My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

+9
panosmpo
ice1
panoshm
Randyman
yb010555
D_G
vasilisj
giorgos_korinthos
x-trail
13 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από vasilisj Παρ 6 Μαρ 2015 - 0:10

panoshm έγραψε:Τι πρόβλημα έχεις? Έβαλες το JCV αρχείο (που έκανες εξαγωγή με το Universal Extractor) στις θέσεις που πρέπει, και δεν βλέπεις κάτι σε προσομείωση?

Πανο αν παει για μενα αυτο δε ξερω αν εχω προβλημα εκανα οτι εκανα και με τις αλλες εκδοσεις...
 δηλαδη μετα την αποσιμπιεση του .exe επερνα το χαρτη απο το φακελο main και τον εκανα επικολληση στον φακελο map του garmin.
 πηρε και το jcv ειναι ενσωματομενο στο αρχειακι του χαρτη η επρεπε να τρεξω κανονικα το .exe για να κανει την εγκατασταση αλλιως ?
vasilisj
vasilisj
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 40
Τόπος : crazy waters χαλκιδα
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 502


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 6 Μαρ 2015 - 0:21

Μετα την αποσυμπιεση θα βρεις το αρχειο jcv ως F2933892C.jcv. Μπορεις να το κανεις αντιγραφη μεσα στον φακελο JCV στην καρτα στην θεση Garmin\JCV\F2933892C.jcv να το δοκιμασεις ή αλλιως στην εσωτερικη μνημη μεσα στον φακελο JCV που υπαρχει ηδη για τον Ευρωπαικο.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από panosmpo Παρ 6 Μαρ 2015 - 0:36

Με Win 7 64, η αναβαθμιση εγινε κανονικα.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Στους χαρτες δεν εμφανιζει το (4)
panosmpo
panosmpo
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 756


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 6 Μαρ 2015 - 1:20

Στην προσομοιωση στην Αττικη Οδο σε landscape μου το δινει full screen εκτος αν πριν φτασω στο σημειο που ενεργοποιειται το JCV πατησω το βελακι για να κανω προεπισκοπηση οποτε το βλεπω σε split screen μεχρι να περιστρεψω την συσκευη σε portrait & μετα παλι σε landscape οπου γινεται full screen παλι. Αν βρισκομαι σε landscape ενω εχει βγει η εικονα & γυρισω σε portrait μου αφηνει κενο επανω απο την φωτο χωρις να βγαζει την οδηγια κατι που δεν συμβαινει οταν η συσκευη ειναι ηδη σε portrait & ανοξει η φωτο. Επισης η συμπεριφορα ειναι διαφορετικη στην προεπισκοπηση σε portrait οπου καλυπτεται ολη η οθονη ενω στην προσομοιωση εχω split screen.

Τα παραπανω συμπερασματα αφορουν το 3490.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Santosan στις Παρ 6 Μαρ 2015 - 8:46, 1 φορά
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από panoshm Παρ 6 Μαρ 2015 - 1:38

vasilisj έγραψε:Πανο αν παει για μενα αυτο δε ξερω αν εχω προβλημα εκανα οτι εκανα και με τις αλλες εκδοσεις...
 δηλαδη μετα την αποσιμπιεση του .exe επερνα το χαρτη απο το φακελο main και τον εκανα επικολληση στον φακελο map του garmin.
 πηρε και το jcv ειναι ενσωματομενο στο αρχειακι του χαρτη η επρεπε να τρεξω κανονικα το .exe για να κανει την εγκατασταση αλλιως ?
Κάνε αυτό που σου λέει ο Μάνος Wink
Santosan έγραψε:Μετα την αποσυμπιεση θα βρεις το αρχειο jcv ως F2933892C.jcv. Μπορεις να το κανεις αντιγραφη μεσα στον φακελο JCV στην καρτα στην θεση Garmin\JCV\F2933892C.jcv να το δοκιμασεις ή αλλιως στην εσωτερικη μνημη μεσα στον φακελο JCV που υπαρχει ηδη για τον Ευρωπαικο.
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 6 Μαρ 2015 - 1:40

Απο την καρτουλα χαρτης & JCV τρεχουν μια χαρα, δεν υπαρχει λογος να χρησιμοποιηθει η εσωτερικη μνημη εκτος & αν επιθυμει ο χρηστης μονο την επισημη οδο ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από x-trail Παρ 6 Μαρ 2015 - 1:48

Πανο ποιο ειναι το ονομα του JCV του Ευρωπαικου που χρησιμοποιεις παραπανω στη συγκριση, για να συγκρινω κι εγω καποια πραγματακια αυριο, μηπως και δωσουμε καμια ιδεα γι αν βελτιωθει το JCV του Autodrive ειδικα τωρ απου ειναι στα πρωτα βηματα!!!27978
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από panoshm Παρ 6 Μαρ 2015 - 2:26

Είναι το D3085140A.jcv του City 2015.20 NT ("κομμένο" μόνο το κομμάτι της Ιταλίας-Ελλάδας)
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 6 Μαρ 2015 - 8:38

Στο 2599 η λειτουργια του JCV ειναι πιο ομαλη σε σχεση με το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]. Η διαφορα προφανως εγκειται στο γεγονος οτι στο 2599 δεν υπαρχει αυτοματη αλλαγη της οθονης απο portrait σε landscape μπορει να γινει μονο χειροκινητα απο το μενου της συσκευης οποτε η παρουσιαση της εικονας γινεται στο συγκεκριμενο mode. Ετσι λοιπον σε landscape εχω full screen κατα την προσομοιωση ενω κατα την προεπισκοπηση εχω στο πανω μερος την οδηγια, σε portrait εχω split screen χαρτης/εικονα ενω στην προσομοιωση μου δινει στο κατω μερος την οδηγια.

Ειναι η πρωτη εκδοση του JCV & ειναι φυσικο να υπαρχουν παιδικες ασθενειες, αυτο που καταλαβαινω ομως ειναι οτι το JCV του Auto Drive εχει στηθει πανω σε συσκευη/ες σειρας/ων Advanced & ισως θα ηθελε να πεσει λιγο περισσοτερο βαρος στις σειρες Prestige οπου προφανως τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα λογω διαφορετικης/υψηλοτερης αναλυσης αλλα & της αυτοματης αλλαγης απο portrait σε landscape & αντιστροφως. Ειναι κατανοητο οτι το εργο της Garmin GR ειναι ιδιαιτερα δυσκολο αφου παει με ενα μονο αρχειο JCV να καλυψει μια μεγαλη γκαμα συσκευων, δεν ξερω αν θα ηταν εφικτη η λυση δημιουργιας αναβαθμισης αναλογως την κατηγορια συσκευης (αν δεν κανω λαθος ειναι τρεις οι κατηγοριες), με αυτο τον τροπο θα μπορουσε να καλυψει συσκευες που τωρα δεν μπορει ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από x-trail Παρ 6 Μαρ 2015 - 21:08

Μανο βλεποντας σκρινακια απο πολυ νεα συσκευη, με το νεο ....ναβιγκονιασμενο UI τα πραγματα ειναι οπτικα πιο ασχημα απο οτι σε παλαιοτερες συσκευες με το UI σειρας 3490.
Σε πολυ νεα συσκευη, σε Landscape, με το full sreen, αποκρυπτεται το κατω μερος απο τα δυο μεγαλα πεδια Ταχυτητας και Χρονου δεξια κι αριστερα και αποκρυπτεται το πανω μερος των πινακιδων απο την μπαρα οδηγιων που σε αυτο το UI δεν εξαφανιζεται.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 6 Μαρ 2015 - 21:14

x-trail έγραψε:Μανο βλεποντας σκρινακια απο πολυ νεα συσκευη, με το νεο ....ναβιγκονιασμενο UI...

Σε ποια/ες συσκευη/ες αναφερεσαι συγκεκριμενα Κυριακο, το 2599 που ειναι του 2014 & η τελευταια στην κατηγορια Advanced δουλευει πολυ καλυτερα απ' οτι στο 3490. Εχω & τις δυο συσκευες στα χερια μου & μπορω να κανω μια αμεση συγκριση. Κατι πιο συγκεκριμενο ....
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από x-trail Παρ 6 Μαρ 2015 - 21:18

Eνημερωθηκε το πρωτο ποστ με επεξηγηση του JCV του Αutodrive καθως και με συγκριση του Ευρωπαικου JCV και του Autodrive!
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 6 Μαρ 2015 - 23:04

x-trail έγραψε:Μανο βλεποντας σκρινακια απο πολυ νεα συσκευη, με το νεο ....ναβιγκονιασμενο UI τα πραγματα ειναι οπτικα πιο ασχημα απο οτι σε παλαιοτερες συσκευες με το UI σειρας 3490.
Σε πολυ νεα συσκευη, σε Landscape, με το full sreen, αποκρυπτεται το κατω μερος απο τα δυο μεγαλα πεδια Ταχυτητας και Χρονου δεξια κι αριστερα και αποκρυπτεται το πανω μερος των πινακιδων απο την μπαρα οδηγιων που σε αυτο το UI δεν εξαφανιζεται.

Καταλαβα τι ακριβως εννοεις & μπορω να σου πω οτι δεν προκειται για κατι τραγικο αφου το κανει το 2599 & θα το κανει οποιαδηποτε συσκευη του 2013+. Πρακτικα δεν υπαρχει κανενα προβλημα, η οδηγια ειναι ευδιακριτη, στην ουσια προκειται για πταισμα που ανηκει στις παιδικες αθενειες οπως ανεφερα σε προηγουμενο post.

Το "προβλημα":

2599
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

3490
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Portrait 2599
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Στην ουσια χανεται μονο το "Exit" οταν ειμαστε σε landscape, σε portrait δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Στις συσκευες του 2013+ το JCV του Auto Drive σε landscape δεν καταφερνει να προσαρμοστει στην οθονη χωρις να χασει το "Exit" κατι που καταφερνει να κανει στο 3490. Υπαρχει διαφορα λογισμικου & κακα τα ψεματα ειναι παρα πολυ δυσκολο με ενα αρχειο JCV να καλυψεις ολες τις γενιες σειρων & ολες τις συσκευες που ανηκουν σε αυτες. Στην προσπαθεια να το ταιριαξεις στην μια θα χαλαει στην αλλη οποτε ή θα πρεπει να βρεθει μια μεση λυση με καποιες διορθωσεις ή να γινουν διαφορετικα JCV για να καλυφτουν ολες οι κατηγοριες συσκευων, το τελευταιο το βρισκω λιγο δυσκολο αν & μπορω να ελπιζω ...

Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 7 Μαρ 2015 - 13:59

Δυστυχως στην εκδοση του StreetPilot για Android που χρησιμοποιω στο HD2 ο μονος τροπος για να δει κανεις το JCV με τον Auto Drive ειναι σε προεπισκοπηση & αυτο μονο σε portrait ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Μαυρο κενο κατα τα υπολοιπα, αν μας εβγαζε η Geodata μια εκδοση JCV για τα 50αρια (λεμε τωρα μην το παιρνετε στα σοβαρα) πιστευω οτι θα το βλεπαμε & στο StreetPilot οπως το βλεπουμε με τον Ευρωπαικο.

Ευσεβεις ποθοι ... 697328
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από panoshm Δευ 9 Μαρ 2015 - 0:41

panoshm έγραψε:Την επόμενη φορά που θα περάσω από το σημείο αυτό, θα τραβήξω μια φωτογραφία με το κινητό να συγκρίνουμε Twisted Evil 697328 697328

Και όπως είπα:

Autodrive
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

CityNavigator
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Autodrive
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

CityNavigator
Δεν έχει JCV σε αυτή την έξοδο...

Στην έξοδο 8Β (Πειραιάς) ο Autodrive πλησιάζει περισσότερο την πραγματικότητα αλλά με "απλά" σκαριφήματα
Στην έξοδο 7 (Λ. Δημοκρατίς) ο Autodrive "πάει" να πλησιάσει την πραγματικότητα (ορθωγονισμένο τούνελ) αλλά με "ΠΟΛΥ απλά" και "παιδιάστικα" σκαριφήματα

Το αποτέλεσμα... αποκαρδιωτικά και τα δύο για να πω την αλήθεια.... Rolling Eyes Μωρέ μπας και να τα βγάλω τα JCV εντελώς να μην μου "χαραμίζουν" μνήμη από το ταπεινό 1490? Eam
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Δευ 9 Μαρ 2015 - 8:31

Το JCV του City Navigator στην Garmin ειναι μακραν το καλυτερο σε σχεση με τα αντιστοιχα JCV σε οποιοδηποτε αλλο λογισμικο κυκλοφορει. Οσο αφορα το JCV του Auto Drive μπορει να μην εχει το Photo Real του CN ή να μην δειχνει τοσο ποιοτικο αλλα δεν θα ελεγα σε καμμια περιπτωση οτι ειναι απογοητευτικο αφου κανει την δουλεια για την οποια προοριζεται αξιοπρεπως. Η οδηγια ειναι σαφης, η εικονα ξεκαθαρη & γενικοτερα βρισκεται σε επιπεδα που κινουνται τα υπολοιπα λογισμικα πλοηγησης οσο αφορα το JCV. Σαφως & θα πρεπει να βελτιωθει, επισης καλο θα ηταν καλο να υπηρχαν JCV αναλογως την κατηγορια της συσκευης, υπαρχουν δλδ θεματα προς βελτιωση αλλα απογοητευτικο ή αποκαρδιωτικο δεν θα το ελεγα.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από panoshm Δευ 9 Μαρ 2015 - 10:36

Santosan έγραψε:καλο θα ηταν καλο να υπηρχαν JCV αναλογως την κατηγορια της συσκευης, υπαρχουν δλδ θεματα προς βελτιωση αλλα απογοητευτικο ή αποκαρδιωτικο δεν θα το ελεγα.
Μάλλον λάθος έκφραση από μέρος μου.... Αποκαρδιωτικό για μένα είναι αυτό που βλέπω (και "κερδίζω" από την πληροφόρηση που απορρέει από την εμφάνιση της εικόνας στη συσκευή μου) σε σχέση με αυτό που "χάνω" λόγω μειωμένης υπολογιστικής ισχύος της συσκευής μου....

π.χ. όταν είμαι σε πορεία και μου λέει "κράτα αριστερά" ή "συνέχισε στη ράμπα", και την ώρα που βλέπω την πορεία ανακαλύπτω ότι με στέλνει από άλλη έξοδο, αν έχω την εικόνα JCV στην οθόνη μου, δεν βλέπω τους γύρω δρόμους για να έχω μια άποψη και να επιλέξω αν θα ακολουθήσω τελικά αυτό που μου λέει, ή αν θα πάω από αλλού (χρόνοι λήψης απόφασης και αντίδρασης προφανώς πολύ μικροί.... Rolling Eyes ) και ο χρόνος εναλλαγής της εικόνας με τον χάρτη και κάποια "κομπιάσματα" που κάνει η συσκευή μου εκείνη τη στιγμή, δημιουργούν ένα μπέρδεμα καμιά φορά....

Δηλαδή στη περίπτωσή μου αφορά "τι παίρνεις και τι χάνεις" από όλο αυτό Wink
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Δευ 9 Μαρ 2015 - 11:12

Το πιο πρακτικο JCV ειναι το split screen, δεν χανεις ποτε την επαφη με τον χαρτη & ταυτοχρονα βλεπεις την επομενη διασταυρωση. Ελπιζω οτι η Digital Tracer θα το εφαρμοσει σε ολα τα mode σε μελλοντικη αναβαθμιση του χαρτη της γιατι τωρα το βλεπουμε μονο σε portrait.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από ioanniskar Παρ 27 Μαρ 2015 - 19:46

Θυμάμαι ένα παλιότερο θέμα που υπάρχει στο instasearch αν υπάρχουν και οι δύο χάρτες στην συσκευή(AutoDrive+CN) και γι αυτό έχω κάνει μετονομασία στην κατάληξη .img του Autodrive και χρησιμοποιώ μόνο τον CN. Έκανα την αναβάθμιση στην έκδοση 4.00 του AutoDrive αλλά δεν το δοκίμασα ακόμη.
Μιας και ο AutoDrive έχει υποστήριξη JCV, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν η συσκευή προσπαθεί να διαβάσει τα JCV και των δύο χαρτών; Από τη στιγμή που έχω κάνει μετονομασία στο όνομα του αρχείου του AutoDrive, το αρχείο .img δεν διαβάζεται. Το JCV του AutoDrive διαβάζεται σε αυτή την περίπτωση; Να σβήσω/μετονομάσω και το JCV του AutoDrive για να μην υπάρχουν conflicts μεταξύ των δύο JCV;
ioanniskar
ioanniskar
Member
Member

Άντρας Τόπος : Πάτρα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 132


http://www.hackermagnet.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 27 Μαρ 2015 - 20:06

Απο τις σειρες του 2014 το προβλημα με την διενεξη μεταξυ Auto Drive & Ευρωπαικου οσο αφορα την λειτουργια του InstaSearch δεν υφισταται, το εχω διαπιστωσει ο ιδιος με το 2599. Δεν γνωριζω για τις συσκευες του 2013 αν εχει αλλαξει κατι, το αποκλειω να διορθωθει για τις σειρες του 2012 & πισω αφου δεν λαμβανουν καμμια αναβαθμιση πλεον.

Δεν υπαρχει καμμια διενεξη στην λειτουργια των JCV αφου καθε χαρτης εχει τον δικο του "διακοπτη" που ενεργοποιει το καταλληλο αρχειο JCV. Στο παρελθον εχω δοκιμασει την συνυπαρξη του Ευρωπαικου με τον Αμερικανικο στο 3790 με τα αρχεια JCV του καθενος & δεν υπηρχε κανενα προβλημα.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από alexis75gr Πεμ 9 Απρ 2015 - 17:52

για πλοηγηση στην βορειο Ελλαδα τι θα επιλεγατε? autodrive ή τον ευρωπαικο??
avatar
alexis75gr
Member
Member

Άντρας Τόπος : athina
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 120


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από Santosan Παρ 10 Απρ 2015 - 19:55

Τα post με τα σφαλματα κατηγοριοποιησης δρομων εχουν μεταφερθει στο topic [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View - Σελίδα 2 Empty Απ: Auto Drive Hellas 4.00Τ με Juction View

Δημοσίευση από ZAFIR Παρ 10 Απρ 2015 - 20:19

thumbup4
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης