My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

+3
x-trail
Santosan
navitraveler
7 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από navitraveler Τρι 22 Απρ 2014 - 22:53

...η διαφορά είναι ότι εγώ δεν έβαλα μέσα ένα χάρτη με δικιά μου ευθύνη αν είναι συμβατός  αλλά αγόρασα ένα πακέτο με τη φίρμα της Garmin και το πλήρωσα ανάλογα ...δεν μου το χάρισαν για να τους είμαι και ευγνώμων και υπόχρεος... και να αισθάνομαι τυχερός που έχω δυο χάρτες... γιατί τους πλήρωσα για να μου δώσουν το πακέτο που αγόρασα... και να δουλεύει... αν δεν ήταν η παρέα εδώ Φώτη θα την είχαμε βαμμένη!... νομίζω??... 
...άντε γιατί τα ξημερώματα φεύγω!... Smile2
navitraveler
navitraveler
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Ηλικία : 77
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 994


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από x-trail Τρι 22 Απρ 2014 - 23:58

Για να μην πλατιαζουμε, ο Τασος απο την πλευρα του "μεσου' χρηστη εχει δικιο ΑΠΟΛΥΤΟ οπως ειπα παραπανω.
Αγοραζει συσκευη με δυο προπληρωμενους χαρτες.
Ο ενας χαρτης, εκτος απο το λαθος σε παχος για την αναλυση της συσκευης. ειναι πιθανο να "χτυπησει" κατα την original αναβαθμιση.
Το πρωτο πανομοιοτυπο περιστατικο το αντιμετωπισε φιλος με 3760 μολις αυτο ειχε κυκλοφορησει και μεσα σε 2 νυχτες καλοκαιρινων διακοπων το φτιαξαμε.
Απο τοτε το "φαινομενο" αυτο ξαναχτυπα. πειραξεις δεν πειραξεις τη συσκευη.
Ο "μεσος" χρηστης το στελνει στο service.
O αλλος χαρτης, ο Ευρωπαικος, οσο παει μεγαλωνει και προκαλει μεγαλο μπερδεμα σε "μεσους" χρηστες για το τι ακριβως πρεπει να κανουν και που να βαλουν το καθε αρχειο.
Τωρα τελευταια δε, σε διαφορες συσκευες σβηνει και το 3D terrain χωρις λογο.
Βαλτε στην εξισωση οτι η garmin  του λεει να τα κανει ολα με το Garmin Express και οτι με αυτο αναβαθμιζει και το firmware που σε καποιες περιπτωσεις δεν γινοταν καν η αναβαθμιση και ο "μεσος" χρηστης, παει τα 'παιξε, στελνει τη συσκευη πισω και ζηταει ή τα λεφτα του ή νεα συσκευη.
Ετσι ακριβως κανουν οι περισσοτεροι (αδαεις αλλα σωστοι) αμερικανοι, προβλημα εχει η συσκευη;;; πακετο και παρτην πισω!!!
Να μην μιλησουμε για καθυστερησεις υπολογισμου και κρασαρισματα οταν εχει συσσωρευτει η συσκευη μας με δεδομενα μας που η ιδια καταγραφει ή για τα master reset πρεπει να κανει αλλα η Garmin ΔΕν λεει πως....

Εμεις εδω μεσα, ευτυχως και για την Gαrmin αλλα και για μας τους ιδιους ειμαστε πιο τυχεροι, πιο ενημερωμενοι!
Αλλα οι υπολοιποι "μεσοι" Ελληνες χρηστες τι να κανουν;;;;

Η Garmin ειναι μια ....πανεμορφη και πολυταλαντη γυναικα, με πολλα κολπα και τερτιπια κι αν και μας αγχωνει και μας στεναχωρει, μας κανει και να την αγαπαμε τρελα..... ο ορισμος της μοιραιας σχεσης 697328 697328 697328
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από ZAFIR Τετ 23 Απρ 2014 - 19:00

στην δικιά μου *πιατσα* λένε
αν θες νταντα βρίσκεις γερμανίδα κουβερνάντα,(BMW)
αν θές να γουστάρεις βρίσκεις ιταλίδα χορεύτρια DUCATI -APRILIA)
αν θές και τα δυο αυστριακή(ΚΤΜ) 
το καλό είναι ότι το φόρουμ προλαβαίνει πράγματα και *βλέπει* αυτά που έρχονται..
αλλά για το μέσο χρήστη..θα πάρει Μ..,Ι...
και μετά garmin...
ειδικά όταν τον στέλνει στο σέρβις για χάρη γούστου
 επειδή εδώ είναι ελλαδιστάν..τελικά
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από D_G Πεμ 20 Αυγ 2015 - 21:06

Καλησπέρα!
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό τόπικ και αν υπάρχει τέτοια εποχή κάποιος στο φόρουμ, αλλά πρόσεξα μετά την τελευταία αναβάθμιση (ίσως να υπήρχε και πριν δεν θυμάμαι) ότι ελάχιστα ονόματα οδών εμφανίζονται επάνω στον χάρτη, ακόμα και αν κάνω ζουμ.
Είναι σωστό αυτό; 
(Η πλοήγηση γίνεται κανονικά χωρίς πρόβλημα και μου δείχνει σε ποια οδό βρίσκομαι)
avatar
D_G
Member
Member

Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 70


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από ZAFIR Πεμ 20 Αυγ 2015 - 22:29

γιά πιό χάρτη μιλάμε δημήτρη..γίνε λίγο πιό σαφής
θα βοηθήσει πολλύ Rolling Eyes
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από Santosan Παρ 21 Αυγ 2015 - 7:03

@ D_G

- Έχεις την ρύθμιση "Λεπτομέρεια χάρτη" στο μενου "Χάρτης και όχημα" στα "Περισσότερα" ;
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από D_G Παρ 21 Αυγ 2015 - 15:35

Ο Ελληνικός χάρτης της Auto Drive Hellas, η τελευταία αναβάθμιση (4.1 νομίζω), εμφανίζονται ελάχιστα ονόματα οδών στον χάρτη, ενώ με πηγαίνει σωστά, γράφει την οδό που βρίσκομαι, απλώς στον χάρτη φαίνονται μόνο οι δρόμοι με ελάχιστα ονόματα οδών στο 2455, τα pois και τα υπόλοιπα φαίνονται όμως μια χαρά.
Ναι το έχω στις περισσότερες λεπτομέρειες.
avatar
D_G
Member
Member

Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 70


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από panoshm Παρ 21 Αυγ 2015 - 17:05

Στο "τέρμα" zoom in, βλέπεις όλα τα ονόματα οδών?
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από D_G Παρ 21 Αυγ 2015 - 18:58

Απ' ό,τι βλέπω δεν μπορεί να δείχνει όλα τα ονόματα οδών γιατί το ζουμ είναι ρυθμισμένο με τέτοιο τρόπο, πιο κοντά δείχνει λίγο περισσότερα, δεν με χαλάει απλώς το είχα προσέξει τελευταία, εξάλλου είναι οι πιο όμορφα σχεδιασμένοι χάρτες της Autodrive και μου αρέσει η παρουσίαση ούτως ή άλλως.
Ευχαριστώ πολύ!
avatar
D_G
Member
Member

Άντρας Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 70


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από panoshm Παρ 21 Αυγ 2015 - 20:48

Έχει να κάνει με το firmware της συσκευής, για να μην "μπουκώνει" η οθόνη στις πολλές πληροφορίες, να φανταστείς στη δικιά μου συσκευή (Nuvi1490), μέχρι την έκδοση firmware 5.80 έβλεπα στην οθόνη μου τους χωματόδρομους σε zoom 300m, από την 5.90 και μετά όμως, για να τους δω πρέπει να ζουμάρω στα 80m....

Μόνο αν η ίδια η Autodrive δώσει τα χαρακτηριστικά που πρέπει στις κατηγορίες των δρόμων, θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.. το είχα αναφέρει 2-3 φορές, αλλά κανείς τους δεν έκανε τίποτα....
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 22 Αυγ 2015 - 12:55

και γιατί δέν γυρίζεις στο 5.80   ..το κόβω γιά μεγάλο θέμα αν ψάχνει κανείς πόρτα χωματόδρομου  πχ...
ααα..οκ...πήρες το montana.... Wink queen  γράψε άκυρο!!!
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Μετά την αναβάθμιση έφυγαν οι διευθύνσεις

Δημοσίευση από panoshm Σαβ 22 Αυγ 2015 - 15:56

ZAFIR έγραψε:ααα..οκ...πήρες το montana.... Wink queen  γράψε άκυρο!!!
697328 697328 ναι, όντως και ηρέμησα, τα βλέπω όλα τώρα!!!
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης