My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

+2
ZAFIR
Playmaker
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Playmaker Παρ 16 Ιαν 2015 - 12:08

Παρακολουθώ καιρο το φόρουμ και τα νεα και πραγματικα το κλίμα ειναι πολυ καλο!εχω το auto drive Hellas σε kenwood dnx520vbt.μετα απο καιρο βρικα χρονο το έψαξα και ειδα οτι τα typ φταίνε που δεν μου παιζαν και οι νεότερες εξδοσεις.τωρα εχω 2.40t.θα ηθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε με την έκδοση 3.05 που παιζει σιγουρα και την 3.10 γιατι πλεον δεν υπάρχουν στο επίσημο site και στον υπολογιστή εκανε format !ευχαριστω πολυ
avatar
Playmaker
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 4


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από ZAFIR Παρ 16 Ιαν 2015 - 17:39

πάνο ,διάβασε λίγο εδώ 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Playmaker Παρ 16 Ιαν 2015 - 18:22

ZAFIR έγραψε:πάνο ,διάβασε λίγο εδώ 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Τα εχω διαβάσει ! Εγω την έκδοση 3.05 θελω σε exe η σε οτι μορφή την εχετε γιατι την εχασα :/ νομιζα οτι μπορω να βάλω νεότερο χαρτι αλλα δεν γίνεται σε dnx520vbt
avatar
Playmaker
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 4


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Santosan Παρ 16 Ιαν 2015 - 19:09

Auto Drive έγραψε:
ΠΡΟΣΟΧΗ:
Η έκδοση v3.30T δεν είναι κατάλληλη για τις συσκευές KENWOOD DNX-5260BT και DNX-520VBT. Για πληροφορίες επικοινωνήστε με την Kenwood στο 2310888890.

Παρε τηλεφωνο εκει & ρωτα για την αναβαθμιση, ειναι ξεχωριστο αρχειο ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Τετ 20 Σεπ 2017 - 1:37

Καλημερα.

Εχω και εγω το dnx520bt. Oταν το ειχα αγορασει αγορασα και τον χαρτη της autodrive εκδοση 3,20. Απο τοτε δεν εχω βρει πουθενα για να κανω ανανεωση τον χαρτη. Το τηλ της kenwood που δινουν στην autodrive δεν υπαρχει. Στα κεντρικα της kenwood που μιλησα μου ειπαν οτι δεν συνεργαζεται με αλλους χαρτες και οτι ο επισημος χαρτης ειναι το europe city navigator. Υπαρχει καποιος που να εχει ανανεωμενο χαρτη που να τον υποστηριζει η συγκεκριμενη συσκευη; Ο χαρτης που εχω εχει 2 αρχεια το gmapsupp.img και το gmapsupp.img.
Ευχαριστω
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Santosan Τετ 20 Σεπ 2017 - 11:35

Επικοινώνησε με την Digital Tracer στο 210-9840144 να σου πούνε που πρέπει να απευθυνθείς αφού το τηλ. που δίνουν δεν ισχύει.

Τα δύο αρχεία που γράφεις έχουν ακριβώς την ίδια ονομασία & η επέκταση δείχνει ότι είναι χάρτες & τα δύο, μήπως υπάρχει κάπου λάθος ;
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Τετ 20 Σεπ 2017 - 11:45

Οχι εχω κανει λαθος το αλλο ειναι το gmapsupp.unl. Μου κανει εντυπωση πως ο χαρτης που αγορασα ειναι για ολες τις συσκευες και δεν ηταν αποκλειστηκα για το dnx520vbt αλλα το update δεν κανει για αυτην την συσκευη.
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Δευ 25 Σεπ 2017 - 19:25

Γεια σε ολους. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω ενα dnx520vbt με χαρτη εκδοση 3.20Τ. Θελω να του κανω αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση. Στο site της autodrive hellas γραφει για το συγκεκριμενο μοντελο και αλλο 1 της  kenwood δεν υποστηριζεται η αναβαθμιση και θα πρεπει να καλεσουμε σε εναν αριθμο. Το τηλ που δινει η autodrive δεν δουλευει. Καλεσα την επισημη αντιπροσωπεια της kenwood στην ελλαδα και μου ειπαν οτι μονο τον europe city navigator περνει αυτο το μηχανημα. Οταν τους ειπα οτι εχω σε sd καρτα τον χαρτη της autodrive μου απαντησαν δεν δουλευει αλλος χαρτης με το συγκεκριμενο μοντελο. Καλεσα στην geodata και μου ειπαν οτι θα κατεβασω το αρχειο exe θα βαλω την sd σε ενα reader και θα κανω κανονικα την εγκατασταση απλα η εκδοση 5,00 δεν υποστηριζει το μοντελο. Αλλιως αν θελω η να παω εκει να μου περασουν την παλιοτερη εκδοση την 4.50 η να περιμενω γιατι σε λιγο καιρο θα βγαλουν νεα αναβαθμιση που θα υποστηριζει η συσκευη μου. Ενα μελος μου εστειλε τα links για να κατεβασω 4.20 και την 4.50. Δεν με αφηνε να κανω εγκατασταση απο το exe μου εβγαζε μυνημα δεν μπορει να βρει παλιοτερη εκδοση χαρτη. Εκανα extract το exe περασα τον χαρτη στην καρτα τον εκανα μετανομασια μαζι και το αρχειο με το κλειδι γιατι ειχε διαφορετικο ονομα. Μολις το εβαλα την καρτα στο μηχνημα μου εβγαλε μυνημα οτι ο χαρτης δεν μπορει να ξεκλειδωθει. Το αρχειο του χαρτη και του κλειδωματος στον χαρτη που εχω ειναι gmapsupp ενω αυτο που κανω μετανομασια ειναι gmapprom.
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Santosan Δευ 25 Σεπ 2017 - 19:37

Πρέπει ο χάρτης .img & το κλειδί .unl να έχουν την ίδια ονομασία, πχ. gmapsupp.img με gmapsupp.unl. Αυτό που παίζει επίσης ρόλο είναι να χρησιμοποιήσεις την σωστή έκδοση γλώσσας, αν η συσκευή είχε από την "μαμά" χάρτη με Λατινικούς χαρακτήρες & εσύ χρησιμοποιείς τώρα με Ελληνικούς από το exe αναβάθμισης το κλειδί δεν θα σου δουλέψει.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Δευ 25 Σεπ 2017 - 19:57

Εχω κατεβασει την ελληνικη εκδοση που ηταν και ο χαρτης και εχω κανει μετανομασια με ιδιο ονομα και το img και το unl
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Santosan Δευ 25 Σεπ 2017 - 20:11

Μπορείς να βγάλεις ένα στιγμιότυπο να δούμε τι παίζει ;
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Δευ 25 Σεπ 2017 - 21:08

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από x-trail Δευ 25 Σεπ 2017 - 23:49

Mπορει να την επαθες απο το "παλαιοτερο παθημα" Garmin+Windows!!!

Τα win θεωρουν τα αρχεια με καταληξη .img οτι ειναι αρχεια εικονων και τα θεωρουν ως "γνωστους τυπους αρχειων" και αποκρυπτουν την καταληξη .img (το ιδιο κανουν και με αλλες "γνωστες" καταληξεις, οπως .txt, .exe, .mp3 κλπ). Η Garmin "ατυχως" εδωσε την ιδια καταληξη στα αρχεια χαρτων της.

Αν δουλευεις με Garmin τοτε πηγαινε στις ρυθμισεις φακελων και ξετσεκαρε την επιλογη "απορκυψη καταληξεων γνωστων τυπων αρχειων". Τοτε θα εμφανιστουν στην οθονη ολοκληρα τα ονοματα αρχειων χαρτων και ξεκλειδωτηριων (unl) και δες μηπως εχεις κατι ως gmapsupp.img.img ή gmapsupp.unl.txt τα οποια φυσικα δεν διαβαζει το Kenwοod.

Αν δεις τωρα στην οθονη του pc, οτι τα ονοματα των αρχειων ειναι σωστα ως gmapsupp.img και gmapsupp.unl τοτε το αρχειο unl που ειχες δεν κανει για τον νεο χαρτη που κατεβασες, οπως λεει κι ο Μανος.

Ο ελληνικος Autodrive συνοδευεται απο αλλο αρχειο unl για την ιδια συσκευη (ή καρτουλα) απ' οτι ο λατινικος και δεν παζει ρολο ποια version ειναι ο Autodrive (πχ 3.20 ή 4.50).
Εκεινο που παιζει ρολο ειναι αν ο 3.20 που ειχες μαζι με το αντιστοιχο αρχειο .unl ηταν στα ελληνικα ή στα λατινικα. Θα πρεπει να βρεις την αντιστοιχη νεα εκδοση με αυτη που ηταν ο 3.20
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Τρι 26 Σεπ 2017 - 11:15

Εκανα αυτό με τη εμφανιση επεκτασης και η καταληξη ηταν σωστη. Αυτό που παρατηρησα είναι ότι ο χαρτης που εχω είναι σχεδόν 90ΜΒ και ο χαρτης κατεβασα είναι περιπου 70ΜΒ.Ο χαρτης που εχω (3.20) είναι ελληνικη εκδοση και τα αρχεια που κατεβασα  4.20 4.50 5.00 είναι ελληνικη εκδοση. Δεν ξερω μην παιζει κατι στην μετονομασια. μπορει να αλλαζω το ονομα αλλα μηπως μεσα στο αρχειο παραμενει το gmapprom που το επηρεαζει.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από x-trail Τρι 26 Σεπ 2017 - 14:20

Tα μεγεθη ειναι σωστα, ο 3.20 που ειχες ειναι nonNT χαρτης και ειναι μεγαλυτερος σε μεγεθος απο τις νεωτερες εκδοσεις που ειναι ΝΤ και για τα ιδια πραγματα που περιεχουν, ειναι μικροτερου μεγεθους.

Τον 3.20 τον ειχεις αγορασει ετοιμο σε καρτουλα, σου εστειλαν την καρτουλα ή πηγες το αυτοκινητο απο εκει, πασπατεψαν το Kenwood και μετα σου εβαλαν καρτουλα με τον χαρτη και το unl αρχειο;

Το ρωταω αυτο γιατι το αρχειο .unl μπορει να δημιουργηθει με δυο τροπους:

1) με τον κωδικο (mapID) του χαρτη σε σχεση με το UnitID της συγκεκριμενης Garmin συσκευης. Αυτο το unl ξεκλειδωνει τον συγκεκριμενο χαρτη ΜΟΝΟ για την συγκεκριμενη συσκευη.

2) με τον κωδικο (mapID) του χαρτη σε σχεση με το UnitID της συγκεκριμενης καρτας SD ή microSD με την οποια αγοραστηκε ο χαρτης. Τοτε αυτο το .unl ξεκλειδωνει τον χαρτη σε οποια Garmin συσκευη βαλουμε την συγκεκριμενη ΜΟΝΟ καρτουλα, γιατι ειναι "συνδεμενος" ΜΟΝΟ με την καρτουλα κι οχι με καποια συσκευη. Αν αντιγραψουμε το ολο το περιεχομενο της original καρτουλας σε αλλη καρτα, τοτε αυτη θα ειναι παντα "κλειδωμενη" για ολες τις συσκευες Garmin γιατι η νεα καρτουλα θα εχει φυσικα διαφορετικο UnitID.

To προτελευταιο που μπορω να σκεφτω ειναι μηπως ειναι "χτυπημενο" το αρχειο του χαρτη που εκανες extract, λιγο απιθανο το βλεπω, δεν θα σου εβγαζε μηνυμα μονο για το ξεκλειδωμα...

Τελευταιο ειναι μηπως εχεις "χτυπημενο" το αρχειο .unl
Το αρχειο αυτο ειναι ενα αρχειο text και περιεχει 25 ψηφια, αριθμους και γραμματα.
Ανοιξε το με το Σημειωματαριο (Νotepad) ή καποιον αλλον editor και δες αν μεσα του υπαχουν αυτα τα 25 ψηφια.
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Τρι 26 Σεπ 2017 - 16:46

Απο την μανα του το kenwood ειχε εγκατεστημενο στην εσωτερικη μνημη τον europe city navigatot 2011.10 . Εγω αγορασα extra τον χαρτη autodrive hellas που ηταν μια καρτα sd. Στο καταστημα που τον αγορασα ο πωλητης πηρε τηλ την geodata μαλλον και του ειπε η  3.20 ειναι συμβατος με kenwood dnx520vbt και αυτη την εκδοση μου εδωσε. Ανοιξαμε την συσκευασια βαλαμε την καρτα πανω στο μηχανημα και ολα οκ. Η μονη αλλαγη που εχει γινει και αυτη απο εμενα ειναι που εβαλα μεσα καποια poi. Αλλα τωρα με εβαλες σε σκεψη γιατι επειδη φοβομουν μην γινει καμια βλακεια στην καρτα με τον original χαρτη τον εκανα αντιγραφη σε αλλη καρτα και εκει περασα το update μηπως φταιει αυτο?
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Santosan Τρι 26 Σεπ 2017 - 19:51

Γι' αυτό έχεις πρόβλημα, επειδή άλλαξες κάρτα, το unl βγαίνει μα βάση την ταυτότητα της κάρτας στην δική σου περίπτωση.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από x-trail Τρι 26 Σεπ 2017 - 19:55

Ναι αυτο ειναι. Απο την στιγμη που αγορασες την καρτα ετοιμη να δουλεψει και συσκευασμενη, το unl που ειχε επανω πρεπει να ειναι συνδεμενο με την καρτα κι οχι με τη συσκευη.
Οποτε αντεγραψε το νεο αρχειο χαρτη gmapsupp.img στην original καρτουλα, στη θεση του παλιου αρχειου και θα παιξει.
Ακομα και να σου χαλασει η original καρτα καποτε, εμεις εδω ειμαστε, δεν υπαρχει προβλημα.

Edit: Με προλαβε ο Μανος!
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Τρι 26 Σεπ 2017 - 20:11

Θα το δοκιμασω να το περασω στην καρτα απευθειας και θα επανελθω στο θεμα.
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από nilasgr Τετ 27 Σεπ 2017 - 1:43

Μετα την πολυτιμη βοηθεια σας λυθηκε το προβλημα με το κλειδι. Τελικα ηταν αυτο με την καρτα. Μολις περασα τους χαρτες στην κανονικη καρτα δεν μου εμφανισε το μυνημα. Τωρα εχει δημιουργηθει το εξης προβλημα. Δεν εμφανιζονται οι δρομοι και οι οδοι ενω εχει αλλαξει και το χρωμα στο φοντο. Το εκανε σε ολους τις εκδοσεις των χαρτων και στη 4.20 4.50 και στην 5.00. Παραθετω φωτο πως φαινεται και πως φαινεται στην 3.20. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
nilasgr
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 13


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από panoshm Τετ 27 Σεπ 2017 - 12:22

Αν κρίνω από τα λεγόμενα του Κυριάκου...
x-trail έγραψε:Tα μεγεθη ειναι σωστα, ο 3.20 που ειχες ειναι nonNT χαρτης και ειναι μεγαλυτερος σε μεγεθος απο τις νεωτερες εκδοσεις που ειναι ΝΤ και για τα ιδια πραγματα που περιεχουν, ειναι μικροτερου μεγεθους.
...και από τις φωτογραφίες που ανέβασες, δεν είναι συμβατή η έκδοση ΝΤ με την συσκευή σου... χρειάζεσαι nonNT

Δώσε μου 2 μέρες χρόνο Wink

Έχεις pm...
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από Playmaker Δευ 13 Νοε 2017 - 15:14

Καλησπερα μετα απο 2 + χρονια που δημιουργησα αυτο το thread ειμαι και εγω στη θεση οπως ο φιλος εχω την 3.20 . Που πρεπει να παω στη 4.50.η στην 5?
avatar
Playmaker
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : Athens
Ημερομηνία εγγραφής : 16/01/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 4


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT Empty Απ: Αναζήτηση χάρτη Auto Drive Για Το DNX-520VBT

Δημοσίευση από panoshm Τρι 14 Νοε 2017 - 19:07

Στο φόρουμ δεν δίδονται πληροφορίες για ξεκλειδώματα χαρτών, ιδίως με τις νέες γενιές συσκευών GPS εγώ δεν θα το πρότεινα καν....

Προφανώς έχεις τον γνήσιο χάρτη και μαζί με τον χάρτη και ένα συνοδευτικό unl αρχείο.... Δες τα πμ σου
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης