My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη

+11
gnoul
eftihios
alexis75gr
G.K.
thundercastle
ZAFIR
PAVL-2
giorgos_korinthos
evankouros
navitraveler
Santosan
15 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη - Σελίδα 5 Empty Απ: Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη

Δημοσίευση από x-trail Τετ 14 Ιουν 2017 - 18:42

Το αρχειο που εχω εγω στο 3490 και 3590 για τον 2018.10 ειναι το D6222030A.sid και ειναι το αρχειο Fast Routing απο την ΗΕRΕ.
Προηγουμενως για τον 2017.30 ειχα το D6222020A.sid
(Aπο εκδοση σε εκδοση αυξανονται τα δυο τελευταια ψηφια κατα 10)
Πηγα στο PC στα Αdditions του 2018.10 που μου κατεβασε το GE και υπαρχει μεσα σε φακελο 006-D6222-03/Rev(ision)_0A/D6222030A.sid
To ονομα φακελου ειναι και το product number της Garmin και αν αλλαζε κατι η Garmin στην ιδια εκδοση χαρτη θα εβαζε Rev_0B και το τελικο ψηφιο του ονοματος του αρχειου sid θα ηταν το Β αντι του Α. Δεν θα αλλαζε αριθμο "προιοντος" για την ιδια λειτουργια.
Δεν ειχα μεσα στο φακελο Additions τιποτα αλλο ως 006-D6223-....
Παντως ψαχνοντας τωρα βρηκα σε ενα torrent του 2018.10 σαν ΗΕRE sid αυτο που γραφεις εσυ, D6223030A.sid, δεν ξερω αν ηταν λαθος ορθογραφικο το ...3030Α.sid αντι για ...2030Α.sid
Δεν ξερω αν στο 2599 δινει η Garmin δινει αλλο "προιον" Fast Routing απ' οτι στο 3490/3590 ή εκανες λαθος στην αντιγραφη.

ΕDIT
Mε ολα τα sid μεσα στο 3490 εδωσα να μου βγαλει πορεια απο Κοζανη για Αρτα και για Αγρινιο. Και οι δυο πορειες που εβγαλε στριβουν νοτια στον κομβο Ιωαννινων.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την x-trail στις Τετ 14 Ιουν 2017 - 19:02, 1 φορά
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη - Σελίδα 5 Empty Απ: Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη

Δημοσίευση από ioanniskar Τετ 14 Ιουν 2017 - 19:01

έκανα copy paste την ονομασία οπότε όντως διαφέρουν τα αρχεία στο 2599. Αυτά είναι τα αρχεία που έχω στο SID

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ioanniskar
ioanniskar
Member
Member

Άντρας Τόπος : Πάτρα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 132


http://www.hackermagnet.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη - Σελίδα 5 Empty Απ: Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη

Δημοσίευση από x-trail Τετ 14 Ιουν 2017 - 19:20

Πραγματι καποια ειναι διαφορετικα, αλλα παντως ειναι το Fast Routing της Ηere.
Δες και το Edit στο παραπανω μου ποστ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη - Σελίδα 5 Empty Απ: Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 15 Ιουν 2017 - 12:06

Τα αρχεία SID που αφορούν την δρομολόγηση & τα δεδομένα κίνησης δημιουργούν πολλά προβλήματα τα οποία είναι διαφορετικά αναλόγως την συσκευή γι' αυτό σου ζήτησα να να μετονομάσεις τον φάκελο με τα SID γιατί ήμουν σίγουρος ότι το πρόβλημα έρχεται από εκεί.

Ή τα δεδομένα που δίνει η HERE στην Garmin είναι εσφαλμένα ή η Garmin τα αγοράζει μπαγιάτικα ή το λογισμικό δεν τα εκτιμά σωστά για να δρομολογήσει αναλόγως.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη - Σελίδα 5 Empty Απ: Η Λυση Στο Προβλημα Των "Περιεργων" Δρομολογησεων Του Ευρωπαικου Χαρτη Μετα Απο Παρεμβαση Του Χρηστη

Δημοσίευση από piato Σαβ 21 Οκτ 2017 - 9:08

Εγω στο Nuvicam (2018.20 NTU) εχω αυτον εδω τον φακελο SID.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τελικα ποιο αρχειο να μετονομασω για να εχω σωστες δρομολογησεις??
Το D62220 ..A  μονο (όπως ήδη εχω κάνει )ή και καποιο αλλο, ή ισως ολον τον φακελο SID ??


Υ.Σ.Οπως βλεπετε τα 3490 , 3590 και το nuvicam  εχουν τα ΙΔΙΑ αρχεια.
piato
piato
Member
Member

Άντρας Τόπος : Greece
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 163


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης