My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access



Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

My Garmin Sat Nav
Καλώς ήλθατε στο My Garmin Sat Nav ‼️

Πρέπει να συνδεθείτε ή να κάνετε εγγραφή γιά να έχετε πρόσβαση σε όλο το forum

Welcome to My Garmin Sat Nav !!

You must Log in or Register to gain full forum access

My Garmin Sat Nav
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

+3
G.K.
Santosan
panoshm
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από panoshm Κυρ 3 Αυγ 2014 - 10:37

Το HTC μου τα έπαιξε.... Δεν δουλεύει η touch οθόνη..... 43079  43079  Και έλεγα θα κράταγε 1 χρόνο ακόμη...

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S ..... Eam Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panoshm στις Τρι 5 Αυγ 2014 - 9:58, 1 φορά
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από Santosan Κυρ 3 Αυγ 2014 - 12:12

Ενας ανησυχος χρηστης που θελει να μπορει να ψαχτει με το κινητο του, να πειραματιστει δοκιμαζοντας διαφορες εφαρμογες, να δοκιμασει διαφορες εκδοσεις λειτουργικου, να μην πρεπει να πληρωσει ακομα & τον αερα που αναπνεει π.χ. ενα ringtone, με λιγα λογια να εχει την ελευθερια να κανει οτι θελει & οχι οτι του επιτρεπει ο κατασκευαστης δεν θα μπορεσει σε καμμια περιπτωση να καλυφθει με οποιοδηποτε iPhone. Ακομα & αν το κανεις Jailbreak δεν θα εχεις τις ελευθεριες του Android εκτος του οτι το iPhone θα χασει αυτο για το οποιο φημιζεται που ειναι η αξιοπιστια του λειτουργικου. To StreetPilot για παραδειγμα στην εκδοση για iPhone μπορει να διαβαζει παραπανω απο εναν χαρτες αλλα δεν μπορεις να επιλεξεις μονο εναν, αναγκαστικα θα τρεχουν μαζι & οι δυο. Επισης δεν θα εχεις την δυνατοτητα να προσθεσεις poi, το customization ειναι απαγορευμενη εννοια.

Το iPhone ειναι εξαιρετικη επιλογη για τον χρηστη που θελει να εχει ενα αξιοπιστο λειτουργικο με το σχετικο prestige λογω συσκευης & να μπορει να χρησιμοποιησει τις δυνατοτητες του τηλ μονο με τον αντιχειρα χωρις να ασχολειται ποτε με το τηλ. Το Android σε μια αξιοπρεπης συσκευη μπορει να κανει θαυματα.

Με 170€ αυτη την στιγμη αγοραζεις εγγυημενη Android απολαυση & με πολυ καλα χαρακτηριστικα μαλιστα ....
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από panoshm Δευ 4 Αυγ 2014 - 23:41

Το πήρα τελικώς Smile Πάμε γι' άλλα λοιπόν, μετά λύπης μου αποχωρώ από την ομάδα HTC-HD2 Android Team.... και παίζαμε ωραία 697328  Laie23 αλλά είχα πολλά 157382 και δεν το άντεξε/α τελικά 697328
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από Santosan Δευ 4 Αυγ 2014 - 23:46

Καλοριζικο Πανο !!!
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από G.K. Τρι 5 Αυγ 2014 - 0:18

Καλορίζικο Πάνο μου αλλά αγαπητέ φίλε αυτό στοιχίζει 3 ημερήσιες εκδρομές offroad.

Δεν σε βλέπω για Ρακίτα...  697328  697328
G.K.
G.K.
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 1001


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από x-trail Τρι 5 Αυγ 2014 - 1:52

Kαλοριζικο Πανο, προβληματα και μπελαδες δεν θα εχεις, αλλα μην ψαχνεις για κουμπακια και options και settings, απλα δεν υπαρχουν σε σχεση με το Android.
Eχει δυο χρονια η γυναικα μου το 4S, την πρωτη βδομαδα που το εστηνα ηθελα απλα και ομορφα να το πεταξω απο το μπαλκονι και μετα απλα και ομορφα ΔΕΝ ξανασχοληθηκα μαζι του....
Αυτη ξερεις... ειναι ενθουσιασμενη, μιλαει στο ηλεφωνο, βγαζει φωτογραφιες, μπαινει στο Ιnstagram και στο FB, ψαχνει διαφορα με το Safari, παιζει και κανενα παιχνιδι η κορη μου!!!
Aααα και το "μονο" κακο ειναι οτι ακομα ψαχνει να βρει που ειναι το fm ραδιοφωνο που εχουν ολα τα android, αλλα ακομα δεν το βρηκε  697328 
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Προσανατολίζομαι στο iPhone5S .....

Δημοσίευση από dim68 Τρι 5 Αυγ 2014 - 2:05

Καλορίζικο το εργαλείο Πάνο!
dim68
dim68
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : Μεσσηνία
Ημερομηνία εγγραφής : 17/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1088


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από panoshm Τρι 5 Αυγ 2014 - 9:54

x-trail έγραψε:Aααα και το "μονο" κακο ειναι οτι ακομα ψαχνει να βρει που ειναι το fm ραδιοφωνο που εχουν ολα τα android, αλλα ακομα δεν το βρηκε  697328 
 697328 Να σου πω την αλήθεια, το σκέφτηκα για μια στιγμή (αφού το Σάββατο είχα βάλει FM Radio στο HTC) αλλά μετά το ξέχασα να το ψάξω και με πήρε η ώρα hitten2  book 

Αυτό που δεν βρήκα (ακόμα) είναι πως στο καλό θα "βάλω" αρχεία μέσα στο κινητό (φωτό-pdf-mp3-το StrretPilot το αφήνω για μετά από λίγες μέρες 697328 ) μιας και δεν με αφήνει μέσα από τα Windows Explorer ως αφαιρούμενο δίσκο, μόνο να "τραβάω" τις φωτογραφίες με αφήνει.... Κάποιος μου είπε ότι γίνεται μέσω της εφαρμογής iTunes που έβαλα χτες το βράδυ στο PC, αλλά και πάλι με είχε πάρει η ώρα  Sleep  για να το ψάξω εκτενέστερα.... Και με τις επαφές πως θα φτιάξω "ομάδες" όπως τις έχω στο Gmail ψάχνω drunken 

Θα πέσει search στο internet το απόγευμα geek
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από x-trail Τρι 5 Αυγ 2014 - 10:12

Πηρες iPhone, τα βαζεις ολα στο cloud κι οποτε τα χρειαστεις τα κανεις streaming στον εαυτο σου....
Δεν εχεις κανενα χλιδατο πακετο με καμια 10αρια Gb τον μηνα;;;; 27978 
Ακους εκει να γινει το iPhone μια απλη, φτωχη και μιζερη καρτουλα...  697328 697328 697328
(Πανο θα μου επιτρεψεις να σε πικαρω συνεχως, ωσπου να αποφασισεις να παρεις το ...ΗD3!!!!)
x-trail
x-trail
Honorary Member
 Honorary Member

Άντρας Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από PAVL-2 Τρι 5 Αυγ 2014 - 10:17

Καλορίζικο .

iTunes σαν βασική πλατφόρμα + GoodReader και κανεις παπάδες , όρεξη να εχεις . riding 
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από Santosan Τρι 5 Αυγ 2014 - 10:50

PAVL-2 έγραψε:GoodReader και κανεις παπάδες , όρεξη να εχεις . riding 

Αν το χομπυ σου ειναι το διαβασμα μπορεις να εχεις αυτον τον "Ελβετικο σουγια" που κανει θαυματα μονο με 6.99$ ..... !!!  Οτι εχει i μπροστα Χρηστο μου δεν παιζει με την εκφραση "κανεις παπαδες". Τιθεται θεμα συμβατοτητας με την συγκεκριμενη πλατφορμα .... 697328
Santosan
Santosan
Administrator
Administrator

Άντρας Ηλικία : 54
Τόπος : Athens - West Side
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10879


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από dim68 Τρι 5 Αυγ 2014 - 10:54

Πάνο, μέσω της εφαρμογής iTunes θα περάσεις τα αρχεια σου (φωτο, mp3 κλπ) θα κάνεις τις αναβαθμίσεις σου και θα περνάς τις εφαρμογές σου.
Εγώ κάποτε είχα αγοράσει το "2" αλλά δε το κράτησα ούτε βδομάδα για να το μάθω περισσότερο. Το έδωσα στα παιδιά να παίζουν...

Κράτα και αυτό στην Ελληνική γλώσσα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
dim68
dim68
Senior Member
Senior Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : Μεσσηνία
Ημερομηνία εγγραφής : 17/12/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1088


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από panoshm Τρι 5 Αυγ 2014 - 10:58

697328 Βρε πανάθεμά σας riding
Δημήτρη ευχαριστώ για το manual Smile2
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από PAVL-2 Τρι 5 Αυγ 2014 - 11:02

Santosan έγραψε:
PAVL-2 έγραψε:GoodReader και κανεις παπάδες , όρεξη να εχεις . riding 

Αν το χομπυ σου ειναι το διαβασμα μπορεις να εχεις αυτον τον "Ελβετικο σουγια" που κανει θαυματα μονο με 6.99$ ..... !!!  Οτι εχει i μπροστα Χρηστο μου δεν παιζει με την εκφραση "κανεις παπαδες". Τιθεται θεμα συμβατοτητας με την συγκεκριμενη πλατφορμα .... 697328


Εγω τόσα χρονια με αυτο ( GoodReader ) κανω την δουλεια μου στο ipad , ο γιος μου  με αυτο  βάζει αρχεία μεσα στο iPhone  για ποια συμβατότητα μου λες .
Εγω εργάζομαι και με τις δυο πλατφόρμες android  iOS , για εμένα το δεύτερο ειναι ποιο καλο .
(Αυτο που μου αρέσει με την google ειναι οτι εχουν και ήθος .
Η φονική σύγκρουση Ισραήλ και Χαμάς στη Γάζα αποτέλεσε πηγή... έμπνευσης για κάποιους, οι οποίοι πιστεύοντας ότι διαθέτουν χιούμορ, έφτιαξαν σχετικά παιχνίδια«Bomb Gaza» για χρήστες Android τα οποία κανείς μπορούσε να τα κατεβάσει μέσω Google Store. )
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από panoshm Τρι 5 Αυγ 2014 - 12:44

PAVL-2 έγραψε:Εγω τόσα χρονια με αυτο ( GoodReader ) κανω την δουλεια μου στο ipad , ο γιος μου  με αυτο  βάζει αρχεία μεσα στο iPhone  για ποια συμβατότητα μου λες .
Με την επί πληρωμή εφαρμογή ή την free?
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από PAVL-2 Τρι 5 Αυγ 2014 - 13:18

panoshm έγραψε:
PAVL-2 έγραψε:Εγω τόσα χρονια με αυτο ( GoodReader ) κανω την δουλεια μου στο ipad , ο γιος μου  με αυτο  βάζει αρχεία μεσα στο iPhone  για ποια συμβατότητα μου λες .
Με την επί πληρωμή εφαρμογή ή την free?

Για εμένα τα δωρεάν ειναι παντα ύποπτα , 99,99% τα αγοραζω για να εχω ολες τις δυνατότητες .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από ZAFIR Τρι 5 Αυγ 2014 - 21:41

ρακίτα?? gk???

εχω progect..τέλος σεπτέμβρη Wink 
άντε να το αναρτήσω ανεπίσημα..να πάρετε μια ιδέα ,πρίν ανακοινωθούν τα καλύτερα..
Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! 20yrs_logo

βάλε και ότι είναι και το 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και το περίπτερο του φόρου μαζί με της λεσχης,και free camp,η ξενοδοχείο με σούπερ τιμή
πολλά είπα ,θα μου την πέσουν ,είναι νωρίς
όχι δέν το ξέχασα φίλε γιώργο..
βρέ..τα καλορίζικα ήθελα να πώ στον αγαπητό πάνο..πάλι ξέφυγα
να το χαίρεσαι φίλε πάνο!!!
 2bear
ZAFIR
ZAFIR
Expert Member
Expert Member

Άντρας Ηλικία : 55
Τόπος : patra
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1935


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από panoshm Τρι 5 Αυγ 2014 - 21:51

Χρήστο, και όμως φίλε μου τα δωρεάν είναι μια χαρά αρκεί να μάθεις ποια είναι αυτά lol! 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, δοκίμασε το "USB Disk" στο οποίο μπορείς να βάλεις ότι αγαπάς (word-pdf-mp3-mp4 κλπ κλπ) μέσω του i-Tunes και μετά μέσα από την εφαρμογή στο iPhone, μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους, και να μεταφέρεις (cut-paste) αρχεία (όλα μαζί ή ένα-ένα) ώστε να τα έχεις τακτοποιημένα

Φυσικά αυτά τα αρχεία συνδέοντας απλά το iPhone με το PC, δεν μπορείς να τα βρεις στο Windows Explorer π.χ., αλλά πάντα μέσα από την εφαρμογή μπορείς μια χαρά!
panoshm
panoshm
Moderator
Moderator

Άντρας Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2926


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα! Empty Απ: Προσανατολίζομαι στο iPhone5S... και το πήρα!

Δημοσίευση από PAVL-2 Τρι 5 Αυγ 2014 - 22:28

Σαν ξεροκεφαλος που ειμαι δεν μου αλλάζεις γνώμη για  τα free οπως και με τα σπασμένα , εχω αλλεργια  με αυτα .
Η γνώσεις μου στο αντικειμενο ειναι περιορισμένες οποτε καλυτερα να καω πληρώνοντας .
PAVL-2
PAVL-2
Leading Member
Leading Member

Άντρας Τόπος : Οπου με καλέσει η πατρίδα .
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 2784


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης