My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγορα Φορητου MP3 Player

+2
dordas
lefterismega
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από lefterismega Πεμ 20 Φεβ 2014 - 9:19

καλημέρα στην παρέα ...
δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα ...  Rolling Eyes

Θέλω να κάνω ένα δωράκι και έχω πλήρη άγνοια στο συγκεκριμένο και παρακαλώ την βοήθειά σας ...

MP3 Player (φορητή συσκευή για μουσική κ.α.) με κάμποση χωρητικότητα και η τιμή να παίζει (+-) στα 100€

Ευχαριστώ
lefterismega
lefterismega
Member
Member

Άντρας Τόπος : loutraki
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 132


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από dordas Πεμ 20 Φεβ 2014 - 12:06

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
dordas
Pro Map Reporter
Pro Map Reporter

Άντρας Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 199


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 20 Φεβ 2014 - 12:16

Πρεπει να παιζει οσο το δυνατον περισσοτερα ειδη αρχειων μουσικης.
Να εχει ευαναγνωστη οθονη.
Να εχει ραδιοφωνο.
Να εχει υποδοχη για καρτα microSD, που ειναι για μενα το κυριοτερο ωστε να μην μ' ενδιαφερει η αρχικη χωρητικοτητα της συσκευης.
Με τοσο μικρες οθονες που κυκλοφορουν, το να παιζει βιντεο (ή φωτογραφιες) δεν ειναι προυποθεση.

Εγω εχω 2 χρονια το υπεροχο Sandisk Sansa Fuze με την ροδα επιλογης αλλα δυστυχως το σταματησαν και δεν μπορεσα να το βρω πουθενα τωρα πια.
Ετσι θα σου προτεινα το
SanDisk Sansa Clip Zip MP3

Εχει "πατητα" κουμπια κι ενα πολυ χρησιμο κλιπ για να το πιανουμε στα ρουχα.
Aγοραζεις σε οποιο χρωμα θελεις αυτο με τα 4 GB κι αγοραζεις μαζι μια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] στα 40 ευρω κι εχεις χωρητικοτητα κοντα 70 GB στην τελικη τιμη που θελεις.
Χωρις να δεχεται καρτουλα, εγω ΔΕΝ θα αγοραζα player.... 27978 



Επισης μπορεις να δεις και το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] που ομως δεν το βρηκα ακομα στην Ελλαδα.
Εχει μεγαλυτερη οθονη και κουμπια Capactive.




Εδω ειναι και η αντιπροσωπεια της SanDisk για οποιες ερωτησεις θελεις να κανεις (μαγαζια πωλησης, υποστηριξη κλπ)
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από evankouros Πεμ 20 Φεβ 2014 - 13:53

Ερώτηση: Τι χρειάζεται πλέον ένα mp3-mp4, όταν την ίδια δουλειά κάνει κάθε σύγχρονο smartphone; Eam

Μόνο αν είναι για παιδί στο οποίο δεν θέλουμε να δώσουμε κινητό μπορώ να φανταστώ τη χρήση του, αλλά & τα παιδιά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα & παίρνουν κινητό (το ξέρω καλά απ' τα παιδιά μου, που παράτησαν κάπου στην άκρη -& στα πολύ γρήγορα- τα mp3-mp4 τους, μόλις πήραν κινητό)416691
avatar
evankouros
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Τόπος : Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 579


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από lefterismega Πεμ 20 Φεβ 2014 - 19:27

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες !!!
σας ευχαριστώ πολύ !

@Κυριάκο κάτι σε ποιο .... "ακριβό" ?... τι θα πρότεινες ?
lefterismega
lefterismega
Member
Member

Άντρας Τόπος : loutraki
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 132


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από x-trail Πεμ 20 Φεβ 2014 - 21:47

Τα Sony τα ξεχναμε γιατι δεν παιρνουν καρτα microSD.
Κοντα στα 100 ευρω δεν αξιζουν λογω ελειψης καρτουλας.
Πανω απο τα 100 ευρω παλι δε συμφερουν γιατι εκει παιζει Samsung (με καρτουλα) και Apple (....με γοητεια)

Ετσι, σε πιο ακριβο υπαρχει ενα Samsung με ....android αλλα ειναι μεγαλουτσικο σε μεγεθος.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Specifications εδω: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σε ποιο ακριβο υπαρχει και το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] σε πολλα χρωματα, αλλα μπλεκεις με την Apple με οτι καλο ή κακο αυτο συνεπαγεται και μενεις καθηλωμενος σε χωριτικοτητα 16 Gb.
Αλλα για δωρο το Νano ειναι φυσικα και το πιο ...πιασαρικο ειδικα αν προοριζεται για το γυναικειο ειδος  27978  27978  27978 με πολλα βεβαιως αξεσουαρ....
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 20 Φεβ 2014 - 21:54

Φιλε Βαγγελη με την ερωτηση σου νομιζω οτι εδωσες την καταλληλοτερη απαντηση πανω στο θεμα. Η αγορα ενος MP3 Player πιανει τοπο μονο σε ειδικες συνθηκες οπως στην περιπτωση που θελει καποιος μια πολυ μικρη συσκευη επανω του για να ακουει μουσικη οταν αθλειται χωρις να τον ενοχλει ή κατι τετοιο.  Μιλαμε για κατι πολυ απλο & φθηνο, τιποτε αλλο. Αν δεν υπαρχουν ειδικες συνθηκες ειναι αμαρτια να πεταξεις 100€ σε ενα τετοιο μηχανημα, αν ομως εχεις 100€ να διαθεσεις & θελεις εκτος απο το να ακους MP3 να πιασουν τοπο τα λεφτα σου μπορεις να πειραματιστεις αγοραζοντας ενα Smartphone με OS Firefox ωστε να μπορεις να ακους MP3, να βλεπεις video καλυτερα απο οποιοδηποτε MP3/MP4 Player & να μαθεις ή να πειραματιστεις με κατι καινουργιο το οποιο κατι θα σου αφησει στο τελος σε σχεση με ενα απροσωπο player που σε λιγους μηνες θα το φαει το κουτι.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σαφως & υπαρχουν smartphones με Android λειτουργικο στα 100€ που μπορουν να καλυψουν αυτες τις αναγκες αλλα ειπαμε για χαρη του πειραματισμου & της γνωσης ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από evankouros Παρ 21 Φεβ 2014 - 9:35

Εγκυκλοπαιδικά ρωτώντας, γιατί "Smartphone με OS Firefox"; Κάνει καλύτερη δουλειά ως mp3-mp4 σε σχέση μ' ένα Smartphone με OS Android;

Παρεμπιπτόντως, αγόρασα πρόσφατα ένα Lenovo απ' την Κίνα (δώρο για τον γιο μου, καθότι δεν του είχαμε πάρει κάτι για την επιτυχία του στις πανελλήνιες). Είναι το "[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]" (4,7" - MTK 6582 1.3GHz Quad Core - 1 GB RAM - 8 GB εσ. μνήμη - Android 4.2.2), το οποίο παρήγγειλα στις 21/1 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] (εξυπηρετικοί - άμεσοι στην επικοινωνία - γρήγορη παράδοση) & το παρέλαβα στις 4/2, πολύ γρηγορότερα απ' όσο περίμενα.
Με μια γρήγορη ματιά που μπόρεσα να του ρίξω (πριν γυρίσει ο φοιτητής από τις εξετάσεις του & το πάρει στα "διαμερίσματα του"), έβγαλα το εύκολο συμπέρασμα ότι πρόκειται για πολύ καλό τηλέφωνο που σέβεται τα specs του. Απίστευτα γρήγορο, πολύ καλά χρώματα & ανάλυση στην οθόνη, το touch screen δουλεύει πολύ καλά, δεν κόλλησε καθόλου στην περιήγηση στο internet, γενικά δούλευαν όλα άψογα. Μόνο κάποια δευτερεύοντα menu δεν έβγαιναν στα Ελληνικά (αλλά είναι εύκολα κατανοητά στ' Αγγλικά).
Το πρώτο μου συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι πρόκειται για πραγματικά "value for money" αγορά στα ~130 € (ούτε που θέλω να ξέρω πόσο κοστίζει ένα αντίστοιχων προδιαγραφών κινητό στην Ελλάδα). Ελπίζω ν' αντέχει & στο χρόνο, αλλά επειδή (ασχέτως αν αυτό αντέχει) ξέρω πόσο τα "προσέχει" ο γιος μου τα κινητά του, του πήρα & προστατευτική θήκη σιλικόνης (δίνουν σχεδόν τσάμπα τα αξεσουάρ που αγοράζεις μαζί με τα κινητά οι συγκεκριμένοι Κινέζοι).
Γενικά νομίζω ότι δεν αξίζει να δίνει κανείς πολλά χρήματα για αγορά νέου κινητού (& οποιουδήποτε άλλου ηλεκτρονικού καλαμπαλικίου) από μαγαζί στην Ελλάδα, όταν μπορεί πολύ πιο οικονομικά να πάρει καλύτερο απ' την Κίνα. Αν ρίξουν τις τιμές τα μαγαζιά, έστω & λίγο πιο πάνω απ' το επίπεδο τιμών της Κίνας για τα ίδια προϊόντα, τότε πολύ ευχαρίστως θα ξαναενισχύσω τη ροή του χρήματος για τέτοια προϊόντα στη... "τζουτζία" που κοντεύει να μας αφήσει ξεβράκωτους. Evil or Very Mad
Και για να μην είμαι τελείως Αγορα Φορητου MP3 Player Off+topic+1, το συγκεκριμένο Android κινητό λειτουργεί πολύ καλά & σαν ράδιο (χωρίς WiFi & handsfree για κεραία) & mp3-mp4! 697328
avatar
evankouros
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Τόπος : Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 579


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από Santosan Παρ 21 Φεβ 2014 - 11:28

evankouros έγραψε:Εγκυκλοπαιδικά ρωτώντας, γιατί "Smartphone με OS Firefox"; Κάνει καλύτερη δουλειά ως mp3-mp4 σε σχέση μ' ένα Smartphone με OS Android;

Δεν εγραψα κατι τετοιο Βαγγελη, εγραψα το εξης:

Santosan έγραψε:μπορεις να πειραματιστεις αγοραζοντας ενα Smartphone με OS Firefox ωστε να μπορεις να ακους MP3, να βλεπεις video καλυτερα απο οποιοδηποτε MP3/MP4 Player

Οποιοδηποτε Smartphone με ενα λειτουργικο της προκοπης που μπορει ο χρηστης να εγκατασταστησει τους players που κανει κεφι θα παιξει πολυ καλυτερα απο ενα MP3/MP4 Player οπως αυτο που ψαχνει ο Λευτερης. Η επιλογη του Firefox OS εχει να κανει με την γνωριμια με κατι καινουργιο στον χωρο της τεχνολογιας.

Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από evankouros Παρ 21 Φεβ 2014 - 18:43

Santosan έγραψε:Οποιοδηποτε Smartphone με ενα λειτουργικο της προκοπης που μπορει ο χρηστης να εγκατασταστησει τους players που κανει κεφι θα παιξει πολυ καλυτερα απο ενα MP3/MP4 Player οπως αυτο που ψαχνει ο Λευτερης. Η επιλογη του Firefox OS εχει να κανει με την γνωριμια με κατι καινουργιο στον χωρο της τεχνολογιας.
OK, τώρα το κατάλαβα! 416691 
avatar
evankouros
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Τόπος : Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 579


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από lefterismega Σαβ 22 Φεβ 2014 - 9:23

Κυριάκο & Μάνο .... τώρα με βάλατε σε σκέψεις ...  drunken 

Έχω κάνει μερικές αγορές απο εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος ...
Μήπως θα ήταν εύκολο να μου προτείνετε (απο αυτό το site ή όποιο άλλο) κάτι σε Smartphone με τα χαρακτηριστικά που ζητώ για το θέμα "μουσικής" ?

ΝΑΙ Κυριάκο ... "προοριζεται για γυναικειο ειδος"  queen
lefterismega
lefterismega
Member
Member

Άντρας Τόπος : loutraki
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 132


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 22 Φεβ 2014 - 11:06

Προτασεις για Smartphone με Android OS κοντα στα 100 € για να μην ψαχνεται η κοπελα με το Firefox:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν αξιζει τον κοπο να ψαχτεις απο εξωτερικο, οι τιμες ειναι πολυ καλες & θα εχεις υποστηριξη απο την αντιπροσωπεια αν συμβει κατι.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από evankouros Σαβ 22 Φεβ 2014 - 19:32

Η διαφορά με την αγορά ενός επώνυμου κινητού (π.χ. Lenovo) από Κίνα μεριά, είναι ότι ναι μεν τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα όσον αφορά την υποστήριξη-εγγύηση, αλλά με τα ίδια λεφτά αγοράζεις κάτι που έχει πολύ καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά (επεξεργαστή, RAM, ενσωματωμένη μνήμη, μέγεθος & ανάλυση οθόνης κλπ-κλπ). Ένα απλό συγκριτικό σαν [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] νομίζω ότι τα λέει όλα. Ειδικά τα νέα κινητά με τις πολλές εφαρμογές (apps) που τους βάζουμε, αν δεν έχουν καλό επεξεργαστή/RAM, κολλάνε/crashάρουν εύκολα. Rolling Eyes 

Αν λοιπόν έχει μείνει κάποιος ευχαριστημένος από τη συναλλαγή του με κάποιον Κινέζο (όπως εσύ με την chinavasion ή εγώ με την jsxltech ή άλλοι -διάβασα- με την minideal), δεν βλέπω για ποιο λόγο να συμβιβαστεί με κάτι σαφώς κατώτερο στα ίδια λεφτά. Στο κάτω-κάτω, ένα κινητό σπάνια το παίρνει κάποιος για να το κρατήσει πολλά χρόνια, άσε που στα λεφτά που κοστίζουν δεν τρέχει & τίποτα ιδιαίτερο αν χαλάσουν μετά το χρόνο της εγγύησης (τόσα χρόνια, όσα κινητά είχα χάλασαν πολύ μετά την εγγύηση). Σε κάτι όμως μεγαλύτερης αξίας (π.χ. laptop), δύσκολα θα κατευθυνόμουν σε αγορά απ' έξω. 416691
avatar
evankouros
Advanced Member
Advanced Member

Άντρας Τόπος : Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 579


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από Santosan Σαβ 22 Φεβ 2014 - 23:34

Προσωπικα αναφερομουν σε αγορα της ιδιας συσκευης αντι απο την Ελλαδα απο το εξωτερικο ωστε να υπαρχει καποια οικονομικη ωφελεια γιατι σαν καταναλωτης εχω απορριψει την πιθανοτητα αγορας συσκευης που δεν κυκλοφορει επισημα απο καποια αντιπροσωπεια στην Ελλαδα, οτι & να παθει ακομα & κατω να μου πεσει θα τραβιεμαι μηνες & στο τελος υπαρχει παντα ο κινδυνος να πεταξω τα λεφτα μου, 100€ ειναι σεβαστο ποσο δεν ρισκαρω να το πεταξω ακομα & μετα απο ενα ή δυο χρονια. Απο την αλλη αν θελω κατι καλυτερο προτιμω να δωσω το ποσο που διαθετω μετρητοις & αλλες δυο ή τρεις δοσεις στην καρτα ωστε να παρω κατι απο εδω & στην τελικη αν μου συμβει κατι να μπορω να βγαλω ακρη.
Εχω κανει αγορες απο το εξωτερικο, οχι ομως Κινεζικα & αφορουν αξεσουαρ ή ανταλλακτικα γνησια σε πολυ καλες τιμες.

Δεν νομιζω οτι στην περιπτωση μας υπαρχει σωστο ή λαθος απλως ειναι θεμα πως το σκεφτεται ο καθενας.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από ZAFIR Σαβ 22 Φεβ 2014 - 23:58

περι ορέξεως κολοκυθόπιτα έλεγαν οι παλιοί..
αλλά θα συμφωνήσω με τον μάνο,,,
έχω αγοράσει πανάκριβα πράγματα απο έξω,(όπως το σαξόφωνο του μεγάλου πχ) αλλά όχι απο κίνα...
απο εκεί οι μεγαλύτερες σε αξία αγορές μου ήταν 20ε..
ελάχιστα  κινέζικα πράγματα δουλεύουν ακόμα απο αυτά
πόσο μάλλον για συσκευές.. pale
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 56
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγορα Φορητου MP3 Player Empty Απ: Αγορα Φορητου MP3 Player

Δημοσίευση από lefterismega Κυρ 23 Φεβ 2014 - 1:30

...και βέβαια δεν είμαι υποστηρικτής της Κινέζικης τεχνολογίας που σε μερικά πράγματα είναι της Κυριακής χαράς και της Δευτέρας λύπης ... ΟΧΙ όμως όλα !
γιαυτό δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι ... οι γνώμες διίστανται ... για αυτό το λόγο λοιπόν η κρίση μας είναι υποκειμενική . 
Απο τον Κινέζο (εν προκειμένω την chinavasion) έχω ψωνίσει μερικά πραγματάκια που με άφησαν άφωνο με την ποιότητα και την υψηλή τεχνολογία τους .
Αρχικά και εγώ ήμουν διστακτικός για το εκάστοτε no name "πράμα" που θα παραλάμβανα αλλά ευτυχώς δικαιώθηκα τουλάχιστον στον τομέα "value for money".
Για παράδειγμα: tablet pc [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] (με 145€ ΜΟΝΟ) που σε σύγκριση δίπλα δίπλα με μεγάλα ονόματα της κατηγορίας του και με τουλάχιστον τριπλάσια τιμή δεν πιάνουν μπάζα μπροστά του !

θα συμφωνήσω φυσικά με το "περι ορέξεως κολοκυθόπιτα" ... άλλστε και εγώ είμαι λιιιιγο παλιός  Wink 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
lefterismega
lefterismega
Member
Member

Άντρας Τόπος : loutraki
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 132


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης