυγ 2015 - 11:25

To Fenix 3 Grey σκετο κανει 449, το Garmin fenix 3 Grey Performer Bundle που εχει και τη ζωνη μαζι στο πακετο κανει 499, ενω η ζωνη σκετη κανει 84, οποτε εσυ αν παρεις το Garmin fenix 3 Grey Performer Bundle γλυτωνεις 34 ευρωπουλα!
Tα ιδια ισχυουν και για το Garmin fenix 3 Sapphire Performer Bundle παλι γλυτωνεις 34 ευρω!
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Παρ 21 Αυγ 2015 - 9:05

καλημερα...μετα απο πολλες σκεψεις και βιντεακια  σκεφτομαι να το παραγγειλω σημερα κιολας ελπιζω να μην απογοητευτω ... affraid  θα σας ενημερωσω μολισ το παραλαβω!..
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Παρ 28 Αυγ 2015 - 19:38

Καλησπέρα και παλι... Το πηρα τελικα το ρολογακι... Απλά τα σπάει εχει παρα πολλες δυνατοτητες και ειμαι πολυ ευχαριστημένος μέχρις στιγμής! Δυο τρεια πραγματάκια θα ηθελα να ρωτηςω σαν απορίες το θεμα μπαταρίας αν ποτε χαλασει η αντιμετωπίσω προβλημα πως Αλλάζει το στέλνω στην εταιρεία; Αν χτυπήσω το ρολόι υπάρχει θεμα αλλάξεις την οθόνη!μου βγάζει καποια μηνύματα μετακηνηση η Άργ Μετακίνηση... να υποθέσω αυτο ειναι επειδη κινούμαι εκεινη την ωρα! Το κακο ειναι οτι τους στόχους πολλες φορες τους κανει το αυτοκίνητο παρα εγω ! Εχω να τρέξω δυο μερες και με το αυτοκίνητο επειδη κινούμαι αρκετά τα κανει εκείνο.. Παντως ακομα το ψάχνω εχει πολλα να μαθω!
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από x-trail Παρ 28 Αυγ 2015 - 22:08

H μπαταρια θα αργησει να χαλασει για πολυ πολυ καιρο.
Για την οθονη, να μην την χτυπησεις, να τοπροσεχεις σαν τα ματια σου (αλλα φυσικα θα αλλαζει στην εταιρια, υπαρχει και η αδιαβροσοποιηση στη μεση και θα πρεπει να γινει και ελεγχος στο εργαστηριο τους μετα, γι'αυτο ΜΗΝ την χαραξεις).
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Τρι 6 Οκτ 2015 - 11:23

Καλημερα σας! θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το πια απο της δυο ζωνες ειναι πιο καλη μιας και δεν αγορασα τελικα με το ρολοι την ζωνη... Και μιας και εχω παρει το θεμα του τρεξιματος πολυ ζεστα θα ηθελα μια γνωμη παρα πανω... Δεν ξερω φυσικα αν εχει απαντηθει σε καποιο αλλο θεμα! ευχαριστω εκ των προτερων και παλι!!!! 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από Santosan Τρι 6 Οκτ 2015 - 11:49

Ρίξε μια ματιά στο forum της Garmin:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Τρι 6 Οκτ 2015 - 11:56

ευχαριστω θα το κοιταξω!!
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από x-trail Τρι 6 Οκτ 2015 - 15:35

Μονοδρομος η HRM-Run της Garmin.
Το site του e-galaxy εχει λαθος οταν λεει οτι οι εξτρα δυνατοτητες της ζωνης αυτης δεν ειναι συμβατες με το Fenix3
Αγορα garmin fenix3 Fenix3-HRM-run

Λογω του επιταχυσνσιομετρου που εχει ενσωματωμενο η ζωνη μπορεις να την χρησιμοποιησεις σε διαδρομο ή και σε αλλα εσωτερικα τρεξιματα οπου μπορει για καποιες στιγμες τα χερια σου (επιταχυνσιομετρο ρολογιου) να κανουν κατι αλλο πχ να πιανεσαι απο τις μπαρες του διαδρομου.
Επειδη μετραει τις ανυψωσεις του κορμου ειναι πολυ καλυτερη στον υπολογισμο του ρυθμου βηματων, γιατι ο καθενας μας εχει αλλο στυλ κουνηματος χεριων, αλλα ολοι οταν τρεχουμε ...πηδαμε πανω-κατω.

Η ποιοτητα κατασκευης της ειναι πολυ καλη, το υλικο αψογο και δεν ενοχλει και αυτο το ..."κουτακι" που βλεπεις ειναι στην πραγματικοτητα και πολυ μικροτερο απ' οσο το φανταζεσαι....
Αγορα garmin fenix3 HRM1

....και ΔΕΝ σε ακουμπαει στο στηθος αφου ειναι κουμπωτο εξαρτημα!!!
Αγορα garmin fenix3 HRM2

Το μονο πλεονεκτημα για μενα του Scosche ειναι οτι διαθετει και Bluetooth για συνδεση με apps σε κινητα τηλεφωνα, γιατι πλεον σχεδον ολες οι εφαρμογες εχουν εγκαταληψει το ANT+ και το εχουν γυρισει στο bluetooth.
Moνο το Εndomondο πλεον υποστηριζει (και) ΑΝΤ+, εγω εχω το Garmin Fit σε Android οποτε δεν εχω προβλημα.

Kι επειδη η Garmin κατεβασε την εφαρμογη αυτη απο το Google Play, εδω εχω την τελευταια της εκδοση
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από x-trail Τρι 6 Οκτ 2015 - 16:54

Κι οταν θα τα εχει παιξει η ζωνη απο τα αλατα, τον ιδρωτα και τα πλυσιματα, τοτε η ζωνη με την οποια θα την αντικαταστησεις ειναι αυτη εδω της Polar (ζωνη σκετη χωρις τον Transmitter)
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ή
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Eιναι οτι καλυτερο για την σωστη αγωγιμοτητα των επαφων μεσα στη ζωνη.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα garmin fenix3 Empty Απ: Αγορα garmin fenix3

Δημοσίευση από stimmas Τρι 6 Οκτ 2015 - 17:12

να ειστε καλα θα τα κοιταξω ολα αναλυτικα....
avatar
stimmas
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : ΧΑΡΚΙΑΝΑΚΗΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 11


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης