My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κυκλοφορια

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Κυκλοφορια

Δημοσίευση από py3ida Τετ 6 Απρ 2016 - 11:38

Καλα η ενημερωση για την κυκλοφορια ειναι σε  κωμικη κατασταση .... Απορω πως η εδω αντιπροσωπεια εχει το θρασος να  λεει οτι υπαρχει αυτη η δυνατητα σε συσκευες της.. Αυτο ειναι καθαρη παραπλανηση καταναλωτη... Εχω το garmin 2689 lmt
avatar
py3ida
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : athens
Ημερομηνία εγγραφής : 19/03/2016
Αριθμός μηνυμάτων : 10


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από Santosan Τετ 6 Απρ 2016 - 12:25

Η αλήθεια είναι ότι δεν είσαι ο πρώτος χρήστης που εκφράζει παράπονα σχετικά με την υπηρεσία δεδομένων κυκλοφορίας ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από py3ida Παρ 23 Σεπ 2016 - 11:54

Ενώ πριν από μερικούς μήνες η συσκευή έδειχνε υποτυπωδώς και σε ορισμένες περιοχές κάτι ελάχιστες πληροφορίες για την κυκλοφοριακή κίνηση φυσικά πάντα λανθασμένες εδώ και δυο μήνες δεν δείχνει απολύτως τίποτα και απλά λέει με ένα μήνυμα ότι  ψάχνει κυκλοφοριακά δεδομένα ... Έχω το garmin 2689 lmt με τσεκαρισμένο μόνον τον ελληνικό χάρτη ... Φυσικά έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις .. Ξέρει κανείς τι στο καλό γίνεται με την περιβόητη ενημέρωση κυκλοφορίας ???
avatar
py3ida
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : athens
Ημερομηνία εγγραφής : 19/03/2016
Αριθμός μηνυμάτων : 10


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από Santosan Παρ 23 Σεπ 2016 - 19:14

Εκτός από περιβόητη έχει γίνει & ακριβοθώρητη πλέον. Δεν έχει να κάνει με την συσκευή σου αλλά με την ροή των δεδομένων που όπως φαίνεται στέρεψε ...........
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από peramak Τετ 8 Φεβ 2017 - 12:26

το αστειο ειναι οτι σε επικοινωνια που ειχα με την αντιπροσωπεια στην ελλαδα η απαντηση τους ηταν να παω την συσκευη εκει να την δουν με κοστος 15 συν φπα!!! Evil or Very Mad
avatar
peramak
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : peiraias
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από GUS Τετ 8 Φεβ 2017 - 12:49

Ευτυχώς, δηλαδή, που αγόρασα πρόσφατα το "φτωχό" Nuvi 65, γιατί γλυκοκοίταζα τις συσκευές με ενημέρωση για την κίνηση στους δρόμους! Λες και είχα ένστικτο!
avatar
GUS
New Member
New Member

Άντρας Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη Αττικής
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2017
Αριθμός μηνυμάτων : 15


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από Santosan Τετ 8 Φεβ 2017 - 20:46

peramak έγραψε:το αστειο ειναι οτι σε επικοινωνια που ειχα με την αντιπροσωπεια στην ελλαδα η απαντηση τους ηταν να παω την συσκευη εκει να την δουν με κοστος 15 συν φπα!!! Evil or Very Mad

Καλησπέρα & καλώς ήρθες στο forum Πέτρο !

Το εικονιδιάκι της κυκλοφορίας στην οθόνη της συσκευής γίνεται πράσινο ή παραμένει γκρί ;

GUS έγραψε:Ευτυχώς, δηλαδή, που αγόρασα πρόσφατα το "φτωχό" Nuvi 65, γιατί γλυκοκοίταζα τις συσκευές με ενημέρωση για την κίνηση στους δρόμους! Λες και είχα ένστικτο!

Πάει καιρός που δεν βλέπω δεδομένα κίνησης στην συσκευή, δυστυχώς δεν υπάρχει καμμία ενημέρωση σχετικά με την τύχη της συγκεκριμένης υπηρεσίας όπως δεν υπάρχει καμμία ενημέρωση σχετικά με το χρονοδιάγραμμα αναβαθμίσεων του Auto Drive. Δεν γνωρίζω τίποτα, δεν υπάρχει καμμία επικοινωνία, καλό είναι λοιπόν ότι απορία έχετε να τους "ενοχλείτε" ...
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από peramak Πεμ 9 Φεβ 2017 - 0:27

καλησπερα Μανο και καλως σας βρηκα! ενα πολυ μεγαλο μπραβο για ολη την δουλεια που κανετε εδω. Η συσκευή μου ειναι η garmin nuvi 2557lmt με ενσωματωμένο στην συσκευή τον δεκτη και οχι στο καλωδιο. Στην ελλαδα λοιπον ο, τι μου εχει βγαλει ειναι συνηθως το κλασικο μπλε κουτακι με το θαυμαστικο που δηλωνει η αστυνομικη δραστηριοτητα η τηρηση οριων με τα λεγομενα της συσκευής παντα. Το εικονίδιο της κινησης δεν ειναι στην κεντρικη μου οθονη αλλα στα εργαλεια και αναλογα ποτε γινεται πορτοκαλι ποτε πρασινο, δειχνει και λεει οτι κανει ληψη δεδομενων αλλα....Δοκιμασα και μεσα απο τα developer settings να τεσταρω το traffic receiver δινοντας διαφορες συχνοτητες και ειδα οτι δεν εχει θεμα αυτο μονο που με προβληματιζει ειναι οτι επιλεγει πχ σαν παροχο την dis trafficnav gr κι εχει διπλα αυτο το εικονίδιο $ ενω εχω δωρεαν ληψη δεδομένων σε ολη την ευρωπη.
avatar
peramak
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : peiraias
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από peramak Πεμ 9 Φεβ 2017 - 19:33

οριστε και η απαντηση που μου ειχαν στειλει σε ερωτηση για το αν λειτουργει η υπηρεσια
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
peramak
New Member
New Member

Άντρας Τόπος : peiraias
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κυκλοφορια Empty Απ: Κυκλοφορια

Δημοσίευση από Santosan Πεμ 9 Φεβ 2017 - 20:52

Μια που ανοίξαμε το θέμα με τα δεδομένα κίνησης, με συνδεμένη την συσκευή στην βάση της στο αυτοκίνητο & αφού είχε πρασινίσει το εικονίδιο έβγαλα μερικά στιγμιότυπα τόσο από το μενού "Κίνησης" όσο & από το "Developer Info" .

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επειδή το έχω τσεκάρει & άλλη φορά αρκετά πιο παλιά τα δεδομένα κίνησης τα πέρναμε από την DIS.
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης